Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Matej Ferjan
Autor Wiadomość
Fenix 

Wysłany: 2009-06-12, 20:48   

Mi też się to nie podoba :(. Ferjan za dużo serca włożył w nasz klub. Cała ta korupcyjna afera, na dobrą sprawę mógł ją przyjąć i dzisiaj nadal bylibyśmy w I lidze. Przecież Matej naprawdę związał się z naszym klubem. Nawet dom w Gorzowie wybudował.

Ferjan napewno jest lepszym grajkiem niz ruud czy tym bardziej Okoniewski :(. Podejrzewam że odszedł od nas bo coś obiło mi się o uszy że miał konflikt jakiś dość poważny z Matejem Zagarem.

Mam nadzieje że w przyszłym sezonie wróci do nas a Komar doceni jego wkład w drużyne i to że Ferjan po przegranych derbach to bardzo przeżywał, czuł ten mecz i ten klimat i napewno nigdy by nie powiedział: że zabawa była super...

Jestem za tym żeby Ferjan wrócił :(

Steel 

Wysłany: 2009-06-14, 19:30   

Dzięki Fenix za odpowiedź. Bo widzę, że temat Mateja Ferjana nie interesuje zbyt wielu fanów Staleczki. A szkoda...

Dziś kolejny mecz Jaskółek z Grudziądzem. Znów warto się przyjrzeć jeździe Ferjana, bo przecież jechał przeciwko składowi praktycznie drużyny e-ligowej.

Po pierwsze, zauważyć trzeba, że GTŻ jest pierwszą drużyną w tym sezonie, która w pojedynku z Tarnowem wyszła z 40 punktów! Duża w tym zasługa właśnie Ferrego.

Po drugie, Ferjan uzbierał 14 punktów - 2,1,3,6!,2,0. Widać więc, że trzyma poziom. Poza tym co oczywiste, GTŻ jechał u siebie, więc troszkę lepszy występ można było zakładać.

Po trzecie, Ferry miał tylko jeden słabszy bieg, niestety ostatni, w którym uległ fenomenalnemu tego dnia Bjarne Pedersenowi i Kołodziejowi. Ta jedynka w jego drugim starcie to tylko z powodu defektu - Ferjan jechał na 1 pozycji i na ostatnim łuku siadł mu motor. Tylko siłą rozpędu dojechał do mety, ale już na trzecim miejscu. Gdyby więc wszystko udało się od strony technicznej, to Matej wyciągnąłby 16 oczek. Gdy odejmiemy mu bonus z jokera to byłoby 13. Znów super występ!

Po czwarte, Ferry dziś pokonał w bezpośrednich starciach Kołodzieja, Ułamka i Świderskiego, a co ważne jako jedyny pokazał też tylne koło Bjarne Pedersenowi.

Ferjan ewidentnie jest w formie. Jak to nie jest świetna dyspozycja w starciach z e-ligowym Tarnowem, to co powiedzieć o występach w barwach Stali Okonia, Ruuda czy (sic!) Holty?

Niestety transfery w tym sezonie nieudane kompletnie, poza Zagarem. O ile Monberga miejsce faktycznie jest 1 lidze, tak Matej powinien śmigać w elicie. Jak tak dalej będzie Ferry jeździł, to jestem pewny, że ktoś go nam podkupi z e-ligi, zapewne zespół z dołu tabeli, który się utrzyma (Gdańsk lub Wrocek?).

Odpowiedz do tematu