Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
II kolejka: GKM Grudziądz - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
mazinho 

Wysłany: 2017-04-19, 18:56   II kolejka: GKM Grudziądz - Stal Gorzów

Składy na to spotkanie:

Cash Broker Stal Gorzów
1. Przemysław Pawlicki
2. Niels Kristian Iversen
3. Krzysztof Kasprzak
4. Martin Vaculik
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Hubert Czerniawski

MRGARDEN GKM Grudziądz

9. Krystian Pieszczek
10. Tomasz Gollob
11. Rafał Okoniewski
12. Krzysztof Buczkowski
13. Artiom Łaguta
14. Dawid Wawrzyniak
15. Mateusz Rujner

Jeszcze dobrze emocje nie opadły po meczu w Toruniu, a już w niedzielę przed nami kolejne emocje. Tym razem zaliczymy mecz na wyjeździe w Grudziądzu. W pierwszej kolejce typowałem naszą wygraną i tym razem typuje podobnie. Powiem dość odważnie: Uważam, że będzie to nasz najłatwiejszy wyjazd w tym sezonie. Dlaczego tak uważam? Przede wszystkim podobnie jak w Toruniu - gospodarze nie będa mogli przygotować nawierzchni, która będzie im w 100 % odpowiadać. Rok temu przegraliśmy w upale i tumanach kurzu, tym razem podczas meczu będzie zimno i wilgotno. Największy atut Grudziądza - czyli tor nie powinien być w związku z taka aurą naszą przeszkodą. Kompletnie też nie rozumiem decyzji trenera Kempińskiego, który zrezygnował z Antonio Lindbaecka. Ale to już problemy miejscowych. Patrząc tak na skład, to w zasadzie GKM to jedna wielka druga linia. Który z grudziądzan wywalczyłby skład w naszej druzynie? Maksymalnie jeden, a to i tak nie byłoby takie pewne. Warto też dodać, że GKM dysponuje chyba najsłabszą parą juniorów w Ekstralidze, także tych punktów, które w przeszłości robił Nowak będzie brakować.

Co do naszego składu. Jestem pod wrażeniem trenera Chomskiego, który wystawił idealnie taki skład, jaki ja bym wystawił. Wydaje się, że potencjał składu jest wykorzystany do maksimum. Niels Kristian Iversen, który nie potrafi jeździć w Grudziądzu (w sezonie 2015 i 2016 w ośmiu startach nie wyprzedził żadnego seniora miejscowych) jedzie pod numerem 2. Również trener Chomski zauważył, że numer "4" na wyjeździe jest niezwykle istotny i daje tam jedną ze swoich armat. Po zmieszaniu sie par nasz najlepszy startowiec będzie jechał z pola A lub B w parze z Bartkiem. To jest bardzo korzystne. Numer 3 również ma pomóc Kasprzakowi, który jak wyjdzie dobrze ze startu może zdobyć parę waznych punktów. Najważniejsze by KK-ej jako teoetycznie nasz piąty senior skutecznie walczyl z 4-5 seniorem gospodarzy i nie dał żadnego punktu juniorom GKM. Widać też, że nasi juniorzy z turnieju na turniej, pomału robia progres. I nie zdziwie się jak zdobycze punktowe juniorów Stali i GKM-u będą podobne. Natomiast siła formacji seniorskiej jest nieporównywalnie mocniejsza u nas. W tamtym roku mieliśmy Zagara i Jensena w składzie, którzy w ośmiu startach zdobyli sześć punktów i to zaważyło o wysokiej porażce. W tym roku w ich miejsce będzie Zmarzlik i Vaculik, wspierani przez Przemka Pawlickiego, który jest w gazie na początku roku. Miejmy nadzieję, że w końcu na grudziądzkim torze przełamie się Iversen, w końcu do trzech razy sztuka. Bo niewygranie z żadnym seniorem GKM-u przez dwa lata, to dla tak dobrego zawodnika jest wynikiem szokująco słabym.

Podsumowując, wszystkie atuty są po naszej stronie. Jedziemy po drugie zwycięstwo w lidze, fotel lidera, a także spokój przed majowymi hitami na Jancarzu.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2017-04-20, 13:03   

Ja bym rozpoczął temat od tego czy w ogóle uda się pojechać.

Co do składu GKM-u faktycznie, jakby nie specyficzny tor to absolutnie GKM byłby outsiderem ligi.

Mam nadzieję, że nasi faktycznie wyciągnęli wnioski z poprzednich lat i pokażą się z lepszej strony niż rok temu. W zasadzie nie ma opcji, aby pojechać gorzej ze względu na to, że mamy Martina w składzie, który betony uwielbia.

Tak naprawdę fajnie, bo jedziemy na luzie, mamy dwa oczka z trudnego wyjazdu i tutaj możemy jechać na luzie. Tym nie mniej jeżeli pojawi się szansa na wygraną trzeba wygrać mecz.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2017-04-20, 13:35   

Mecz na 90% się odbędzie. Wielkich opadów w Grudziądzu ma nie być, a z tego co wiem tam od początku tygodnia nie spadała oni kropla wody. Będą chcieli zarobić zarówna na TV jak i na kibicach - głód żużla jest spory. Mecz powinien się odbyć.
A co do postawy naszych zawodników, to jak kolega słusznie zauważył mamy trzy armaty, które powinny sobie tam poradzić: VACUL, F16, PRZEMO. PUK i Kasprzak liczę, że wspólnie 12 punktów uciułają + juniorka coś dorzuci i powinno wystarczyć aby wywieźć komplet.

lomboNET 

Wysłany: 2017-04-23, 12:54   

No to Grudziądz modli się o deszcz.

Nie dość że stracili Tomka pewnie do końca sezonu to jeszcze nie zdołają ściągnąć Predatora w jego miejsce. W takim układzie są niemal pierwszoligową drużyną.

Scooby 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-04-23, 17:22   

Z tego co piszą z fotek wynika, że Antonio już na miejscu

mariano901229 

Wysłany: 2017-04-23, 19:01   

No i przełożony mecz ciekawe na kiedy. Ja myślę, że trochę sędzia był pod presją bo ze bał się, iż mogłoby dojść do upadków na tym torze, a dzisiejszy dzień już i tak był smutny z uwagi na wypadek Golloba. Na lekko przyczepnym torze byśmy tam GKM chyba roznieśli...

marjano82 

Team: KS "Tęcza"
Wysłany: 2017-04-23, 22:04   

Byłoby dobrze myślę gdyby na naszej stronie internetowej pojawiło się jakieś info o Tomaszu Gollobie.... Chyba mu się to należy...

Thorgal 

Wysłany: 2017-04-24, 09:14   

Ciekawe ze Predator nie lapal im sie do składu. Tak silni są?

mazinho 

Wysłany: 2017-04-24, 12:49   

Thorgal napisał/a:
Ciekawe ze Predator nie lapal im sie do składu. Tak silni są?

Kempiński wybierał skład GKMu na pierwszy mecz ligowy na podstawie sparingów. Tam Lindbaeck prezentował się najsłabiej ze wszystkich seniorów. W tamtym roku też była taka sytuacja, że Lindbaeck rozpoczął sezon od ławki rezerwowych. Pewnie Predatorowi też nie chciało się przyjeżdżać na treningi, do tego najsłsbsze wyniki z seniorów na sparingach i tak trafił na ławkę. Tak swoją drogą jakby mecz wczorajszy miałby się odbyć, to można było z urzedu na badanie alkomatem wziąć Lindbaecka. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że skoro nie znalazl się w składzie i miał wolny weekend, to "farbowany" Szwed siedział grzecznie w domu, bo obowiązków nie miał żadnych :)

Tak swoją drogą szkoda, że mecz się wczoraj nie odbył. Bo była ogromna szansa na punkty. A tak jeśli rewanż odbędzie się w okolicach czerwca, to GKM będzie dużo mocniejszy.

Pao 

Wysłany: 2017-04-25, 18:13   

Drugie podejście 16 lipca. Zawsze to jakieś urozmaicenie przerwy wakacyjnej.

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2017-07-14, 05:55   

Mecz w niedzielę 16.07
Trochę czasu mineło i miejmy nadzieję że Vaculik i Prz.Pawlicki
doszli do ładu ze sprzętem i będą w stanie powalczyć w Grudziądzu.
Wyniki w Szwecji z ostatniej kolejki
Martin Vaculik - 9 (3,0,3,2,1)
Przemysław Pawlicki - 6 (1,3,1,1,d)
Niels Kristian Iversen - 11 (3,2,3,3,w)
Bartosz Zmarzlik - 12 (3,3,3,3,d)
i I liga
Linus Sundstroem-1,3,2.3,2,1 - 12

pimpsson 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-07-14, 08:28   

No cóż - nie odjechaliśmy meczu w pierwszym terminie kiedy to była szansa GKM ograć, bo sprzyjała nam pogoda. A teraz dostaniemy tradycyjny łomot na skale, którą przygotują, bo tym razem pogoda sprzyja im. Ciekawostką jest tylko to, że komisarzom taki tor pasuje :-(
Je...ał ich pies!!!"

rav_gorzow

Wysłany: 2017-07-14, 12:49   

Rafał Karczmarz : Niestety choroba daje nadal o sobie znać i po konsultacji z lekarzem klubowym zdecydowaliśmy, że nie wystąpię w jutrzejszym MIMP oraz w zaległym niedzielnym meczu z Grudziądzem! 😞 Teraz czeka mnie kilka dni odpoczynku i wracam na tor jak tylko choroba minie 👌🏻💪🏻 Do zobaczenia na torze 😎

As17 

Team: stal
Wysłany: 2017-07-14, 17:57   

Innej opcji niż wygrana nie biorę pod uwagę. Chyba już czas wygrać na tej skałce - na szczęście mecz o 19 i niema upałów po 30 stopni to musimy tam coś ugrać. Jak wynik będzie w drugą stronę to raczej słabo to widzę w półfinałach. Jadę tam już trzeci raz i tym razem ma się udać !!!

boberGW 

Wysłany: 2017-07-15, 08:49   

Wbrew pozorom, brak Rafała jest sporym osłabieniem, bo akurat na tle Grudziądzkich juniorów woziłby punkty, a tak może być różnie. Jednak jeśli Przemek i Martin doszli do ładu ze sprzętem (a na to wygląda) powinno być ok.
Fajnie, że n sport jednak pokaże nasz mecz w telewizji.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

As17 

Team: stal
Wysłany: 2017-07-15, 21:44   

Ale klub oficjalnie nie podał, że Rafał nie jedzie??? Więc jakaś szansa na jazdę jest chyba

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2017-07-16, 20:25   

Żenada,właśnie osiągneliśmy poziom żużlowego mułu.
Vaculik i Pawlicki dalej w czarnej du..e
WTS przyjedzie do nas jak po swoje,jak się nie ogarniemy.

yellow-blue

Wysłany: 2017-07-17, 06:02   

marhyl napisał/a:
Żenada,właśnie osiągnęliśmy poziom żużlowego mułu.

Tak by było, gdybyśmy przegrali i bonusa. Nie ma co panikować. Gdyby był Karczmarz walczylibyśmy o zwycięstwo, ale chłopaki się uczą. W PO też jest dwumecz przypominam i ważne kto mniej przegra na wyjeździe.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2017-07-17, 07:33   

Troszkę Chomski się nie popisał. Moim zdaniem gruby błąd to RT za Kasprzaka, który mimo jedynek wyglądał lepiej od Przemka. Jego motor był szybszy, a to że próbował atakować pierwsze miejsce zawsze się na nim jakoś zemściło i spadał na 3. RT powinna być za Przemka i uważam, że KK z BZ by tego biegu nie przegrali. Zresztą w 14 zdobywając bonus Kasprzak pokazał, że był 3 najszybszym seniorem (Chomski nie wykorzystał jego potencjału kompletnie).

Pawlicki z Vaculikiem w ogóle nie przypominają zawodników z początku sezonu. Motory nie ciągną, błędy na trasie (ale to zapewne wynika z słabego sprzętu). Vaculikowi rozpadł się jeden silnik i koniec... podobnie chyba u Przemka. Swoją drogą, BZ chyba trafił na dobry sprzęt, bo u niego ostatnio widać to, czego brakowało ostatnio - szybkość! Ale dwójka MV i PP koniecznie musi się ogarnąć.

Nie przekonuje też mnie śpiewka Chomskiego, że zawodnicy są w rozjazdach. Guzik nas kibiców to obchodzi, mają nauczyć się Jancarza tak, żeby Sparta po 3 seriach była już pozamiatana.

Juniorzy - cóż, brakowało naszego najlepszego Rafała i było to widać.

Ogólnie mimo tej porażki jestem optymistą. 4-miejsce i mecz z Wrocławiem będzie dla nas zdecydowanie korzystniejszy niż półfinał z Falubazem. Wiadomo, najlepiej byłoby pojechać z Lesznem :) W zeszłym sezonie też ładnie nas Grudziądz zgolił i co? Był DMP! Może trzeba to odebrać jako dobry znak i kolejny kubeł zimnej wody na głowy naszych chłopaków!

zino 
Miszczu

Team: Spiryt
Wysłany: 2017-07-17, 09:36   

miszarus napisał/a:
roszkę Chomski się nie popisał. Moim zdaniem gruby błąd to RT za Kasprzaka, który mimo jedynek wyglądał lepiej od Przemka. Jego motor był szybszy, a to że próbował atakować pierwsze miejsce zawsze się na nim jakoś zemściło i spadał na 3. RT powinna być za Przemka

Zdecydowanie popieram, też byłem mocno zdziwiony tym co się działo w końcówce.

Vacul jeździ jakoś kwadratowo... to co wczoraj wyprawiał to wiadomo, motory...ale kurde, gość obierał jakieś kiepskie ścieżki, naprawdę słabo to wyglądało poza tym, że był wolny.

yellow-blue napisał/a:
Gdyby był Karczmarz walczylibyśmy o zwycięstwo

Troszkę przesadzasz moim zdaniem... takiej różnicy by nie zrobił, a to że przegraliśmy "tyko" do 41, to też troche wg mnie pochodna tego, że w nominowanych już tak na noże GKM nie pojechał, choć nie mówię, że odpuścili.

miszarus napisał/a:
4-miejsce i mecz z Wrocławiem będzie dla nas zdecydowanie korzystniejszy niż półfinał z Falubazem

Też mam takie odczucie, choć te 4 miejsce to jeszcze nie takie pewne. Jedno to kwestia Rybnika, gdyby nam jednak przez sprawę Łaguty dodali 2 pkt, to dużo zmienia, a ewentualna (wciąż jesteśmy faworytem myślę) wygrana z Wrockiem w domu jednak sprawia, że nie koniecznie musimy skończyć na 4, nawet przy porażce w myszogrodzie i Lesznie.

yagr

Wysłany: 2017-07-17, 10:55   

29.06. po meczu z Częstochową napisałem to co poniżej naiwnie myśląc i licząc , że włodarze i zawodnicy naszego klubu biorą sobie do serca przynajmniej niektóre rady naszych kibiców.

Wczorajszy mecz był spokojnie do wygrania i powinien być wygrany. Niestety ale najprawdopodobniej ta porażka odbije nam się czkawką w dalszej części rozgrywek. Straciłem wiarę , patrząc na ostatnie męczarnie naszych, że utrzymamy bardzo istotne pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Gdybym był pracodawcą a w pewnym sensie w części ułamkowej jestem - powiedziałbym - panowie , zawiedliście mnie , zawiedliście kibiców i nie ma tłumaczenia. Jedynie dwóch zawodników nie zawiodło - Bartek ( wreszcie doczekałem się dobrych startów ) i Rafał. Reszta średnio i słabo. Do szewskiej pasji doprowadza mnie ta nieumiejętność wykorzystywania okazji i jakieś takie a co tam , no przecież nic się nie stało itd. A właśnie , że się stało - po wczorajszym można się spodziewać dalszej obsuwy formy i zjazdu po równi pochyłej w dół.

Dzisiaj jesteśmy po kolejnej trzeciej już porażce z rzędu i to nie z faworytami. Obsuwa oprócz jednego zawodnika dalej trwa i końca nie widać. Za wczorajsze tylko Bartek Zmarzlik na plus , reszta do poprawki z Iversenem włącznie. Co dalej ? Wygramy z Wrockiem i Częstochową , przegramy z Zieloną i Lesznem no i liczymy na cud w półfinale. Jeśli go przegramy , przegramy wszystko.
Na dzisiaj to chyba każdy chciałby z nami jechać a to o czymś świadczy i niech nasi to sobie przemyślą. I proszę niektórych moich adwersarzy, żeby przestali z tym nic się nie stało i inne tego typu banialuki. Nasi najemnicy mogą Gorzowa nie kochać , mogą Stali nie lubić ale to tutaj zarabiają niemałe pieniądze i niech coś z sobą i swoimi maszynami zrobią bo za chwilę będzie za późno.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2017-07-17, 11:03   

Przyznam szczerze, po porażkach w Częstochowie i Rybniku nie byłem tak rozczarowany jak wczoraj.

Pomyślcie sobie, że jakby nie taśma Okoniewskiego, nieco naciągane (choć moim zdaniem słuszne) wykluczenie Okoniewskiego, upadek Łaguty w 15 biegu to naprawdę moglibyśmy stracić bonusa.

Prawda jest taka, że oprócz Bartka w tym zespole nie ma zawodnika, który byłby w stanie pociągnąć wynik. Przemek jak co roku, super początek sezonu potem coraz gorzej, Vaculik spadł dramatycznie w dół, Iversen w każdym meczu wozi jakieś punkty, ale to zawodnik na dzień dzisiejszy na drugą linię, a nie lider.

Prawda jest taka, że jeżeli nie odnajdziemy formy do czasu rozpoczęcia PO to naprawdę zakończymy na 4 miejscu bez nawiązania walki o medale.

Żyję jednak ciągle nadzieją, że zespół na najważniejsze mecze wróci do optymalnej dyspozycji.

Z drugiej jednak strony faktycznie w Grudziądzu nam nigdy nie szło i po prostu chyba nigdy nie nauczymy się jazdy na tym torze. Dla nas na dzień dzisiejszy testami będą najbliższe trzy mecze - z zespołami które razem z nami pojadą w górnej czwórce. Tutaj tak naprawdę oprócz wygranych u siebie to jeżeli wygramy jakimś cudem w Lesznie lub ZG wrócimy do walki o pierwsze miejsce.

Wrócę tutaj do posta z tematu o meczu z Rybnikiem:

Sytuacja na dzień dzisiejszy po weryfikacji punktów za mecz Rybnik - Gorzów oraz po dodaniu 3 punktów dla Falubazu za zaległy mecz z Grudziądzem:

1. Gorzów 18
2. Wrocław 18
3. Zielona Góra 17
4. Leszno 16

Mecze do rozegrania:

1. Wrocław:

Gorzów (w) 0, Grudziądz (d) 3, Częstochowa (w) 3, Zielona Góra (d) 3

2. Gorzów:

Wrocław (d) 3, Leszno (w) 1, Zielona Góra (w) 0, Częstochowa (d) 3

3. Zielona Góra:

Częstochowa (w) 3, Rybnik (d) 3, Gorzów (d) 3, Wrocław (w) 0

4. Leszno:

Toruń (d) 3, Gorzów (d) 2, Grudziądz (w) 1, Rybnik (d) 3

wg tych wyliczeń sytuacja przed PO wyglądałaby następująco:

1. Wrocław 27
2. Zielona Góra 26
3. Gorzów 25
4. Leszno 25

Jednym słowem zakładając wygrane czołowej czwórki u siebie tak naprawdę wygrana którejkolwiek z drużyn jednego meczu wyjazdowego da tej drużynie pierwsze miejsce.

Tylko tak naprawdę pozostaje pytanie jakie znaczenie ma jazda w PO z Wrocławiem, Falubazem lub Lesznem? Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Każda z tych trzech drużyn jest mega mocna.

mariano901229 

Wysłany: 2017-07-17, 15:31   

yagr napisał/a:
Za wczorajsze tylko Bartek Zmarzlik na plus , reszta do poprawki z Iversenem włącznie.

Nie no akurat PUK wczoraj jechał spoko, fakt zdarzyła mu się wpadka w biegu 13, ale był postacią obok Bartka trzymającą kontakt. Patrząc na wcześniejsze występy to 12 punktów z bonusami w 6 to bardzo dobry wynik dla niego w Grudziądzu, gdzie jego punktów zawsze brakowało.

Zresztą w tym sezonie nie mam do niego absolutnie pretensji nie jest może tak błyskotliwy jak w 2013, ale jest progres z poprzednimi sezonami. Zawsze jest stabilny między 7-13 punktów z bonusami (14+2 z Wrocławiem), jest w TOP10 ligi. Dwa większość biegów jest w 15 najtrudniejszym. Nie ma błysku, ale jest dobrze. Problem leży w pozostałych zawodnikach obecnie.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2017-07-17, 16:28   

yagr napisał/a:
reszta do poprawki z Iversenem włącznie.
:roll: :shock: :shock: :roll: Serio? Rozumiem, że gdyby zrobił 15 to byłbyś wówczas również średnio zadowolony. Co w takim razie napiszesz o Przemku i vaculu, którzy położyli nam mecz w Cz-wie?

Poza tym czas w końcu zrobić w Gorzowie tor do ścigania na całej długości i szerokości, a nie tylko krawężnik i kurczowa jazda przy nim. Kasprzak już się uwstecznił, oderwać go od krawężnika nie sposób, co pokazuje SEC i liga. Poza Bartkiem i Iversenem nasi przestali orbitować. Jakoś tak sztywno na tych motorach jadą, jakby sztyca ich uwierała :-/

Thorgal 

Wysłany: 2017-07-17, 16:42   

1. Problemem Puka jest ta lewa noga, ktora hamuje przed wejściem w 2 luk. Nie pamiętam, by we wcześniejszych latach byla taka asekuracja.

2. Na 90% można założyć, ze KK nie dowiezie pozycji wywalczonej po starcie. To obecnie najczesciej wyprzedzany zawodnik eligi. I to w dziecinny sposób.

Odpowiedz do tematu