Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IX/IV kolejka Ekstraligi - Stal Gorzów - Motor/Włókniarz
Autor Wiadomość
przemek1221

Wysłany: 2020-08-11, 02:37   

mazinho napisał/a:
Może Wrocław lub Zielona będą miały jakieś kłopoty i to może nam otworzyć drogę do walki o play-offy. Przypomne, że na wyjazdach będziemy mieć Zmarzlika, Holdera, Thomsena i ZZ-tkę. A Woźniaka można zmieniać ew. taktykiem. Dlaczego mamy nie powalczyć w Czewie czy we Wrocku w takich okolicznościach?

To nie jest kwestia kłopotów innych druzyn. Tutaj raz trzeba trzymać kciuki żeby Unia wygrywala (Unia ma wyjazdy do Lublina ZG i Częstochowy) a dodatkowo trzeba samemu wygrać we Wrocku i Częstochowie.

Play Offy są do zrobienia, ale jeśli przegrywamy w Rybniku to jakoś ciężko wierzyć w wygrana w Czestochowie i Wrocławiu. Pomijam już fakt że zwyczajnie tych punktów z Rybnika zabraknie bo tam kazdy wygra. Z Grudziadzem też szkoda. A i powiem więcej, jakby przed meczem nie poddali meczu w Lesznie to tez tam mozna by było powalczyć.

leszek 

Wysłany: 2020-08-11, 06:23   

Niestety ale nie mamy szans na play off
CYT:
W jaki sposób Stal wyszła z kryzysu, w którym znajdowała się przez wiele tygodni? - Cały czas były różne próby. Nie było jednej recepty, ale chciałbym podkreślić, że ogromną robotę wykonał trener Stanisław Chomski. Bardzo mi zaimponował, bo wykazał się rozsądkiem, profesjonalizmem i doświadczeniem. Widać, że nadal potrafi kierować zespołem. Jako prezes jestem bardzo zadowolony z jego pracy. Wynik to najlepsza odpowiedź na domysły i niepowodzenia, które się ostatnio pojawiały - podkreśla Grzyb.

Kuzwa znowu Stan omamil prezesa . Normalnie gorzowski Kaszpirowski adin , dwa , tri , czietyry
zawrzyj glaza !

lomboNET 

Wysłany: 2020-08-11, 06:46   

A czy przypadkiem nie ma zapisu że można zakontraktować tylko dwóch gości na sezon? Pytam bo nie jestem pewien.
A jeśli tak to mamy Brzozowskiego więc zamknięte pole manewru.

lupus 

Wysłany: 2020-08-11, 07:16   

leszek napisał/a:
Niestety ale nie mamy szans na play off
CYT:
W jaki sposób Stal wyszła z kryzysu, w którym znajdowała się przez wiele tygodni? - Cały czas były różne próby. Nie było jednej recepty, ale chciałbym podkreślić, że ogromną robotę wykonał trener Stanisław Chomski. Bardzo mi zaimponował, bo wykazał się rozsądkiem, profesjonalizmem i doświadczeniem. Widać, że nadal potrafi kierować zespołem. Jako prezes jestem bardzo zadowolony z jego pracy. Wynik to najlepsza odpowiedź na domysły i niepowodzenia, które się ostatnio pojawiały - podkreśla Grzyb.

Kuzwa znowu Stan omamil prezesa . Normalnie gorzowski Kaszpirowski adin , dwa , tri , czietyry
zawrzyj glaza !

Byłem pewny, że w przypadku wygranej tak będzie. To co wyszło przypadkiem (nie wierze, że nagle Stana olśniło i genialnie mecz poprowadził) Stan przedstawia jako swój przemyślany plan. A prezes jak wiemy nie jest zbyt wielkim fachowcem od żużla (widać to po wypowiedziach i zachowaniach). To i dlaczego ma nie wierzyć Stanowi?
Jest jeszcze jedna opcja: ktoś zaczął czytać posty @mazinho i wykorzystywać jego analizy.

Maciex 

Team: Poznańscy Stalowcy
Wysłany: 2020-08-11, 08:08   

Wielka ulga

Po meczu można powiedzieć jedno wielkie Uffff...... Udało nam się wrócić z dalekiej podróży. Drugi raz mamy bardzo słaby początek aby potem ruszyć z kopyta i odskoczyć. Najważniejsze, że wygraliśmy i mamy spokojną sytuację w tabeli

Plusy:
+Przebudzenie Woźniaka - zupełnie inny zawodnik niż wcześniej, ale tez miał dobre pola startowe, które wykorzystał
+Świetny Holder - ile bym dał aby został z nami: młody, waleczny i ambitny - takich zawodników potrzebujemy
+Solidny Thomsen - kolejny bardzo dobry mecz i co najważniejsze w każdym biegu punktował
+Z/Z - nasz wielki atut podczas wczorajszego meczu. 10 pkt na Z/Z to doskonały wynik, którego Iversen by nie zrobił.
+Lider Zmarzlik - kapitalna jazda i 15 pkt w 6 startach. :)

Minusy:
-Juniorzy - bez ich dobrej jazdy nie mamy czego szukać w sezonie 2021
-Inny tor niż na meczu z Motorem - tor był inny i widać, że nasi na początku byli pogubieni

Podsumowując: Mamy kolejne dwa punkty i spokojną sytuację przed meczem z Rybnikiem.

guderian 
guderian

Team: Stal
Wysłany: 2020-08-11, 08:29   

Ludzie litości!!O jakich playoffach mówicie?Kosztem kogo? Zielonej? Wrocławia?3pkt z Rybnikiem dadzą nam pewne utrzymanie i koniec atrakcji...Trzeba będzie się skupić na występach Bartka w zmaganiach o mistrza i to tyle...

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-08-11, 09:28   

Bardzo ciekawy mecz wczoraj za nami.

Zastanawia mnie tylko dlaczego po raz drugi początek meczu w naszym wykonaniu jest dramatyczny, a potem nagle w okolicach połowy meczu nasi znajdują coś i zaczynają dobrze startować.

Wynik na koniec bajka, szkoda, że nie udało się wygrać 2-3 oczkami wyżej, pewnie byłaby szansa na bonus.

Co do Szymona, tak jak sądziłem, Szymon u siebie punkty zrobi, nie wiem czy nie zastosować tutaj taktyki, Szymon u siebie, Kasprzak do Częstochowy i Wrocławia. Choć pytanie brzmi, o co my jeszcze walczymy? Bo na PO nie ma szans, a czy my zakończymy sezon na 5, czy 7 miejscu nie ma większego znaczenia.

Teraz spójrzmy na to z nieco innej perspektywy, jakbyśmy chociaż mieli 2 duże punkty więcej (wygrana w Rybniku) to po piątku mielibyśmy na koncie 9 dużych oczek i moglibyśmy naprawdę włączyć się do walki o PO. Tak wiem, to tylko mrzonka, ale naprawdę sytuacja mogłaby być zgoła inna.

W każdym razie spadek, przynajmniej w tym sezonie - nie dla nas.

No i temat podstawowy, my musimy szukać na przyszły sezon zawodników pokroju Holdera, młodych, ambitnych, chętnych do współpracy i z dużymi umiejętnościami.

Mazinho pisał o Thungacie, pisałem o nim jakieś 3 lata temu, gość ma olbrzymi potencjał i potrzebny jest ktoś kto da mu szansę. Do tego jest Lambert i Łogaczow z Rybnika. Moim zdaniem jeżeli Zmarzlik zostanie (a tutaj może być różnie), jeżeli będzie nas stać na jeszcze jednego lidera to poza Thomsenem potrzebujemy właśnie takich zawodników.

Mimo wszystko szkoda mi Nielsa, bo po Lesznie i meczu z Motorem jestem przekonany, żę pokazałby że warto dać mu jeszcze jedną szansę na kolejny sezon. Jednak jest zbyt kontuzjogenny i jego czas już minął...
Ostatnio zmieniony przez marcin_crx 2020-08-11, 09:41, w całości zmieniany 1 raz  

PavelN11 

Wysłany: 2020-08-11, 09:38   

mazinho napisał/a:

Dobrze też, że w 13 biegu Bartek nie wyprzedził Madsena. Cieslak taki cwaniaczek a swojemu Dunowi nie powiedział, że JEDYNĄ szansą na wywiezienie choć punktu z Gorzowa i przybliżenia się do play-off jest polowanie na podwójny taktyk w 14 biegu i wystawienie na nominowane 2xDoyle-Madsen? Cieslak się totalnie zestarzał i logicznie nie myśli? Fratczak kiedys w chwile takie rzeczy analizował i Wardowi kazał w 2015 stracic swój jedyny punkt w meczu. Ward to zrobił, bo wiedział, że robi to nie w interesie swoim, ale drużyny...Może mi też logicznie wytłumaczyc, po co Bartek do ostatnich metrów tak atakował Madsena o mało się nie przewracając skoro jego "3" zadziałałby na naszą szkodę? Czy jest też ktoś w stanie naszego mistrza (nie musi jeździc parą, na takich torach jak nasz dzisiejszy to nie ma zwyczajnie sensu) nauczyć kalkulacji i że przy pewnym wyniku musi brac pod uwagę interes drużyny?

Też nie mogłem na to patrzeć, 4:2 w tamtym biegu działałoby na naszą szkodę. Jednak nie obwiniałbym tutaj Bartka o brak kalkulacji, on nie jest od tego, on po prostu chce mieć jak najwięcej punktów. Dla czołowych zawodników to czysty biznes. Od takich rzeczy powinien być trener, ale naszym nigdy nie przyszło i nie przyjdzie do głowy żeby trochę przycwaniakować, to się nie zmieni, nie ma się co łudzić. Całe szczęście, że Bartek nie skasował Madsena a'la Łaguta na tym dojezdzie do mety.

Aha i słówko o Jasińskim, bo chłopak tak jak każdy nasz junior ewidentnie utracił tą zadziorność jaką miał w pierwszych meczach. Czyżby za dużo czasu spędzonego z naszym super trenerem młodzieży?

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-08-11, 09:54   

Ja mam wrażenie, że w 13 biegu Madsen lekko odpuścił krawężnik i zwolnił. Bartek też mocno wyłamał maszynę, aby go nie wyprzedzić.

Macie podobne wrażenie?

grochu_92 

Wysłany: 2020-08-11, 09:58   

marcin_crx napisał/a:
Ja mam wrażenie, że w 13 biegu Madsen lekko odpuścił krawężnik i zwolnił. Bartek też mocno wyłamał maszynę, aby go nie wyprzedzić.

Macie podobne wrażenie?

Z mojej perspektywy przeciwległej prostej wyglądało jakby Zmarzlika wyciągało z kredy ale Madsen z szerszej linii zawężał tor i Bartka zablokował w akcji. Ale mogę się mylić. Chętnie zobaczę powtórki

mazinho 

Wysłany: 2020-08-11, 10:38   

lomboNET napisał/a:
A czy przypadkiem nie ma zapisu że można zakontraktować tylko dwóch gości na sezon? Pytam bo nie jestem pewien.
A jeśli tak to mamy Brzozowskiego więc zamknięte pole manewru.

Możemy zakontraktować dowolną ilość gosci. W meczu wystawić możemy jednego, drugiego dopiero kiedy ktoś zachoruje na Covid-19

Thorgal17 

Wysłany: 2020-08-11, 11:38   

Bartosz Zmarzlik:
- Dziękujemy trenerowi, bo zrobił dwa dni tor powtarzalny, nie musieliśmy nic szukać, a tylko i wyłącznie skupić się na sobie i jeździe. Tak się dużo łatwiej startuje, jak nie musisz dużo kombinować, bo jesteś u siebie – podkreślił Zmarzlik.

Panowie, konca dni Chomskiego w Stali... nie widac.
To trener na cala kariere Bartka w Gorzowie i kadencje prezesa Grzyba.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-08-11, 11:42   

Stachu miał nosa, jakby Holder pojechał do Leszna to za PUK-a nie byłoby możliwości Z/Z, bo Holder automatycznie po Lublinie wskoczyłby do zawodników klasyfikowanych e-ligi, a tak zrobił to dopiero wczoraj po meczu z Częstochową ;)

Także pokłony dla Stanisława ;-) ;-) miał nosa niczym dużego kabanosa ;-)

miszarus 
STAL!

Wysłany: 2020-08-11, 12:14   

Thorgal17 napisał/a:
Bartosz Zmarzlik:
- Dziękujemy trenerowi, bo zrobił dwa dni tor powtarzalny, nie musieliśmy nic szukać, a tylko i wyłącznie skupić się na sobie i jeździe. Tak się dużo łatwiej startuje, jak nie musisz dużo kombinować, bo jesteś u siebie – podkreślił Zmarzlik.

Panowie, konca dni Chomskiego w Stali... nie widac.
To trener na cala kariere Bartka w Gorzowie i kadencje prezesa Grzyba.

W takim razie trzeba zrobić mu zespół samowygrywacza:
1. Emil
2.Thomsen
3.Zmarzlik
4.Woźniak/Karczmarz
5.Holder
6.Jasiński
7.Nowacki
8.Lambert

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-08-11, 13:18   

Serio wierzycie że Lambert jeśli uda nam się go dostać trafi pod 16/8 u Chomskiego? To że robi jakieś postępy w taktyce nie znaczy że zrezygnuje ze swojego stylu prowadzenia drużyny. Jestem pełen obaw. Pod 16/8 to może Worynę jako gościa zaklepać. Za rok nie można sobie pozwolić na żadne słabości, bo inne drużyny też będą korzystać z instytucji gościa co sprawi że liga będzie szalenie ciężka. każdy będzie wymieniał najsłabsze ogniwo. I my też jeśli chcemy walczyć o medale musimy sobie zaklepać kogoś na poziomie, a nie tak jak dotychczas nie licząc Holdera samych plastronów. Mam nadzieję że ten sezon czegoś trenera nauczył, przekonał się że bez dobrego gościa nie uratowałby drużyny przed spadkiem żadnymi swoimi magicznymi zaklęciami, ani nakłuwaniem laleczek, ani seansami voodoo dającymi zawodnikom spokój i rozprężenie. Oczywiście istnieje taka możliwość że działacze trochę ukrócą działanie tego przepisu i będzie można stosować zastępstwo tylko za zawodnika kontuzjowanego lub z covidem, ale jak pokazał Wrocław każdy przepis można obejść.

Thorgal17 

Wysłany: 2020-08-11, 13:42   

Twitter Julii Chomskiej:

Zamiast czytać znawców, rób swoje. Cierpliwie, w spokoju. Brawo @StalGorzow1947 🔥

Shreks 

Wysłany: 2020-08-11, 14:02   

Thorgal17

"Twitter Julii Chomskiej:

Zamiast czytać znawców, rób swoje. Cierpliwie, w spokoju. Brawo @StalGorzow1947 🔥"

chyba nie ma nawet po co jej odpowiadać, bo patrząc na to co wypisuje jako chyba "psycholog" łatwo można wywnioskować że chyba jest gorszym psychologiem niż Stan trenerem ... a to już jest wyczyn

leszek 

Wysłany: 2020-08-11, 18:53   

marcin_crx napisał/a:
Stachu miał nosa, jakby Holder pojechał do Leszna to za PUK-a nie byłoby możliwości Z/Z, bo Holder automatycznie po Lublinie wskoczyłby do zawodników klasyfikowanych e-lig

Nie jestem pewien , bo ktos juz to pisal i podobno gosc nie liczy sie w klasyfikacjach . No i nie swiruj ! Chomski mial nos
Thorgal17 napisał/a:
Twitter Julii Chomskiej:

Zamiast czytać znawców, rób swoje. Cierpliwie, w spokoju. Brawo @StalGorzow1947 🔥
, no masakra . Najwyzej kinola do odbezpieczania piwska .
To taka sama idiotka jak jej ojciec . Nie bierz tego na serio ! Swojemu ojcu tez bys nie pisal , ze jest kretynem . Slodzi , bo ma w tym interes . Brak Stana w klubie laczy sie z jej odejsciem jako parapsycholog ( inaczej baby nie nazwe sorry !! )

Odpowiedz do tematu