Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VII runda Ekstraligi 2020: GKM Grudziądz - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
TOMEK

Wysłany: 2020-07-14, 15:18   VII runda Ekstraligi 2020: GKM Grudziądz - Stal Gorzów

Z uwagi na brak prądu na stadionie runda VII zostanie rozegrana w przypadku Stali szybciej, niż VI. Zapraszam do komentowania, a zwłaszcza wyrażania ciepłych ;-) myśli wobec Chomskiego. Nie wiadomo jak długo dane nam będzie "cieszyć" się jego obecnością.

Strategia Chomskiego na Grudziądz jest taka, by przeprosić Kasprzaka

as35 

Wysłany: 2020-07-14, 18:23   

Oczywiście zaskoczy na s jak od zawsze tor w Grudziądzu. Zmarzlik będzie na próbie toru jak rakieta w pierwszym biegu 4.
Woźniak - na koniec meczu jak zwykle jak po wirowaniu w wirówce (fizycznie) i będzie coś tam gadał że było ciężko i dziwnie..
Karczmarz ze 1 punkt to dużo ( w biegu juniorskim)
Zajmujący miejsce trenera na konferencji pochwali atmosferę na stadionie i ceny paliw na stacja benzynowych.

TOMEK

Wysłany: 2020-07-18, 13:13   

Po wczorajszym "występie" GKM w Lublinie czeka nas kolejna kompromitacja, bo gładko przegramy ze słabiutkim GKM w Grudziądzu i staniemy się czerwoną latarnią ekstraligi. Może brak zwycięstwa w całej pierwszej rundzie sezonu zmusi w końcu kogoś w klubie do myślenia?

Chomski won

grochu_92 

Wysłany: 2020-07-18, 13:26   

Też mi sensacja. Akurat na mecz z nami Grudziądz się dobrze spasuje. Nasi od zawsze mają tam problemy co będzie doskonałą wymówką po przegranym spotkaniu. Za późno domyślą się ścieżek, które zmieniły się diametralnie po przebudowie toru. Znów źle rozczytanie przyczepności toru plus problemy na starcie spowodują porażkę mimo wielkich nadziei zawodników na odbudowanie. Amen.

Ks 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-07-18, 15:14   

Nie wygraliśmy w Grudziądzu jak biliśmy się o medale więc nie ma szans na wygraną teraz. Jak uzbieramy 40 pkt to będzie dobrze.
Artiom będzie nie do złapania, Bjerre też pokaże plecy naszym niedopsowanym zawodowcom, obódzi się Dzik parę punktów dorzucą słabi w tym sezonie Buczek i Przemo i możemy wracać do domu.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-07-18, 15:31   

Wiecie co, ja już totalnie przestaje się przejmować tymi "amatorami". Ja już po prostu nie wierzę w tym zespół i w temacie meczowym napiszę tylko tyle, że może wyjdziemy z 35...

as35 

Wysłany: 2020-07-19, 12:32   

marcin_crx napisał/a:
Wiecie co, ja już totalnie przestaje się przejmować tymi "amatorami". Ja już po prostu nie wierzę w tym zespół i w temacie meczowym napiszę tylko tyle, że może wyjdziemy z 35...

z Holderem i jego jazda w taktycznej - jest szansa.. a zapomniałem Chomski, Woźniak i może KK ... nie ma szans na 35...

lupus 

Wysłany: 2020-07-20, 16:22   

Bartkowiak się połamał... ciekawe kto za? Jakaś tradycja się u niego robi bo rok temu też miał kontuzję.

Danonek9200 

Wysłany: 2020-07-20, 17:38   

Martwię się o Bartkowiaka, bo nawet jak był zdrowy to w kontakcie zamykał gaz, co dopiero po takiej ciężkiej kontuzji. Może jednak żużel nie jest dla niego? Co to meczu z Grudziądzem to zawsze nam się tam źle jeździ, chociaż jak oglądałem ostatni ich mecz z Lesznem to już Grudziądzanie nie mają takiej przewagi toru i to napędzanie się po dużej mało przynosi efektów. Grudziądz jest bez formy, ale moim zdaniem na nas wystarczy, chociaż nie spodziewałbym się jakiś pogromów bardziej coś w stylu 50-40.

mazinho 

Wysłany: 2020-07-20, 17:43   

Przed tym meczem chce się napisać: Niech Zmarzlik wreszcie nie jedzie spod numeru 5! Chyba, że chcemy dalej bić rekordy w niewygranych meczach na wyjeździe. PRzy średniej kadrze nie można marnować dwóch startów lidera z juniorem, bo sami sobie zabieramy możliwość drużynowych zwycięstw!

Nasz lider odkąd jest seniorem, nigdy nie jechał z innym numerem niż 5. Jazda w Grudziądzu z tym numerem naszego lidera mija się z celem. Dlaczego?
- Zmarzlik zgodnie ze schematu zaczyna mecz od startu w 3 biegu i trafia na Artioma Łagutę
- Kolejne dwa starty Zmarzlika do biegi 7 i 10, czyli jedzie w parze z juniorem - tam drużynowo nie mamy co liczyć na wygrane. Także po co mamy marnować potencjał lidera i nie próbować wygrać drużynowo biegów?
- Zmarzlik w 13 biegu znów trafia na Łagutę.

Dlatego będziemy mieć Zmarzlika jadącego 2x na Łagutę, a gdy Łaguty nie będzie miał za rywala..to jedzie dwa razy ze swoim juniorem. To jest totalny bezsens dawanie go na "5" przy tym składzie Grudziądza (A Kempes jest betonowy i daje ..zawsze Artioma pod "13").

Naszą bolączką jest druga seria startów, a konkretnie 5 bieg, który zarówno w Lublinie jak i w Zielonej przegraliśmy podwójnie. Trzeba to zmienić i ustawić pierwszą parę - jako tą wiodącą. Dlaczego? GKM ma słabych juniorów i będą w defensywie w 2,4 biegu. Dlatego trzeba skupić się, aby dołożyć im w biegach numer 1 i 5. Tam ustawmy możliwie najmocniejsze zestawienie seniorskie (przynajmniej na papierze).

Tak naszym szło w ostatnich 2 seznionach w Grudziadzu:

2019:
Woźniak 3 (0,0,3)
Kasprzak 11+1 (3,2,0,2,2*,2)
Thomsen 6+3 (2*,1*,1,1,1*)
Zmarzlik 14 (2,3,1,2,3,3)
Karczmarz 0 (0,0,0)

Dla Torunia:
Iversen 6 (2,2,0,0,2)
J.Holder 5 (3,0,1,1,d)

Łaguta - Zmarzlik 1:0,

2018:
Woźniak 7 (1,1,2,3,0)
Kasprzak 11+2 (1,2,3,2,2*,1*)
Zmarzlik 12+1 (1*,2,3,1,3,2)

Dla Torunia
Iversen 10 (3,3,3,1,0,0)
J.Holder 8+1 (3,2,0,1*,2)

2017:

Iversen 10+2 (1*,3,2,2,0,2*)

Najsłabiej w Grudziądzu wypada zdecydowanie Szymon Woźniak. I to tego zawodnika, patrzac tez na aktualną formę należy odstawić od składu.

Cichym bohaterem może zostać Niels Iversen. Raz, że w Grudziądzu w miare mu idzie i jeśli ma gdzieś się przełamać, to czuje, że wlasnie na tym rywalu - tym bardziej, że GKM poza Łagutą ma zbiór średniaków, których Niels może wyprzedzać.

Ja widzę skład taki:
1. Zmarzlik
2. Kasprzak
3. JAck Holder
4. Niels Iversen
5. Thomsen
6-7 juniorzy

Moim zdaniem - jeśli wystawimy dobrze skład na ten mecz, obierzemy dobrą taktykę to możemy tam wygrać. Widziałem na własne oczy Grudziadz juz w tym sezonie. Było to w meczu z Lesznem i widać, że po tych przebudowanych łukach nie mają takiego handicapu w roli gospodarza jak wcześniej.

Biorąc pod uwagę słabszą formę większości zawodników GKM-u, ich słabą juniorkę, to uważajcie co napiszę...Uważam, że w Grudziądzu możemy wygrać. O ile oczywiście Kempes dalej bedzie betonem i wystawi Artioma pod "13", a my zgrabnie przestawimy wreszcie Bartka pod numer "1" lub ew. "3" i przypilnujemy, bo tor byłrownomierny przy krawężniku jak i pod bandą (jak to zrobił Baron).

Ławiej już w tym sezonie na wyjeździe mieć nie będziemy. Z kim nie powalczyć, jak nie z GKMem, który podobnie jak my jest w wielkim kryzysie?

PS Wiecie ile nasi juniorzy (Jasinski i Karczmarz) zdobyli punktów w meczach ligowych Grudziądzu? Odpowiedź: ZERO :). Jednak na słabym Turowskim i Denisie Zielińskim wypada coś wreszcie zapunktować.

as35 

Wysłany: 2020-07-20, 18:21   

mazinho napisał/a:
Przed tym meczem chce się napisać: Niech Zmarzlik wreszcie nie jedzie spod numeru 5

Zapomnij, zajmujący miejsce trenera nie pozwoli skrzywdzić pupila ( w doopie wynik drużyny). Liczą się punkty Bartka a nie drużyny. Mecz przegramy i nie przeszkodzi nam ani trener grudziądzan ani Pedersen.

Zajmujący miejsce trenera i zajmujący miejsce toromistrza - won.
P>S. Paradoksalnie ew konieczność startów na innym stadionie nisz nasz jest dla nas szansa pod warunkiem odsunięcia od układania toru przez obu gostków co won z klubu.

Michu5 

Wysłany: 2020-07-20, 21:29   

Ja podejrzewam, że w Grudziądzu będzie, jak zwykle, kiedy Stal tam jeździ. Od początku kilka 5:1 w plecy. Forum znowu się zagotuje, żądając dymisji różnych osób, po czym nasi się ogarną na końcówkę, coś nadrobią taktycznymi. I skończy się "miłym" wynikiem typu 48:42 dla GKM. Nasi odtrąbią, sukces, bo "będzie szansa na bonusa". I zostanie w klubie, jak było...

Pierwsza realna szansa na punkty Stali Gorzów to... 10 runda u nas z ROW-em.

krzysiugumisiu

Wysłany: 2020-07-20, 22:08   

Mazinho masz absolutną rację, ale co z tego. W naszym klubie w sprawach składu wszystko najlepiej wie trener. To jest dogmat i nim dyskutować nie można. Porażka w Grudziądzu oznacza jedno - w tym sezonie walczymy już wyłącznie o utrzymanie. Wygrana pozwoli nam przestać myśleć o utrzymaniu, a gdzieś daleko w oddali pojawi się światełko, że ten wypatrywany przez nas przed sezonem play off nie jest jeszcze stracony.
Moje porównanie wygląda tak:
Zmarzlik, Karczmarz, Jasiński = Łaguta + ich juniorzy
Kasprzak, Iversen, Holder, Thomsen = Pawlicki, Bjerre, Pedersen, Buczkowski
W tym sezonie tor w Grudziądzu jest inny, więc któż wie.
Potrafili nasi fajnie jechać z Częstochową, mieli niezłą drugą część meczu z Zieloną Górą. Niels otrzymał kolejne 2 tygodnie na odbudowę formy. W końcu od jego kontuzji mija już chyba 6 tygodni. Jeżeli ma być lepiej to kiedy jak nie teraz?

TOMEK

Wysłany: 2020-07-21, 08:55   

krzysiugumisiu napisał/a:
Porażka w Grudziądzu oznacza jedno - w tym sezonie walczymy już wyłącznie o utrzymanie. Wygrana pozwoli nam przestać myśleć o utrzymaniu, a gdzieś daleko w oddali pojawi się światełko, że ten wypatrywany przez nas przed sezonem play off nie jest jeszcze stracony.

Kolego już przed sezonem było wiadomo, ze będziemy walczyć o utrzymanie i będzie to kolejny stracony rok. Naprawdę uwierzyłeś, ze zastąpienie Kildemanda dziadkiem Iversenem, opera mydlana z Karczarzem, a nade wszystko ten partacz odpowiadający za przygotowanie toru i prowadzenie zespołu gwarantują coś więcej? No nie żartuj...

Chomski won

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2020-07-21, 10:34   

TOMEK napisał/a:

Kolego już przed sezonem było wiadomo, ze będziemy walczyć o utrzymanie i będzie to kolejny stracony rok. Naprawdę uwierzyłeś, ze zastąpienie Kildemanda dziadkiem Iversenem, opera mydlana z Karczarzem, a nade wszystko ten partacz odpowiadający za przygotowanie toru i prowadzenie zespołu gwarantują coś więcej? No nie żartuj...

Ty kolego też w to wierzyłeś, więc nie zgrywaj tutaj Wernyhory :roll:

GKM jest jedną z trzech najsłabszych drużyn ligi i musimy podjąć walkę o duże punkty na jego torze. Jeśli Szymon nie radził sobie tam do tej pory to powinien odpocząć, chociaż takie rotowanie składem może mieć skutki uboczne.
Mam nadzieję, że już jako tako ogarnęli nasi rajderzy starty z limiterami.

TOMEK

Wysłany: 2020-07-21, 11:16   

Nigel napisał/a:
TOMEK napisał/a:

Ty kolego też w to wierzyłeś, więc nie zgrywaj tutaj Wernyhory :roll: .

Otóż mylisz się kolego. Odsyłam do moich wcześniejszych postów. Dla każdego kto się zna na żużlu obecny scenariusz był przewidywalny i oczywisty. Powiem więcej: tak długo jak w klubie będzie Chomski, nie ma żadnej szansy na to, ze coś się zmieni.

Chomski won

Nigel 

Wysłany: 2020-07-21, 11:17   

TOMEK napisał/a:

Otóż mylisz się kolego. Odsyłam do moich wcześniejszych postów. Dla każdego kto się zna na żużlu obecny scenariusz był przewidywalny i oczywisty. Powiem więcej: tak długo jak w klubie będzie Chomski, nie ma żadnej szansy na to, ze coś się zmieni.

Cytuję Twój post z grudnia:
Mój typ na miejsce w tabeli: 5-6. Jeśli odpalą juniorzy, to awans do play-off.

Bez komentarza...

TOMEK

Wysłany: 2020-07-21, 11:56   

Dokładnie tak. I to podtrzymuje. Zwracam uwagę na sformułowanie odnośnie juniorów. Oznacza to, ze bez ich wkładu (a tego nie ma), miejsce 5-6 to max. Sorry, ale w 8 zespołowej lidze zajęcie miejsca 5-8 to jest wg mnie walka o utrzymanie. Zreszta w starej formule tak to dokładnie wyglądało. Wiec co się nie zgadza?

Chomski won

Nigel 

Wysłany: 2020-07-21, 12:11   

TOMEK napisał/a:
Dokładnie tak. I to podtrzymuje. Zwracam uwagę na sformułowanie odnośnie juniorów. Oznacza to, ze bez ich wkładu (a tego nie ma), miejsce 5-6 to max. Sorry, ale w 8 zespołowej lidze zajęcie miejsca 5-8 to jest wg mnie walka o utrzymanie. Zreszta w starej formule tak to dokładnie wyglądało. Wiec co się nie zgadza?

Chomski won

Wirujesz.
Miejsca 5-6 to nie to samo co 6-7 nie mówiąc już 7-8. Jeśli zakładałeś miejsca 5-6 to miałeś na myśli spokojne utrzymanie a nie walkę o nie. Sorry ale w 8 zespołowej ekstralidze różnica 2 lokat w prognozie to bardzo duża rozbieżność. Zastrzeżenie z młodzieżowcami to coś w stylu powiedzenia: "decyduje dyspozycja dnia". Każdy dobrze wie, że od punktów młodzieżowców wynik jest mocno uzależniony. Pisanie, że jak "odpalą to mamy play-off" dotyczy większości drużyn i to nie jest przejaw jakiegoś wyjątkowego prognozowania tylko zwykła asekuracja.

Równie dobrze można napisać: jak odpali PUK i KejKej to mamy mistrza Polski a jak nie to walczymy o utrzymanie - moim zdaniem to nie jest przykład wielkiego znawstwa tylko zwykłe pitu-pitu.

Podsumowując zakładałeś w grudniu spokojne utrzymanie z szansami na play-off.

Marek 

Wysłany: 2020-07-21, 12:35   

Jak to twierdził Dryla po wygranej Bartka w Krsko ???
Nie sprzątamy , nie odkurzamy w domach Nigel .... pozamiatał :mrgreen: :mrgreen:

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-07-21, 14:37   

Wy naprawdę jeszcze wierzycie, że będziemy w stanie tam wygrać? Po tylu upokorzeniach ja nie wierzę już w nic...

mazinho 

Wysłany: 2020-07-21, 14:43   

marcin_crx napisał/a:
Wy naprawdę jeszcze wierzycie, że będziemy w stanie tam wygrać? Po tylu upokorzeniach ja nie wierzę już w nic...

Jeżeli zobaczę Bartka pod "1" to jakieś nadzieję będę miał...

leszek 

Wysłany: 2020-07-21, 15:33   

TOMEK napisał/a:
Kolego już przed sezonem było wiadomo, ze będziemy walczyć o utrzymanie i będzie to kolejny stracony rok.

Gowno prawda . Ja jako znany tu na forum pesymista + czlowiek krytykujacy zawodnikow , pisalem , ze Stacho dostal samograja . Bo taka prawda . I wejscie do czworki byla jak najbardziej uzasadnione . W 2019 tylko przez glupote Chomskiego i Kildemanda to stracilismy .
Nowy sezon , nowe rozdanie .
Wymiana Kildemanda na Puka + utrzymanie poziomu sportowego przez Krzycha i Wozniaka spokojnie daloby nam czworeczke . Stad swego czasu napisalem , ze Chomski dostal samograja ( post do odnalezienia ) .
Kto sie spodziewal , ze Krzychu i Wozniak az tak bardzo obniza loty ? NIKT !!!!
Pomyslales Ty i inni , ze Puk wskoczy z kontuzja ? NIE !!
Nie wyskakuj mi tez z metryka , bo to nie ten sam zuzel co kilkanascie lat temu . zawodnicy teraz jezdza wiele lat dluzej . Dla przypomnienia Jurek Rembas . W wieku bodajze 33-34 lat ( dokladnie nie pamietam ) , wyskakiwal tylko z rezerwy i starczalo mu pary na 2 biegi , ktore zreszta wygrywal , badz byl drugi . Zreszta fajnie nazwany przez kibicow ( Dzordz ) .
Pamietaj tez , ze nikt nie bral pod uwage , ze wroci Karczmarz i jak dotad nie radzi sobie najgorzej .
Jedynie co to Chomski trzyma poziom heheeheheheheh .
Ale niech mi nikt nie wyskakuje , ze wiedzial , ze tak bedzie . Ba nawet wiekszosc sie wypowiadala , iz w sezonie pazystym Krzychu jezdzi duuuuzo lepiej . Reasumujac lepszy Krzysiek + wymiana Kildeanda na Puka spokojnie powinna nam dac czworke . Stalo sie jednak inaczej nie mial prawa tego nikt przewidziec .

krzysiugumisiu

Wysłany: 2020-07-21, 20:30   

TOMEK napisał/a:
krzysiugumisiu napisał/a:
Porażka w Grudziądzu oznacza jedno - w tym sezonie walczymy już wyłącznie o utrzymanie. Wygrana pozwoli nam przestać myśleć o utrzymaniu, a gdzieś daleko w oddali pojawi się światełko, że ten wypatrywany przez nas przed sezonem play off nie jest jeszcze stracony.

Chomski won

Przyznaje się, że liczyłem na to że powalczą o play-offy. Wystarczy popatrzeć na tabelę z ubiegłego roku:
4. Częstochowa 19 pkt
5. Grudziądz 16 pkt
6. Lublin 11 pkt
7. Gorzów 11 pkt
Staleczka w głupi sposób straciła 5 pkt. 1 punkt meczowy z Częstochową i spokojnie mógła wywalczyć 4 bonusy - z Częstochową, Lublinem, Grudziądzem i Toruniem. Dodatkowe wygranie meczu z Zieloną Górą tabelę ustawiłoby w taki sposób:
4. Gorzów 18 pkt
5. Częstochowa 17 pkt
6. Grudziądz 15 pkt
7. Lublin 10 pkt
Wiem, że to tylko gdybania i puste rozważania, ale nikt mi nie powie, że wymiana Kildemanda na Iversena nie jest wzmocnieniem, a spodziewane przed sezonem poprawienie formy przez KK niemożliwe. Najszybciej można było spodziewać się obniżki formy Szymona, który jeździł w parze Kildemandem.
Poza tym na razie na juniorów nie ma co narzekać. Jeżeli dobrze policzyłem to w 4 meczach (3 na wyjeździe i 1 u siebie) zdobyli razem 21 pkt. Może nie jest to dużo, ale nie jest to też mało, tym bardziej, że u siebie jechali z mocnymi juniorami z Leszna, a na wyjeździe z solidnymi juniorami z Lublina i Zielonej Góry i słabymi z Rybnika.
Zresztą jak to znalazł NIGEL sam nie wykluczałeś play-off, więc nie zgrywaj teraz proroka

TOMEK

Wysłany: 2020-07-22, 14:46   

Ale, ze będziecie teraz objaśniać mnie co miałem na myśli? No nie rozśmieszajcie mnie i nie przelewajcie na mnie swojej frustracji wynikającej z własnej naiwności. Uwierzyliscie w bajeczkę o play offach w przeciwieństwie do mnie i tyle w temacie. Koniec tego wątku z mojej strony.

Chomski won

Odpowiedz do tematu