Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
MASKOTKA KLUBU
Autor Wiadomość
Stalowiec1947 

Wysłany: 2009-02-24, 20:38   MASKOTKA KLUBU

Prawie wszystkie kluby maja cos takiego co reprezentuje ich kluby np. Falubaz ma mysz. . . . Czemu Gorzów niema takiego czegos? Czy wogole istnieje mozliwos zrobienia czegos takiego?

Pao 

Wysłany: 2009-02-24, 23:11   

juz prawie 4 lata temu był konkurs na maskotke klubu ale padl nim na dobre sie rozkrecil, po prostu panowie z klubu stwierdzili ze nie ma sensu szukac maskotki na sile

do zamkniecia

Yankes 

Wysłany: 2009-02-26, 01:43   

Jak dla mnie maskotką klubu mógłby być jakiś pojazd przebrany za żółto niebieski tramwaj, którym zawodnicy wyjeżdżali by do prezentacji.

:lol:

popieram zamknięcie tematu :P

dwski 

Wysłany: 2009-02-26, 13:19   

Ale to jest poniekąd dobry temat. Polecam artykuł "KŻ, czyli klub żużlowy" z Tygodnika Żużlowgo (nr 8, 22.02.2009). Autor zauważa że Stal nigdy nie miała atrakcyjengo symbolu, znaku i do dzisiaj pozostała nijaka. Z niczym konkretnym się nie utożsamia. Nawet drugoligowe kluby biją nas pod tym względem na głowę.

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-02-26, 13:39   

Cytat:
Z niczym konkretnym się nie utożsamia. Nawet drugoligowe kluby biją nas pod tym względem na głowę.

I tylko pod tym względem...

Po co wymyślać coś na siłę? Osobiście nie znam nikogo, kto ubolewałby nad faktem, że przy Śląskiej nie ma maskotki, która wybiega między biegami i robi jakąś paradę. Dla mnie dużo ważniejszy jest sam herb, historia i tradycja. Żadnej maskotki nie potrzebuję 8-)

Jeśli ktoś odczuwa potrzebę, na południu mają fajną maskotkę ;-)

Temat oczywiście do zamknięcia.

dwski 

Wysłany: 2009-02-26, 18:27   

Bartek89 napisał/a:
Dla mnie dużo ważniejszy jest sam herb, historia i tradycja.

No tak ale realia marketingowe sie zmieniaja. Gdyby wprowadzono lige zawodowa w stylu Elite Ligue(tam sa Pantery, Asy, Pszczoly, Orly) to nasza nazwa nie kojarzylaby sie z niczym.

Grzesiek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-26, 18:36   

[ciach]
Ostatnio zmieniony przez Grzesiek 2009-04-27, 21:01, w całości zmieniany 1 raz  

dwski 

Wysłany: 2009-02-26, 18:50   

Flubaz wiadomo, mysz.
ROW - rekin.
Polonia - gryf.
Start - orzeł.
Łódź - <jak wyżej>
Włókniarz - lew
Unia L. - byk
Apator - anioł
Unia T. - jaskółka
Stal Rz. - żuraw
Kolejarz R. - niedźwiedź
Grudziądz - gołąb
Ostrów - diabeł
Poznań - skorpion
Krosno - wilk
Motor - koziołek

Stal, Wybrzeże, Sparta, Kolejarz O., Piła mają mały problem

U nas może byc np. kawał stalowego pręta:-P :mrgreen:

Grzesiek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-26, 18:53   

[ciach]
Ostatnio zmieniony przez Grzesiek 2009-04-27, 21:01, w całości zmieniany 1 raz  

Zibi 

Wysłany: 2009-02-27, 08:49   

W nawiązaniu do tematu maskotki kluby. Może do zaakceptowania jest odwołanie się do historii klubu i jego wieloletniego sponsora Zakładów Mechanicznych Ursus cyt. z historii stadionu. „ Po sezonie 1950 zarząd, kibice i zawodnicy postanowili zrobić coś by odmienić tą powszechnie panującą opinię. Pracownicy „Ursusa” oraz zwykli gorzowianie każdą wolną chwilę spędzali przy pracach przy torze na Śląskiej.” Klub powstał przy zakładzie i z jego środków był utrzymywany, więc jeśli szukamy nazwy odwołajmy się do początku klubu.
A więc Ursus, (ale nie ciągnik) łac. Niedźwiedź, nazwa zainspirowana jedną z głównych postaci z książki "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza, słynącą z siły)
Ursus - rodzaj dużych ssaków drapieżnych z rodziny niedźwiedziowatych obejmujący gatunki żyjące współcześnie: cyt. za Wikipedia.
Niedźwiedź na żółto - niebieskim tle to siła i moc jak ze stali!

darkis 

Wysłany: 2009-02-27, 09:17   

Proponuje na maskotke tego kogos kto wymyslil ten temat!!!

Grzesiek napisał/a:
ps. temat do kasacji albo zmiana nazwy na "ogorken tematen"

Jak sie wogole czyta takie wypociny to az wstyd sie przyznac ze to jest na forum Stali..

Ale uwaga w tej chwili urodzil mi sie pomysl!!!!!!!
MAM EUREKA!!!!!!!!!GENIALNY!!
Proponuje na maskotke...KONIA Jolci Rutowicz!!! :roll: :roll:

michaelsg

Team: Stal G/ ManUTD
Wysłany: 2009-02-27, 10:18   

Jeśli mówimy o maskotce, czyli nie potocznej nazwie jak ładnie wypunktował to dwski, tylko o gościu biegającym w waciaku, robiącym z siebie idiotę i "mobilizującym" drużynę lub zabawiającym kibiców, więc pytanie czy ktoś poza stadionem Falubazu widział jakąkolwiek maskotkę na jakimkolwiek stadionie??Bo ja nie wyobrażam sobie np. Rekina na stadionie w Rybniku, byka w Lesznie lub skorpiona w Poznaniu, nie mówiąc o ptactwie w Tarnowie czy Rzeszowie. Pamiętam jednego razu maskotka Falubazu na derbach wesoło machała do kibiców z okien taksówki, a na trybunach je***i z niej chyba wszyscy bez wyjątku. Więc po co mamy tworzyć coś co w naszych warunkach będzie zupełnie nieprzydatne??Zresztą chyba wystarczy jak po płycie boiska zasuwa Gryfuś czy jak mu tam- maskotka Gorzowa. A na koniec pytanie do autora pierwszego posta, mówisz, że prawie wszystkie kluby mają coś co reprezentuje ich barwy- tylko pokaż co??bo ja do tej pory jakoś nie widziałem. Pozdrawiam

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2009-02-27, 13:14   

Widac, zalozyciel tematu nie widzial starego forum, bo temat maskotki byl tam walkowany i prawie jednoglosnie stwierdzilismy, ze zaden pajac na murawie nie jest nam potrzebny!!
Az nie chce sie czytac juz wymyslow o hymnie, maskotce i innych poronionych pomyslach robionych na sile!!
Jedyne, co chcialbym ujrzec, to sztandar Stali, o ktorym pisalismy daaawno temu, ale temat ucichl... :-/

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-02-27, 14:02   

Maskotka akurat mysle, ze nikomu by za bardzo nie przeszkadzala :) bo nie moze byc tak nieudana jak chociazby hymn :) jedni pisza, ze nie bylaby historyczna tyle tylko, ze teraz tez historia sie tworzy... a kluby o ktorych wspomina sie ze maja takowe niekoniecznie mialy je od poczatku istnienia. Powiazanie Ursusa z niedzwiedziem ciekawe...

A sztandar chyba byl na jakims meczu.. czy mi sie tylko zdaje? :roll:

PatriotKSSG 

Wysłany: 2009-02-27, 15:44   

tu nie chodzi o maskotke - błazna ganiającego za polewaczką podczas przerwy tylko o jakiś symbol, znak. mi się osobiście lepiej kojarzy leszczyński byk czy lubelski koziołek niż nasz herb(?). nawet stilonowcy mają jako znak diabła tasmańskiego (może nie oficjalnie, ale jest). myślę, że coś takiego u nas by się przydało. ten motyw z niedźwiedziem nie jest zły

Iman napisał/a:

A sztandar chyba byl na jakims meczu.. czy mi sie tylko zdaje? :roll:

na memoriale jakiś był, ale nie pamiętam czy to był sztandar Stali czy czegoś innego :-P

spooszan 
blokers

Team: Nygusy'08
Wysłany: 2009-02-27, 16:33   

darkis napisał/a:
Proponuje na maskotke...KONIA Jolci Rutowicz!!!

Ja jestem za :!: :lol:
Sam temat klubowej maskotki może sobie być i nie ma potrzeby jego zamykania. Zawsze coś ciekawego z takiej dyskusji może wyniknąć. Dobrym przykładem jest post Zibi, całkiem ciekawy wywód i przejście do niedźwiedzia. Porównanie to bardzo mi się podoba :-)
Co do przydatności samej maskotki na stadionie to myślę, że byłaby to dodatkowa atrakcja dla maluchów. W końcu żużel to rodzinny sport i przychodzą na stadion rodzice z dzieciakami. Jednak czy aż tak mocno jest nam potrzebna :?: Nie wiem nie mnie to oceniać ;-)

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-02-28, 00:38   

A to a propos maskotki.. bo ktos pisal, ze nie ma takowych na meczach:

Czasem sie zdarzaja :)

Tabaskokssg 
Stachoo

Wysłany: 2009-02-28, 01:20   

[]
"Ja natomiast dziękuję Bogu, że taką młodzież jeszcze mamy. Skorą do bitki i do wypitki. Dawniej tacy się pojedynkowali – ale teraz jest d***kracja, więc walą się kijami do baseballa. Zgoda: czasem przesadzą i zabiją. Ale to ta, potrafiąca zabić, młodzież – a nie absolwenci Filozofii UJ - będzie bronić kobiety, dzieci i nas, gdy przyjdą muzułmanie, Ukraińcy, Niemcy albo inni tacy!" - Janusz Korwin-Mikke
Ostatnio zmieniony przez Tabaskokssg 2010-05-20, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-02-28, 11:33   

Uważam, że temat maskotki wcale nie jest głupi, chociaż fakt, już kiedyś stwierdzono, że coś takiego u nas raczej się nie przyjmie. Z tym, że dla większości z was samo określenie "maskotka" budzi negatywne odczucia. A to nie chodzi o jakiegoś pajaca przebranego za cokolwiek i biegającego po stadionie, ale o coś, z czym utożsamiany byłby klub. Coś, co wzięło się z tradycji miasta, regionu bądź klubu - to byłoby najlepsze rozwiązanie. Ale z drugiej strony zaprzeczeniem tego co przed chwilą napisałem (i jak Grzesiek zauważył przede mną), są takie symbole jak mysz w ZG, czy skorpiony w Poznaniu. Ja chyba tylko w jakimś strasznym śnie wpadłbym na to, żeby swój klub utożsamiać z myszą... Ale przecież to się przyjęło, kibice to akceptują (częsty element opraw meczowych) i wrosło "to coś" w zielonogórską tradycję. Propozycja Zibiego jest nawet ciekawa, tyle że niedźwiedzie to się już z Rawiczem kojarzą... Gdzie można by poszukać "natchnienia"? w symbolu miasta? regionu? A może po prostu dać sobie z tym spokój.

Paki 
Soda

Wysłany: 2009-03-04, 19:05   

Jak ktos chce maskotke to niech idzie do dzieciecego isobie kupi misia...moze bedzie mu sie lepiej spalo :-P

Stalowiec1947 

Wysłany: 2009-03-04, 20:08   

A moim zdaniem był by to dobry pomysł maskodka by niezaszkodziła a us mogli by robic produkty takgze związane z maskątką. Fajnie by to wygladało i napewno by interesowało ludzi ;-)

spooszan 
blokers

Team: Nygusy'08
Wysłany: 2009-03-05, 00:06   

Zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi a tylko może pomóc. Będzie także możliwość produkcji nowych gadżetów.
Problem tylko w tym, aby maskotka nie była robiona na siłę i "zwierzątko" na nią wybrane będzie z głową. Wszyscy pamiętamy jak skończyła się próba stworzenia hymnu. :roll:

MateoKSSG 

Wysłany: 2009-03-05, 11:49   

Ma ktoś jakis pomysł jakie zwierzę mogło by to byc ?

Misiek 
Naczelny Diabeł

Team: * S T A L - G O R Z Ó W *
Wysłany: 2009-03-05, 12:11   

tylko nie Lew czy Myszka :mrgreen:
hmm może Misiek, Koń, pies , może Myszołów duży wybór ;-)

Grzesiek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-05, 12:19   

[ciach]
Ostatnio zmieniony przez Grzesiek 2009-04-27, 21:00, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu