Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I kolejka: Get Well Toruń - Stal Gorzów (17 kwietnia)
Autor Wiadomość
Thorgal 

Wysłany: 2017-04-10, 13:55   I kolejka: Get Well Toruń - Stal Gorzów (17 kwietnia)

Za tydzień ruszamy o ile w lany poniedziałek nie zaleje toru w Toruniu.

Jak wrażenia, nastroje i przewidywania przed inauguracją?
Czy zaskoczy p. Stanisław?
Czy zaopatrzył się w nową teczkę, długopis i stoper?
Czy KK jest w formie?
Na kogo liczycie, a czyjego występu się obawiacie?
Czy juniorzy zdobędą jakieś punkty na rywalach?
Czy będzie rozgrzewka z podawaniem piłki?

Pytań jest wiele.

Startujemy.... :)

mekto72 

Wysłany: 2017-04-10, 15:05   

Niestety, obawiam się, że z naszymi juniorami ligi nie zwojujemy. Oczywiście przedwcześnie mówić o formie naszych seniorów,nie mniej zawsze po tych początkach jak ktoś odstawał to raczej tak zastawało. Lata wstecz pokazały, że kto ma silnego juniora bije się o złoto. Trzeba mieć nadzieję, że któryś z młodych odpali,bo na takiego Zmarzlika 2 pewnie trzeba będzie czekać cho cho albo i dłużej.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-04-10, 17:29   

Jak start to start.

Mnie przede wszystkim zastanawia jak Stasiu ustawi pary.

Moja osobista opinia - ja bym ustawił to w ten sposób:

Bartek z juniorami - jako najmocniejszy senior.
Vaculik jako siła numer 2 z najsłabszym seniorem, czyli Kasprzakiem.
PUK z Przemkiem jak para najrówniejsza.

Podsumowując:

1. Vaculik - zna tor w Toruniu, po pierwszym biegu może będzie w stanie szybko podpowiedzieć
2. Kasprzak
3. Iversen
4. Pawlicki
5. Zmarzlik
6. Karczmarz
7. Czerniawski

Zgadzacie się?

kris_77 

Wysłany: 2017-04-10, 20:16   

marcin_crx napisał/a:
1. Vaculik - zna tor w Toruniu, po pierwszym biegu może będzie w stanie szybko podpowiedzieć
2. Kasprzak
3. Iversen
4. Pawlicki
5. Zmarzlik
6. Karczmarz
7. Czerniawski

Ja bym też tak postawił. Choć nie wiadomo czy na juniorce nie pojedzie Nowacki.
To, że juniorzy mało jeździli to zasługa zarządu i całego sztabu. Mogli pojeździć jakiś sparing np. z Piłą czy Ostrowem, albo zaprosić juniorów z innych ośrodków i zrobić turniej w Gorzowie. A tak, to nikt nie wie w jakiej są formie. To już problem trenera jak zestawi juniorów. Wg mnie możemy liczyć na 1 punkt z ich strony. Jak pokazała Piła w Rzeszowie do wygrania meczu wystarczą punkty zawodników 1-5.
I tu jest pytanie czy Nasi seniorzy zrobią 45 punktów na przebudowanej Motoarenie?
Wg mnie tak i zaczniemy sezon od zwycięstwa:
- Bartek zawsze tam daje radę - 12
- Puk jest w formie - 10
- Vacul "u siebie: to następne 10
- Przemek zrobi swoje 8
- no i KK jako doparowy puknie Przedpełskiego i MJJ i te 5-6 punktów dowiezie.

Więcej Nam nie potrzeba.

W Apatorze zresztą też nie mają pewniaków. Przedpełski cieniuje, Dziadek też, Miedziak na bank zaliczy dzwona, albo dwa. Jedyny pewny to Holder. MJJ lub Walasek będzie walczył o miejsce na kolejny mecz, a dodatkowa presja nie pomoże. A juniorów mają odrobinę lepszych.

Jednym słowem: WYGRAMY

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-04-10, 23:10   

mekto72 napisał/a:
Lata wstecz pokazały, że kto ma silnego juniora bije się o złoto. Trzeba mieć nadzieję, że któryś z młodych odpali,bo na takiego Zmarzlika 2 pewnie trzeba będzie czekać cho cho albo i dłużej.

To działa wtedy, kiedy ma się lukę w składzie seniorskim. My nie mamy. Po trzech biegach juniorzy do busa. Jeśli w innych zespołach juniorzy będą jeździć więcej niż 3 wyścigi, to znaczy, że seniorka nie jedzie. Nie widzę problemu. A nasi młodzi też coś tam ujadą, w innych zespołach szału nie ma oprócz Leszna i Drabika.

Thorgal 

Wysłany: 2017-04-10, 23:22   

Osobiście największe obawy mam co do formy KK. Wg mnie chlop ma zapis, ze będzie prowadzącym pare aby zaczynal biegi z wewnętrznych pól. I ze będzie jechal minimum 1 bieg z juniorem.

Obym sie mylil.

miszarus 
STAL!

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-04-11, 09:13   

Thorgal napisał/a:
Wg mnie chlop ma zapis, ze będzie prowadzącym pare aby zaczynal biegi z wewnętrznych pól. I ze będzie jechal minimum 1 bieg z juniorem.

Obym sie mylil.

Takiego zapisu nie ma, dziś w sparingu jedzie jako do parowy. Kasprzak wie, że jak formy nie będzie to będzie do parowym, choć powiem wam, że wydaje mi się, że w jego przypadku problemem jest nasz tor i on dziś to udowodni w Lesznie :)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-04-11, 09:50   

Też tak sądzę, to samo było w Tarnowie - troszkę bardziej równo i twardo i Kasprzaka nie ma.

Ja się obawiam jednej rzeczy - oby nas nie pogrążył nasz były zawodnik MJJ...

GM 

Wysłany: 2017-04-11, 11:09   

Ja akurat o mecz z piernikami jestem spokojny. Modlę się tylko żeby kolejki nam nie odwołali. Presja będzie głównie na zawodnikach Toruńskich i w tym upatruję szansę na zwycięstwo. Prócz Grega i Holdera reszta to gorące głowy, a do tego sądzę że Hancock sobie potestuje silniczki przed rundą GP kosztem drużyny co nie raz odwalał. Liczę że odjedziemy na początku spotkania na bezpieczną odległość, bo w połowie spotkania to gospodarze będą mieli przewagę znajomości toru i ścieżek. A tor niby się zmienił. U nas presji nie będzie bo każdy ma zagwarantowane miejsce w składzie co nie koniecznie musi dać spodziewane efekty. Trzeba będzie trzymać w takim wypadku krótko zawodników co by się za bardzo nie rozleniwili. Ważne małe punkciki powinni zdobyć nasi juniorzy bo u rywali jest tylko jeden dobry junior, a z drugim powinni sobie poradzić. Przy dobrym starcie jest szansa ich opędzlować na 5:1 a 5 pkt. piechotą nie chodzi :-) A wtedy sądzę że czwórka Niels, Przemo, Bartek i Vacul zrobią nam 41 pkt na spokojnie wliczając ewentualne taktyczne i o formę Krzysia nie musimy się martwić.
Ps. W ogóle pomysł odwołania całej kolejki uważam za absurd - przecież w Toruniu mają zadaszenie. Po co te pomysły nad plandekami itp. skoro ktoś wprowadzi takie rozwiązanie a GKSŻ sobie odwoła kolejkę bo u innych padać będzie? Niech sobie odwołają inne mecze ale ten w Toruniu musi się odbyć bo inaczej to zadaszenie mogą sobie w d... wsadzić skoro komisja ma im kolejki odwoływać.
Ostatnio zmieniony przez GM 2017-04-11, 11:16, w całości zmieniany 1 raz  

miszarus 
STAL!

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-04-11, 11:15   

Też mam przeczucie, że wygramy w Toruniu. Kasprzak i BZ mieli okazję jeździć już na nowej Motoarenie i aż tak źle nie wyglądali. Stawka była mocna, napewno jakieś notatki już mają.
Powinno być dobrze...

Thorgal 

Wysłany: 2017-04-11, 21:31   

Ale sluchajcie, czy nasi juniorzy maja szanse zdobyć jakies punkty na juniorach przeciwników?

bosky 
harmonica man

Team: spiryt
Wysłany: 2017-04-11, 22:36   

GM napisał/a:
Ważne małe punkciki powinni zdobyć nasi juniorzy bo u rywali jest tylko jeden dobry junior, a z drugim powinni sobie poradzić. Przy dobrym starcie jest szansa ich opędzlować na 5:1 a 5 pkt. piechotą nie chodzi :-)

:shock: Ty się chyba z choinki urwałeś. :shock: gdzie są Kaczmarek i Krakowiak, a gdzie Karczmarz i Czerniawski. Nawet Kopeć-Sobczyński jest lepszy z pewnością od Czerniawskiego na ten moment. I to jeszcze na wyjeździe.. 5:1 to będzie jak napisałeś, ale w drugą stronę, przy dobrych wiatrach 4:2, 3:3 trzeba będzie uznać za mega sukces naszych chłopaków.

Tak samo nie przekonuje mnie, że Iversen przywiezie jakieś fajne punkty. Też widzę jak fajnie śmiga, ale on, podobnie jak Zmarzlik Motoareny nie trawi.
Co do Kasprzaka, to sądzę że jest po prostu wolny, a leszczyński tor dzisiaj mu właśnie wyjątkowo leży. Czekam na miłą niespodziankę, ale nie spodziewam się szału żeby się później nie zawieźć.

My nie jesteśmy w tym meczu faworytem, co pokazują np. kursy na spotkanie. Oczywiście życzeniowo również napiszę, że chciałbym zwycięstwa Stali, ale myślę że nie ma co pompować balonika - faworytem to my na Motoarenie nie jesteśmy (z resztą od dawien dawna nie byliśmy).

Zupełnie inna para kaloszy to fakt, że Toruń ma swoje problemy i co do tego pełna zgoda.

GM 

Wysłany: 2017-04-11, 22:44   

Sądzę że ze słabszymi powinni sobie poradzić. Liczę minimum na dwa oczka, Hubert ma dobre starty i tutaj liczę że może dużo namieszać. Jednego czego się obawiam to poziom sprzętowy naszych juniorów. Bo co z dobrych startów jak ich będą na trasie łapać. Mam nadzieję że silniki będą na miarę E-ligi. Trochę nie doceniasz naszych juniorów, oni potrafią jechać tylko na początku będą się pewnie spalać. Nie raz widziałem jak Hubert czy Karczmarz pomyka. Tylko jak pisałem podstawa to sprzęt. Nici z talentu jak będą jechali na osiołkach.

bosky 
harmonica man

Wysłany: 2017-04-11, 23:16   

Też śledzę ich wyniki i oglądam gdzie się da, ale jedno to Nice Cup, MDMP, a drugie ekstraliga. Karczmarz jako jedyny ma doświadzenie z jazdy w 1 lidze gdzie z resztą wyniki miał kapitalne jak na swój wiek, ale miewał i biegi gdzie przecierałem oczy ze zdumienia widząc pogubionego Rafała. Trzeba wziąć pod uwagę dwie kluczowe w przypadku tego meczu rzeczy:

1) doświadczenie ekstraligowe, które każdy z toruńskich juniorów ma, a nasi chłopacy niestety jeszcze nie
2) obcy tor
Prawdę powiedziawszy z resztą nawet w tych przedsezonowych sparingach młodzi torunianie pokazywali się parę razy z fajnej strony.

A piszę to wszystko, żeby później nie znalazł się na Jancarzu jakiś zraniony jeleń co będzie na nich ryczał. Presja to akurat ostatnia rzecz której ci chłopacy na ten moment potrzebują.

Nawiasem mówiąc w drugiej kolejce czekają kolejni przeciętni juniorzy,ale jednak zawodnicy swojego toru czyli Rujner i Wawrzyniak. Oni podobnie jak Krakowiak i Kaczmarek też zaliczyli naprawdę przyzwoite wejście w sezon i cokolwiek więcej niż 2 punkty ze strony naszych to będzie piękny wynik.

GM 

Wysłany: 2017-04-11, 23:19   

Pierwszy poważny sprawdzian już jutro. Eliminacje Srebrnego Kasku. Zobaczymy jak wypadną na tle rywali.

mazinho 

Wysłany: 2017-04-12, 02:47   

Panowie skąd takie pesymistyczne nastroje? Kompletnie tego nie rozumiem. Ja z kolei jestem bardzo optymistycznie nastawiony co do meczu w Toruniu i przyznam się, że będę bardzo niemile zaskoczony, jeśli tam przegramy. A skąd taka moja odważna opinia, że wygramy na Motoarenie?

1) Pogoda. Jak zobaczycie na prognozy, to od jutra w kujawsko-pomorskim zapowiadane są deszcze i pogoda iście zimowo-wczesnowiosenna. W nocy temperatura będzie dochodzić nawet do 0 stopni. W związku z tym nie jest możliwe, aby KS Toruń odjechał mecz w warunkach, w których do tej pory trenował. Wszystkie ustawienia treningowo-sparingowe wezmą w łeb. W naszym interesie jest chęć jechania meczu mimo nawet niekorzystnych prognoz pogodowych, nawet jeśli mielibyśmy ponieść koszty przyjazdu sztabu szkoleniowego wraz zawodnikami do Torunia.

2) Tor nie będzie sprzymierzeńcem miejscowych. Przy takiej prognozie pogody między srodą, a poniedziałkiem nie jest możliwe przygotowanie toru pod siebie i spasowanie od początku spotkania. Dlatego można sądzić, że nie da to takiego handicapu, jakby mogło dać przy temperaturze 20 stopni i ładnym słoneczku. Torunianie nie będą mogli też trenować przed meczem. Zapewne spotkanie będzie miało też status zagrożonego.

3) Seniorzy Stali Gorzów mają mocniejsze przetarcie przed ligą. Kiedy KS Torun tuż przed startem ligi jeździ z Grudziądzem (czy wcześniej z Łodzią), gdzie łącznie 10 startów zaliczają ich juniorzy i ścigają się z zawodnikami pokroju: Okoniewski, Buczkowski, Pieszczek. My natomiast odjeżdzamy sparingi z objeżdżonym Lesznem i ścigamy się przeciwko mocnym seniorom drużyny gości i jeździmy z ekipą na papierze najmocniejszą w całej lidze. Tak samo liderzy Torunia nie zaliczali silnie obsadzonych turniejów np. SBP, czy Memoriału Jancarzu (słusznie nie zaprosiliśmy Hancocka, czy Holdera nie dając im testowaniu sprzętu z czołówką ligową). Niech ostatnimi startami przed ligą będą ich pojedynki z Wawrzyniakami, Wieczorkami, czy Okoniewskimi:). Dlatego zdobycz punktowych w sparingach zawodników z Torunia nie można porownywać do zdobyczy naszych żużlowców. Taki błąd (przeszacowania potencjału) popełnił kiedyś P. Paluch, który jesienią 2012 roku ocenił, że strata Zagara, nie będzie widoczna, bo Nermark ma niewiele niższą średnią biegową od Nermarka (Zagar - 2,079, a Nermark 1,965). Nie wzięto wówczas pod uwagę faktu, że Nermark jeździł zawsze z juniorem i o te 3 punkty z urzędu miał więcej niż Zagar. Do tego nie brano pod uwagę faktu jak ten zawodnik będzie się nadawał na przyczepny tor. Przy analizie trzeba czasami zaglądać głebiej, wyciagać pewne wnioski, a nie sugerowac się suchymi liczbami...

4 Grzegorz Walasek. Trochę niebezpiecznie to pisać, bo jeszcze menadzer Gajewski to przeczyta i zmieni zdanie...Ale liczę, że mi, jak i wszystkich kibicom Stali prezent sprawi sympatyczny "pan przy kości". Właśnie nie bez kozery pisałem niedawno o tym, że przy analizie trzeba sięgać głebiej, a nie tylko do suchych liczb. A dobre wyniki w sparingach z "leszczami" mogą sprawić, że Gajewski odsunie od składu Jensena(któremu ambicji brakować nie będzie) lub miejscowego Pawła Przedpełskiego. Wrócę po raz kolejny do tej prognozy pogody i przy tym deszczu tor toruński będzie inny niż sparingowy tor z GKM-em i na przyczepnej nawierzchni 41-latek może mieć problem z płynną jazdą. Także czekamy na czwartek i na desygnowany skład przez menadzera Gajewskiego. Niech dają Grzesia do składu!:)

5. Greg Hancock
5+2 (2*,1*,0,2) (Pokonał: Pieszczek, Wieczorek, Okoniewski, Przegrał: Lagutax2, Buczkowski x2). I co w Toruniu mają powiedzieć? Ich lider w próbie generalnej przed ligą na własnym torze nie ma nawet 50 % skutecznosci i punkty robi jedynie na juniorze gości i drugiej linii? A jeśli mecz w poniedziałek dojdzie do skutku, to warunki torowe będą jeszcze trudniejsze. Zważywszy na ten czynnik, nie wierzę że 47-latek przy tak mocnym składzie Stali będzie liderem w tym meczu. Ba, upatruje go jako słaby punkt w tym meczu!

Siła Torunia niewątpliwie będzie w osobie Daniela Kaczmarka. Junior gospodarzy wraz IKS-em będa górowali nad naszymi.W najgorszym założeniu (jak nasi seniorzy poradza sobie z torunska młodzieżą) przegramy juniorkę 1:7 (z bonusem). Wszystko powyżej tego uznam to jako dobry wynik.

Zobaczmy jak rozkłada się siła seniorska obu drużyn:

1. Zmarzlik - Holder
2. Vaculik - Hancock
3. Prz. Pawlicki - Miedziński
4. Iversen - Przedpełski/Jensen
5. Kasprzak - Walasek (niech go wystawią do składu:P)

Jeżeli zestawimy okoliczności, które napisałem powyżej, to czy nie jesteśmy w stanie w tych potencjalnych pojedynkach odrobić sześciu punktów juniorskich? Oczywiście, że jesteśmy!

I na koniec pobawię się w to co najbardziej lubię, czyli o wytypowanie składu na mecz w Toruniu uwzględniając takie czynniki jak forma przedsezonowa, znajomość toruńskiego toru, potencjalne trudne warunki torowe (bo to trzeba brać pod uwagę ustając skład właśnie pod spotkanie ligowe). Pamiętajmy, że zmian juniorskich nie będziemy mogli robić, więc możliwie jak najlepiej musimy ułożyć pary, by wydobyć z nich największą moc. Oczywiście to tylko papier, ale tak jak to w sporcie skład ustawia się według jakichś przesłanek (forma, rywal itp.)

W sumie zastanawiam się nad trzema wariantami:

I wariant:

1) Vaculik (Najlepiej zna tor w Toruniu z naszych zawodników. Mimo średnich jazd przedsezonowych to właśnie w nim na mecz w Toruniu widzę drugiego lidera. W początkowej fazie zawodów, gdy tor będzie trudny i będzie szła szpryca liczy się dojazd do pierwszego łuku i pola przy krawężniku będa mu wtedy służyć i szkoda nie skorzystać z tego faktu wystawiając go jako doparowego. Również powinien sobie radzić po równaniu toru)
2 Kasprzak (Pod tym numerem koniecznie musi być teoretycznie na papierze ten zawodnik z najsłabszą formą z piątki seniorów. Pod ten numer na wyjeździe nigdy nie daje się kogoś mocnego, bo później ogranicza to możliwośc robienia rezerwy taktycznej. Ten numer pozwala też w 11 biegu na zrobienie taktycznej. Kasprzak na mecz w Toruniu MUSI wygrać z juniorami gospodarzy, a także powalczyć z drugą linią toruńską. I z tego zadania będzie rozliczany. Wszystko powyżej w jego obecnej formie będzie wartością dodaną)
3 Iversen
4 Prz. Pawlicki (Wydaje się być w dobrej formie przed startem sezonu. To właśnie jego chyba, a niżeli PUK-a wolałbym widzieć przed taśmą z pola A lub B startującego w końcowce meczu z Bartkiem)
5. Zmarzlik (Prosta zasada, dajemy lidera do najtrudniejszej misji z juniorami w trzech biegach i pilnowania 3:3, a także do uderzenia z trudnego pola startowego w 13 biegu)
6-7 juniorzy (z czego Czerniawskiego ustawiłbym bliżej krawężnika - lepszy moment startowy i może wywozić szeroko rywala, którego będzie miał po prawej stronie,a to potrafi robić)

II wariant:

1. Prz. Pawlicki
2. Kasprzak
3. Iversen
4. Vaculik
5. Zmarzlik
6. juniorzy

Dlaczego tak? Fajnie zbilansowany skład ze względu na potencjalnie trudny tor oraz danie Vaculika pod niezwykle ważny numer 4. Przemek z KK-ejem lubią trudne tory i patrząc na formę Przema można spokojnie zestawić taką parę.

III wariant NIESPODZIANKA:

1 Iversen/Prz.Pawlicki
2 Iversen/Prz.Pawlicki
3 Kasprzak
4 ZMARZLIK
5 Vaculik

Moim zdaniem tak zestawiony skład by mógł do maksimum wykorzystać nasz potencjał i byłby najlepszy. Jednak znając naszego trenera, raczej nie pójdzie na coś takiego. Dla niego lider, to lider, doparowy, to doparowy. Również trener nie jest skory do pogłówkowania nad składem. A najlepszy manewr taktyczny (Zmarzlik w 15 biegu w Lesznie) wymusił...REGULAMIN :).
A taki skład ma wiele zalet. Teoretycznie najsłabszy KK-ej jedzie z naszym liderem, ktory nie ma atomowego momentu startowego i dla niego słabsze pola w dwóch pierwszych biegach nie będą miały znaczenia. Równiez na trudniejszym torze Krzysiek może wystrzelić spod taśmy i na pierwszym łuku robic miejsce Bartkowi. Równiez w biegach naszego lidera moglibyśmy ATAKOWAĆ. Bo dając Bartka pod "5" - zakładajac brak rezerw taktycznych to skupiamy sie w trzech pierwszych startach naszego lidera tylko, by biegi remisować. Przy przegranym starcie Zmarzlika będzie też nadzieja, że ten drugi rozprowadzi cale towarzystwo, a Bartek jest mistrzem wykorzystywania takich momentów. KK-ej na poczatku sezonu startów nie ma taich dramatycznych i to się może udać. Natomiast pod numer 5 dałbym Vaculika, niech robi to z czego słynął w Tarnowie. Wygrac start i uciekac do przodu! Znajomosc toruńskiego toru sprawi, że z roli "programowego" lidera obok Bartka da radę sie wywiązać :)

PS Podsumowując. Do Torunia jedziemy po wygraną i według mnie jest wiele przesłanek ku temu, o których napisałem powyżej. Sorry za takie nieskładne zdania i chaos (późna pora)

adifanstal 

Wysłany: 2017-04-12, 10:38   

mazinho napisał/a:

III wariant NIESPODZIANKA:

1 Iversen/Prz.Pawlicki
2 Iversen/Prz.Pawlicki
3 Kasprzak
4 ZMARZLIK
5 Vaculik

Też myślałem o takim zestawieniu naszego składu. Iversen od lat jeździ pod 1/9 i sprawdza się na tej pozycji. W pierwszym biegu czy to u siebie czy na wyjeździe potrafi wyjść ze startu z pierwszego/drugiego pola i dowieźć do mety zwycięstwo. Bartek jako junior często jeździł pierwsze biegi z zewnętrznych pól. Poza tym para Kasprzak/Zmarzlik była najsilniejsza w lidze w zeszłym sezonie. Z kolei Vaculik pełnił już rolę prowadzącego parę z juniorem, czyli 5/13. Jest to zawodnik doświadczony i zwłaszcza na toruńskim torze może okazać się nieoceniony. Dając mu dobre pole startowe są to pewne punkty. Moim zdaniem ten wariant jest optymalny, a czy nasz trener zdecyduje się na taki, to już inne pytanie, ale nie jest to abstrakcją, nawet biorąc pod uwagę jego tradycjonalizm.

sensowny

Wysłany: 2017-04-12, 12:58   

kris_77 napisał/a:

Choć nie wiadomo czy na juniorce nie pojedzie Nowacki.

Nowacki ma jakąs blokade bo jeżdzi dość bojazliwie na łukach. Po tej kontuzji prezentuje się na te chwile najgorzej z całej czwórki. Pozatym słszałem jakiś czas temu że miał iść na wypożyczenie ale do tej pory ucichło. Być może ma powoli wracać do formy i szlifować się na treningach. Wątpie że pojedzie w elidze w tym roku chociaż 1 mecz

Co do juniorów to wczoraj w Lesznie Karczmarz był dość waleczny niestety był strasznie powolny. W zeszłym roku sam mówił ze brakowało mu dobrego sprzętu. Ciekawe jak to w tym roku wygląda i czy ma do dyspozycji sprzęt ekstraligowy. Ponoć młody przed sezonem chciał kontrakt zawodowy na co Zmora się nie zgodził

Mecz jak najabardziej do wygrania tak jak wspomniano wyżej Piła wygrała w Rzeszowie a juniorzy zdobyli 0!! pkt :mrgreen: jeśli Gorzów robi w Lesznie 43 pkt to smiało może zrobić 46 w słabszym Toruniu

Thorgal 

Wysłany: 2017-04-12, 15:25   

Wg mnie to jest niedopuszczalne, by w drużynie z aspiracjami do złota tak leżało szkolenie młodzieży i była taka przepaść między najsłabszym seniorem, a najlepszym juniorem.

Szkoli się młodzież pod kątem kilku najbliższych lat, a nasi jakby dopiero zaczynali naukę jazdy na żużlu i będziemy się cieszyli z 2-4 lub 3-3.

Obym się pozytywnie rozczarował, bo tu pewne głosy już krążyły o jakimś gorzowskim gwiazdorze Karczmarzu ;-)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-04-12, 15:50   

Thorgal napisał/a:
Wg mnie to jest niedopuszczalne, by w drużynie z aspiracjami do złota tak leżało szkolenie młodzieży i była taka przepaść między najsłabszym seniorem, a najlepszym juniorem.

Szkoli się młodzież pod kątem kilku najbliższych lat, a nasi jakby dopiero zaczynali naukę jazdy na żużlu i będziemy się cieszyli z 2-4 lub 3-3.

Obym się pozytywnie rozczarował, bo tu pewne głosy już krążyły o jakimś gorzowskim gwiazdorze Karczmarzu ;-)

ja myślę, że w tej sytuacji jesteśmy i tak lata świetlne przed innymi klubami.

Mamy szkółkę, co rok wypuszczamy kilku wychowanków także naprawdę nie jest źle.

Co od naszej młodzieży - dajmy im szansę. Ja uważam, że na naszym torze nie są bez szans.

Fakt natomiast niepodważalny jest taki, że szkolenie leży w całej Polsce...

kris_77 

Wysłany: 2017-04-12, 20:29   

Cytat:
Ale sluchajcie, czy nasi juniorzy maja szanse zdobyć jakies punkty na juniorach przeciwników?

Nie mają szans. Wygramy bez punktów młodzieżowców. Niech dojeżdżają do mety. Zawsze się może zdarzyć defekt czy wykluczenie i wtedy 2-3 uzbierają. W tym roku Stal musi na wyjazdach zrobić po 9 punktów/senior. Jeden punkcik z urzędu w biegu nr 2 i będzie dobrze. To niestety efekt tego jak mało jeździli w zeszłym roku Nasi Juniorzy. Wszyscy wiedzieli, że Cyfera nie będzie, że Bartka nie będzie pod 14,15. A jeździli praktycznie cały sezon. Teraz zbieramy plony.

bosky 
harmonica man

Wysłany: 2017-04-12, 20:59   

mazinho napisał/a:
Panowie skąd takie pesymistyczne nastroje?

To chyba o mnie, więc odpowiem. :D nie tyle nastroje pesymistyczne, co odpisałem na post, w którym użytkownik pisze o 5:1 w biegu juniorskim dla naszych, co jest sporym nadużyciem. Z resztą dzisiejszy SK coś niecoś pokazał z potencjału. Ale żeby nie było, ja również wierzę, że oni są w stanie pośmigać u siebie. Tylko nie z Kaczmarkiem na wyjeździe.

mazinho napisał/a:
2) Tor nie będzie sprzymierzeńcem miejscowych.

Tu pytanie bardziej brzmi czy tor będzie sprzymierzeńcem naszych. A mam nieodparte wrażenie, że to co Iversenowi i Zmarzlikowi nie pasowało w poprzednich latach, to nie sposób przygotowania nawierzchni, tylko kąty i ścieżki na tym torze.

mazinho napisał/a:
4 Grzegorz Walasek. Trochę niebezpiecznie to pisać, bo jeszcze menadzer Gajewski to przeczyta i zmieni zdanie...Ale liczę, że mi, jak i wszystkich kibicom Stali prezent sprawi sympatyczny "pan przy kości". Właśnie nie bez kozery pisałem niedawno o tym, że przy analizie trzeba sięgać głebiej, a nie tylko do suchych liczb. A dobre wyniki w sparingach z "leszczami" mogą sprawić, że Gajewski odsunie od składu Jensena(któremu ambicji brakować nie będzie) lub miejscowego Pawła Przedpełskiego. Wrócę po raz kolejny do tej prognozy pogody i przy tym deszczu tor toruński będzie inny niż sparingowy tor z GKM-em i na przyczepnej nawierzchni 41-latek może mieć problem z płynną jazdą. Także czekamy na czwartek i na desygnowany skład przez menadzera Gajewskiego. Niech dają Grzesia do składu!:)

coś mi się widzi, że on taki głupi nie jest i go dobrze sprawdzi w takich warunkach także przed ligą. Obym się mylił... :roll:

mazinho napisał/a:
5. Greg Hancock[/b] 5+2 (2*,1*,0,2) (Pokonał: Pieszczek, Wieczorek, Okoniewski, Przegrał: Lagutax2, Buczkowski x2).

a tam, przed rokiem też było to samo i nagle jak feniks z popiołów ten Hancock się odrodził. Tak sobie myślałem na czym polega jego fenomen i doszedłem do wniosku, że.. na Californi. Jak on zimą z motocykla nie musi zsiadać, to jest wiecznie gotowy do jazdy. Może coś w tym jest... ale żeby nie było, też sądzę że jego czas się zbliża wielkimi krokami.

Co do ustawienia par - czy tylko mi się wydaje, że Vaculikowi nie służy jazda w parze z Kasprzakiem? Popatrzcie na ich wyniki kiedy jadą razem. Ale suche cyferki to jedno, polecam obejrzeć również sparingi. Vaculik nienajlepiej wychodzi spod taśmy, potem jest szybki. Kasprzak za to na siłę próbuje coś uciułać na dystansie, ale przez to nie za bardzo pattrzy na kolegów z pary. I tutaj pojawia się problem, bo Zmarzlik wcześniej na starcie hulał, a w sparingach jakby ciut gorzej, Iversen co robi na dystansie to każdy widzi. W sumie nie wiadomo gdzie by tego Kasprzaka upchnąć, żeby on sobie wojował, ale za bardzo nie przeszkadzał - może przewrotnie najlepiej z juniorem?

mazinho napisał/a:
6-7 juniorzy (z czego Czerniawskiego ustawiłbym bliżej krawężnika - lepszy moment startowy i może wywozić szeroko rywala, którego będzie miał po prawej stronie,a to potrafi robić)

Czerniawski moment startowy ma rzeczywiście dobry, tylko zastanawiam się na ile to wynika z refleksu, a na ile z jego sprytu. Jeśli z pierwszego to super, ale jeśli bazuje na drugim to mamy problem Houston, bo tak jak już wyżej wspominałem - liga to nie zawody młodzieżowe i nie ma przebacz - taśma juniora odbiera drużynie szansę na punkty. A jeśli mnie pamięć nie myli (a nie myli) to on w młodzieżówkach potrafił dostawać po dwa ostrzeżenia. No i na dwoje babka wróżyła, czy lepiej dać handicap teoretycznie pewniejszemu Karczmarzowi, czy lepiej postarać się powalczyć o "pełną pulę".

GM 

Wysłany: 2017-04-12, 23:22   

W zeszłych sezonach mieliśmy polewkę z juniorów falubazu. A oni konsekwentnie ich puszczali na głęboką wodę. Odpokutowali swoje i w tym sezonie będą trzaskać punkty. Jeszcze rok temu Karczmarz regularnie pokazywał plecy Niedżwiedziowi, ale ten zyskał przez cały sezon doświadczenie a Rafał jeździł tylko sporadycznie. Efekty takiego a nie innego stanu rzeczy mogą być widoczne. Na początku zeszłego sezonu w Lesznie był hejt na Kuberę, już mu wróżyli zakończenie kariery, że nic z niego nie będzie, na Smektałę to samo że jeździ bojaźliwie a dzisiaj tam kozaczą że mają najlepszą juniorkę w lidze. Naszym też potrzeba czasu, ale jestem pewien że mają chłopaki talent. Trzeba tylko ciągnąć za fraki włodarzy klubu by umożliwili im ten talent rozwijać. A z tym bywało u nas różnie. Sam motor nie wystarczy. Sytuacja jest o tyle skomplikowana że po wielu latach posuchy przyszła kumulacja i mamy czterech przyszłościowych dzieciaków a miejsce w składzie tylko jedno (Karczmarz ma ugruntowaną pozycję) Obawiam się że przynajmniej dwójka będzie w trudnej sytuacji bo zabraknie miejsca na to by się w sportowej walce rozwijać. Zaliczą pewnie kilka zawodów i na tym ich sezon się skończy. Bo polityka była taka że jechała zawsze żelazna dwójka nie do ruszenia. Rusza sezon a o miejscu w jakiejś drużynie II ligowej nikt nie myśli puki co - chyba ani klub ani sami zainteresowani. A czas ucieka, za tydzień czy dwa miejsca już tam może nie być... No dobra koniec już rozważań na temat juniorów bo się trochę rozpędziłem :-) . Do piątku jak mniemam będzie wiadomo czy jedziemy. Termos cicho siedzi więc chyba gospodarze też się wahają na chwilę obecną. Gdyby chcieli jechać to na bank już by płakał w mediach że mu kolejkę planują odwołać.

mariano901229 

Wysłany: 2017-04-13, 17:36   

Po to mamy takich seniorów by puszczać swoich juniorów. Spokojnie parę meczy i nasi juniorzy trochę okrzepną w Elicie. Nie ma co siać paniki dać chłopakom czas.

Jednak Stachu dał KK pod 2 kto by się spodziewał :) Patrząc na formę naszych zawodników skład dobrany jak najbardziej słusznie.

Cash Broker Stal Gorzów:
1. Niels Kristian Iversen
2. Krzysztof Kasprzak
3. Przemysław Pawlicki
4. Martin Vaculik
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz

Get Well Toruń:
9. Greg Hancock
10. Michael Jepsen Jensen
11. Adrian Miedziński
12. Paweł Przedpełski
13. Chris Holder
14.
15. Daniel Kaczmarek

Thorgal 

Wysłany: 2017-04-14, 00:11   

Bardzo dobre ustawienie par. Jestem pozytywnie zaskoczony.

Odpowiedz do tematu