Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gorzowskie nadzieje.
Autor Wiadomość
32roza 

Wysłany: 2016-09-28, 22:08   

marcin_crx napisał/a:
Jak dzieci z piaskownicy!!

Jeżeli prezes tak uznał to ja mu wierzę. Czy za ten medal musiał zapłacić? Ano nie!! Jeżeli Karczmarz zasłużył na taki temat to widocznie tak jest.

Już kiedyś był tutaj wielki talent, któremu na wszystko pozwalano - gdzie on jest dzisiaj w wieku 30 lat i o kim mowa nie muszę pisać.

Wieku z Was wtedy pisało, że na za dużo mu się pozwalało, a dzisiaj zarząd podjął moim zdaniem słuszną decyzję.

Medal dla niego na pewno jest - jak zasłuży postawą w życiu pewnie go otrzyma z klubu.

Słuszną decyzję? Wiesz jaka jest sytuacja? Co takiego Rafał zrobił że pozbawiono go złotego medalu który mu się należy?
Dopóki nie zostanie jasno powiedziane dlaczego nie dostał medalu to nikt nie ma prawa osądzać Rafała.
Medale się dostaje za postawę na torze, a nie w życiu. Co niektórym ze Zmorą na czele się kompletnie poprzestawiał światopogląd i wartości.

Ostatnio zmieniony przez poro 2016-09-29, 14:35, w całości zmieniany 1 raz  

adamz 
obserwator

Team: STAL GW,
Wysłany: 2016-09-29, 08:27   

32roza, kto jak kto, ale akurat Cyran to dla mnie i może również dla innych nie jest wykładnia jeżeli chodzi o jakiekolwiek sprawy związane z żużlem i naszym klubem ;) Miał swoje 5min i wielokrotnie widzieliśmy jaki z niego jest żużlowy kozak, jak skończył każdy wie, a myślał, że Golloba będzie rozstawiał po torach ;)
Mi podobają się zawodnicy z charakterem a cfaniaków nie lubię

As17 

Team: stal
Wysłany: 2016-09-29, 09:38   

Nie wiem dlaczego ale odnoszę wrażenie że Zmora coś kręci. Rozmawiałem parę razy z Rafałem i sprawia wrażenie stonowanego mlodem człowieka zwłaszcza jeśli chodzi o finanse

zdepiefal 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2016-09-29, 10:13   

A wyobraź sobie sytuację, że Rafał naprawdę popełnił jakiś czyn niegodny sportowca. A następnie Zmora to ujawnia. Wtedy kibice innych klubów od razu to wykorzystają - nadadzą mu jakąś "śmieszną" ksywę a żużlowiec stanie się celem hejtu w internecie. Smród będzie się ciągnął za zawodnikiem przez wiele lat jego kariery, tak jak w przypadku Dudka, Loktajewa, Hliba itp. Wtedy wszyscy podniosą raban, obwiniając Zmorę, że zniszczył karierę zawodnikowi bo ujawnił źle świadczące o nim fakty.

PavelN11 

Wysłany: 2016-09-29, 17:22   

Jeśli nie dostał medalu to Zmora musiał mieć do tego konkretny powód, o którym wcale nie musimy wiedzieć. Klub jest prowadzony bardzo dobrze i nie ma powodów żeby nie ufać zarządowi.
Rafał pewnie czymś sobie nagrabił, a w klubie musi być dyscyplina. Był nie jeden taki (i to nie tylko w sporcie żużlowym) na którego wszyscy chuchali i dmuchali i na dobre mu to nie wyszło.

yellow-blue

Wysłany: 2016-09-29, 18:03   

No i niezły bajzel się zrobił. Karczmarz tym publicznym żalem może sobie napytać biedy. A szkoda. Wydawało się, że to poukładany chłopak. Z drugiej strony teraz widzimy, że Stasiu nam wmawiał, że to niby Rafał nie chciał jechać w lidze :

Cytat:
W trakcie rozgrywek kibice apelowali do sztabu szkoleniowego Stali, aby ten dał 17-latkowi szansę jazdy w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Zwłaszcza, że młody żużlowiec bardzo udanie spisywał się jako gość w spotkaniach pierwszoligowej Stali BETAD Leasing Rzeszów. Ostatecznie Karczmarz pojechał jedynie we wspomnianym meczu przeciwko Rekinom. - Nie miałem o to żalu, ale chciałem wystąpić i pokazać się jak najlepiej. Rozmawiałem z trenerem Chomskim i on wytłumaczył mi, dlaczego nie wystąpiłem w co najmniej dwóch meczach - komentuje.

Jeżeli chodzi o dosprzętowienie młodych to też od dawna się mówi, że nasi jadą na jakichś padłach..

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2016-09-29, 18:42   

Żadnych rozmów z Karczmarzem już bym nie prowadził na miejscu prezesa!
Wypożyczenie w sezonie 2017!!
Jak już teraz gwiazdorzy, to co będzie później? Lekkie uparcie nosa wręcz konieczne.
Pewnie już sobie wyobraża, jaki to z niego drugi Zimny w przyszłym sezonie.

leszek 

Wysłany: 2016-09-29, 21:33   

masters napisał/a:
Żadnych rozmów z Karczmarzem już bym nie prowadził na miejscu prezesa!
Wypożyczenie w sezonie 2017!!
Jak już teraz gwiazdorzy, to co będzie później? Lekkie uparcie nosa wręcz konieczne.
Pewnie już sobie wyobraża, jaki to z niego drugi Zimny w przyszłym sezonie.

Poczekajmy z ocena Master . Kij ma zapewne 2 konce . Sluchasz tylko jednej strony ( teraz rozumiem skad ta nienawisc do Swista ) . Patrzysz tylko w jedna strone .

Scooby 

Wysłany: 2016-09-30, 10:33   

A moim zdaniem nikt nie będzie ryzykował wyniku kosztem wychowywania "gówniarza" :)
liczy się tu i teraz, liczy się wynik. Jeśli Karczmarz jest najlepszy z naszych juniorów to będzie jeździł.

mazinho 

Wysłany: 2016-10-10, 11:31   

Taka ciekawostka. Od czasów Pawła Hliba na juniorce lata 2002-2007 (z roczna przerwa na starty w Tarnowie) mieliśmy zaledwie czterech juniorów z zewnątrz, którzy później pojechali w naszych barwach w meczu ligowym.

Byli to:
- Thomas Jonasson (2006-2009)
- Kenneth Hansen (2008 - pamięta ktoś tego zawodnika z kevlarem Stali na piersi?:))
- Simon Gustafsson (2010)
- Przemysław Pawlicki (2010)

W 2010 roku doszło nawet do takiej sytuacji i to w najwazniejszym meczu z Falubazem w play-offach gdzie w kadrze meczowej nie było żadnego zawodnika związanego ze Stalą Gorzów wychowanego/urodzonego/mieszkającego)!!!!

Jednak trzeba przyznać, że mimo wszystko jesteśmy jednym z nielicznych klubów, który najwięcej stawiał na swoich wychowanków. Falubaz w tym samym czasie co my mial 3 razy tylu zawodników z zewnątrz.

Warto też podkreślić, że od czasu Rafałą Okoniewskiego i Tomasza Cieślewicza (prawie dwie dekady temu) ściągnęliśmy tylko jednego Polaka z "zewnątrz", czyli Przemka Pawlickiego.

W przeszłości bywało tak, że na rynku byli dobrzy juniorzy do wzięcia. W tym roku nie będzie żadnego. Kaczmarek w Lesznie ma ważny kontrakt i go raczej nie wypożyczą. Zostaję tylko Bober, ale on nie gwarantuje w E-lidze kompletnie niczego. Ja proponowalem młodego Lamparta (to na prawdę duzy talent), ale to jest melodia przyszłości...

Po dłuższej analizie. Nie ma co myśleć o kimś z zewnątrz. Trzeba dosprzętowić możliwie jak najlepiej Karczmarza, Nowackiego, Szczotkę, Czerniawskiego i Studzińskiego. Niech wiosna trenują jak najwięcej i mam nadzieję, że zrobimy sparing z kimś słabszym taką Bydgoszczą, gdzie wystawimy samą młodzież i zobaczymy ich wszystkich na raz na tle innego rywala. Po dłuższej analizie jazdy naszych młodych zawodników przed sezonem wybieramy trzech najlepszych, którzy rywalizują o dwa wolne miejsce. Dwóch najsłabszych (biorę pod uwage fakt, że Nowacki bedzie kontynuował karierę) wypożyczamy do niższych lig, aby mogli regularnie jeździć (instytucji gościa już nie będzie).

Plusem jest to, że inne drużyny nie będą mocno od nas odstawały. W zasadzie tylko Drabik jest na chwilę obecną zawodnikiem, który gwarantuje średnią biegową ok. 1,500.

PS Dobrze rokuje Mateusz Bartkowiak (rocznik 2003) podchodzący z Drezdenka. Od tego roku jeździ już na dużym torze, ma fajna sylwetkę i ciągle robi postępy w jeździe. W 2018 roku będzie szykowany do zdawania licencji.

PS2 JEdnak mimo wszystko trzeba się skupić, by nie stracić tego młodego narybku. Karczmarz (rocznik 1999), Nowacki i Czerniawski (roczniki 2000) oraz Szczotka i Studziński (roczniki 2001). Oni muszą jak najwięcej jeździć i trenować na dobrym sprzęcie. Trzeba także zapewnić im opiekę psychologa, by poza rozwojem sportowym szedł i ten mentalny. Pracy będzie dużo, ale jest nad kim pracować.

Krótko ode mnie: Jedziemy swoimi!!!

sensowny

Wysłany: 2016-12-18, 12:19   

Marcel Studzinski wypozyczony do Ostrowa.Slyszałem tez ze Alan Szczotka jest blisko wypozyczenia do Piły.

lomboNET 

Wysłany: 2016-12-19, 09:27   

Czyli Czerniawski, Nowacki i Karczmarz walczą o skład. Tzn pierwsza dwójka :)

mazinho 

Wysłany: 2016-12-19, 18:18   

sensowny napisał/a:
Marcel Studzinski wypozyczony do Ostrowa.Slyszałem tez ze Alan Szczotka jest blisko wypozyczenia do Piły.

Ja bym się zastanowił nad pozostaniem Szczotki. Na mnie ten chlopak wywarł spore wrażenie, ma serce do jazdy. Rocznikowo jest młodszy o rok od Czerniawskiego i Nowackiego, ale nie jest bez szans na jazdę. Ja bym poczekał do wiosennych sparingów i dopiero wtedy podjął decyzję kogo jeszcze wysłać na stałe wypożyczenie.

sensowny

Wysłany: 2017-03-08, 16:35   

Szczotka chyba jednak nie pójdzie na wypożyczenie ponieważ niedawno ogłoszono zawodników zatwierdzonych. Zarówno Alan jak i Karczmarz oraz Czerniawski zostali wypożyczeni ze stowarzyszenia Stal Gorzów do spółki. A wiadomo że w ciągu roku nie można wypożyczać dwukrotnie.

O dziwo Nowacki nie został wypożyczony i wygląda na to że to on pójdzie gdzieś na wypożyczenie. Troche dziwna to sytucja bo myślałem że to własnie Nowacki będzie partnerem Karczmarza bo przed feralnym wypadkiem prezentował się nie gorzej od Rafała

Także wydaje mi się że Karczmarz to pewniak a Szczotka/Czerniawski walczą o 2 miejsce. ;-) a Trzymanie 4 juniorów mija sie z celem bo 2 jeżdzi a 2 patrzy jak 2 jeżdzi

mazinho 

Wysłany: 2017-03-14, 00:01   

Moim zdaniem błedem jest, że pracujacy od 2008 roku w Wawrowie - Mieczysław Woźniak (w przeszlosci 6-krotny mistrz Polski ze Stalą, były trener Łodzi, Rzeszowa, czy Gniezna), który szlifował Zmarzlika, a także wszystkich obecnych juniorów Stali nie współpracuje ze Stalą. Przecież on tych chłopaków zna najlepiej i by została zachowywana ciągłośc szkolenia. Az dziw bierze, że taką klubową legendę i tak dobrego trenera marginalizuje się w tym klubie.

sensowny

Wysłany: 2017-03-28, 19:33   

Był ktoś na treningu i napisze jak prezentowali się juniorzy ?

mazinho 

Wysłany: 2017-03-29, 11:50   

sensowny napisał/a:
Był ktoś na treningu i napisze jak prezentowali się juniorzy ?

Ja byłem na drugim oficjalnym treningu. Wtedy nasi młodzi strasznie narzekali na nawierzchnię i w zasadzie wszyscy nasi mieli problem ze składaniem się w łuk. Kamil Nowacki nawet tego nie próbował...Karczmarz szybko sciagnał kevlar i zakończył trening. Dlatego wyglądało to mało optymistycznie i o przygotowanie juniorów do sezonu jestem pełen obaw.

A poza naszą czwórką na dużym torze trenować będą 14-latnowie (Bartkowiak i Pytlewski), którzy przez ten sezon będą się przygotowywać do przyszłorocznej licencji. Szczególnie Bartkowiak uznawany jest za spory talent.

PavelN11 

Wysłany: 2017-03-29, 13:26   

Może o to chodzi też z tymi sparingami, może tor jeszcze nie nadaje się do bezpiecznej jazdy?

mazinho 

Wysłany: 2017-03-29, 14:19   

PavelN11 napisał/a:
Może o to chodzi też z tymi sparingami, może tor jeszcze nie nadaje się do bezpiecznej jazdy?

Pavel tylko Zmarzlik, czy Vacul zachrzaniali aż miło i żaden z tej dwójki w przeciwieństwie do młodych nie narzekał na tor :). Owszem po ich stronie jest wieksze doświadczenie, tor też był nieco bardziej wymagający, ale młodzi powinni jeździć, a nie narzekać. W Anglii w dużo gorszych warunkach jezdza w lidze i nikt nie narzeka. Naszym młodym ewidentnie potrzeba jazdy i jeszcze raz jazdy! A do ligi są tylko dwa sparingi i eliminacja srebrnego kasku.

leszek 

Wysłany: 2017-03-29, 21:50   

mazinho napisał/a:
Moim zdaniem błedem jest, że pracujacy od 2008 roku w Wawrowie - Mieczysław Woźniak

Tak samo traktowali swego czasu P.Bogusława Nowaka . Wiec dlaczego maja inaczej traktowac Miecia ?
Swoja droga tez tak bywalo w Uni Leszno . W Pawlowicach szkółka opiekował sie Smigielski , potem chlopaki zasilali Piłe ( Dobrucki , Okoniewski , Hampel , Pecyna ) - to przyklad jak klub podchodzi do szkółek .
mazinho napisał/a:
Pavel tylko Zmarzlik, czy Vacul zachrzaniali aż miło i żaden z tej dwójki w przeciwieństwie do młodych nie narzekał na tor :)

W dzisiejszym magazynie zuzlowym Karczmarz tez na tor nie narzekał , a na braki w jezdzie i tyle .
Nowacki raczej ma zapewne w pamieci kontuzje i stad bojażn . Ale zobaczymy jak to bedzie .
Co do sparingow to fakt - jestesmy w czarnej dupie i to sa fakty .

pimpsson 

Wysłany: 2017-04-19, 18:32   

Brawo Hubert!!! Brawo Alan!!! Elegancko wjechaliście do finału!!! Tak trzymać!!!
Je...ał ich pies!!!"

mazinho 

Wysłany: 2017-04-19, 19:02   

pimpsson napisał/a:
Brawo Hubert!!! Brawo Alan!!! Elegancko wjechaliście do finału!!! Tak trzymać!!!

Jutro kolejne starty naszych juniorów. Czerniawski wraz z Karczmarzem udadzą się na 1/2 Srebrnego Kasku do Bydgoszczy! Widać, że regularne starty i jazda sprawiają, że nasi wychowankowie robia progres. Szczególnie widać to po jeździe i wynikach Huberta i Alana, którzy jak na 16 lat spisują się bardzo obiecująco. Nieco przyhamował Karczmarz, po któym każdy spodziewał się lepszej dyspozycji. Najbardziej doświadczony w tym gronie ma problem z momentem startowym, bo trasa tak źle nie wygląda. Trzeba szybko ten element poprawić.

Martwi natomiast sytuacja naszego wychowanka-Marcela Studzińskiego. W Ostrowie mu dużo naobiecywali, a na razie z tego nic dobrego nie wygląda. Od tej kolejki Marcel może jeździć w lidze, a w składzie jest Zając(wolne miejsce zajmie Bogdanowicz). Z tego co mi wiadomo Marcel ma problemy organizacyjno-logistyczne. W poprzednim tygodniu wycofał się z jazdy w el. Srebrnego Kasku (na swoim torze w Ostrowie) bo...nie miał jak przewieźć sprzetu na zawody...

Heavyman 

Wysłany: 2017-04-19, 22:16   

mazinho napisał/a:
Z tego co mi wiadomo Marcel ma problemy organizacyjno-logistyczne. W poprzednim tygodniu wycofał się z jazdy w el. Srebrnego Kasku (na swoim torze w Ostrowie) bo...nie miał jak przewieźć sprzetu na zawody...

Jeśli faktycznie Marcel ma tego typu problemy, to pojawia się pytanie - gdzie ta pro-juniorska polityka klubu? Wydaje mi się że zorganizowanie/wynajęcie/zakup busa zdolnego przewieźć 2-3 motocykle to naprawdę łatwa i tania sprawa...

pimpsson 

Wysłany: 2017-04-20, 06:47   

mazinho napisał/a:

Nieco przyhamował Karczmarz, po któym każdy spodziewał się lepszej dyspozycji.

I tu jest chyba problem - Rafał wie, że wszyscy się spodziewali i pewnie siedzi mu to z tyłu głowy. Hubert ma luz, bo wie, że tak naprawdę w jego przypadku nikt nie liczył na wiele. Myślę, że Rafałowi potrzeba trochę czasu na oswojenie się z sytuacją i pewnie nie zaszkodziłaby rozmowa z Julią.
Je...ał ich pies!!!"

Thorgal 

Wysłany: 2017-04-21, 12:21   

W czwartek na torze Bydgoszczy odbyła się eliminacja Srebrnego Kasku

Klasyfikacja:
1. Rafał Karczmarz (Cash Broker Stal Gorzów) 14 (3, 2, 3, 3, 3)
2. Kacper Woryna (ROW Rybnik) 14 (3, 3, 3, 2, 3)
3. Wiktor Lis (Fogo Unia Leszno) 13 (3, 3, 1, 3, 3)
4. Dominik Kossakowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 10 (3, 1, 3, 1, 2)
5. Alex Zgardziński (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) 9+3 (2, 2, 2, 3, d)
--------------------------------------------------------------------------------
6. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń) 9+2 (2, 3, 2, 1, 1)
7. Przemysław Liszka (Naturalna Medycyna PSŻ Poznań) 9+1 (1, 0, 3, 3, 2)
8. Aureliusz Bieliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 8 (1, 3, 2, t ,2)
9. Kacper Grzegorczyk (Euro Finannce Polonia Piła) 8 (2, 2, 1, 2, 1)
10. Mateusz Burzyński (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) 7 (w, 2, 2, w, 3)
11. Damian Stalkowski (Start Gniezno) 5 (1, 0, 0, 2, 2)
12. Patryk Sitarek (Polonia Bydgoszcz) 5 (2, 1, 0, 1, 1)
13. Marcin Turowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 5 (1, 1, 1, 1, 1)
14. Hubert Czerniawski (Cash Broker Stal Gorzów) 2 (w, d, 0, 2, 0)
15. Szymon Szlauderbach (Agre Speedway Wanda Kraków) 2 (0, 1, 1, w, 0)
16. Mateusz Jagła (Polonia Bydgoszcz) 0 (w, 0, 0, 0, 0)

Odpowiedz do tematu