Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery 2017
Autor Wiadomość
sensowny

Wysłany: 2016-11-10, 18:06   

RAFIK napisał/a:
Łogaczow zostaje w Łodzii:

Chyba pomyliłeś zawodników bo on nie ma nic wspolnego z Łodzią

A co do Lebiediewa i Wrocławia to sie niektorzy zdziwia.Ja widze wysoko Wrocław

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2016-11-10, 21:26   

Co do Wrocławia, to oni chyba jadą wszystkie mecze pierwszej części sezonu na wyjeździe. Dopiero po remoncie wskakują na swój tor. Czy zdążą się spasować u siebie na ligę? Trudno powiedzieć. Jeżeli przegrają wszystkie wyjazdy, albo większość, to ciężko im będzie gonić play-offy. Psychika może nie wytrzymać.

Co do ich składu, to z pewnością mają lepszy niż rok temu z uwagi na Lebedeva, gorszego sezonu Janowski miał nie będzie, a i Woźniak już jest objeżdżony w ekstralidze, więc może być ciut lepiej. Do tego powrót Drabika - papierowo najlepszego juniora w ekstralidze.

Jak im trybiki zagrają od początku, to może być ciekawie. Jednak z uwagi na pierwsze zdanie jakoś ciężko ich widzę. Może się załapią na play-off, może nie.

Co do nas, to dobrze, że nie będziemy głównym faworytem do DMP, chociaż obrońca tytułu na pewno tak będzie traktowany. Niech presja będzie na Unii Leszno, my po prostu jeźdźmy swoje jak w tym sezonie. Najpierw play-off, potem finał, a dalej się zobaczy ;-)

RAFIK 

Wysłany: 2016-11-11, 13:24   

sensowny napisał/a:

RAFIK napisał/a:
Łogaczow zostaje w Łodzii:

Chyba pomyliłeś zawodników bo on nie ma nic wspolnego z Łodzią
No tak,pomyliłem się został w Daugavpils co nie zmienia faktu,że wcześniej chciał jechać w ekstra i typowany był Rybnik.Boi się ekstraligi.

Matju 

Team: Łaguta Racing
Wysłany: 2016-11-11, 14:29   

Siergiej Łogaczow startował w Krośnie. Parę dni temu podpisał dopiero kontrakt z Lokomotivem.

bosky 
harmonica man

Team: spiryt
Wysłany: 2016-11-13, 03:48   

Drabik czy Woryna to są solidni juniorzy, ale nadal nie juniorzy na bycie top 10 zawodników ekstraligi, nie mówiąc już o byciu najlepszym jak Zmarzlik w zeszłym sezonie. Przewaga w postaci dobrego juniora jest bardzo ważna, ale jeśli nie mówimy o 'juniorze jokerze' (takim nieomylnym) to ta różnica jest niepewna, a jeśli chodzi tylko o to kto zdobędzie 5 punktów w biegu juniorskim to ci juniorzy odgrywają drugorzędną rolę.

Piję (może trochę zawile ;) ) do tego, że to czy bieg juniorski wygra taki Zgardziński czy Karczmarz jest sprawą drugorzędną - bo to bieg jak każdy inny. W meczu jest ich 15 zatem potencjalnie 14 szans na odrobienie strat - sorry za tak banalną matematykę ;-) I tak obaj ci juniorzy potem będą wozić ogony. O ile żaden z młodych nie zrobi jakiegoś kapitalnego rozwoju to w moim odczuciu to będzie rok, w którym o mistrzostwie zadecyduje postawa seniorów. A tutaj w moim odczuciu czwórka wpadnie Zielonej, Lesznu, nam oraz Grudziądzowi. Jeden znak zapytania bym tutaj postawił - Drabik, który potencjalnie może. Ale jak dla mnie jest za wcześnie jednak na bycie takim prawdziwym niezawodnym asem.

Dodam jeszcze tylko do wnikliwej analizy Marcina_crx, że w 2015 roku też mieliśmy fenomenalnego Zmarzlika i skończyliśmy na 6. miejscu. :D Zatem dobrego juniora na pewno warto mieć, bo jak mówią dobry junior nie jest zły, ale taki znowu gwarant czwórki to też nie jest (nawet jeśli jeździ super, bo Bartkowi nic zarzucić nie można).

Thorgal 

Wysłany: 2016-11-13, 22:06   

Bosky

Podoba mi się ta analiza. To ma sens. Dzieki.

mazinho 

Wysłany: 2016-11-21, 18:55   

Na samym wstępie chciałbym bardzo podziękować dla wszystkich osób, które zaangażowały się w to, aby zdjąć mi bana. To miłe, że czasami ktoś czytał te moje przydługie wypociny i miał pozytywne zdanie, co do ich jakości. Biję się też w pierś, źle postępowałem, obiecuję poprawę. Wszystkie wiadomości jakie będą do mnie docierały od różnych osób po prostu następnym razem zostawię dla siebie. To było ostatnie okienko transferowe, gdzie bawiłem się w dywagacje i spekulacje. Nie będę wychodził przed szereg, wszyscy i tak wszystko się dowiedzą w odpowiednim czasie.

Ale wracając do rzeczy, dla tych którzy wchodzą też na inne ogólnopolskie forum, to czytali mój pewien wpis. Muszę go przywołać, gdyż na sportowych faktach próbują nam układać taktykę. Moim zdaniem nie do końca najlepszą patrząc na pola startowe z poprzedniego sezonu. Chociaż to i tak wróżenie z fusów. Ale czymś zimą trzeba się zajmowac, by dyskusje o żużlu nie "zamarzły". Także powtórzę parę słów odnosnię taktyki:

W zasadzie układ par nie będzie miał takiego znaczenia w meczach u siebie z Rybnikiem, Częstochową, czy Grudziądzem (nic nie umniejszając tym ekipom), ale w spotkaniach z Falubazem, Unią Leszno, czy później w play-offach o końcowym rozstrzygnięciu mogą decydować detale. Wystarczy przyjrzeć się na dokładnej statystyce pól startowych z sezonu 2016. Daje to pewien obraz i pozwala wyciągnąć pewne wnioski i spostrzeżenia. Oczywiście wyniki są pochodną wielu czynników jak przygotowanie toru, rywale pod taśmą, jednak dają jakieś podstawy do pewnych analiz.

Tak to wyglądało w zakończonym sezonie:

Niels K. Iversen
A) 0, 3,3,3,3,3,2,3,3 (23 pkt. z bonusami w 9 biegach) średnia: 2,555 na bieg
B) 3,3,2,0,1,2,2,2,3,2,1 (21 pkt. z bonusami w 11 biegach) średnia: 1,909 na bieg
C) 3,0,1,1,2,1,2,1,0,2,0,2,2*,0 (18 pkt. z bonusami w 14 biegach) średnia: 1,285 na bieg
D) 3, 2,3,2,2,3,3,3,1,2* (25 pkt. z bonusami w 10 biegach) średnia: 2,500 na bieg

Krzysztof Kasprzak
A) 1*,2*,2*,2*,2*,2,3,0,2,3 (24 pkt. z bonusami w 10 biegach) średnia: 2,400 na bieg
B) 3, 3,2,2,2,1*,3,1,2,2 (22 pkt. z bonusami w 10 biegach) średnia: 2,200 na bieg
C) 2*,2*,2*,3,2,2,3,1,2*,2* (26 pkt. z bonusami w 10 biegach) średnia: 2,600 na bieg
D) 2*,2*,2*,2*,2*,2,3,2*,1,3,2*,2*,0,1*( 35 pkt. z bonusami w 14 biegach) średnia: 2,500 na bieg

Przemysław Pawlicki
A) 2*,2,0,2,1,1*,3,1*,0,0,3,3,2 (23 pkt. z bonusami w 13 biegach) średnia: 1,769 na bieg
B) 3,1,0,1*,0,2*,3,1*,3,0 (17 pkt. z bonusami w 10 biegach) średnia: 1,700 na bieg
C) 2*,2*,2*,3,0,3,0,1 (16 pkt. z bonusami w 8 biegach) średnia: 2,000 na bieg
D) 3,3,2*,1*,3,1,2,2,3 (22 pkt. z bonusami w 9 biegach) średnia: 2,444 na bieg

Bartosz Zmarzlik
A )2,3,3,3,3,2*,3,3,3,3 (29 pkt. z bonusami na 9 biegów) średnia 2,900 na bieg
B) 3,3,3,3,3,3,3,3,1*,3,3,3,1*,1*,3,2,2 ( 46 pkt. na 17 biegów) średnia 2,705 na bieg
C) 3,3,3,3,3,3,1,w,1 (20 pkt. na 9 biegów) średnia 2,222 na bieg
D) 3,3,3,2,3,3 (17 pkt. na 6 biegów) średnia 2,833 na bieg

Martin Vaculik – ciężko go oceniać, bo jechał tylko w dwóch meczach w Gorzowie, w których zdobył 2 pkt. w 3 startach i 10+2 w 6 startach.
A) 1,3,0
B) 1,1
C) 2*,
D) 0,3,1*

A tak przedstawią się tabela biegowa ze względu na poszczególny numer:

nr 9 pola: 2,1,4,3 (1 zestaw)
nr 9 pola: 1,2,3,4 (2 zestaw)
nr 10 pola: 4,3,2,1 (1 zestaw)
nr 10 pola: 3,4,1,2 (2 zestaw)
nr 11 pola: 1,3,2,4 (1 zestaw)
nr 11 pola: 2,4,1,3 (2 zestaw)
nr 12 pola: 3,1,4,1 (1 zestaw)
nr 12 pola: 4,2,3,2 (2 zestaw )
nr 13 pola: 4,2,1,3 (1 zestaw)
nr 13 pola: 3,1,2,4 (2 zestaw)

Wnioski na podstawie formy i wyników z poprzedniego sezonu:

- Najlepszym rozwiązaniem dla Nielsa K. Iversena byłoby, gdyby w ostatniej fazie meczu nie startował z pola numer 3, to gwarantuje mu numer startowy 12. Ewentualnie przy wylosowaniu 2 zestawu meczowego jechał z tego pola na juniora gości, czyli teoretycznie by z tego pola w końcowej fazie meczu miał najłatwiejszego rywala. W Gorzowie z reguły te pole jest „najwolniejsze” a mający nie najlepszy moment startowy Duńczyk miał zdecydowany problem na Jancarzu z polem C (średnia biegowa tylko 1,285 na bieg). Pomimo tej wiedzy trener Chomski w ważnym momencie np. podczas meczu derbowego postawił na Duńczyka z trzeciego pola, gdy zdecydowanie lepiej czuł się przez cały rok na polu A (średnia 2,555). Taki detal jak widać może zadecydować w ważnym momencie. Tak jak w siatkówce, warto prowadzić takie szczegółowe statystyki, bo czasami jedna akcja/jeden manewr taktyczny może decydowować o wygranym meczu/mistrzostwie. W sezonie 2013 Iversen jadący w 13 biegu z pola C (np. finał z Toruniem) nie radził sobie i rywale z reguły wygrywali ten wyścig. Dlatego na chwilę obecną najlepiej w meczach u siebie zestawiać Iversena pod numerem 11 lub 12 (by na pewno nie miał pola trzeciego w ostatniej fazie meczu)

- Co ciekawe problemem na przejście pod numer „10” jako ten teoretycznie piąty senior nie powinien mieć Przemek Pawlicki. Szczególnie jeśli chodzi o początek meczu, gdzie będzie musiał zaczynać z 3 lub 4 pola. Starszy z braci Pawlickich z tych pól spisywał się lepiej, a niżeli z pól bliżej krawężnika

- Dla Bartka Zmarzlika nie ma znaczenia, czy jedzie z pola A, B, czy D. Z pola C dał się nawet objechać podwójnie parze Falubazu i w najważniejszych momentach np. w biegu 13, czy 15 na mocnych rywali lepiej omijać te pole w kontekście Bartka. Z pewnością w przyszłym sezonie będzie naszym liderem, a lider u siebie musi jechać z numerem 9 lub ew. 12, aby dwa swoje ostatnie starty mieć w 13 i 15 biegu, gdy ważyć się będą losy meczu z mocnymi ekipami.

- Nie zawsze warto dawać się presji i naciskom zawodników przy wyborze pól w nominowanych, że chce taki "delikwent" jechać z lepszego według niego pola. Taki Kasprzak mając wybór w 15 biegu między A, a C, nawet by się nie zastanawiał tylko brałby pierwsze pole. Jednak warto mieć taką analizę pól startowych z wcześniejszych meczów, bo widać, że Kasprzak świetnie sobie radzi z tak nielubianego pola w Gorzowie.
- Warto mocnego zawodnika dawać pod numer 12, czy to u siebie, czy to na wyjeździe. Dosyć, że jedzie w 13 biegu, to ma jeszcze korzystne pole w tym biegu (A lub B).

Jeśli miałbym zestawiać skład na dzień dzisiejszy to ułożyłbym następująco, bo według analiz tak na papierze jest najkorzystniej:

9. Zmarzlik
10. Prz.Pawlicki
11. Vaculik
12. Iversen
13. Kasprzak
14/15 juniorzy ( z czego ten lepszy - Karczmarz lepiej jak będzie jechał w 12 biegu)

2 wersja bardzo odważna ze względu na korzystny nr 12:

9. Vaculik
10. Prz. Pawlicki
11. Iversen
12. Zmarzlik
13. Kasprzak
14/15 juniorzy

Z kolei w meczach wyjazdowych najkorzystniej, aby lider jechał pod numerem 5 lub ew. w odważniejszej wersji pod nr 4. Dlatego nie warto w sezonie 2017 wystawiać ciągle takiego samego składu jak to miało miejsce w 2016 (mogliśmy sobie na to pozwolić mając takiego juniora), bo w przypadku ustawienia Zmarzlika pod numer 1 pojedzie w 12 na juniorów zamiast w trudniejszym 13 biegu, który może mieć większy wpływ na końcowy wynik.

Podałem też wersję drugą, bo do tej pory trener Chomski mógł tasować Zmarzlikiem wpuszczając go głównie w 11 biegu (pole A lub B) i w 14 biegu (pole A lub B), czyli poza pewną wygraną w biegu juniorskim mieliśmy handicap w tych dwóch biegach, gdzie mogliśmy wystawić najlepszego zawodnika z teoretycznie najlepszych pól startowych. Numer 12 dałby Zmarzlikowi możliwość jechania w 13 biegu z korzystnego pola startowego. Jest to w sumie jedyny manewr taktyczny jaki można wykonać. Bo trener Chomski nie będzie miał już takiego jokera w talli jakim był Zmarzlik, ale co nie znaczy, że nie można jakoś w 1-2 meczach (z Lesznem lub Falubazem) spróbować takiego zagrania ze względu na korzystny numer 12. Dlatego będziemy mogli kombinować poprzez ułożenie składu seniorskiego. Poza tym w meczu trener niewiele będzie miał do roboty. Podejrzewam, że w Gorzowie nie użyjemy żadnej rezerwy taktycznej, a na wyjeździe przez cały sezon tych rezerw nie powinno być więcej niż 5 :)

A wracając jeszcze do juniorów:

Wy naprawdę myslicie, że aż tak źle będzie z juniorami?? Na pewno nie wystawimy plastronu. Dla mnie Karczmarz obok Kubery jest obecnie najlepszym zużlowcem jeśli chodzi o roczniki 1999 i niżej. Karczmarz mając jeszcze 17 lat na karku ma objechane dwa pełne sezonu w 2 i 1 lidze!!!

Karczmarz (2015) Polonia Piła: 8 meczów i 41 pkt z bonusami , średnia biegowa: 1,577
Karczmarz (2016) Stal Rzeszów: 12 meczów i 81 pkt z bonusami, średnia biegowa 1,620

Wystarczy spojrzeć na trzy turnieje juniorskie z 2016 roku z Gorzowa, gdzie jechała cała polska czołówka juniorów poza Drabikiem: finał eliminacji IMEJ, MDMP i Ligę juniorów i tam Karczmarz jechał tak:

finał IMEJ: Karczmarz 14 pkt (3,3,3,3,2) - pokonał m.in. Kaczmarka, Smektałę, jedyna porażka z Boberem
MDMP: 14 pkt (3,2,3,3,3) - jedyna porażka z Gałą
Liga juniorów: 10 pkt (1,3,3,3) - przegrał jedynie z M.Nowakiem

Do tego zadebiutował w E-lidze i przywiózł podwójnie Worynę i Chmiela (nie tak złą formację juniorską). Przecież on jak na 17 lat prezentował się REWELACYJNIE. Przecież my będziemy mieć dalej czołowego juniora w lidze, na dodatek jeszcze w tak młodym wieku!

Karczmarz tp rocznik 1999 i jest bardzo objeżdżonym juniorem i przygotowanym na E-ligę. Na swoim torze już teraz jest w stanie poradzić sobie z każdym juniorem w Ekstralidze. W przyszłym sezonie szacuje, że zakręci się koło średniej 1,2 - 1,4 na bieg. Żaluje jedynie, że trener Chomski nie dał mu 2-3 więcej spotkań (w drugiej fazie Rundy Zasadniczej w miejsce Jepsena Jensena) w tym roku. Minusem będzie drugi junior, bo Szczotka i Czerniawski zaliczyli dopiero swój pierwszy pełby sezon juniorski (nie mogli jeździc jako gość w lidze, bo byli za młodzi). Jednak po turniejach juniorskich widac, że obaj nie odstawali od starszych kolegów z innych ekip. Czas będzie grał na korzyśc gorzowskich juniorów, a na nich nie będzie żadnej presji. Mają 14 meczów, by jak najlepiej przygotowac się do PO (bo chyba nie ma wątpliwości, że się tam znajdziemy).

Warto podkreślić, że stawiając w przyszłym sezonie na 18 latka i 17 lub 16 latka inwestujemy w przyszłość. Jestem przekonany, że za jakiś czas juniorzy z Gorzowa znów będą należeć do najlepszych w lidze. Tylko dajmy im spokojnie czas. A mając takich seniorów, presji na ich wynik nie będzie praktycznie wcale. A za 3-4 lata nasi juniorzy znów będą lać wszystkich w lidze!

Panowie jeszcze raz wielkie dzięki, miesiąc bez forum, miesiącem straconym!

PavelN11 

Wysłany: 2016-11-21, 22:05   

mazinho napisał/a:

9. Zmarzlik
10. Prz.Pawlicki
11. Vaculik
12. Iversen
13. Kasprzak
14/15 juniorzy ( z czego ten lepszy - Karczmarz lepiej jak będzie jechał w 12 biegu)

Co prawda nawet przez myśl by mi nie przeszło to co ująłeś w swojej analizie, ale dokładnie tak samo ustawiłbym nasz zespół o czym pisałem wcześniej :)
Witaj na wolności :-D

leszek 

Wysłany: 2016-11-21, 22:34   

mazinho napisał/a:
Panowie jeszcze raz wielkie dzięki, miesiąc bez forum, miesiącem straconym!

Witamy spowrotem Mazinhio :) Fajnie, ze jestes

yagr

Wysłany: 2016-11-24, 16:29   

W przeciwieństwie do kolegi/kolegów powyżej inaczej zestawiłbym drużynę.
Biorę pod uwagę "przyzwyczajenia" Stanisława Chomskiego i jego chęć do trzymania się tego co się sprawdza co zresztą uważam za jak najbardziej prawidłowe działanie. Liga jest za krótka na jakiekolwiek eksperymenty i szaleństwa a co za tym idzie liga nie wybacza.
W ostatnim meczu wyjazdowym jechaliśmy następująco :
Iversen - zmiana na Iversen
Jensen - Pawlicki
Zagar - Vaculik
Pawlicki - Kasprzak
Kasprzak - Zmarzlik
Zmarzlik - Karczmarz
Cyfer - Nowacki/Czerniawski
Po zmianach układ w poszczególnych biegach wyglądałby tak :

1. Iversen - Pawlicki
2.Karczmarz - Nowacki
3.Vaculik - Kasprzak
4. Zmarzlik - Nowacki

5. Iversen - Pawlicki
6.Vaculik - Kasprzak
7.Zmarzlik - Karczmarz

8. Pawlicki - Iversen
9. Kasprzak - Vaculik
10. Nowacki - Zmarzlik ( być może taktyczna Karczmarz za Nowacki )

11. Pawlicki - Vaculik ( być może taktyczna Zmarzlik za ..... )
12.Karczmarz - Iversen
13. Kasprzak - Zmarzlik

Próba toru zdecydowanie Zmarzlik i ktoś z pierwszej pary.

mazinho 

Wysłany: 2016-11-24, 20:54   

yagr, wszystko wygląda fajnie, ale mam kilka, ale. Oczywiście to moje zdanie, nie każdy musi się z nim zgadzać.

- mimo wszystko uważam, że najmocniejszy zawodnik powinien jechac na wyjeździe pod "5", a w meczu u siebie powinien przechodzić na numer "9". Tutaj należy stosować taki zamienny manewr i nie ma co jechać ciągle takim samym składem w domu jak i na wyjeździe,
- Iversen, co pokazał rok 2016 nie może być u siebie po "9"(pisalem o tym powyżej), na wyjeździe pod 1 jakoś by to jeszcze przeszło,
- Nie mam pojęcia jakie są zapisy w obecnej umowie Kasprzaka, ale wiem, że w latach 2013-14 miał taki zapis w kontrakcie, który gwarantował mu to, że będzie prowadzącym parę. Mam nadzieję, że ten absurdalny zapis zniknął w umowie po sezonie 2014 (nie mam niestety wiedzy na ten temat). Chociaż z drugiej strony Kasprzak nawet w beznadziejnym 2015 roku jechał zawsze jako prowadzącym parę. Ostatni raz jako doparowy wystąpił w jednym meczu 2014 roku (kiedy nie był w awizowanym składzie po kontuzji kolana i do składu wskoczył w ostatniej chwili), a wcześniej jako doparowy jeździł w 2012 roku. Sezony 13,14,15 i 16 (z jednym wyjatkiem) jeździł zawsze prowadzący parę (tak mu gwarantowała wcześniejsza umowa zawarta przed sezonem 2013)

PS yagr ja z kolei nie jestem zwolennikiem ciągle tego samego zestawienia składu. Czasami (raz, dwa razy w sezonie) można sprobować pokombinować ustawieniem składu, bo tylko to nam zostanie (nie liczac rezerw taktycznych), aby spróbować zwiększyć siłę rażenia i wykorzystać do maksimum potencjał naszego składu. Zmarzlika na rezerwie mieć już nie będziemy. A takiego cwaniactwa trochę mi u nas zawsze brakowało.

yagr

Wysłany: 2016-11-25, 11:44   

mazinho - z tym brakiem cwaniactwa całkowita zgoda. Kiedy naszych robią w przysłowiowego "ciula" to krew mi się gotuje. Jako kibica nie interesują mnie piękne przegrane mecze i tzw. było świetnie ale czegoś tam zabrakło i to w samej końcówce takie ciut ciut no i przegraliśmy. Takie coś działa na mnie jak przysłowiowa czerwona płachta na byka. Przykład takiego cwaniactwa co prawda w turnieju indywidualnym pokazał Janowski kładąc się mając za plecami Bartka i eliminując go z walki o MP a sobie dając szansę po beznadziejnej sytuacji. Drugim takim "akrobatą" jest Piotr Pawlicki. Aż się dziwię , że ojciec który sam jest po przejściach ( i to jeszcze w Gorzowie MPPK ) mu nie wpieprzył za takie akcje pasem na d..ę.
No ale teraz przystępuję do krótkiego uzasadnienia dlaczego akurat tak to widzę, chociaż przyznaję że przy takich seniorach każda opcja, każda konfiguracja jest możliwa. na szczęscie nie my kibice za to odpowiadamy i nie my za to pobieramy apanaże.
Z uporem maniaka skupiam się na zestawieniu w meczu wyjazdowym bo w domu co byśmy nie ustawili to i tak będzie powyżej 50 pkt. i to podejrzewam z każdą ekipą. Wyjazdy to jest klucz do medali. Bez tego , bez punktów wyjazdowych choćbyśmy gromili wszystkich u siebie w play-offach nie pojedziemy.
Mając trzech zawodników w SGP zależało mi na tym aby tak ich ustawić , żeby nie jechali ze sobą. Powód - wszyscy wiedzą jak "mistrzowie" jadą po SGP. Najczęsciej jadą piach i kilo mułu poza jednym zawodnikiem - naszym Zmarzlikiem. Temu się zawsze chce !!!! Jeżeli ktoś ma nam ratować biegi w których mamy młodzieżowców to tylko Bartek. Przyjmijmy taki bieg z jednej strony przykładowo Protasiewicz, Zgardziński a z naszej strony Zmarzlik i np. Czerniawski. Z całej piątki seniorów Iversen , Pawlicki , Vaculik , Kasprzak Zmarzlik to tylko ten młody z dużym prawdopodobieństwem daje gwarancję , że rywala wręcz "zajedzie" i biegu nie będziemy mieli "z urzędu " w plecy. I na koniec uważam , że co do naszych juniorów wielu ekspertów i fachowców może się bardzo pomylić. Idę o zakład , że nasi juniorzy będą największa niespodzianką roku 2017 w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

mazinho 

Wysłany: 2016-11-25, 16:27   

yagr napisał/a:
mazinho - z tym brakiem cwaniactwa całkowita zgoda. Kiedy naszych robią w przysłowiow
Z uporem maniaka skupiam się na zestawieniu w meczu wyjazdowym bo w domu co byśmy nie ustawili to i tak będzie powyżej 50 pkt. i to podejrzewam z każdą ekipą.

yagr to widzę jesteś optymistą. Taka Unia Leszno będzie silna i dodatkowo lubi jeździć w Gorzowie. Na sześc ostatnich wizyt na Zawarciu w ostatnich latach wygrali aż połowę spotkań. Również Falubaz, gdy u nas trenem jest Stanisław Chomski (8 zawodnik Faubazu w ostatnich latach), to zielonogórzanie nie przegrali bodajże 10 z 14 ostatnich meczów na Zawarciu. Do tego groźny Wrocław i Toruń. 7 meczów aż 4 nie zapowiadają się jako spacerki. Trzeba być czujnym, równiez u siebie. Nikt przed nami się nie połozy.

Niech ktoś mnie oświeci. Kiedy ostatnio w całym sezonie wygraliśmy WSZYSTKIE spotkania na własnym torze w najwyzszej klasie rozgrykowej?

pi-o-trek
pi-o-trek

Wysłany: 2016-11-25, 19:37   

2011 - słynna ulewa z 11 września zabrała nam bardzo prawdopodobne moim zdaniem złoto. Może nie byliśmy super mocni, ale nikt nie był wtedy silniejszy, a już na pewno poradzilibyśmy sobie w finale ze śmiesznym wówczas Lesznem.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2016-11-28, 17:17   

Jak nie byliśmy super mocni?

Gollob w sile wieku jeszcze, mega mocny Nicki, do tego odradzający się już pełną parą Iversen, mocny szczególnie u siebie Zagar, do tego solidny już, szczególnie u siebie Bartek na juniorce.

Super mocni to my nie byliśmy w 2014 roku, rzekłbym że wtedy co najmniej jedna drużyna była dużoooooo mocniejsza od naszej - Unia Tarnów.

Fakt Leszno w 2011 było bardzo słabe, o czym świadczy fakt jak gładko pokonaliśmy się w I rundzie PO.

Odpowiedz do tematu