Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery 2017
Autor Wiadomość
Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2016-09-26, 22:22   Transfery 2017

Wiem, że szybko, wiem, że jeszcze się nie nacieszyliśmy złotem, wiem, że wielu pomyśli, że to przesada, ale...
Jest po sezonie. Życie nie znosi próżni, a okienko transferowe w tym roku otwiera się bardzo szybko. Kogo widzicie w naszych barwach w nowym sezonie, kto zasłużył na to, aby zostać, kogo należy pożegnać i co na to budżet klubu?
Sezon ogórkowy uważam za otwarty!

Moim zdaniem powinniśmy skład oprzeć o 3 zawodników + naszych juniorów-wychowanków:
9. Bartosz Zmarzlik
10.
11. Niels Kristian Iversen
12.
13. Krzysztof Kasprzak
14. Nowacki/Czerniawski/Szczotka/Studziński
15. Rafał Karczmarz

Kogo pożegnać? Mateja Zagara. Przez cały sezon nic nie jechał, nie pamiętam, żeby w którymś ze spotkań szczególnie błysnął. Jego postawę w sezonie przyćmił nawet beznadziejnie jeżdżący MJJ i Adrian Cyfer. Wciąż mam przed oczami bieg w Toruniu, gdzie Igor Kopeć-Sobczyński prawie Słoweńca wyprzedza... DRAMAT. A i chyba coś się w Mateju wypaliło. Potrzebuje nowych wyzwań i bodźców w dalszej karierze.

MJJ - jedna jaskółka to za mało. Finał był świetny w jego wykonaniu, ale tylko w Gorzowie i tylko finał. Miał przebłyski na torze w Poznaniu, ale to za mało. Ciężko z nim zaryzykować kolejny sezon w pierwszym składzie wiedząc, że w razie czego Bartek z pozycji juniora pożaru już nie ugasi.

Adrian Cyfer - musi pójść do 1 ligi i budować pewność siebie. Może być solidnym ligowcem, ale potrzebuje jazdy, spokoju i stabilizacji. Dla dobra wszystkich niech się rozwija klasę rozgrywkową niżej, a może w przyszłości wróci do Gorzowa jako ukształtowany zawodnik.

Przemek Pawlicki - osobiście widzę go w parze z Bartkiem Zmarzlikiem pod nr 10. Idealnie tam by pasował. Pytanie czy sam chce zostać w Gorzowie na 100% czy jednak będzie ciągnęło Byka do domu czyli do Leszna. Natury się ponoć nie oszuka. Jeżeli jednak zostanie, to będzie super.

Kogo bym widział w Stali? A no niewielu.

1. Martin Vaculik - solidny, lubiący nasz tor, mówiący po polsku, bezkonfliktowy. Idealny do składu. Przeciwwskazania? Znów wystartuje w SGP jako stały uczestnik, a jak to się skończyło ostatnim razem chyba wszyscy pamiętają. Nie wiadomo czy będzie chciał odchodzić z Torunia, bo to człowiek lubiący stabilizację.

2. Tai Woffinden - nie trzeba nic pisać. Problem: Wrocław i sponsorzy za Chiny Ludowe Go nie puszczą :-(

3. Janusz Kołodziej - solidny, bez kontuzji, bez zagranicznych wojaży. Solidny ligowiec, gwarant konkretnych punktów w lidze. Problemem może być Krzysiu Cegielski i domowe przywiązanie Janusza do Tarnowa (szkółka, rodzina, kibice, klub).

4. Emil Saifutdinow - trochę ryzyko z uwagi na pazerność finansową Suskiewicza, z drugiej strony taka żużlowa szklanka. Nie wiadomo, kiedy dopadnie go kontuzja. Poza tym solidny zawodnik, którego przy dobrze przepracowanej zimie stać na wszystko.

5. Piotr Pawlicki - tu mam mieszane uczucia. Z jednej strony duże umiejętności i serce do żużla, z drugiej brak chłodnej głowy i zbyt dużo zabawy. Może przy Przemku i z dala od domu byłoby inaczej. Z 2 strony chyba zbyt mocno związany z Lesznem i jej kibicami.

6. Nicki Pedersen - złotówa, egoista, itp. itd. Jednak to wciąż gwarant dwucyfrówek. Zakaz przebywania jego kobiety na stadionie i Nicki będzie jak za starych, dobrych czasów.

7. Grzegorz Zengota - Jeżeli nikt z powyższych, to byłby to najlepszy wybór z potencjalnych wzmocnień. Objeżdżony w lidze, wciąż z aspiracjami do odpalenia w górę. Niespełniony żużlowo. Dobrze jeżdżący na naszym torze. Zresztą, jak wszyscy ww. zawodnicy.

To tyle z możliwych wzmocnień. A w zasadzie tylko takich nam potrzeba. Jednego z nich powinniśmy pozyskać, jeżeli za rok znów chcemy być w play-offach. Na dwóch nas nie będzie zwyczajnie stać.

Milik zostaje we Wrocławiu, Fricke i Grisza w Rybniku. Z 1 ligi nie ma nikogo, kto mógłby nas realnie wzmocnić. Może Lebedevs, ale to duża niewiadoma. Lindgrena i Lindbeacka oraz Jonssona nie chcę i to z kilku względów.

Może kogoś pominąłem, ale z grubsza tak to widzę.

Aha. Żadnych juniorów z zewnątrz. Mamy swoich. Lepsi już są zajęci. Nasi nie są gorsi, tylko trzeba w nich uwierzyć i na nich stawiać. Zadbać o sprzęt, a oni już sobie poradzą.

przemek1221

Wysłany: 2016-09-26, 23:02   

Woffinden, Emil, Kołodziej - zero szans. Oni nie zmienią klubu. Tai ma grubą kasę od Betardu, Emil od Fogo a Kołodziej jest gotów w Tarnowie zostać nawet w 1 lidze, a jak będzie szukał to jakiś opcji w miarę blisko Tarnowa.
Zengi - zostanie w Lesznie, a jak odejdzie to już tylko do ZG.
Pedersen - traktuje to jako niesmaczny żart.
Vacul - Nie Nie Nie - już teraz był nierówny a w przyszłym sezonie ma jeszcze GP.

Najbardziej realny jest Piotr Pawlicki, tutaj kluczowy może być argument o jeździe z bratem w jednym klubie. Tylko pytanie o kasę. Pawliccy do tanich nie należą. Mój skład:

9. Kasprzak
10. Iversen
11. Pi. Pawlicki
12. Prz. Pawlicki
13. Zmarzlik
14. Karczmarz

lomboNET 

Wysłany: 2016-09-26, 23:22   

Don Lucas napisał/a:
MJJ - jedna jaskółka to za mało. Finał był świetny w jego wykonaniu, ale tylko w Gorzowie i tylko finał. Miał przebłyski na torze w Poznaniu, ale to za mało.

Miał przebłyski na dwóch torach kościołamaczach gdzie działała tylko i wyłącznie kreda. Czyli na torach jakich nie ma w zasadzie nigdy...
Szkoda chłopaka. I mam dziwne przeczucie, że idzie w stronę Juniorssona i Pavlicia...

Don Lucas napisał/a:
1. Martin Vaculik - solidny, lubiący nasz tor, mówiący po polsku, bezkonfliktowy. Idealny do składu.

PaczPan rok temu chciał go ściągnąć ale gruby z Torunia go ubiegł. Choć był by to fajny strzał.

Don Lucas napisał/a:
3. Janusz Kołodziej - solidny, bez kontuzji, bez zagranicznych wojaży.

...bez większych ambicji, stary...

Don Lucas napisał/a:
Z 1 ligi nie ma nikogo, kto mógłby nas realnie wzmocnić. Może Lebedevs, ale to duża niewiadoma. Lindgrena i Lindbeacka oraz Jonssona nie chcę i to z kilku względów.

Też uważam że Andrzej Liebiediew to jedyna postać z zaplecza godna uwagi. I mam wrażenie, że ma większy potencjał niż Karpov. Tylko jakoś w naszym klubie poza Poważnym 17 lat temu nie ma parcia na zatrudnianie zawodników ze wschodu. A uważam to za duży błąd.
Lindbaeck chyba przedłużył z Grudziądzem.

przemek1221 napisał/a:
Mój skład:

9. Kasprzak
10. Iversen
11. Pi. Pawlicki
12. Prz. Pawlicki
13. Zmarzlik
14. Karczmarz

Wszystko fajnie ale już rok temu się mówiło, że bracia nie mogą jeździć razem. Bo za dużo kombinują i się pozabijają :)

P.S. Skład byłby młody niczym z roku 1999. Papa Gollob nazwał ówczesną drużynę Pergo Gorzów "Młodymi Wilkami" :)

Corano

Wysłany: 2016-09-27, 06:37   

Don Lucas wypisał realne wzmocnienia (jako zawodników mogących stanowić faktyczne wzmocnienie składu, niekoniecznie możliwych do wyciągnięcia :D ) i utrzymanie zasady dopuszczenia świeżej krwi;) Ale po mistrzowskim sezonie, w którym faktycznie przez cały rok byliśmy na topie i kolekcjonowaliśmy pkt do wypłaty następny rok może być mierzony gdzieś w środek tabeli i chyba opcja stabilizacji finansowej będzie cały czas siedziała z tyłu głowy.

W tym roku miałem mój skład marzeń, którego broniłem i popierałem w wątku transferowym 2016 z czego jestem mega dumny :mrgreen: . Jedynie obawiałem się o Stasia Chomskiego i nie byłem do niego przekonany, ale obronił się torem który robił przez cały sezon i wynikiem bez dwóch zdań.

9. Niels Kristian Iversen
10.
11. Bartosz Zmarzlik
12. Przemek Pawlicki
13. Krzysztof Kasprzak
15. Rafał Karczmarz

Ciekawi mnie sytuacja z GP, bo PUK i Zagar będą mieli ciężko o dzikusa jeżeli rosjanie wyrażą chęć jazdy w cyklu. A jest jeszcze Nicki 100% kandydat. i ktoś kto będzie 9 na koniec, ale to mniej pewne. Jeśli PUK i Zagar wypadną z GP to nie zdziwi mnie wariant:

10. Matej Zagar

i to po takim sezonie z całą pewnością utrzymanie poziomu kontraktu to max co mogą walczyć a Zagar powinien mieć mniejszy.
Oczywiście jeżeli kasa będzie się zgadzała to nie widzę przeszkód żeby 9 czy 10 wzmocnić ( ze wskazaniem na Zagara).

mariano901229 

Wysłany: 2016-09-27, 07:39   

A ja bym zaryzykował i:

10. Michael Jepsen Jensen
11. Bartosz Zmarzlik
12. Przemek Pawlicki
13. Krzysztof Kasprzak
15. Rafał Karczmarz

Pewnie lwia część tego forum mnie zaraz zbeszta. Jednakże uważam, że Jensen tak słabego sezonu nie powtórzy. Potrafi jeździć co pokazał w finale. Na torze w Gorzowie po jakimś czasie myślę, że Karczmarz będzie wstanie zrobić parę ciekawych punktów. Nie jest to Zmarzlik, ale potrafi jeździć, więc zawsze w przypadku słabej dyspozycji Jensena można dać juniorom biegi. Gorzej z wyjazdami jeżeli Jensen wypadnie.
Na dzień dzisiejszy nie widzę miejsca dla Zagara.
Jak piszecie o Piotrze Pawlickim cóż to jest on tak pewnym zawodnikiem jak i Jensen na dzień dzisiejszy. Sezon tragiczny w wykonaniu tego chłopaka. Jaka jest pewność iż by się podniósł. Już wolę ryzykować z Jensenem. Mam nadzieję iż do nas nie trafi. Kieruje się również subiektywnymi odczuciami po prostu mnie on irytuje.

Marek 

Wysłany: 2016-09-27, 07:46   

Cytat:
Mam nadzieję iż do nas nie trafi. Kieruje się również subiektywnymi odczuciami po prostu mnie on irytuje.

Mariano mam to samo . Nie chciałbym tego płaczącego zawodnika w drużynie ...irytuje mnie ten gość :-/

Ja bym powalczył o Vaculika .
Iversen
MJJ-Przemek
Bartek
Kasper
Vacul
Nowacki
Karczmarz
Ale zobaczymy :)

miszarus
STAL!

Wysłany: 2016-09-27, 11:34   

1. Iversen
2. Zagar // Pawlicki Przemo // Fredrik Lindgren
3. Bartek
4. Liebiediew // Pawlicki Piotr //
5. Kasprzak
6. Nowacki
7. Karczmarz

To znów wyrównany skład. Ja bym postawił na Liebiediewa. Ekstraliga i jazda dla MP byłaby dla niego wielką szansą.

mazinho 

Wysłany: 2016-09-27, 11:38   

Przede wszystkim nasz skład będzie uzależniony od finansów. Jednak warto podkreślić, że do tej pory musieliśmy opłacać szóstkę mocnych zawodników (w 2015 nawet siódemkę), a w przyszłym sezonie takich zawodników będzie pięciu. Koncepcja składu musi być taką, aby miec przynajmniej czwórkę zawodników bardzo mocnych, a piąty nie może mocno odstawać od zawodnika numer 3 i 4.

Mistrza Polski zdobyliśmy mając takich zawodników z takimi średnimi, obok też ich średnie z sezonów 2015 i 14:

1. Bartosz Zmarzlik (2,477/2,333/2,055)
7. Krzysztof Kasprzak (2,157/1,477/2,310)
13. Niels K. Iversen (1,988/1,903/2,098)
24. Przemysław Pawlicki (1,765/1,687/1,600)
25. Matej Zagar (1,763/1,870/1,871)
41. Michael Jepsen Jensen (1,307/1,560/1,864)
43. Adrian Cyfer (1,076/1,238/1,164)

Pierwszy do odstrzału: Matej Zagar. Łasy na kasę. Jego kontrakt nigdy do niskich nie należał. Wszyscy zapewne żyjemy sezonem 2012, gdzie Matej miał najlepszy w karierze. Później poszedł do Gniezna, gdzie jeździł dobrze, ale od tego czasu notuje co raz to gorsze rezultaty. W tym roku wypadnie tez z Grand Prix. W połowie sezonu nie zgodził się jako jedyny na renegocjację kontraktu. Do tego jest konfliktowy i mimo wszystko zmiana otoczenia w jego przypadku jest niezbędna. Nie jest zawodnikiem, któe weźmie na swoje barki wygrywanie ważnych wyścigów na wyjeździe. Na dodatek nie jest już pewnym punktem u siebie. W najważniejszym meczu sezonu u siebie kompletnie nieprzygotowany, wyglądał jakby był ósmym zawodnikiem Apatora. JEgo forma sportowa + charakter + zmęczenie materiału + wysokie mniemanie i wysokie kontraktowe oczekiwaniu sprawiają, że trzeba powiedzieć: Dziękuję.

Drugi do odstrzału: Michael Jepsen Jensen. Jego trzy biegi z meczu finałowego nie mogą wpłynąć na jego ocenę całościową. Był w piątce najgorszych seniorów w lidze. A mimo tego przez cały sezon miał parasol ochronny. Od dwóch sezonów wyraźnie pogubiony. Jako junior rokował na ciekawą karierę, jednak nie poszedł do przodu. Trzeba mu podziękowac za ostatni mecz i rozstać się w miłej atmosferze. Niech idzie się odbudowac do 1 ligi.

Trzeci do odstrzału: Adrian Cyfer. Niestety nie ma szans, aby otrzymać szansę na jazdę w naszym klubie. Chyba, że nasz klub poszedłby va banque i postawił na 4 fighterów typu: Doyle, Zmarzlik, Kasprzak, Vaculik/Kolodziej/Iversen i do nich dokoptowalibyśmy taniego/swojego Cyfera. Koncepcja składu: 4 fighterów i 4 wychowanków w składzie. Ciekawie to wygląda. Jednak zapewne taka koncepcja nie będzie brana pod uwagę. W związku z tym Adrian musi iśc odbudowac się do 1 ligi. Może Bydgoszcz? Tam tor jest betonowy, decyduje start. Wydaje mi się, że by sobie tam poradził. W innych ekipach o miejsce w składzie będzie ciężko. Szkoda, że nie ma takiego regulaminu, że w składzie jest 8 miejsc, a rezerwowym jest zawodnik np. do 23 roku życia. Zawsze byłby jakiś parasol ochronny dla tych mniej utalentowanych polskich juniorów.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Znak zapytania: Przemek Pawlicki. Przemek jest solidnym ligowcem na poziomie 1,6-1,7 punktu na bieg. Formę swoją ustabilizował w naszym klubie i jest solidnym uzupełnieniem pary. Ma potencjał, aby w niektorych meczach przywozić ważne punkty i robić 2-cyfrowe wyniki na własnym torze. Jego przyszłość zależy od jego samego. Jeśli będzie chciał wrócic do brata, to niech wraca. Jeżeli będzie chciał u nas zostać na rozsadnych warunkach, to można mu dać kontrakt na poziomie 4-5 zawodnika w drużynie. Zawodnik bardzo sympatyczny i bardzo pracowity.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Musi zostać: Niels K. Iversen. Od 3 sezonów jedzie bardzo powtarzalnie, na dobrej skuteczności w okolicach 2,000 na bieg. Teoretycznie dla nas byłoby lepiej jakby wypadł z Grand Prix i nie dostał stałej dzikiej karty. Wtedy byłby bardziej wypoczęty i głodny powrotu do elity. Bez wględu na wszystko, Niels musi zostać z nami na kolejny sezon.

Jeżeli zachowamy Nielsa K. Iversena, to w zasadzie mamy trzon drużyny oparty na Zmarzliku, Kasprzaku i Iversenie. Przy takim założeniu potrzeba nam zawodnika koło 2,000 na bieg i jednego/dwóch nieco tańszych, ale z "potencjałem". Skoro prezes Zmora mówi otwarcie o finansach, to znaczy, że nie będzie nas stać na "gwiazdy". Chociaż skład z Doylem i np. Cyferem też fajnie by wyglądał. Zobaczcie tylko:

Zmarzlik
Cyfer
Kasprzak
Iversen
Doyle
Karczmarz
Nowacki

W tej koncepcji idziemy po bandzie. Dajemy sporo kasy za Doyla, zostawiamy do tego Ivera, ale w zamian stawiamy na Cyfera. Nic w sumie nie tracimy. Mamy cztery armaty i czterech wychowanków. Jeżeli nie chcemy tego Cyfera już definitywnie, to również taniego/młodego i perspektywicznego znajdziemy. Chociażby Lambert, Masters.

W sumie jest wiele wariantów. Jednak chciałbym przyjrzeć się zawodnikom jakich możemy wziąć. Dla mnie priorytet numer 1 to:
- Jason Doyle. Dlaczego nie? Falubazu prawdopodobnie nie będzie na niego stać. Zatrzymają Dudka i dogadają się z Hampelem (bardzo bliski przedłużenia kontaktu). Jason zostanie mistrzem świata i zwyczajnie Falubazu nie będzie na niego stać. Po odejsciu Zagara, Jensena, przejściu Zmarzlika powinny znaleźc się na niego pieniądze. Wtedy jako 5 senior jechałby ktoś tańszy/młody perspektywiczny.
- opcje mniej prawdopodobne, które zakładają też odejście Przemka Pawlickiego, Zagara i uwolnienie kasy, to próba ściągniecia lidera. Tu widze dwa nazwiska: Janusz Kołodziej oraz Martin Vaculik. Jednak ich przyjdzie jest mniej prawdopodobne, więc skupiłbym się na rozmowach z Doylem.

2 koncepcja: Nie bierzemy strzelby typu Doyle/Vaculik/Kołodziej, bo po prostu nas na niego nie stać. Ściągamy kogoś, kto będzie na poziomie Iversena i będzie nam gwarantował punkty na wyjeździe. Wśród takich nazwisk widzę 2 kandydatury:

1) Leon Madsen. Bardzo niedoceniany, ale niezwykle solidny. W ostatnich dwóch latach osiąga wyniki ok. 1,9-2.0 na bieg. Potrafi świetnie startować i po spadku Tarnowa pewnie poszuka drużyny w Ekstralidze. Jako zawodnik numer 3-4 pasuje mi idealnie. Do tego nie startuje w GP.

2) Andrzej Lebiediew. Najlepszy zawodnik 1 ligi. W przeszłości najlepsi na zapleczu jak Doyle, czy Kildemand dawali sobie radę w E-lidze. Również liderzy Daugavpils później dawali sobie radę w Elidze. Lebiediew ma zaledwie 22 lata, jeździ na trasie fantastycznie. Potrzeba nam takich walczaków. Świetnie uzupełniłby lukę po Zagarze. Na dodatek byłby zdecydowanie tańszy. Trzeba koniecznie zainteresowac się tym zawodnikiem w tym okienku transferowym. Jest to niewątpliwa perełka na rynku transferowym za stosunkowo niewielkie pieniądze!!!

Możemy też dać szansę w E-lidze zawodnikom, którzy rokują w przyszłości na coś więcej i zaproponowac im jazdę w drużynie mistrza Polski na pozycji rezerwowego jak np. Karpowowi w Zielonej Górze. Wśród takich zawodników widzę: Roberta Lamberta i Sama Mastersa.

Podsumowując: w okienku transferowym postawiłbym na rozmowy z wyżej wymienionymi zawodnikami. Próbowałbym ściągnąc jakąs strzelbę w związku z powstałymi wolnymi środkami po Zagarze, Jensenie i przejsciu Zmarzlika na seniorkę. Największe szansę widzę na Doyla, bo Kołodziej, czy Vaculik mogą być nie do wyjęcia. W przypadku braku porozumienia ze strzelbą i przedłużeniu umowy z Prz. Pawlickim ścigąnąłbym Madsena lub Lebiediewa i zaproponowałbym walkę o skład Lambertowi lub Mastersowi.

Kasprzak
Prz.Pawlicki
Iversen
Madsen/Lebiediew
Zmarzlik
Karczmarz
Nowacki/Szczotka/Czerniawski/Studzińśki

rezerwowy: Masters lub Lambert

To byłby skład idealny i bardzo mocny.
Jedno jest pewne, potrzebujemy pewnych zmian w składzie i małego wietrzenia. Nie można zrobic takiego błedu , jak po 2014, gdzie mimo wyraźnych naszych słabych stron postanowiliśmy zatrzymać ten sam skład. [/b]

Thorgal 

Wysłany: 2016-09-27, 12:32   

Zanim pojawią się nazwiska wzmocnień trzeba odpowiedzieć sobie kogo żegnamy i wg jakiej strategii budujemy skład.

Jak większość pożegnałbym Jensena, Cyfera i Zagara. Zatrzymując BZ, KK, Nielsa i Przemka - mamy jedno miejsce wolne na seniorce. I za wyżej wymienioną trójkę trzeba powalczyć o strzelbę - zawodnika na poziomie od 2,2 pkt.

Idealni kandydaci to Doyle i Vaculik. Ja widziałbym też Hancocka. Solidny najemnik i dobry duch drużyny.

Mam jednak obawy, że do Stali dołączy Piotr Pawlicki. Talent duży, ale jednocześnie emocjonalny i nieobliczalny. Może przy Bartku nabyłby ogłady i stabilizacji.

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2016-09-27, 13:31   

Dziś rano w piekarni słyszałem, że Tai byłby do wyrwania, jeśli ktoś bardzo się postara. 8-)

Ktoś pisał o Hanckoku - mam nadzieję, że żartował. :-P
Vaculik, żaden pewny lider. Na tą chwilę, są to Doyle i Woofie.
Doyle kocha Cieślaka, więc niech za nim bryka. Tai to "marzenie". I jako zawodnik i jako człowiek, myślę że pasowałby do naszej drużyny.

Kasprzak
PUK
Bartek
Przemo
Tai
jr

Na nasze szczęście, trenerem Unii L. zostanie Baron.
Jeśli byłby to Sławek Kryjom, za wszelką cenę chciałby powrotu Przemka.
Więc jeśli nie Tai, to ściągać Piotrka. Kasy powinno wystarczyć, Zagar tani nie był, a i Jensen za miskę ryżu nie jeździł.

Iversen
Piotrek
Zimny
Przemo
KK
jr

I dla obu tych składów, potrzeba byłoby rozbudować trybuny. ;-)
To są chyba tak naprawdę jedyne ciekawe nazwiska. Ew ten Lebiedevs, jednak tak jak Lombo wspomniał, nasz klub patrzy bardziej na skandynawie. Zapewne przez pana Kołsuta.

Edit:

Lucas, pomyślałem o tym samym, dlatego rozdzieliłem braci. ;-)
Hampel podobno zaklepany w Lesznie, ew we Wrocku. ;-)

Ostatnio zmieniony przez masters 2016-09-27, 13:38, w całości zmieniany 2 razy  

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2016-09-27, 13:34   

Wszystkim nam póki co umknęło jedno nazwisko, mianowicie Hampel!
Póki co nikt nie bierze go na poważnie, bo chłopak jest po ciężkiej kontuzji.
Pamiętajcie jednak, że sezon się skończył i Jarek jest cały. Zimę na pewno przepracuje uczciwie i jak to on, mega ambitny zawodnik będzie chciał wrócić na szczyt zarówno ekstraligi, reprezentacji i SGP.

Przypuszczam, że dzikiej karty nie dostanie, gdyż nawet Maciuś Tatuażyk w tym cyklu się utrzyma, a wówczas 4 Polaków w cyrku SGP, to już dla tych u steru z Grand Prix max.

Przeciwwskazania?
1. Dobre występy przeplatane słabszymi, aczkolwiek Jarek na naszym torze jako gospodarz z pewnością by wymiatał.
2. Cena. Jeżeli nie przesadzi z własnym poczuciem wartości wyrażonym w złotówkach, to może być ciekawą opcją do wzmocnienia składu.
3. Blokada psychiczna. Nie oglądałem meczów z Wrocławiem, ale we wcześniejszych zawodach Jarek dawał radę i nie odpuszczał. Widać u niego braki w jeździe i kontakcie z przeciwnikiem, ale przecież Dudek jak wracał, też miał z tym czuciem jazdy problem. Jak dla mnie kandydat do rozpatrzenia, aczkolwiek przypuszczam, że Leszno z Wrocławiem będą się mocno licytować.

Corano napisał/a:
Don Lucas wypisał realne wzmocnienia (jako zawodników mogących stanowić faktyczne wzmocnienie składu, niekoniecznie możliwych do wyciągnięcia
Dokładnie tak! Swoją drogą, gdzieś Ty się chłopie podziewał przez ostatnie miesiące? Odpoczynek od forum? :-)

Corano napisał/a:
W tym roku miałem mój skład marzeń, którego broniłem i popierałem w wątku transferowym 2016 z czego jestem mega dumny
Chyba jak większość z nas tutaj na forum. Każdy był mega zadowolony ze składu i każdy miał rację, co jest dodatkowym powodem do szczęścia, że Ci chłopacy odpłacili się złotym medalem DMP i dali nam tyle radości, zwłaszcza na wyjazdach, co się chyba nie zdarzyło nigdy wcześniej w XXI wieku (poziom ekstraligowy).

mazinho napisał/a:
Przede wszystkim nasz skład będzie uzależniony od finansów.
Kluczowa sprawa, jak co sezon. Dlatego trzeba należycie spożytkować ten złoty medal i przyciągnąć sponsorów ilu się da. Każdy lubi się ogrzać w blasku złota, a sponsorowanie Mistrza Polski z pewnością jest dobrą rzeczą dla obu stron.

Thorgal napisał/a:
Ja widziałbym też Hancocka. Solidny najemnik i dobry duch drużyny.
Nigdy w życiu! Skoro przez kilkadziesiąt lat kariery tu nie trafił, tym bardziej nie chcę go teraz. Powoli przeczuwam, że czas Jankesa w żużlu będzie mijał. Wystrzał Doyla w SGP może Grega ostudzić na dobre. Poza tym wieku się nie oszuka, a nawierzchnia meczowa "na Jancarzu" nie sprzyja Amerykaninowi. Tutaj co kolejkę nie będzie nawierzchni z Grand Prix, a robienie toru pod jednego gości mija się z celem.

Thorgal napisał/a:
Mam jednak obawy, że do Stali dołączy Piotr Pawlicki. Talent duży, ale jednocześnie emocjonalny i nieobliczalny. Może przy Bartku nabyłby ogłady i stabilizacji.
Wolne żarty, Piotrek i nabranie ogłady przy Bartku :mrgreen: Prędzej sam by go zdeprawował. Ryzyko jest takie, jak ktoś wcześniej zauważył, że bracia się mocno na siebie oglądają i posiadanie ich w jednej drużynie chyba nie do końca jest dobrym rozwiązaniem. Na pewno to temat do głębszej analizy.

Szczerze mówiąc, chciałbym w Gorzowie kogoś z dwójki Vaculik-Woffinden (sfera marzeń).
Dobrze by było gdyby zawitał ktoś z pary Kołodziej-Hampel (strefa komfortu)
Byłbym zadowolony gdyby trafił tu ktoś z dwójki Pedersen-Zengota (strefa pewności).
Ciekawie byłoby gdyby dołączył ktoś z pary Doyle-Piotrek Pawlicki (strefa ryzyka).

Przypuszczam, że Pawliccy, Zengota, Hampel, Kołodziej będą strasznie łakomymi kąskami na rynku z uwagi na to, że jest deficyt dobrych, solidnych polskich seniorów. I to oni właśnie mogą mieć najwięcej do powiedzenia. Tylko my i Falubaz mamy w tej kwestii spokój. No i może Toruń, jak postawi na dwójkę Miedziński-Przedpełski.

Uważam, że przy nieopierzonych juniorach, musimy mieć 4 mocnych seniorów i 5 nie odstającego zbytnio poziomem od pozostałych, który od czasu do czasu może zrobić dwucyfrówkę vide Przemek Pawlicki. Stąd na początku wymieniłem tych "7 wspaniałych" żużlowców, potencjalne wzmocnienia Stali.

mariano901229 

Wysłany: 2016-09-27, 13:38   

Co wy macie z tym młodym Pawlickim ? To już wolę Dzika lub Hampela. Obecnie Pawlicki nie gwarantuje niczego. Średnia biegowa na poziomie Zagara - ani z niego lider, ani dobry duch drużyny.

masters 
Barca fan.

Wysłany: 2016-09-27, 13:41   

W Lesznie Piotrek ma tak pod górkę, że wcale nie dziwię się, że jedzie piach w lidze.
Za naszą bluzę w finale, zaraz go tam ukamieniują. :-|
Ale zobacz na jego jazdę w GP! W niczym nie ustępuje Bartkowi. A powiem więcej, jest lepszy ze startu.

mariano901229 

Wysłany: 2016-09-27, 13:44   

masters napisał/a:
W Lesznie Piotrek ma tak pod górkę, że wcale nie dziwię się, że jedzie piach w lidze.
Za naszą bluzę w finale, zaraz go tam ukamieniują. :-|
Ale zobacz na jego jazdę w GP! W niczym nie ustępuje Bartkowi. A powiem więcej, jest lepszy ze startu.

Jeżeli nie potrafi przełożyć formy z GP na ligę to tym gorzej, lepszy sprzęt jedzie po prostu na GP.

masters 
Barca fan.

Wysłany: 2016-09-27, 13:50   

Nie sprzęt, spokojniejsza głowa, brat w parkingu...

A tak odnośnie Adriana - w regulaminie powinien być zapis, że w składzie seniorskim, MUSI być Polak do 23 roku życia. Dałoby to szanse juniorom, wchodzącym w wiek seniora.
Pozostanie w swoich macierzystych klubach, mają tylko bardzo wybitni juniorzy.
A dla młodego przeciętnego chłopaka, chcącego dalej jeździć, przenosiny do innego klubu miasta, to nieraz początek końca kariery.

Bartek
Adrian
Iversen/Piotrek
Przemo
KK
jr

mariano901229 

Wysłany: 2016-09-27, 13:58   

masters napisał/a:
Nie sprzęt, spokojniejsza głowa, brat w parkingu...

To jak coś jest nie tak w parkingu to on już jedzie piach ? To damy mu osobny boks z dala od reszty bo jeszcze mu KK coś powie w razie spięcia na torze albo nie daj boże Stachu go upomni, że wywiózł kolegę. Do tego dorzucimy ciepłą kołderkę i zestaw pączków przed przyjazdem.

masters 
Barca fan.

Wysłany: 2016-09-27, 14:00   

Chyba nie chcesz zrozumieć. Przypomnij sobie, jak skończyli młodzi, dobrze zapowiadający się zawodnicy, którzy nie wytrzymali presji i nagonki kibiców w rodzinnym mieście.

mariano901229 

Wysłany: 2016-09-27, 14:05   

masters napisał/a:
Chyba nie chcesz zrozumieć. Przypomnij sobie, jak skończyli młodzi, dobrze zapowiadający się zawodnicy, którzy nie wytrzymali presji i nagonki kibiców w rodzinnym mieście.

Nie chcę z Tobą iść na wymianę ciosów. Po prostu zamiast przedstawiać jego zalety i przekonać mnie chociażby jak i innych do zmiany zdania, wyszczególniłeś słabości zawodnika. Przekładanie GP ponad ligę, brak odporności psychicznej co przekłada się na słabą jazdę, trudny charakter.

masters 
Barca fan.

Wysłany: 2016-09-27, 14:13   

To słaby z Ciebie kibic, skoro nie znasz zalet Piotrka. :-P

Jeździecko, w niczym nie ustępuje Bartkowi. Z dwa sezony temu twierdziłem nawet, że jest ciut lepszy. Jednak może nie jest takim tytanem pracy, nie siedzi w garażu godzinami, czy na rybach. Do tego sezonu, miał wszystko podstawione pod nos przez team.
Był pod takim ciepłym parasolem.
Ten sezon, to same zmiany - senior, GP brak taty i brata w parkingu, ogarnięcie wszystkiego samemu.
Zabierz Bartkowi pół teamu, zobaczymy czy tak od razu wszystko poogarnia.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2016-09-27, 14:31   

Ja osobiście mam bardzo mieszane uczucia. Bardziej niż do przyjścia Piotrka skłaniałbym się do odejścia Przemka.
Ktoś wspomniał o Hampelu - w żadnym wypadku. Hampel na naszym torze sobie nie poradzi, a jak zrobi się taki tor jak w niedzielę to już teraz można mu wpisać (0,0)! On nie pasuje do nas.
Zaryzykowałbym Lebiediewa za Przemka i a za MJJ wziąłbym Madsena - ktoś już tu pisał, że to bardzo solidny zawodnik.

1.Bartek F16 Zmarzlik
2.Lebiediew
3.PUK
4.Madsen/Bjerre
5.Kasprzak
JUNIORZY

Skład wygląda bardzo solidnie, a możemy dodatkowo bardzo się zaskoczyć (Lebiediew) może być odkryciem sezonu i będzie kroił jak Doyle czy Max F. Madsen poniżej pewnego poziomu nie schodzi, dla niego alternatywą może być Bjerre (nie ma zbyt dużych wymagań finansowych a gorszy od MJJ nie będzie).
Ostatnio zmieniony przez miszarus 2016-09-27, 14:40, w całości zmieniany 1 raz  

mariano901229 

Wysłany: 2016-09-27, 14:37   

masters napisał/a:

Jeździecko, w niczym nie ustępuje Bartkowi. Z dwa sezony temu twierdziłem nawet, że jest ciut lepszy. Jednak może nie jest takim tytanem pracy, nie siedzi w garażu godzinami, czy na rybach. Do tego sezonu, miał wszystko podstawione pod nos przez team.
Ten sezon, to same zmiany - senior, GP brak taty i brata w parkingu, ogarnięcie wszystkiego samemu.

No i znowu wyszczególniasz jego wady niż zalety. Potrzeba wielu sprzyjających warunków by taki Piotruś jeździł. Piotruś nie jedzie bo jest seniorem, Piotruś nie jedzie bo nie ma brata w parkingu, Piotruś nie jedzie bo coś tam. To trochę śmieszne. No, ale skończmy ten spam, ani ja Ciebie nie przekonam, ani Ty mnie.

masters 
Barca fan.

Wysłany: 2016-09-27, 14:42   

W kulisach finału, fajnie widać, jak Piotrek pomaga nie tylko Przemkowi. :-)

Mówiąc o Piotrku, jako wzmncnieniu, nie chodzi tylko o jazdę. Jak widać, bracia doskonale dogadują się z Bartkiem. Po prostu pasują tutaj. Od najmłodszych lat, mieli gorzowskich kibiców za sobą. Sami zresztą nie ukrywali nigdy, że lubią tutaj jeździć.
Fajna sprawa, sciągnąć Pitera...

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2016-09-27, 14:43   

miszarus napisał/a:
Ja osobiście mam bardzo mieszane uczucia. Bardziej niż do przyjścia Piotrka skłaniałbym się do odejścia Przemka.
O! Ciekawe spojrzenie na sprawę, a mógłbyś je uargumentować. Chętnie dowiem się dlaczego tak napisałeś, bo może faktycznie jest coś, czego większość tutaj piszących łącznie ze mną nie dostrzega. Każda opinia na wagę złota ;-)

Osobiście również obawiam się Piotrka w Stali. Te argumenty, które podałeś Mastero sprawiają, że spotęgowałeś moje obawy, a nie przekonałeś, żeby tu przyszedł.

Dla mnie plusem za przyjściem młodszego z braci jest fakt, że wszedł już w wiek seniora i to z niezłym skutkiem (v-ce IMP, utrzymanie w SGP niemal pewne, niezły sezon w lidze), nie zawalał ligi kosztem SGP, logistycznie też dał radę.

Jestem niezmiernie ciekawy jaka koncepcja Stali 2017 zwycięży w rzeczywistości, bo wydaje się, że opcji mamy więcej niż przed rokiem. I to wbrew zakończeniu wieku juniora przez Bartosza i Adriana. 8-)

miszarus
STAL!

Wysłany: 2016-09-27, 14:43   

mariano901229 napisał/a:
masters napisał/a:

No i znowu wyszczególniasz jego wady niż zalety. Potrzeba wielu sprzyjających warunków by taki Piotruś jeździł. Piotruś nie jedzie bo jest seniorem, Piotruś nie jedzie bo nie ma brata w parkingu, Piotruś nie jedzie bo coś tam. To trochę śmieszne. No, ale skończmy ten spam, ani ja Ciebie nie przekonam, ani Ty mnie.

Dwóch Pawlickich w stali mogą zdominować Kasprzaka. Wiemy jak z nimi jest. Sam Przemo zdawał sobie sprawę z tego, że KK dla Stali ma chyba szczególne znaczenie. Dwa złota to tak naprawdę w dużej mierze jego zasługa. Stał się mega Gorzowski i gdy PP skrytykował go publicznie po meczu w Tarnowie otrzymał od kibiców burę. Dwóch Pawlickich pokazywało już jazdy z Nickim w Lesznie. Nie chciałbym tego w Gorzowie, a Kasprzak musi zostać i to nie podlega żadnej dyskusji... /Chyba, że Pawliccy dogadają się z Kasprzakami :D /

masters 
Barca fan.

Wysłany: 2016-09-27, 14:51   

Ale Lucasie drogi, problemy Pitera, im dalej w sezon były coraz mniejsze.
Każda zmiana w czymś, co chodzi jak szwajcarski zegarek, ma jakieś konsekwencje.
Zobaczcie Vaculika, kiedy był w GP! Chłop kompletnie zawodził. A teraz co niektórzy go chcą w Stali.
Do zmian trzeba przywyknąć. Zobaczcie Okonia, kiedy zmarł jego tata, który wszystkim się zajmował. Sezon nie było Okonia, bo musiał ogarnąć zmiany!
Zobaczcie Taia - był na krawędzi, żeby zakończyć karierę. Gdzie jest teraz, nie muszę chyba mówić.
Będę bronił Pitera, bo w jeździe i zachowaniu widać, że okrzepł dorósł i ogarnął temat, w następny sezon wejdzie bogatszy o wiele nowych doświadczeń.
Krzychu udowodnił, że po słabym sezonie, można wskoczyć na swój poziom.
Piter to kawał zawodnika i życzę go sobie i Wam w naszych barwach.

A KejKej? Myślicie, że da sobie w kaszę dmuchać? :-D
Nie ma mowy!
Do tego Stachu i Irek nie pozwolą na to.

Odpowiedz do tematu