Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery 2017
Autor Wiadomość
masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2016-11-07, 11:57   

Thorgal, a może akcja na fejsie? :-D

mariano901229 

Wysłany: 2016-11-07, 13:07   

Moja propozycja składu. Wersja u siebie:

9. Iversen 10. Pawlicki 11. KK 12. Vaculik 13. Bartek

Wersja wyjazdowa

1. KK 2. Pawlicki 3. Vaculik 4. PUK 5. Bartek

Po mieszaniu par:

wersja u siebie

11. Przemek - Bartek
12. KK - junior
13. Iversen - Vaculik

wersja wyjazdowa:

11. Pawlicki - Vaculik
12. KK - junior
13. PUK - Bartek

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-11-07, 13:53   

yellow-blue napisał/a:

Danonek920 napisał/a:
Vaculik ( Żeby go odbić z Torunia nasi musieli go przelicytować o minimum 100 k. Zielona Góra po zobaczeniu jego oferty złapała się za głowę

Nie wierzę w to ani trochę. To nie w stylu Zmory. Owszem Vaculika chciał już wcześniej, ale skoro rok temu mu się nie udało, to i w tym roku pogodziłby się z tym. Jeszcze gdyby to chodziło o Woffindena to można byłoby coś przebić. A tak myślę, że sam Vaculik chciał uciec z Torunia.

Z moich obserwacji wynika, że obecny Toruń to taka trochę Stal Gorzów za czasów Władka. Straszne ciśnienie na wynik i psychiczna tyrka zawodników. Niestety, ale zawodnik też człowiek, nie lubi jak się na niego strasznie naciska.

Myślę, że Pan Termiński niejednokrotnie w czasie minionego sezonu dał o tym znać w mediach. Pewnie dlatego Vacul powiedział dość.

Co do szans poszczególnych drużyn, jeżeli do Torunia dojdzie MJJ to w moim odczuciu skład Torunia absolutnie nie powala, wręcz powiedziałbym, że wygląda bardzo mizernie.

Tak jak pisałem na papierowo najmocniejsza jest trójka:

Gorzów - brak juniorów zrekompensowany mega 5 seniorów
Leszno - solidna 5 seniorów + juniorzy po pełnym sezonie jazdy w elidze
Wrocław - najlepsza juniorka w lidze + solidnych trzech seniorów + 2 dwóch wilczków Woźniak i Lebiediev

O czwórkę bić się powinni:

Zielona Góra - skład praktycznie niezmieniony, choć spory znak zapytania o zawodników po kontuzji (Doyle, Hampel) + w tej mizerii objeżdżony junior (o zgrozo jakich mamy słabych juniorów skoro solidny wydaje się Zgardziński...)
Grudziądz - skład bez zmian, gdzie już rok temu pokazali pazur, w połączeniu z fajną atmosferą i atutem toru na pewno znów będą groźni szczególnie u siebie
Częstochowa - mieszanka wybuchowa, choć skład papierowo po ew. wzmocnieniu Nickim wyglądać będzie na mocny. Częstochowa może naprawdę namieszać czwórką seniorów Zagar, Pedersen, Madsen, Holta.

Walka o utrzymanie:

Toruń - aż trudno w to uwierzyć, ale na ten moment brak juniorów + seniorka z chimerycznymi Miedzińskim i Jensenem może spowodować, że Toruń naprawdę będzie się bił o utrzymanie
Rybnik - na ten moment ciężko jednoznacznie ocenić ich siłę - niewątpliwie atutem będzie solidna juniorka. Języczkiem uwagi będzie Nicki, jeżeli wyląduje jednak w Rybniku to zamieniłbym miejsca w papierowej tabeli Rybnika z Częstochową

Danonek920

Wysłany: 2016-11-07, 16:36   

W ekstralidze praktycznie wszystko już wiadomo. Zagadką tylko pozostaje gdzie trafi Pedersen i Lindgren ( zakładając , że Jensen jest już w Toruniu). Bardzo bym nie chciał, aby w ekstralidze znowu pojawiły się jakieś problemy finansowe dlatego też mam nadzieję, że Pedersen nie trafi do Częstochowy. Dobrze im życzę i cieszę się, że wracają , ale po prostu nie wierzę, że mają budżet, który pozwoliłby utrzymać w składzie Pedersena, Zagara, Madsena oraz Holtę, który jest przeceniony. Na ich miejscu zainteresowałbym się kimś z dwójki Lindgren/ Kylmaekorpi. Rybnik, który jest drugim przegranym okresu transferowego teoretycznie powinien mieć jeszcze fundusze na sprowadzenie zawodnika pokroju Pedersena. Tym bardziej dziwi czemu wszystkie portale piszą , że od dawna jest tam dogadany Lindgren. Skład z Łagutą, Fricke, Lindgrenem , Szombierskim/Balińskim i Musielakiem to skład na spadek. (Ciekawe czy próbowali sprowadzić Pieszczka?). Swoją drogą prezesi z Częstochowy i Rybnika powinni się dogadać ze sobą, że nie zaoferują bajecznego kontraktu Pedersenowi i złożą mu podobną ofertę. Dziki nie ma wyjścia, musi trafić do któregoś z tych klubów , więc po co przepłacać? Przegrany mógłby zatrudnić Lindgrena, który jest zapewne dużo tańszy, a wcale nie prezentuje o wiele niższego poziomu na tą chwile. Takie rzeczy jednak chyba nie są możliwe w realiach polskiego żużla...

Michu1947 

Wysłany: 2016-11-07, 18:06   

marcin_crx napisał/a:
Gorzów - brak juniorów

Nie wiem czy wiesz, ale mamy aż pięciu juniorów do dyspozycji w następnym sezonie.

mariano901229 

Wysłany: 2016-11-07, 19:23   

Danonek920 napisał/a:
Swoją drogą prezesi z Częstochowy i Rybnika powinni się dogadać ze sobą, że nie zaoferują bajecznego kontraktu Pedersenowi i złożą mu podobną ofertę. Dziki nie ma wyjścia, musi trafić do któregoś z tych klubów , więc po co przepłacać? Przegrany mógłby zatrudnić Lindgrena, który jest zapewne dużo tańszy, a wcale nie prezentuje o wiele niższego poziomu na tą chwile. Takie rzeczy jednak chyba nie są możliwe w realiach polskiego żużla...

Zmowa cenowa ? Pachnie socjalizmem, bez sensu jak kogoś stać na zaoferowanie kontraktu to niech oferuje i tyle. To tak jakbyś szukał pracy i pracodawcy zmówili się by nie dać Ci więcej niż 2 tysiące netto.

kris_77 

Wysłany: 2016-11-07, 21:26   

NO i kolejna zagadka rozwiązana. Dzik zostaje w Lesznie. Więc nie wiadomo tylko gdzie Fredka, MJJ i Kilokarpi. Swoją drogą to w Lesznie chyba się przelewa, jak mu dali kasę taką co rok temu.

Rybnik i Czewa walka o utrzymanie, reszta o 4. Uważam, że jak w Toruniu bedzie MJJ to będzie objawienie sezonu. CHłop ma technikę, ma sprzęt, a w Gorzowie za poźno załapał.

Thorgal 

Wysłany: 2016-11-07, 21:44   

Jestem zaskoczony, ze Unie stać na 6 mocnych seniorów.

Na Nikiego pewnie nie bylo tam presji wiec dali mu mniej, a on chyba nie miał od nikogo lepszej propozycji.

Obecnie Unia L. to wg mnie faworyt nr 1 do zlota.

19xyz94

Wysłany: 2016-11-07, 21:46   

Leszno tym samym zdejmuje z nas rolę faworyta i dobrze.

Skład Unii jest według mnie zdecydowanie najmocniejszy , w tym roku było tak samo.
Jednak wydaje mi się , że Piter jak i Peter tak złego sezonu już nie pojadą. Dodatkowo wymiana Musielaka na Kołodzieja to wielkie wzmocnienie. Juniorzy też będą czołówką w lidze.

O ile u nas można sobie wytłumaczyć wysoki budżet frekwencją , GP , BSC to w przypadku Leszna moc wiodącej trójki sponsorów mnie osobiście zaskoczyła. Nie ma co ukrywać , że ten skład jest drogi , musi być drogi , ale to nie nasze zmartwienie . Co będzie jak im się sezon nie ułoży czas pokaże.

Co do NASZEJ (MOJEJ) DRUŻYNY można bić tylko brawo , w tej drużynie są fundamenty na lata , a patrząc na naszych juniorów i mam nadzieje rozwój ta drużyna swój szczyt będzie miała dopiero za 2-3 lata.

Teraz tylko tor do walki i Jancarz oszaleje , bo mnie osobiście start i kreda nie satysfakcjonuje , a nie każdy może jeździć na wyjazdy , żeby oglądać naszych mijających rywali na dystansie.

Czekamy na Mazinho i jego analizy , bo czymś człowiek musi żyć w te długie jesienno-zimowe wieczory.

robaz 
Senior :)

Team: ROBAZ
Wysłany: 2016-11-08, 09:36   

Tor do walki ?
Czy zaczęła się jego przebudowa zgodnie z informacjami, które pojawiały się tuż po zakończeniu sezonu ?

Danonek920

Wysłany: 2016-11-08, 09:45   

No transfer Pedersena mocno mnie zaskoczył. Po co Lesznu tyle klasowych zawodników? To znaczy wiadomo po co, czy jednak ich na to stać ? Teraz już wiadomo, że Rybnik raczej kandydat do spadku. Na liście transferowej wciąż zostaje Lindgren, Jonsson, Kylmaekorpi, Jensen(raczej Toruń) oraz bracia Lamparty. Gdybym był prezesem to wybrałbym tą ostatnią opcję. Aczkolwiek wszystko wskazuje na to , że Czewa raczej weźmie Jonssona, a Rybnik Lindgren. Choć powiem szczerze ,że teraz już mnie nic nie zaskoczy.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-11-08, 11:05   

Podsumowując - kolejny nudny okres transferowy dobiega końca.

Właściwie jedynym zaskoczeniem dla mnie jest fakt tak słabego składu zespołu z Torunia.

Jedynym tak naprawdę "spektakularnym" transferem jest przejście Vaculika do Stali Gorzów. Pozostałe ruchy są właściwie naturalną koleją rzeczy (może jeszcze nieco zaskoczył Nicki). My na pozycjach seniorów mamy Zmarzlika i Vaculika więc naturalnie oddaliśmy Zagara i Jensena. Tarnów spadł więc naturalnie kluby szukali Madsen i Kołodziej. Leszno naturalnie pozbyło się Musielaka etc.

Szczerze mówiąc jestem bardzo szczęśliwy z transferu Vaculika, ale jednocześnie zaskoczony jestem faktem, że zrezygnował z jazdy w Toruniu. Chyba najstabilniejszym (a może jednak nie?) finansowo klubie ekstraligi.

Danonek920

Wysłany: 2016-11-09, 09:01   

Vaculik o Kasprzaku"Bardzo się cieszę, że jest Krzysiek w zespole, bo z nim zawsze jest dobra atmosfera." Haha się uśmiałem jak to przeczytałem.

miszarus 
STAL!

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-11-09, 11:12   

Danonek920 napisał/a:
Vaculik o Kasprzaku"Bardzo się cieszę, że jest Krzysiek w zespole, bo z nim zawsze jest dobra atmosfera." Haha się uśmiałem jak to przeczytałem.

Skąd wiesz, że tak nie jest. Zawodnicy wiedzą lepiej niż my kibice, a oko kamery nie zawsze pokazuje cały obraz sytuacji. Wpajali na siłę konflikt KK vs BZ a jak się dokładniej przyjrzy, to chłopaki cały czas są blisko siebie :) i na obejściu toru, na imprezach czy w boksach. Na dodatek nawet w przypadku nieporozumień na torze, żaden na kolegę słowa publicznie nie powiedział....
Kasprzak zapewne nie jest taki zły jak myślimy, a na obozach jest duszą towarzystwa... (śpiewa i żartuje) hahaha KTO WIE :)

Thorgal 

Wysłany: 2016-11-09, 12:25   

Danonek920 napisał/a:

Jeździł z nim kiedykolwiek w jakiejś drużynie? W Tarnowie załapali się razem? Szwecja? Anglia?

mariano901229 

Wysłany: 2016-11-09, 12:36   

Thorgal napisał/a:
Danonek920 napisał/a:

Jeździł z nim kiedykolwiek w jakiejś drużynie? W Tarnowie załapali się razem? Szwecja? Anglia?

Jeździli razem i wg Kasprzaka siedzieli razem w pokoju na obozach, więc to nie żadna kurtuazja.

Danonek920

Wysłany: 2016-11-09, 15:53   

No tak , nie zaprzeczam , że prywatnie Kasprzak to dusza towarzystwa, ale na meczach widziałem go wiele razy psującego atmosfery m.in. pretensje do Chomskiego, że nie wystawia go w nominowanych argumentując, że to niesprawiedliwe, indywidualna jazda w czasie biegu, kiepskie relacje z Pawlickimi lub sprzedawanie liścia bratu za źle przygotowany sprzęt. Prywatnie bardzo lubię Kasprzaka i jest to jeden z moich ulubionych zawodników, ale nie zgadzam się z tym, że zawsze jest świetna atmosfera z nim związana :)

Dziadek 

Wysłany: 2016-11-09, 17:58   

Prawie o każdym zuzlowcu można tak powiedzieć Danonek.
Skład mamy marzenie, zarząd lekcje odrobił, nie m co narzekać. Jesteśmy Mistrzem Polski!
Chwała Wielkiej Stali Gorzów!!!!!

kris_77 

Wysłany: 2016-11-09, 22:01   

Dziadek napisał/a:
Skład mamy marzenie, zarząd lekcje odrobił, nie m co narzekać. Jesteśmy Mistrzem Polski!

Obecnym Mistrzem tak. Czyba nie pisałeś o 2017?
W 2017 co najmniej 2 druzyny są równie mocne - Leszno i Wrocław, mi osobiście wydaje się, że Toruń też będzie walczył o medal. No i falubazu nie skreślam, choć wg mnie bedą walczyć do końca z Toruniem i Grudziądzem o Play Off.
W Stali musimy trzymać kciuki za brak kontuzji i rozwój młodzieży , a wtedy 4 raczej pewna (mamy niestety bardzo słabego rezerwowego).

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2016-11-09, 23:26   

kris_77 napisał/a:
mamy niestety bardzo słabego rezerwowego
Osobiście myślę, że jeszcze jakiegoś rezerwowego z prawdziwego zdarzenia pozyskamy. Pewnie będzie to obcokrajowiec. Im bliżej końca okienka, tym żużlowcy będą chcieli coraz mocniej gdzieś się załapać. W naszej sytuacji, to klub dyktuje warunki, a nie odwrotnie. Nie podoba się, to wypad. 8-)

Dziadek 

Wysłany: 2016-11-10, 04:02   

kris_77 napisał/a:
Dziadek napisał/a:

Obecnym Mistrzem tak. Czyba nie pisałeś o 2017?
W 2017 co najmniej 2 druzyny są równie mocne - Leszno i Wrocław, mi osobiście wydaje się, że Toruń też będzie walczył o medal. No i falubazu nie skreślam, choć wg mnie bedą walczyć do końca z Toruniem i Grudziądzem o Play Off.
W Stali musimy trzymać kciuki za brak kontuzji i rozwój młodzieży , a wtedy 4 raczej pewna (mamy niestety bardzo słabego rezerwowego).

Toruń będzie walczył o medal mówisz..?hm
Rezerwowego? Ty wierzysz że On w naszych barwach ma tor wyjedzie??

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2016-11-10, 09:24   

kris_77 napisał/a:
W 2017 co najmniej 2 druzyny są równie mocne - Leszno i Wrocław

Co wy takiego widzicie w tym Wrocławiu, to ja dalibóg nie wiem. Oprócz Taia, to kto tam jest taką petardą? Milik? Jędrzejak? Lebioda? Woźniak? Janowski w minionym sezonie pokazał też klasę. Owszem, juniorkę mają ok, Drabik może pojechać te dwa dodatkowe wyścigi, ale bez przesady, ja tam szału nie widzę.

mariano901229 

Wysłany: 2016-11-10, 10:36   

Zgadzam się z Kiperem, nie wiem co za moc widać we Wrocławiu. Na dzień dzisiejszy siła ekip prezentuje się następująco (zastanowiłbm się nad miejscami 4 i 5 oraz 7 i 8).

1. Leszno
2. Gorzów
3. Zielona Góra
4. Wrocław
5. Grudziądz
6. Toruń
7. Częstochowa
8. Rybnik

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-11-10, 12:33   

Dziwi mnie pytanie co widzimy we Wrocławiu. Wrocław ma najlepszą parę juniorską w lidze.

Spójrzcie na ostatnie lata kto zdobywał tytuł mistrza Polski:

2010 Leszno (plejada juniorów Pawlicki, Adamczewski, Musielak)
2011 Falubaz (junior Dudek)
2012 Tarnów (junior Gomólski)
2013 Falubaz (junior Dudek)
2014 Gorzów (junior Zmarzlik)
2015 Leszno (junior Pawlicki)
2016 Gorzów (junior Zmarzlik)

Bardzo często te drużyny miały również solidnego doparowego juniora jak chociażby my w osobie Cyfera, czy Leszno w osobie Musielaka, nawet Falubaz miał Strzelca który potrafił w biegach młodzieżowych zdobywać solidne punkty. Ogólnie od lat panuje przekonanie, że mistrza nie zdobędzie zespół, który nie ma w składzie dobrych juniorów. Potwierdziło to Leszno, które miało piekielnie silną kadrę seniorską, a skończyło na 7 miejscu. Zobaczcie, że często zespoły które miały dobrych juniorów łatały dziury seniorskie (chociażby Stal w sezonie 2014 i 2016). W moim odczuciu lepiej mieć dobrego juniora + 4 mocnych seniorów, który załata seniorską dziurę niż mocną 5 seniorów.

Oczywiście przyszły sezon może być inny pod tym kątem, bo w latach 2010-2016 praktycznie każdy medalista miał w składzie solidnych juniorów. W tym sezonie tak nie będzie, dobrych juniorów będzie miał tylko wspomniany Wrocław, oprócz tego Rybnik i być może Leszno.

Dlatego dla mnie Sparta, która ma wspomnianą najmocniejszą parę juniorów w lidze i oprócz tego Woffindena (od 4 lat TOP 5 Ekstraligi), Janowskiego (w moim odczuciu Maciek wróci w tym sezonie do normalnej dyspozycji), wilczków w osobach mocnego już w zeszłym roku Milika, Lebiedieva - moim zdaniem może, choć oczywiście nie musi pójść drogą Łagutów i Woźniaka, którego nawet przy słabszej dyspozycji zastąpi junior będzie w moim odczuciu trochę czarnym koniem rozgrywek.

Danonek920

Wysłany: 2016-11-10, 15:04   

mariano901229 napisał/a:
Zgadzam się z Kiperem, nie wiem co za moc widać we Wrocławiu. Na dzień dzisiejszy siła ekip prezentuje się następująco (zastanowiłbm się nad miejscami 4 i 5 oraz 7 i 8).

1. Leszno
2. Gorzów
3. Zielona Góra
4. Wrocław
5. Grudziądz
6. Toruń
7. Częstochowa
8. Rybnik

Też nie wiem dlaczego ludzie się tak podniecają Wrocławiem. Oczywiście zespół na top 4, ale to nie jest jakiś faworyt dla mnie. Juniorkę mają świetną to trzeba im przyznań(chociaż Drabik po ciężkiej kontuzji może trochę zwolnić), ale wśród seniorów mają dziury: Woźniak, Lebiedew mnie zupełnie nie przekonują. Janowski poprzedni sezon fatalny i wcale nie jestem przekonany, że w przyszłym zacznie super jeździć. Dla mnie ten zawodnik nie ma takiej zadziorności i agresji , aby być zawodnikiem z topu. Stać go na to aby mieć średnią około 2,0 , ale nie chcę mi się wierzyć, że będzie wielkim liderem. Milik okay... niezły zawodnik , ale na takie 8-10 punktów. Też nie jest jakąś gwiazda. Jedynie Woffinden to absolutny top. Odwrotna sytuacja tyczy się Zielonej Gory. Czemu ludzie ich nie doceniają? Dla mnie ten zespół wciąż jest piekielnie silny. Dudek i Protas już przeszło 5. sezonów jeżdżą na świetnym poziomie i nie przekonują mnie argumenty , że Pepe jest coraz starszy. Doyle niedoszły mistrz świata moim zdaniem wciąż będzie bardzo dobrze jeździł. Poprzedni sezon też zakończył z kontuzją , a mimo wszystko w tym był najlepszym zawodnikiem świata. Poza tym jest jeszcze Hampel, który może odpalić i wrócić do czołówki. Ma pół roku na przygotowanie się do sezonu. Jest już zdrowy i nic mu nie przeszkadza. Karpov najsłabsze ogniwo też wiele razy zaskakiwał , zwłaszcza u siebie. W tamtym sezonie razem z nami zdominowali rundę zasadniczą, a w tym stracili tylko juniora. Dalej są mocni. Co do Leszna to jest to zlepek nazwisk, które kiedyś wiele znaczyły ,lecz teraz jest równia pochyła. Zespół, który zajął 7. miejsce w lidze wzmacnia się tylko Kołodziejem i nagle wielki faworyt do złota? Moim zdaniem NIE. Ich juniorzy dla mnie też wcale nie będą robili jakiejś wielkiej różnicy. Wciąż są za słabi ,aby regularnie wygrywać z seniorami rywali.
1. Gorzów
2/4- ZG/Wrocław/Leszno.
5/6- Grudziądz/Toruń
7. Częstochowa (o ile nie zbankrutują)
8. Rybnik

p.s. To są moje typy na rundę zasadniczą. W play offach wszystko się może zdarzyć.

Odpowiedz do tematu