Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bartek Zmarzlik - nasz diament w Grand Prix
Autor Wiadomość
Thorgal 

Wysłany: 2015-09-06, 00:58   Bartek Zmarzlik - nasz diament w Grand Prix

Gratulacje Bartek! Mamy żużlowy brylant w Gorzowie.
Ostatnio zmieniony przez Thorgal 2016-11-07, 11:53, w całości zmieniany 2 razy  

Moldorn 

Wysłany: 2015-09-06, 22:06   

Dziwne uczucie, z jednej strony kibicowałem Bartkowi w tym challenge'u, a z drugiej miałem niepokój związany z ewentualnym awansem. No i faktycznie, Bartek wygrał a ja mam mieszane uczucia. Bo z jednej strony cieszę się że wziął to, na co zasłużył, a z drugiej strony mam jakieś poczucie straty. No bo głowę Bartka zaprzątać będzie teraz w znacznej mierze nie Stal Gorzów tylko SGP. I to trochę jakbyś tracił bliską osobę która postanowiła pójść na swoje. Coś się na pewno skończyło... Mam nadzieję że to, co się zacznie będzie źródłem jeszcze większej radości.

pyton162

Wysłany: 2015-09-07, 16:29   

jedno jest pewne , należy sie Bartkowi mega podwyżka. gratki za takiego wychowanka, pozdro

Thorgal 

Wysłany: 2015-09-19, 23:08   

No więc dziś Bartek do udanego sezonu dorzucił złoto w IMŚJ!!! Gratulacje!

Wg mnie ten wątek powinien mieć większą popularność niż Stal 2016. Chłopak jest nasz, gorzowski i nawet jeśli drużyna zajmuje 6 miejsce, to powinniśmy wszyscy napisać: to był świetny sezon! Jesteśmy syci i zadowoleni!

Dlaczego? Oto dlaczego: mamy diament w Gorzowie!
Co więc wywalczył Bartek w tym sezonie?
- zwycięstwo w w GP Challenge i awans do GP
- IMŚJ 2015
- uratował Stal przed spadkiem
- stał się filarem reprezentacji Polski
- vicemistrzostwo IMP
- IMPJ

Oczywiście forum o tym milczy, bo ciekawszy jest Gapa, Linus i wymarzeni zbawcy Stali w 2016 roku :) Olać to. Mamy Bartka i trzeba się cieszyć! :) A jak do tego dojdzie zgrabna drużyna to jeszcze piękniej będzie!

marjano82 

Team: KS "Tęcza"
Wysłany: 2015-09-19, 23:16   

Coś mi się wydaje że mamy zawodnika, który na zawsze zapisze się w historii gorzowskiego, polskiego i światowego żużla!!!!

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2015-09-19, 23:16   

Podzielam entuzjazm kolegi Thorgala wobec osiągnięć Bartka Zmarzlika. Wielkie brawa i gratulacje za ten sezon! To pierwszy Nasz, prawdziwie gorzowski, indywidualny mistrz świata!

Jednak z tym filarem reprezentacji Polski to kolega niepotrzebnie przesadził ;)

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2015-09-19, 23:25   

Thorgal napisał/a:
Oczywiście forum o tym milczy, bo ciekawszy jest Gapa, Linus i wymarzeni zbawcy Stali w 2016 roku :) Olać to. Mamy Bartka i trzeba się cieszyć! :) A jak do tego dojdzie zgrabna drużyna to jeszcze piękniej będzie!

To nie tak :-) My dbamy o to by Bartek miał na czym pływać w przyszłym sezonie. Trzeba łatać kadłub by nie pójść na dno. Przecież Bartek nie może cały czas być na łajbie etatowym spawaczem bo ma zalążki na kapitana. Trzeba mu dobrać dobrą ekipę bo jak nabierzemy wody to pojawią się "statki ratownicze" pod banderami innych klubów które z chęcią wezmą go na swój pokład. Chłopak ma duże ambicje, awansował do GP a to generuje koszta. Trzeba mu je zapewnić budując skład gwarantujący nam przynajmniej PO bo to zawsze kilka złociszy więcej do zarobienia. Zresztą mnie sukcesy Bartka przestały zadziwiać, przyjmuję to jako oczywistą oczywistość. Czołówka światowa bez dwóch zdań.

baracuda 

Wysłany: 2015-09-25, 16:32   

Speedway Grand Prix będzie gościł przez kolejne trzy lata w mieście nad Wartą. 25 radnych zadecyduje czy podpisać umowę z BSI na kolejne 3 lata. To muszą mieć jaja radni bo pisze prezes Zmora całość będzie płaciło miasto czyli my podatnicy. Od razu zaznaczam nie jestem przeciwnikiem GP w Gorzowie ale znowu ktoś ma zaćmę na oczach podpisując umowę aż na 3 lata.
Poprzednia umową była na 5 lat opiewała na kwotę (info prezydenta Gorzowa) 2 mln funtów co daje rocznie 400 000 tysięcy funtów na rok = około 2,4 mln PLN rocznie (w przybliżeniu).
Obecnie niby zapłacimy połowę tej kwoty za 3 lata: 1 mln funtów / 3 = 333 tysiące rocznie funtów = 1,998 mln PLN. To ma być interes dla miasta ....?

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2015-09-25, 16:44   

baracuda napisał/a:
Speedway Grand Prix będzie gościł przez kolejne trzy lata w mieście nad Wartą. 25 radnych zadecyduje czy podpisać umowę z BSI na kolejne 3 lata. To muszą mieć jaja radni bo pisze prezes Zmora całość będzie płaciło miasto czyli my podatnicy. Od razu zaznaczam nie jestem przeciwnikiem GP w Gorzowie ale znowu ktoś ma zaćmę na oczach podpisując umowę aż na 3 lata.
Poprzednia umową była na 5 lat opiewała na kwotę (info prezydenta Gorzowa) 2 mln funtów co daje rocznie 400 000 tysięcy funtów na rok = około 2,4 mln PLN rocznie (w przybliżeniu).
Obecnie niby zapłacimy połowę tej kwoty za 3 lata: 1 mln funtów / 3 = 333 tysiące rocznie funtów = 1,998 mln PLN. To ma być interes dla miasta ....?

Zupełnie się mylisz. Te kwoty wyglądają zupełnie inaczej. Niestety nie mogę więcej powiedzieć, ale jest to kwota kosmicznie mniejsza niż płaciliśmy do tej pory.

19xyz94

Wysłany: 2015-09-25, 17:05   

Z tego co można usłyszeć na mieście kwota w PLN za jedną rundę nie powinna przekroczyć 1 mln zł. Za całość podobno kwota ok. 500 tys. funtów. Łatwo można sobie policzyć że wychodzi ok. 900-950tys. zł . Poczekamy do środy i uzyskamy pełną informacje co do kosztów jakie poniesie miasto. Byłem przeciwnikiem tej imprezy , a po GP w Warszawie chciałem żeby ten cyrk upadł , teraz na chłodno uważam , że warto to zorganizować , ale tylko za kwotę jaką mi się udało ustalić.

baracuda 

Wysłany: 2015-09-25, 17:35   

Bazowałem tylko na tym co podają portale internetowe. Fakt poczekajmy do oficjalnej informacji prezydenta Gorzowa.

- Zakończyły się negocjacje dotyczące Grand Prix w Gorzowie. W naszym imieniu prowadził je pan prezes Ireneusz Maciej Zmora. Wynegocjowaliśmy niższą o ponad połowę kwotę, a nawet jedną trzecią tej kwoty, która była dotąd. Szczegóły będziemy mogli podać po podpisaniu umowy - mówił na specjalnej konferencji Prezydent Miasta Gorzowa Jacek Wójcicki.

Mimo wszystko uważam że umowa na 3 lata to zbyt długo. To nie oni (BSI) powinni dyktować warunki a my. Jeżeli nie chcą niech znajdą innych do organizacji.

PavelN11 

Wysłany: 2015-09-25, 17:43   

Świetna decyzja i na dobrych warunkach, brawo :)

Thorgal 

Wysłany: 2016-05-01, 16:36   

Brawo Bartek. Dobry debiut jako pelnoprawny uczestnik GP :)
A powinno być jeszcze lepiej! :)

[ Dodano: 2016-05-17, 23:49 ]
Cisza? Naprawde macie zlewkę na wynik Bartka w IMS? To forum upada 😢

[ Dodano: 2016-06-26, 14:04 ]
Świetny występ Bartka w Pradze. Ale kibiców to chyba nie interesuje. Może w Toruniu będzie miał większą uwagę.

pimpsson 

Wysłany: 2016-07-02, 12:52   

Bartek z turnieju na turniej jest pewniejszy, ale zauważyłem pewną rzecz - w biegach o wszystko czyli np. w półfinałach jest zdekoncentrowany, rozedrgany. Efekt jest taki, że po pierwsze przegrywa starty, a po drugie na dystansie jedzie kompletnie na dziko, bez zimnej głowy. Myślałem, że to tylko GP na niego tak działa, ale we wczorajszym finale IMP było to samo. Może by tak kilka spotkań z Julią Ch. sie przydało?
Je...ał ich pies!!!"

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2016-07-03, 07:57   

Popieram wypowiedz,powyżej.
Niestety ale po wczorajszej wpadce w el.GP 2017,Bartkowi nie pozostało nic innego
tylko utrzymać się w ósemce GP.
Tor w Lonigo jest robiony na beton,a na takim Bartek traci swoje atuty.
Tam liczą się przede wszystkim startowcy-przykład awans Jędrzejaka.
No i Dudek brylował bo jest teraz w mega-formie.
IMP i awans.

--------------------------------------------------------------------------------
Tor nie był na beton.Bartek niestety przegrywał starty,a na trasie nie dało się
nikogo minąć.
----------------------------------------------------------------------------------
No i Dudek brylował bo jest teraz w mega-formie.
IMP i awans.
Apropos Finału IMP,widzieliście rozgoryczenie Bartka po wykluczeniu w 21 biegu.
Zasugerował iż Janowski mógł się utrzymać na motocyklu,a nie kłaść na tor.
Dalej że wszyscy i wszystko są przeciwko niemu.
Kontrole dopingowe co mecz i w ogóle......spłódzielnia.
Trochę to niepokojące...

''21-latek odniósł się także do swoich słów z finału IMP. Co ciekawe, w miniony weekend dwukrotnie został on wykluczony za przewrócenie rywala, co dotąd raczej mu się nie zdarzało, szczególnie w tak krótkim odstępie czasu. Decyzja sędziego w Lesznie zaprzepaściła szansę na awans do biegu finałowego i walkę o tytuł, co mogło spowodować rozgoryczenie w ferworze walki. - Każdy może w którymś momencie wybuchnąć. Żałuję tego - skwitował Bartosz Zmarzlik''--za SF

wklejka..JPG
Plik ściągnięto 103 raz(y) 47,38 KB

Thorgal 

Wysłany: 2016-08-27, 23:47   

Brawo Bartek!

Nie pamiętam, by jakikolwiek polski żużlowiec był w światowej czołówce jako junior.
Owszem, zdarzały się medale jako np. ten Plecha w wieku 19 lat, ale to były raczej wyskoki niż regularna walka z czołówką. Nasz Bartek jest w TOP 5 najlepszych żużlowców świata!

A do tego ma w sobie wiele pokory i wie, że wciąż musi się uczyć!

Medal już chyba poza zasięgiem. Prowadząca trójka jest jednak w super formie.
Wygląda jednak na to, że spokojnie w 8 nasz F16 się znajdzie. Ciekawe kto jeszcze z Polaków.

devilll

Wysłany: 2016-08-28, 15:28   

Bartkowi brakuje jeszcze chłodnej głowy, ale to przyjdzie wraz z wiekiem, wtedy MŚ pewne :)

Popełnia sporo błędów w tych biegach ważnych w WGP, zawsze kiedy jedzie finał coś nie pyknie, ale tak jak mówię, chłodna głowa i więcej doświadczenia i nikt go nie dogoni :)

kris_77 

Wysłany: 2016-09-11, 14:20   

Brawo Bartek za wczorajszy turniej. Nie wygrywając biegu można zrobić super wynik. Gratulacja dla całego teamu. Walka o brąz jest realna. Tak trzymaj.

Nigel 

Wysłany: 2016-10-22, 17:23   

Wielkie gratulacje dla Bartka Zmarzlika. Jako junior i debiutant w cyklu SGP zdobył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata. Kolejny wychowanek Stali osiąga sukces - długo na to czekaliśmy. Za rok niech poprawi ten sukces ;)

A tak niedawno - 2 lata temu malkontenci forumowi narzekali na brak postępów u Bartka np:
[...]Jedno mnie nachodzi - lata lecą a Bartek stoi w miejscu bo takich rywali jak dzisiaj powinien wciągać nosem [...]
[...]Bartek od początku kariery, od pierwszego meczu w roku 2011 prezentuje się dokładnie tak samo. Brak u niego jakiegokolwiek progresu w wynikach. Ciągle wygląda to tak, że Bartek jedzie nieźle, szczególnie w Gorzowie przywozi ważne oczka, ale ciągle brakuje mu błysku. Regularny postęp (być może dzięki Staszkowi Chomskiemu) robi Krystian Pieszczek.
Szczerze mówiąc Bartek jest ciągle w cieniu m.in. Piotrka Pawlickiego. Dudek, który w pewnym momencie dwa lata temu wydawało mi się, że jest gorszy od Bartka również zrobił olbrzymi postęp.
Moim zdaniem, choć życzę mu jak najlepiej na poziomie seniorskim może zniknąć jak wielu innych podobnych mu talentem zawodników... [...]

Panowie trzeba chyba uderzyć się w piersi :]

lomboNET 

Wysłany: 2016-10-22, 17:51   

Ja się biję i jest to całkiem przyjemne :)

Przyszłoroczny cykl będzie kosmiczny. Wróci Doyle, Dzikowi przejdzie zauroczenie i będzie trochę lepszy niż obecnie, Dudek, Vaculik, Emil..

Będzie się działo. Boniek ma rację, że w końcu jest zawodnik którego jazda daje tyle emocji co Golloba :)

A i cieszę się że Magic wypadł ;)

Thorgal 

Wysłany: 2016-10-22, 18:00   

Nasze dziecko z brązowym medalem IMS!

:-)

Nigel 

Wysłany: 2016-10-22, 18:20   

Gdyby Bartek miał troszkę lepsze starty to byłoby srebro. No ale brąz w debiucie to mega sukces.
Mieć 21 lat i być już legendą swojego klubu??? Czapki z głów!

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2016-10-22, 18:38   

lomboNET napisał/a:
A i cieszę się że Magic wypadł ;)
Jest nas dwóch. Ja się cieszę nawet bardziej niż Ty :-)

To, czego dzisiaj dokonał Bartek, to jest Wyczyn połączony z wirtuozerią. Zasłużył na ten medal jak mało kto. Już definitywnie pokazał, że nie jutro, nie za 5-10 lat, tylko TERAZ jest jednym z najlepszych w swoim fachu na świecie.

Normalnie bałbym się, że teraz młodemu może odwalić sodówka po takim sukcesie, ale nie w przypadku tego gościa. On może być jeszcze lepszy. Wystarczy, że poprawi starty i nabierze doświadczenia w wybieraniu pól startowych przed półfinałami. Same tory już poznał, wie czego się generalnie spodziewać po geometrii każdego z nich. Naprawdę zdobyć medal w debiucie w MŚ i do tego jako junior?? Czapki z głów i oby nigdy nie opuścił Stali Gorzów, podobnie jak Edward Jancarz. Chcieliśmy następcy Wielkiego Eddy'ego? No to go mamy! I na szczęście żyjemy w tych czasach, a Bartek jeszcze długo będzie cieszył nas swoją jazdą 8-)

Dzięki Bartek za emocje w każdym biegu, każdej rundy SGP :!: :!: :!:

leszek 

Wysłany: 2016-10-22, 19:54   

O Bartusiu nic nie trzeba pisac , mówić !!! Bartusia trzeba kochac i tyle ;)
Thorgal napisał/a:
Nasze dziecko z brązowym medalem IMS!

Nasze zlotko - poczekaj jeszcze troszke :mrgreen:

Brawo Bartus :)

pimpsson 

Wysłany: 2016-10-24, 14:11   

A najfajniejsze jest to, że utarł nosa monsterowemu towarzystwu wzajemnej adoracji. Dziadek opowiada o sprzęgle, a przed zawodami mówił, że fajnie by było, gdyby zawodnicy ze stajni monstera stali na podium. A tu nie pykło ani w GP Austarlii ani w generalce. I bardzo dobrze!!! Za kombinowanie z laniem torów, za puszczanie swojego się należało
Je...ał ich pies!!!"

Odpowiedz do tematu