Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gorzowskie nadzieje.
Autor Wiadomość
Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-04-11, 19:34   

Cytat:
Jednak ciężką pracą można dojść do wielkich rzeczy, więc wszystko przed naszymi juniorami.

Ostatnio nad tym myślałem. Do głowy przyszło mi jedno: Jonasson jeździ już ostatni rok na pozycji juniora. Nie oszukujmy się, on w ciągu roku nie stanie się żadnym wymiataczem na miarę Pavlica czy Bóg wie kogo. Tak więc czy on ma jakiekolwiek szanse na miejsce w składzie w przyszłym roku jako senior :?: Nie skreślam go, jednak wszystko wskazuje na to, że nie. Tak więc czy nie lepiej dawać częściej szansę Zmarzlikowi (przynajmniej na naszym torze), żeby sobie pojeździł? Skoro na dzień dzisiejszy gwarantują mniej więcej tyle samo pkt, to po co stawiać na Szweda? Szary scenariusz zakłada, że Jonasson będzie jeździł do oporu, prezentując lipę, za rok go nie zobaczymy, jednocześnie zostaniemy z jednym objeżdżonym w Ekstralidze juniorem...

Thorgal 

Wysłany: 2009-04-11, 22:07   

Zgadzam się z Bartek89. Ja bym zobaczył czy Jonasson zrobił jakieś postępy dając mu jakieś 3-4 mecze. Jeśli w nich nic nie zrobi to oczywistym jest, że powinni jechać nasi rodzimi juniorzy.

Inna opcja: rozglądać się za zdolniejszym juniorem zagranicznym JUŻ TERAZ na ten sezon.

przeczus 

Wysłany: 2009-04-11, 22:10   

Thorgal napisał/a:
Zgadzam się z Bartek89. Ja bym zobaczył czy Jonasson zrobił jakieś postępy dając mu jakieś 3-4 mecze. Jeśli w nich nic nie zrobi to oczywistym jest, że powinni jechać nasi rodzimi juniorzy.

Inna opcja: rozglądać się za zdolniejszym juniorem zagranicznym JUŻ TERAZ na ten sezon.

My czasami nie mamy jeszcze w odwodzie tego Jari Makinena czy jak mu tam ??

Thorgal 

Wysłany: 2009-04-11, 22:12   

przeczus napisał/a:
My czasami nie mamy jeszcze w odwodzie tego Jari Makinena czy jak mu tam ??

A co to za człowiek? Skoczek czy alpinista?

zecke 

Wysłany: 2009-04-12, 02:11   

Mamy, i nawet w zeszłym tygodniu kręcił kółka w Gorzowie ;]

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2009-04-12, 07:26   

I powoli trzeba by było zacząć sprawdzać Jariego. Podoba mi się polityka ZG co do juniorów. Upatrzyli sobie jednego-dwóch chłopaków i konsekwentnie na nich stawiają. I są to zarówno obcokrajowiec jak i wychowanek.

Niestety dla Adriana, jeśli nie zacznie w tym roku punktować na poziomie Zengoty z zeszłego sezonu, za rok idzie w odstawke a trzeba będzie skupić się na Pawle Zmarzliku. Taka jest kolejność niestety... Najsłabsi odpadają.

Thorgal 

Wysłany: 2009-04-13, 23:33   

Tak. Coś jak najsłabsze ogniwo :)

Ja myślę, że Jonassona trza będzie wkrótce również zmienić. Za Adika już powoli można wstawiać Zmarzlika lub Cyrana. Nie ma sensu czekać z tym bo gołym okiem widać, że Adik odejdzie do Poznania lub Piły.

Bartek 

Wysłany: 2009-04-13, 23:50   

Adrian ma przed sobą cały obecny sezon i jeszcze następny na pozycji juniorskiej, dlaczego więc już teraz mamy go przekreślać? Zengota i inni też od razu nie stali się wymiataczami (Pawlicki żadnym wymiataczem nie jest, ma chłopak po prostu mocne maszyny). Końcówka zeszłego sezonu pokazała, że Adriana stać na dobre wyniki. Wiadomo, że musi się jeszcze dograć ze sprzętem, dopiero dwa mecze odjechał (i ile biegów? 4?).

Zmarzlik na obecną chwilę nie pokaże nic lepszego, Cyran niech się najpierw w zawodach młodzieżowych rozjeździ.

Jonasson dzisiaj niby coś tam pokazał, ale to jeszcze nie jest to..w każdym razie i tak o niebo lepiej, niż w Lesznie.

Thorgal 

Wysłany: 2009-04-14, 00:16   

No dobra. Przekonałeś mnie. Niech zostanie póki co jak jest. Nic lepszego nie jesteśmy w stanie wykombinować. :) Może się rozkręcą młodzicy.

Bartek 

Wysłany: 2009-04-21, 20:43   

Brawo Paweł Zmarzlik :!: Pojechał na dobrym poziomie, kwalifikując się do następnej rundy eliminacji IMŚJ, zostawiając w tyle między innymi Adriana. Ze startu może nieco słabo, jednak na dystansie nadrabiał skuteczną walką i wyprzedzał. Jechał do końca i to się liczy! Mam nadzieję, że dostanie szansę z Wrocławiem, zwłaszcza, że Adrian nie pokazuje obecnie nic rewelacyjnego..walka o pozycję juniorską w składzie wyjdzie mu na dobre.

Wrocław to nie będzie zbyt wymagający przeciwnik, więc lepszej okazji chyba nie będzie..Paweł spokojnie będzie mógł powalczyć z Bakerem, Jeleniewskim czy Watt'em.

zecke 

Wysłany: 2009-04-22, 00:12   

Szewczykowski po prostu ma problemy sprzętowe... Ale też uważam, że należy dać szansę Pawłowi :)
Dzisiaj naprawdę dobrze się spisał i bardzo ładnie walczył na dystansie :)
Ale Chomski powiedział, że jeszcze do meczu daleko, żeby teraz podejmować decyzję kto pojedzie a kto nie ;)

zecke 

Wysłany: 2009-04-22, 16:20   

Jeśli ktoś nie był na wczorajszych zawodach to tutaj przedstawiam szczegółową relację:
http://www.maxspeedway.co...t_from=&ucat=9&

Oraz wypowiedzi naszych zawodników + Pawlickiego:
http://www.maxspeedway.co...t_from=&ucat=9&

Bula 
Jestem piknikiem

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-04-22, 23:44   

Adik skarżył się głównie na to, że tego sprzętu PRAKTYCZNIE nie ma. Motory są ale pomoc z klubu jest gorsza niż w poprzednich latach. Sam Adrian nie pamięta żeby sytuacja wyglądała tak źle, kiedykolwiek.
Nie zmienia to jednak faktu, że i Szewczyk i Zmarzlik są na kontraktach amatorskich, a jednak Paweł potrafił zawalczyć na dystansie i zdobyć tych 10 punktów. Nawet pomimo tego, iż po zawodach przyznał, że rywale jeżdżą na nowych motorach a on na tych z których korzystali Hućko i Łukaszewski (tym większe brawa dla niego).

Prawda jest taka, że nie doczekamy się niczyich następców jeżeli w klubie będzie się tak zlewało na juniorów. Jak usłyszałem, że Paweł korzysta z motorów na których jeździli zawodnicy gdy on był w wieku gimnazjalisty to mnie powaliło. Ręce opadają. Bo obaj - Paweł i Adrian mają talent. Adrian pokazał, że potrafi jechać jak wystartował na motorze Golloba w zeszłym roku. Paweł z kolei męczy się na starych maszynach i pokazał, że zalicza się do tej czołówki polskich młodzieżowców. Ciekawi mnie co by było gdyby podobnie jak rówieśnicy, mieli nowe motory...

A co będzie z Bartkiem Zmarzlikiem? Podpisze kontrakt amatorski i dadzą mu stary sprzęt Okoniewskiego z tego roku?

Thorgal 

Wysłany: 2009-04-23, 09:38   

zecke napisał/a:

Ale Chomski powiedział, że jeszcze do meczu daleko, żeby teraz podejmować decyzję kto pojedzie a kto nie ;)

Tak. Ma na głowie wiele innych ważniejszych spraw jako menadżer. Np. odwiedzić Rafała, a potem zrobić z nim indywidualny trening. ;-)

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2009-04-23, 10:19   

Wypowiedź prezesa Apatora nt. postawy Darcy'ego Warda w ostatnim meczu z Bydgoszczą, a dokładniej tajemnicy jego sukcesu:

Cytat:
Jak się okazuje, kluczem do dobrego występu 16-latka był sprzęt przygotowany przez klubowych mechaników. - Ma do dyspozycji klubowy sprzęt, na który złożyło się kilku sponsorów. To też jest miłe, bo uwierzyli nam na słowo. Nie widzieli chłopaka w akcji, a bez namysłu postanowili sprezentować mu odpowiedni sprzęt - powiedział Stępniewski.

No i jak się czyta wypowiedzi Adriana nt. swojego sprzętu, a potem Pawła Zmarzlika dotyczące tego na czyich maszynach wywalczyl awans do kolejnej rundy IMŚJ, to powiem tylko tyle, że Klub Sporotwy Stal Gorzów, to nie jest profesjonalny klub żużlowy. Tu się tylko liczy kasa i wynik bez względu na przyczyny, a praca u podstaw leży i kwiczy. A potem pobudka z ręką w nocniku, bo THJ nie jedzie...

Święte krowy nie jeżdżą!! Zmarzliki są ponoć pracowite i sodówa im nie grozi. To dlaczego klub ma tych chłopaków w ...poważaniu i nie załatwi im chociaż TRZECH dobrych motorów?? Co robi w klubie mechanik klubowy?? Naprawia członkom zarządu samochody??

Być może są to ostatni wartościowi wychowankowie w Gorzowie, ponieważ gdy młody chłopak spojrzy na politykę klubową związaną z traktowaniem młodzieży-wychowanków, to odechce mu się marzeń o żużlu w Stali Gorzów. Mi by się na ich miejscu odechciało :evil:

Bartek 

Wysłany: 2009-04-23, 10:40   

Nam pozostaje trzymać kciuki, aby w całym tym cyrku nie zmarnował się Bartek Zmarzlik :roll: Jeśli i on zostanie przygaszony przez klub na rzecz jakiegoś zagranicznego grajka, ograniczony sprzętowo i będzie miał mało jazdy, to będzie kolejnym "do kolekcji" :-| To samo zresztą tyczy się jego brata..ma przed sobą jeszcze kilka sezonów na juniorce (ten i dwa następne?), tak więc na pewno może podnieść swoje umiejętności.

A prawda jest taka, że my nie mamy najgorszej juniorki w Ekstralidze. My mamy najbardziej ZANIEDBANĄ juniorkę w Ekstralidze.

Junior jeżdżący na kilkuletnich silnikach?? To się w głowie nie mieści. Potem nie ma się co dziwić, że już przed puszczeniem taśmy można wpisywać trójki Pawlickiemu, Janowskiemu, Zengocie czy innym..

PS. Zengocie, który prawdopodobnie machnął rekord toru, czekamy na wyjaśnienia 8-)

seba_90 
HALA MADRID RMCF

Wysłany: 2009-04-23, 15:23   

dokładnie u nas jun.... sa traktowani jak ,, smiecie ;; nie ma takiego zesplu w e lidze i nizej, zeby u nas jun... jechał na silniku 2 sezon szok :-(

Ann 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-05-12, 20:23   

No i po MDMW w Toruniu Szewczykowski zdobył 10pkt +bonus (2,3,2,3) a Cyran 7pkt + 2 bonusy czyli bardzo przyzwoicie jak na 2 zawodników. Fakt faktem zajeli dopiero 4 miejsce. Widać, że jak chcą to potrafią pojechać na poziomie. Podoba mi sie postawa szczególnie Cyrana bo gdy jedzie z Szewą to Adik ładnie prowadzi Pelego i jadą para. Może będziemy mieli jeszcze z nich pociechę

seba_90 
HALA MADRID RMCF

Wysłany: 2009-05-12, 20:37   

aa nie 3 miejsce tam reszta miala po tyle samo ptk? ;-)

Ann 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-05-12, 21:08   

No trzecie, trzecie tyle, że miałam info własne prosto ze stadionu wiec podano mi, że 4 miejsce, a nie ex equo z innymi drużynami. Dopiero po przeczytaniu SF zobaczyłam dokładne pozycje :D

MOLU 

Wysłany: 2009-05-17, 21:19   

No i mamy za sobą debiut Pawła Zmarzlika w reprezentowani Polski za granicą...
Miałem możliwość oglądania Pawła w rundzie kwalifikacyjnej do IMŚJ w Rye House i pozostał niedosyt z powodu braku awansu (będzie rezerwowym w półfinale).
Zmarzlik zaprezentował się naprawdę bardzo dobrze i gdyby nie pechowy jego upadek i wykluczenie w jego drugim starcie miałby pewny awans. Paweł upadł na drugim łuku pierwszego okrążenia będąc na drugim miejscu. Próbował protestować do sędziego,że nie był winny upadku... Paweł miał nie najgorsze starty,a jak mu nie wyszło to walczył na trasie z wyjątkiem trzeciego swojego startu kiedy od początku na starcie i na trasie był bardzo wolny...
W ostatnim swoim starcie pewnie prowadził z niepokonanym do tej pory Woffindenem,któremu później zdefektował motor...
Naszemu juniorowi towarzyszył w parkingu Jarosłąw Łukaszewski. Należą się brawa dla Pawła no i trener będzie miał o czym mysleć czy stawiać na Adika czy na Pawła...
Fotki z turnieju

zecke 

Wysłany: 2009-05-18, 20:03   

Ja mam pytanie ;)
Bo w rozkładzie jazdy na maj jest:

19.05 - wtorek - - Toruń - Młodzieżowy turniej indywidualny

Czy ma ktoś może jakieś info czy nasi młodzi się tam jutro wybierają i o której godzinie w ogóle będzie turniej i czy będzie?

zecke 

Wysłany: 2009-05-18, 23:30   

To jeszcze tak odnośnie Pawła, to mam tu jego krótką wypowiedź :)
http://www.maxspeedway.co..._from=&ucat=12&

seba_90 
HALA MADRID RMCF

Wysłany: 2009-05-21, 22:13   

Brawo Cyran dzisaj swietnie ,dobra sylwetka i jazda dobra,widac ze nie boi sie jazdy czekamy na ciebie mysle ze dzisaj pokazales ze powinienej juz jechac najlepiej z Zmarzlikiem !

MateoKSSG 

Wysłany: 2009-05-28, 23:52   

http://www.zuzel.zgora.pl...735e6b596fe2f75

Pod tym linkiem znajduje się relacja z biegów z MDMP w Zielonej Górze.. Teraz mozna lepiej ocenic poszczególne wystepy

Odpowiedz do tematu