Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I kolejka: Get Well Toruń - Stal Gorzów (17 kwietnia)
Autor Wiadomość
marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-04-14, 10:56   

Vaculik jak kiedyś Hancock u Cieślaka w Tarnowie.

Może ktoś zrobić rozpiskę biegów, tak aby zobaczyć jak to będzie wyglądało na papierze?

sprii 

Wysłany: 2017-04-14, 12:01   

1
A 1 Z Niels Kristian Iversen
B 9 CZ Greg Hancock
C 2 B Krzysztof Kasprzak
D 10 N Michael Jepsen Jensen
2
A 15 N Daniel Kaczmarek
B 6 Z Rafał Karczmarz
C 14 CZ Kopec-Sobczynski?
D 7 B Czerniawski?
3
A 11 CZ Adrian Miedzinski
B 3 Z Przemysław Pawlicki
C 12 N Paweł Przedpełski
D 4 B Martin Vaculik
4
A 5 Z Bartosz Zmarzlik
B 15 N Daniel Kaczmarek
C 7 B Czerniawski?
D 13 CZ Chris Holder
5
A 12 N Paweł Przedpełski
B 1 Z Niels Kristian Iversen
C 11 CZ Adrian Miedzinski
D 2 B Krzysztof Kasprzak
6
A 3 Z Przemysław Pawlicki
B 13 CZ Chris Holder
C 4 B Martin Vaculik
D 14 N Kopec-Sobczynski?
7
A 9 CZ Greg Hancock
B 5 Z Bartosz Zmarzlik
C 10 N Michael Jepsen Jensen
D 6 B Rafał Karczmarz
8
A 13 CZ Chris Holder
B 2 B Krzysztof Kasprzak
C 15 N Daniel Kaczmarek
D 1 Z Niels Kristian Iversen
9
A 4 B Martin Vaculik
B 10 N Michael Jepsen Jensen
C 3 Z Przemysław Pawlicki
D 9 CZ Greg Hancock
10
A 7 B Czerniawski?
B 11 CZ Adrian Miedzinski
C 5 Z Bartosz Zmarzlik
D 12 N Paweł Przedpełski
11
A 10 N Michael Jepsen Jensen
B 2 B Krzysztof Kasprzak
C 13 CZ Chris Holder
D 3 Z Przemysław Pawlicki
12
A 6 B Rafał Karczmarz
B 14 N Kopec-Sobczynski?
C 1 Z Niels Kristian Iversen
D 11 CZ Adrian Miedzinski
13
A 12 N Paweł Przedpełski
B 4 B Martin Vaculik
C 9 CZ Greg Hancock
D 5 Z Bartosz Zmarzlik

mekto72 

Wysłany: 2017-04-16, 21:20   

Widzę, że w Toruniu nie jesteśmy faworytem. Cóż pisałem,że bez juniora nie powalczymy. Ktoś napisał,że junior jest potrzebny tylko jak któremuś staremu nie idzie, OK tylko jakoś nie wierzę,że Krzysiek będzie na poziomie 7-8 punktów i to na wyjazdach. Co więcej jak czytam niektórych "ekspertów" to z takimi nieobjeżdżonymi juniorami nie mamy prawa dostać się do pierwszej czwórki. Obym się mylił,albo oby zaskoczył któryś młody,bo zacznie się po kilku meczach niezła chryja.

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-04-17, 09:53   

sprii napisał/a:
1
A 1 Z Niels Kristian Iversen
B 9 CZ Greg Hancock
C 2 B Krzysztof Kasprzak
D 10 N Michael Jepsen Jensen

A punktacja gdzie? :-) Ok, mój typ 44:46. Przed nominowanymi 39:39. Serce podpowiada :-)

miszarus
STAL!

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-04-17, 09:54   

Kasprzak zrobi dzisiaj około dwu cyfrówki - przesadzacie z jego dołkiem. To nie jest dołek z 2015 roku, raczej powolne pasowanie sprzętu. Spokojnie to dzisiaj powinniśmy wygrać.
Mój typ to Get Well Termos Team 42-48 Stal Gorzów

Thorgal 

Wysłany: 2017-04-17, 21:04   

Brawo Stal!

Co zdecydowało? Wygrana Czerniawskiego nad Przedpełskim! :)

Co do wykluczenia Bartka. Ten 14 bieg pokazał, że Bartuś prócz niesamowitej sportowej ambicji musi jeszcze popracować nad myśleniem taktycznym. Takie akcje można wykonywać w GP, ale nie w meczu drużynowym, gdy widzi co się dzieje na torze.

Natomiast jego zachowanie w parkingu i słowa do sędziego i o nim to skandal. I powoli jakaś plaga w polskim żużlu. Powinien dostać za to karę, by zawodnicy oduczyli się jakich zachowań. To jest niedopuszczalne! Bartek niestety zaczyna gwiazdrzyć i upodabniać się do parkingowych w rodzaju Pedersena lub Lindgrena.

Niemniej super mecz i super postawa pary Przemo - Vaculik!

Martin, witaj w Stali Gorzów! :-)
Ostatnio zmieniony przez Thorgal 2017-04-17, 22:04, w całości zmieniany 2 razy  

PavelN11 

Wysłany: 2017-04-17, 21:39   

Ameryki nie odkryję gdy napiszę o świetnej postawie Czerniawskiego w biegu z Pawłem Przedpełskim, ale bardzo dobrze się stało że to właśnie on pokazał to coś. Z naszych juniorów to Karczmarz był uważany za tego najpewniejszego, a to nie on tylko jego mniej doceniany kolega pojechał lepiej i mam nadzieję że da mu to kopa do pracy i dużo do myślenia ;)
Huberta pierwszy raz widziałem w tamtym roku na sparingu i bardzo podobało mi się jego prowadzenie motocykla, widać że chłopak ma talent, nie zmarnuj tego, pracuj ciężko a będzie dobrze.

Mega cieszy występ Vaculika, pięknie nauczył pokory pierników, które w tym sezonie wg mnie do PO nie wejdą.

Thorgal 

Wysłany: 2017-04-17, 22:16   

Forum nie świętuje?! :) Co tu tak cicho?

Kiper 
Oldboy

Wysłany: 2017-04-17, 22:16   

Thorgal napisał/a:
Natomiast jego zachowanie w parkingu i słowa do sędziego i o nim to skandal. I powoli jakaś plaga w polskim żużlu. Powinien dostać za to karę, by zawodnicy oduczyli się jakich zachowań. To jest niedopuszczalne!

Nie bądź taki święty. To są emocje, nie każdy jest ministrantem. Bardzie trener powinien hamować reakcje.
Chłopaki powalczyli, Bartka trzeba postawić do pionu za ten atak na Hancocka (mogliśmy stracić punkty) niż za jakieś mocne słowa. Dzisiaj słabiej Iver i KK, świetnie Vacul i Przemo, Bartek swoje. O juniorów bym się nie martwił. Piękna inauguracja! No i trafiłem wynik :-)

Thorgal 

Wysłany: 2017-04-17, 22:22   

Sportowiec ma trzymać emocje na wodzy bo na tym polega jego profesjonalizm. Nie oczekuję od niego braku emocji. Oczekuję, że nie podda się im i nie będzie dotykał taśmy, poddawał presji i obrażał rywali lub sędziego. Dawać im upust może po pracy. Mam nadzieję, że proceder obrażania i bluzgania na sędziego przez idolów młodzieży zostanie wzięty przez władze eligi za mordę i ukrócony. Mam nadzieję, że młody przeprosił arbitra po meczu ( kibiców też powinien za to mierne przedstawienie).

Masz rację odnośnie akcji na Hancocka. Nawet jeśli faulował amerykański lis, to taka akcja w takim momencie na lisa jest loterią. Niestety wychodzi brak myślenia drużynowego u Bartka. On nie pogodziłby się z trzecim miejscem.

Pytanie tylko: kto ma u niego posłuch, by mu to wyjaśnić tak, by to zrozumiał i przyjął?

leszek 

Wysłany: 2017-04-17, 22:28   

Thorgal napisał/a:
Co do wykluczenia Bartka. Ten 14 bieg pokazał, że Bartuś prócz niesamowitej sportowej ambicji musi jeszcze popracować nad myśleniem taktycznym. Takie akcje można wykonywać w GP, ale nie w meczu drużynowym, gdy widzi co się dzieje na torze.

Ogladalismy ten sam mecz ????? Przeciez Dziadek ewidentnie podciol Bartka deflektorem . Zreszta z wykluczeniem nie zgadzal sie nawet Pan Debski . Kolego ja jestem obiektywny , tak samo wyklucznie bylo mialo miejsce jak na memoriale i kogo wykluczyli ?????? hm !!!!
Thorgal napisał/a:
Natomiast jego zachowanie w parkingu i słowa do sędziego i o nim to skandal

Zmien frakcje kolego i przynaleznosc klubowa ! Dobrze ze inni decydenci sa i czuja temat emocji , adrenaliny ! W przeciwnym wypadku nie mial by kto w wyscigac jezdzic :)

Thorgal 

Wysłany: 2017-04-17, 22:35   

Leszek. Nie pisałem o decyzji sędziego. Pewnie i Hancock powinien byc wykluczony. Pisałem o decyzji Bartka o takiej akcji w takim momencie. Już gdy czekałem na decyzję sędziego myślałem: po cholerę takie ryzyko?! I powiedziałbym to nawet po wykluczenia Amerykanina.

Co do emocji: to nie jest dyskusja o tym, komu kibicujemy, ale o tym, co przystoi mistrzom, a co nie. Ja od Bartka wymagam więcej niż od np. buraka Pedersena. Jeśli Ty chcesz się godzić na to, by dorównywał parkingowym burakom, to sorry - jako kibic wymagam większej jakości od moich bohaterów :)

kiełbasa 

Wysłany: 2017-04-17, 22:44   

Thorgal,

a ja się nie dziwię Bartkowi. To jest gość, który zawsze i wszędzie chce wygrać. Rozumiem, że to są zawody drużynowe ale w takim momencie prawdziwy fighter robi co może. Ciekawe co byś powiedział w sezonie 2015, jakby Bartek tak kalkulował. Pewnie byśmy spadli do I ligi

GM 

Wysłany: 2017-04-17, 22:50   

Bartek jak ochłonie to zrozumie że to było nie na miejscu. Tak samo jak w finale IMP w Lesznie powiedział o jedno słowo za dużo, a potem posypał głowę popiołem w jakimś wywiadzie. Prawa młodości - nie oszukujmy się - tu też nie forum różańcowe - czasami nerwy puszczają i starym wyjadaczom. Za to Stasiu - no nie poznaje Stasia, taki spokojny opanowany człowiek a urządził sobie pogawędki z kibicami Toruńskimi. Nie żebym popierał takie zachowanie, ale to pokazuje jak cholernie ambitnie drużyna podchodzi do sprawy. Chłopaki są nakręceni na maksa. Nie było dzisiaj straconych pozycji, każdy gryzł tor i to mnie się podoba. ;-)

Thorgal 

Wysłany: 2017-04-17, 23:01   

Nie no, jest paka. Czas będzie też działał na korzyść na naszych juniorów. Mam nadzieję, że przy takich seniorach nabiorą umiejętności i wprawy. Ważne by mieli wsparcie, rady nie tylko u trenerów, ale także u każdego z naszej piątki.

Jestem zachwycony formą Przemka. Kolejny przychodzący do nas średniak wyrastający na lidera? Oby! Martin widać, że nakręcony i cieszy iż zmienił środowisko i pracodawców. Akcje Ivera - nie ma dla niego straconej pozycji.

lukasztom1 

Wysłany: 2017-04-17, 23:30   

Najlepszy komentarz jaki dziś przeczytałem.

''Ten Gajewski i Termiński należą chyba do jakiejś sekty, jeden i drugi wiecznie niezadowoleni a ich miny mówią same za siebie. Jankes pojechał najlepiej w swoim zespole a Termiński twierdzi że między innymi zawalił mecz a brzuchaty ponurak ma taką sraczkę po przegranym meczu że aż w Gorzowie śmierdzi. Sraczka będzie jeszcze większa bo wyjazd do Zielonej Góry i Wrocławia też dobrze im nie wróży potem poprawi u nich Leszno i po czterech kolejkach będzie zero punktów, następna będzie Częstochowa a w razie porażki to pewnie łeb Gajewskiego zostanie ścięty."

TYLKO GORZOW STAL KS :)

boberGW 

Wysłany: 2017-04-17, 23:32   

Nie chcę nikogo urazić ale trzeba być totalnym zjebem żeby czepiać się Bartka po tym meczu. Musi być zadziorą i jego emocje świadczą tylko i wyłącznie o tym jak bardzo mu zależy. Niektórzy tutaj powinni golfem się pasjonować, a nie żużlem.
Należy podziękować Termińskiemu, był mega motywatorem i jednym z ojców sukcesu. Lubie tych snobów bez pokory, bo dzięki nim lepiej się wygrywa. Władek też kiedyś taki był, ale klątwa Falubazu nauczyła go pokory. Przez Termińskiego bardziej nie lubie Apatora niż Falusów, a to już jest nienormalne ;)
I trzeba zaznaczyć, że po jego pomeczowych wypowiedziach dosadnie przekonałem się, że nie ma za grosz honoru.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

zdepiefal 

Wysłany: 2017-04-18, 09:43   

Mnie tylko ciekawi czy Stasiek przed wyjazdem do 15 biegu powiedział Martinowi i Bartkowi: "Panowie, nie możemy tego przegrać 5:1. Każdy inny wynik jest OK i trzeba go pilnować". Zmarzlik atakując Herbiego wykazał się zupełnym brakiem myśli taktycznej. Przez taki indywidualizm Bartka drużyna mogła stracić cenny punkt a on sam doznać bardzo ciężkiej kontuzji. Apeluję do Chomskiego aby bardziej uświadamiał zawodnikom, że jadą dla drużyny a nie dla własnych indywidualnych zdobyczy punktowych.

sensowny

Wysłany: 2017-04-18, 11:27   

A ja pochwale.....mlodziezówcow Stali. Punktów duzo nie było ale jazda w kilku biegach daje powody do optymizmu na przyszłość. Mowie o biegu gdy Czerniawski pokonał Przedpełskiego i biegu gdy Karczmarz walczył na równi ( i nawet na chwilke wyprzedził) MJJ. Widać że brak im doświadczenia ale powinno byc z czasem lepiej

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-04-18, 11:41   

Zostawiając z boku kwestię wykluczenia.

Bardzo cieszy mnie ta wygrana, zamknęliśmy usta dziennikarzom, którzy widzieli nas poza Play Off niżej niż zespół z Torunia na koniec sezonu.

Zadaliśmy kłam prezesowi Termińskiemu, który zastąpił Władka w byciu "żużlowym prezesem - pajacem" (widać taka tradycja, że zawsze jakiś taki prezes musi być).

No i w końcu pokazaliśmy "środkowy palec" władzom ligi, które chciały nas "załatwić" trudnym terminarzem

Co do postawy drużyny:

PUK - punktowo niby okey, z drugiej strony pokonał jedynie 2x słabego MJJ i dwa razy juniorów, także mocno do poprawy

KK - początek fatalny, trzeci start lepszy, a czwarty (11 bieg) to był już stary, dobry KK - w zasadzie te 5:1 Krzychu przywiózł w absolutnie kluczowym momencie meczu, gdybyśmy ten bieg przegrali 5:1 byłoby już 8 oczek straty

Przemek - rewelacja, naprawdę u progu sezonu Przemo jest w rewelacyjnej formie, oby tylko był w stanie tą formę utrzymać przez cały sezon, bo z tym już bywało różnie

Vacul - maestro - nic dodać nic ująć

Bartek - utrzymuję ciągle najwyższą formę - przydałoby się nieco więcej lodu na głowę, tak aby na drugi raz nie położyć taktycznie wyniku - aż strach pomyśleć co by było gdyby przed 15 biegiem było 42:42, a tutaj jaka sytuacja

Karczmarz - mnóstwo pracy przed nim

Czerniawski - zaskoczenie na plus - super szybko połapał kąty, pokonał solidnego zawodnika rywala

Podsumowując - pierwszy mecz dał dużo radości i mnóstwo wiary, że to może być kolejny udany sezon!

Szkoda, że pierwszy mecz u nas dopiero za dwa tygodnie...

Jeszcze słowo na temat Torunia, mają kłopot z terminarzem - dwa wyjazdy Zielona i Wrocław, potem u siebie Leszno i wyjazd do Częstochowy - może być tak jak my dwa lata temu - 5 meczy, bez punktów... ale to nie nasz kłopot

pimpsson 

Wysłany: 2017-04-18, 11:58   

Hubert "pierwszy raz tu jestem" Czerniawski - my hero!!! Widok bezradnego Przedpełskiego i odbijającego się od łokcia Huberta Holdera - BEZCENNY!!!
Je...ał ich pies!!!"

bosky 
harmonica man

Team: spiryt
Wysłany: 2017-04-18, 12:19   

Mnie najbardziej rozbawił komentarz ostafińskiego,który wytykał Termińskiemu 'okrutną pomyłkę' w typowaniu meczu. Czy to ten sam gość, który dzień przed meczem tworzył swoje 'coś więcej niż tylko wróżenie z fusów' i stawiał nas poza play off, za Toruniem?? :D

Co do zawodów, w sumie wszystko co pisali forumowicze przed meczem się sprawdziło - punktami juniorów przegraliśmy, Kasprzak nie błyszczał, Hancock jednak nie był aż taki słaby. Ale mimo wszystko nie było tak źle jak myślałem - każdy z tych małych aspektów gdzieś jednak zatrybił w trakcie meczu w naszą stronę i stąd to zwycięstwo, z którego jestem bardzo szczęśliwy. Wygląda na to, że Toruń zrobił mały kroczek w tył w walce o PO. Teraz jeszcze trzeba uważać na Rybnik bo to skład więcej niż nieprzewidywalny i możemy powoli siadać wygodnie w fotelu i mieć przyjemność z walki pozostałych :)

Oczywiście było i lepiej, i gorzej, ale chciałem zwrócić uwagę na coś innego:
2016 - inauguracja i przyszły mistrz Polski wygrywa na wyjeździe z potencjalnym kandydatem
2015 - Unia Leszno wygrywa 4 pierwsze kolejki
2014 - zaczynamy od zlania Leszna i Wrocławia
2013 - Zielona zaczyna od zmiażdżenia Gnieźnian na wyjeździe.

Mocne wejście w sezon daje bardzo dużo, więc mimo, że to tylko 2 punkty, to wyjazd i rywal nastrajają bardzo optymistycznie. Oby tego nie spartolić, bo mamy zaliczkę.

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2017-04-18, 13:49   

Zwycięstwo na wyjeździe w inauguracyjnej kolejce to rzecz bezcenna. Następny mecz mamy w Grudziądzu a prognozy pogody są takie, że przygotowanie typowego dla nich betonu będzie trudne. Vaculik w wypowiedzi pomeczowej dla Radio Gorzów, na stękanie redaktora, że tor grudziądzki nam nie leży, krótko powiedział : mi leży :)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-04-18, 14:04   

wg obecnej prognozy to raczej nie pojedziemy do Grudziądza w najbliższy weekend...

mazinho 

Wysłany: 2017-04-18, 14:26   

Tak jak pisałem przed meczem: to my byliśmy faworytem i gdyby nie wykluczenie Zmarzlika w 15 biegu to byśmy wygrali 48:42 lub 49:41. Dobrze, że jechaliśmy w pierwotnym terminie, bo było wyraźnie widać, że torunianie nie są wjeżdzeni w swój tor (sparingi i treningi przy innej pogodzie i na nieco innym torze), a liderom Aniołów brakowało przetarcia z zawodnikami z najwyższej półki. Udało nam się wykorzystać słabość rywala, jednocześnie samemu demonstrując moc formacji seniorskiej. Dlatego nic mnie nie zaskoczyło. Wróżyłem jedynie słabszą dyspozycję Hancocka i gdyby nie te wykluczenie Bartka, to lider Torunia miałby skuteczność 50%, co jak na lidera na własnym torze jest słabym osiągnięciem.

Tak prezentuje się skuteczność naszych zawodników we wczorajszym meczu:

Kasprzak 3:5 - 37, 5 % (wygrana: Holder, Jensen, Kaczmarek, przegrana: Hancock, Jensen, Miedziński, Przedpełski, Holder
Iversen 4:6 – 40 % (wygrana: Jensen x2, Kopec-Sobczyński, Kaczmarek, przegrana: Hancock, Miedziński x2, Przedpełski, Holder x2)
Zmarzlik 6:4 – 60% (wygrana: Holder, Kaczmarek, Jensen, Przedpełski x2,Hancock przegrana: Hancock x2, Miedziński x2
Prz. Pawlicki 8:280% (wygrana: Miedziński, Przedpełski, Holder x3, Kopeć-Sobczyński, Jensen x2 przegrana: Hancock, Jensen
Vaculik 9:190 % (wygrana: Miedziński x2, Przedpełski x2, Holder, Kopeć-Sobczyński, Jensen, Hancock x2, przegranaa: Hancock

Postawa na minus w naszych szeregach, to dyspozycja Iversena, który wystawiony był jako prowadzący parę i z tego zadania się nie wywiązał. Duńczyk swoje punkty na rywalach zdobył tylko na juniorach gospodarzy oraz dwa razy na najsłabszym seniorze Torunia, czyli Jensenie. Za każdym razem te punkty były wyszarpywane na trasie. Swoje zrobił Kasprzak, który mając za zadanie być tym piatym seniorem zrobil swoje. Po pierwszych wóch startach z pól C i D i dwóch "śliwkach" Krzysiek się przełożył i szczególnie w swoim czwartym starcie był szybki na starcie i trzymal się skutecznie najszybszej ścieżki. Na wielkie słowa uznania zasługuje Przemek Pawlicki i Martin Vaculik. Przemek Pawlicki idealnie zatrzymał drugiego lidera gospodarzy - Holdera, z którym wygrał wszystkie trzy pojedynki! Martina Vaculika z kolei nakreciła ta cala spirala nienawiści na linii Termiński - toruńscy kibice. Słowak czuł się świetnie na Motoarenie wygrywając wszystkie swoje starty. Różnica jakościowa w zamianie Zagar ---> Vaculik jest zdecydowana:). Osobne brawa należą się dla Huberta Czerniawskiego, który wykonał dwa razy świetną robotę. Najpierw idealnie zablokował Holdera na pierwszym łuku, przez co Australijczyk nie miał najmniejszej szansy na dogonienie Bartka, a za drugim razem przywiózł za swoimi plecami seniora gospodarzy - Pawła Przedpełskiego. Brawo!

Co do decyzji trenera Chomskiego na biegi nominowane. Mimo, że wynik 14 biegu był dla nas dobry, to jednak ja bym zdecydował się na wystawienie Krzysztofa Kasprzaka z 1 pola, a z trójki puściłbym Zmarzlika. KK-ej pokazał w drugiej fazie zawodów, że z pół przy krawężniku jest szybki na trasie. Jednak ostatecznie wynik jest korzystny i obronił trenera Chomskiego.

Co do Bartka Zmarzlika. Wiadome, że chłopak chce wszystko i ze wszystkimi wygrywać. Jednak powinien w zawodach drużynowych włączyć trochę kalkulacji i myśleć więcej o wyniku drużyny, a nie swoim. Widział przecież, że Vaculik jedzie daleko z przodu, a Miedziński jedzie daleko za nim. Wioząc spokojnie 1 pkt byłaby pewna wygrana. Jednak na obronę Bartka zasługuje fakt, że on dopiero chyba drugi raz w życiu jechał w 15 biegu.

PS Dobrze, że nasi juniorzy będą mieli sporo jazdy. Jutro w Pile jest Brązowy Kask, a w czwartek zaległe zawody Srebrnego Kasku w Bydgoszczy. A im więcej startów naszych juniorów tym lepiej.

Odpowiedz do tematu