Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
V runda Ekstraligi 2020: Falubaz Zielona Góra-Stal Gorzów
Autor Wiadomość
as35 

Wysłany: 2020-07-12, 19:40   

Karczmarz - chwaliłem ciebie człowieku. Już tego żałuje. Kopnąć to się w głowę kopni. Do domu na piechotę. Agresję sportową trzeba pokazywać w biegu a nie odpuszczać. Popatrz na następny bieg jak się walczy na torze. Powinieneś gościu dostać ostrą burę od prezesa. Na reakcje zajmującego miejsce trenera nie liczę (trzeba delikatnie budować zawodnika bo może się zamknąć w sobie i strzelić focha)..

lupus 

Wysłany: 2020-07-12, 19:56   

50-40 wynik znowu nie odzwierciedla tej padaki... czyli trenejro trwa nadal.

lomboNET 

Wysłany: 2020-07-12, 20:03   

Paradoksalnie mamy nawet szanse na bonusa ;)
Niech się tylko w końcu ogarnie Kasprzak bo Iversen idzie w górę.

as35 

Wysłany: 2020-07-12, 20:07   

lupus napisał/a:
50-40 wynik znowu nie odzwierciedla tej padaki... czyli trenejro trwa nadal.

Dokładnie - wymiar kary niski. Żenada na torze straszna. Jeśli Chomski zostanie to żenada trwać będzie.

mamy mimozy a nie zawodników. Holdera nie oceniam- gość i do tego Gość.
Zmarzlik- słabo- starty denne, sprzęt nieogarnięty do końca. ( ocena słaba bo i wymagania wieksze )
Karczmarz- wraca na utarte tory...
Jasiński - hmm tu sam nie wiem co powiedzieć....
Woźniak - ewidentnie zima nie była okresem pracy nad podstawowym zajęciem- sport żużlowy. Brak siły fizycznej i nieogarnięty sprzęt.
Iversen- promyczek nadziei jest. Kontuzja, nieogarnięty sprzęt.
Thomsen- straszliwa wtopa i żenada. Nie przyjmuje tłumaczeń z silnikiem.
Generalnie - nieogarnięty sprzęt, braki kondycyjne, braki taktyczne, brak startów (nie przyjmuje tłumaczeń mazgajów o limiterach- był czas się przygotować).

teraz tylko konferencja - zajmujący miejsce trenera bla bla bal fajnie, bla bal rzyg....
Wożniak jak zwykle było ciężko ale pozdrowieniem żonę i córeczk

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2020-07-12, 20:15   

lomboNET napisał/a:
Paradoksalnie mamy nawet szanse na bonusa ;)
Z Częstochową rok temu też mieliśmy i wiemy czym się to skończyło. Więc nie napalaj się. :-)

TOMEK

Wysłany: 2020-07-12, 20:18   

Nie dajmy sobie mydlić oczu wynikiem. Przypominam, ze najwięcej punktów zdobył dla nas chłopak z I ligi, awaryjnie ściągnięty do Stali (jak sie domyślam przy sprzeciwie guru taktyki). To nie był zwykły mecz. To były derby. Rzecz święta dla każdego kibica. I jeśli po takiej kompromitacji Chomski nie zostanie wyp... roszony na zbity ryj, to świadczyć bedzie o totalnej bezjajowosci nowych władz.

Chomski won

Ks 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-07-12, 20:51   

Powiedzcie mi po co jest obchód toru i próba toru?
Nasi zawodnicy z Bartkiem na czele totalnie dali ciała.
Potrzebujemy połowy meczu żeby skumać o co chodzi
Jestem mega wkurzony gdyby nasi lepiej grzebali w nawierzchni toru ten mecz można było nawet wygrać :shock:

Danonek9200 

Wysłany: 2020-07-12, 21:26   

Moim zdaniem mecz nie był do wygrania, rezerwy taktyczne mocno poprawiły wynik. Holder super, Zmarzlik poza 1 biegiem też bardzo ładnie, choć starty dalej słabe, Iversen w porządku jak na zawodnika 2 linii, na 5 biegów 4 razy pokonał seniora rywali, Woźniak punktowo nie ma tragedii, ale styl jazdy bardzo słaby, Thomsen 2 razy po starcie już 10 metrów z tyłu- fatalna postawa. No i juniorzy, których ostatnio tak chwaliłem z Częstochową dzisiaj byli tylko tłem dla Falabazu, w takich meczach właśnie jeśli juniorzy przegrywają wszystko to praktycznie nie idzie ich wygrać.

GM 

Wysłany: 2020-07-12, 22:21   

To żeśmy dobili do 40 może nam uratować E-ligę. Sądzę że nasi juniorzy u siebie pokażą dużo więcej, seniorzy też wypadną lepiej co da nam szansę na bonusa. Jeśli nie naprawią nam prądu i pojedziemy za tydzień do Wrocławia to szykują się trzy mecze na ścięcie - Wrocek, GKM i Leszno. Przez te 3 kolejki musimy się ogarnąć, stanąć na nogi i potem walczymy w meczach u siebie o utrzymanie. Ciężko będzie z Lublinem i GKM-em, ale z Rybnikiem, Wrocławiem i Falubazem powinniśmy sobie poradzić. Dobrze by było dla nas gdyby mecz we Wrocku przełożyli, bo bez Holdera o bonusie możemy zapomnieć.

przemek1221

Wysłany: 2020-07-12, 23:01   

Mecz dramatyczny ale roszady Stasia poskutkowaly, mamy 40 punktów więc w sumie dramatu nie ma. Co z tego ze po 8-9 biegu już było po meczu.

Jestem ciekaw kolejnego meczu, ktory pojedziemy bez Holdera. W tym samym dniu Toruń jedzie w Tarnowie. Porażka u siebie z Wrockiem stawia nas w bardzo ciezkiej sytuacji. Po tym mamy dwa wyjazdy do Grudziadza i Leszna wiec perspektywa 0 pkt po 8 kolejkach całkiem realna.

miszarus 
STAL!

Wysłany: 2020-07-13, 07:55   

Wynik lepszy niż jazda. Początek to była po prostu masakra. Ciekawe jak to jest, że nasi jadą próbę toru, ale nie potrafią z niej wyciągnąć żadnych wniosków? W oczy rzucały się katastrofalne starty, nie wiem jak oni trenowali, ale najwyraźniej słabo. Mecz do zapomnienia, trzeba szykować się do następnego.

Kilka słów o zespole...

Młody Holder pokazuje ile daje żużlowcowi występ w nowym miejscu. Mimo, że motor nie jest jakoś kosmicznie szybki pokazuje mega waleczność (nie jak Woźniak czy PUK czy Kasprzak hamują nóżkami). Chłopak idzie jak Zmarzlik i mam wrażenie, że to daje mu dodatkową motywację.

Wypalony Iversen i Kasprzak, słabiutki Woźniak no i chimeryczny Thomsen. Jedyne co zastanawia, że wszyscy od jakiegoś czasu zaliczają zjazd. Woźniak jest już u nas trochę i mam wrażenie, że jego umiejętności zmalały (on już nawet startów nie potrafi wygrywać).

Nie wiem jakie metody mobilizacyjne stosuje Grzyb, ale w każdym bądź razie zespół musi się odbudować, a konieczne do tego jest natychmiastowe wyrzucenie Chomskiego wraz z całą jego świtą pomocników. Ja nie wiem na co czekają, musi ktoś przyjść z zewnątrz, popatrzeć na to świeżym okiem i poukładać po nowemu. Paplanie się tym wylanym mleku nie pomoże, za dużo sobie zawodnicy z trenerem powiedzieli, a tego nie da się "nie od słyszeć".

as35 

Wysłany: 2020-07-13, 13:57   

miszarus napisał/a:
Paplanie się tym wylanym mleku nie pomoże, za dużo sobie zawodnicy z trenerem powiedzieli, a tego nie da się "nie od słyszeć".

Przecież wg nich to najlepszy galaktyce trener.
Możesz wiec swoja myśl rozwinąć?

Niestety każdy mecz z zajmującym miejsce trenera to mecz w plecy. Może i on ma tam jakieś wątpliwe zalety lecz ma tez niewątpliwe wady. Nie ma posłuchu i autorytetu u zawodników. Nie potrafi wykrzesać z nich tzw wkur... sportowego. Nie potrafi nauczyć
niczego. Nie potrafi podszlifować umiejętności tam gdzie trzeba. Nie potrafi pomóc zawodnikom w odczytaniu toru (sam nie ogarnia wiec jak- nie ogarnia swojego domowego też). Tu od razu - jak nie mamy innego kogoś to równie dobrze może nie być NIKOGO. Bedzie taniej.
P.S. Czy nie wydaje się ze dziś nasze orł.. nieloty winny od rana napier.. na torze i
warsztacie?
P.S.2 Jakie działania dyscyplinarne dla Karczmarza. Należy sie ostro.

miszarus 
STAL!

Wysłany: 2020-07-13, 14:07   

as35 napisał/a:
Tu od razu - jak nie mamy innego kogoś to równie dobrze może nie być NIKOGO. Bedzie taniej.
P.S. Czy nie wydaje się ze dziś nasze orł.. nieloty winny od rana napier.. na torze i
warsztacie?

O tym piszę, oni powinni trenować już od poprzedniego weekendu...tylko, że "TRENER" siedzi w domu zapewne i nic nie robi, bo w sumie on nic nie potrafi. Piąta kolejka, a oni dalej mają problem z limiterami - może nie ma kto im pomóc nie wiem, ale nazywanie Chomskiego "trenerem" jest nadużyciem. Nazwałbym go "wypełniaczem" programu za dobre pieniądze.
Wszyscy się cofają, nikt nie rozwija...on sam nie potrafi ich nauczyć, ale też chyba nie chce.

Co do mojej myśli, że sobie powiedzieli za dużo. Kasprzak podobno Zrugał Chomskiego, Zmarzlik chciał bronić Chomskiego i pokłócił się z KKejem. Grzyb dał wiązankę wszytskim, a Iversen z Thomsenem do dziś nie rozumieją co się stało. Szymek się popłakał i pozdrowił żonę, następnie zawinął się do domu i powiedział, że widzimy się w czwarek na dwóch kółkach przed meczem. Tak wyglądają relacje w naszym klubie.

leszek 

Wysłany: 2020-07-13, 14:23   

miszarus napisał/a:
Co do mojej myśli, że sobie powiedzieli za dużo. Kasprzak podobno Zrugał Chomskiego, Zmarzlik chciał bronić Chomskiego i pokłócił się z KKejem. Grzyb dał wiązankę wszytskim, a Iversen z Thomsenem do dziś nie rozumieją co się stało. Szymek się popłakał i pozdrowił żonę, następnie zawinął się do domu i powiedział, że widzimy się w czwarek na dwóch kółkach przed meczem. Tak wyglądają relacje w naszym klubie.

To atmosfera jest po chuju fest :) Brawo panie Chomski .

GM 

Wysłany: 2020-07-13, 15:16   

miszarus jeśli to co piszesz jest prawdą to wygląda na to że trener stosuje gierki psychologiczne na zawodnikach. To się nazywa manipulacja. Jak mnie wywalą to będzie tylko i wyłącznie wasza wina. Wpaja im poczucie winy. Mogę się mylić, ale to co napisałeś brzmi jak dramat. Zdołowało mnie jeszcze bardziej niż wczorajsza jazda...

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2020-07-13, 19:35   

Zastanawiam się po wczorajszym meczu kto tu komu robi na złość? Trener kibicom? Zawodnicy trenerowi? Oni wszyscy prezesowi?

Moim zdaniem czas trenera Chomskiego w Stali na pozycji menedżera trenera/instruktora sportu żużlowego dobiegł końca już kilka sezonów temu. Bezpowrotnie. Jeżeli jest prawdą to, co piszecie wyżej, to na co czeka prezes Grzyb? Na to, żeby to pierdolnęło do końca? Halo, panie prezesie, gdzie pan jest? Chce pan to przeczekać? Myśli, że może się uda i jakoś samo rozejdzie po kościach? Moim zdaniem to zaszło już za daleko. Wszyscy są pogubieni, wszyscy błądzą, nikt nikomu nie chce/nie potrafi pomóc. Czekamy, aż Rybnik zgasi światło? Oby się nie okazało, że to Stal wykręci na końcu żarówkę.

Limitery, starty, a raczej ich brak. Skoro taki zawodnik jak komentator Mirek Jabłoński, jak pierwszoligowy trener Bajerski szybko i trafnie potrafią zdiagnozować problem w Stali, to dlaczego nie potrafi tego nikt w klubie, a zwłaszcza sztab szkoleniowy? Paluch nie chce wchodzić w paradę Chomskiemu, Orzeł zwinął skrzydła w kłębek, a Chomski jest ewidentnie nieudolny. Może któryś wirażowy się weźmie i zrobi porządek w temacie jak odkręcać gaz na starcie i kiedy dopiero odkręcać go do końca. Podpowiem - na moje oko po puszczeniu sprzęgła gdy taśma poszła w górę, przed dojazdem do pierwszego łuku. A ja przecież nigdy nie startowałem nawet bez taśmy. Zauważyłem, że wielu zawodników nawet jak nie wygra startu, to ma taki dojazd do pierwszego łuku, że od razu wychodzi na prowadzenie lub zakłada tych po lewej (wiadomo, tych po prawej się nie da). świetnie to widać było na przykładzie zawodników Częstochowy w Zielonej Górze czy Leszna u nas w pierwszej kolejce.

Wczorajszy mecz upewnił mnie w jednym, potrzeba świeżej krwi. Nie wiem jaką punktówkę ma Jack Holder, ale on wygląda, jakby miał zginąć na torze. Jeździ mega dynamicznie, przebojowo i co najważniejsze skutecznie. Zauważcie, że on nam już nie tyle wygrywa biegi, co jeszcze pomaga nawet Zmarzlikowi, który tradycyjnie nie ma startów. Kangurek naprawdę mi imponuje, mam świadomość, że robi to pewnie za niezłe pieniądze, ale co najważniejsze jemu się che! Panowie ekstraligowcy, pobudka, zawodnik pierwszoligowy was ośmiesza, a on dopiero co zaczął sezon w swojej lidze!

Nie wiem co będzie dalej, ale ktoś z pary Szymon "połknięty kij" Woźniak - Krzysztof "mam to w pompie" Kasprzak na dzień dzisiejszy ma wylot ze składu, albo jedzie na zmianę do momentu złapania formy przez któregokolwiek z nich. Iversen jak już się rozjeździ, to powinien te 7-9 pktów robić.

Zmarzlik, Holder, Thomsen, Iversen, juniorzy i ćwierć Kasprzako-Woźniaka do utrzymania w lidze powinno wystarczyć, ale na litość boską nie taki był plan!
Pandemia? Brak sparingów? A kto je miał?? Banda nieudaczników szukająca wymówki wszędzie tylko nie u siebie.

leszek 

Wysłany: 2020-07-13, 19:49   

Brawo Lucas welkie graty za post .

ps . Swoja droga nasz goru stwierdzil , ze limitery to nie jest prawda :) Pocieszny jest ten pan .

czarli9 

Wysłany: 2020-07-13, 20:35   

Co do limiterów, byłem na meczu ZG-Gkm i wczoraj na derbach. W tym pierwszym meczu może z dwa razy było wyraźnie słychać charakterystyczny dźwięk zdławienia obrotów na starcie, natomiast wczoraj praktycznie w każdym biegu.

lupus 

Wysłany: 2020-07-13, 22:20   

Co prawda mecz oglądałem w tv ale skoro na czterech komentatorów, czterech słyszy, że problemem są limitery (UP) to znaczy, że są. Mnie wq...a jedna rzecz. Rozumiem, że można się pomylić raz, nawet dwa. Ale te pomyłki lecą już trzeci sezon. I dalej nam się wciska śpiewkę „tor nas zaskoczył”... może młody Holder powinien dostać etat trenera, skoro przychodzi na nieznane i śmiga aż oczy bolą to znaczy, że wie co robi i jak do tego dojść. Czyli dokładnie odwrotnie jak nasz obecny trener.

as35 

Wysłany: 2020-07-14, 18:16   

Don Lucas napisał/a:
Zastanawiam się po wczorajszym meczu kto tu komu robi na złość? Trener kibicom? Zawodnicy trenerowi? Oni wszyscy prezesowi

Co najmniej od dwóch sezonów też to obserwuje - ja to nazywam strajk na torze.

Don Lucas napisał/a:
Moim zdaniem czas trenera Chomskiego w Stali na pozycji menedżera trenera/instruktora sportu żużlowego dobiegł końca już kilka sezonów temu.

Wielu to widzi, niestety wydaje sie ze zawodnicy wola takiego trenera i stoją za nim murem (Zmarzlik, do niedawna Kasprzak, teraz Iversen) . Wola takiego co pozwala im odpier..amatorkę za zawodowe pieniądze. Wola takiego co pozwala im ustawiać taktykę pod ich interes a nie interes drużyny. Dlatego prezes jest miedzy młotem a kowadłem. Słowa Zmarzlika wiele mówią o urażonej dumie mistrza - jak ktoś śmie mu zwracać uwagę ze jedzie jak ostatni ..... . Niestety doprowadzi to do sytuacji już znanej - mistrz 18 punktów reszta 10 bo wszystko pod mistrza jest robione. Pamiętacie?

Don Lucas napisał/a:
Limitery, starty, a raczej ich brak. Skoro taki zawodnik jak komentator Mirek Jabłoński, jak pierwszoligowy trener Bajerski szybko i trafnie potrafią zdiagnozować problem w Stali, to dlaczego nie potrafi tego nikt w klubie, a zwłaszcza sztab szkoleniowy? Paluch nie chce wchodzić w paradę Chomskiemu, Orzeł zwinął skrzydła w kłębek, a Chomski jest ewidentnie nieudolny.

My nie mamy sztabu szkoleniowego- mamy ludzi zatrudnionych na etatach przypisanych do sztabu szkoleniowego. Szczególnie żal mi Orła. Kiedyś Orzeł to brzmiało dumnie, przed Orłem drżał każdy przeciwnik, Orła było pełno i wszędzie. teraz stoi ze spuszczona głowa nad programem z zajmującym miejsce trenera i wpatruje się w kratki.. ot czasami pomoże zajmującemu miejsce trenera podsumować punkty w biegu.

Don Lucas napisał/a:
Zmarzlik, Holder, Thomsen, Iversen, juniorzy i ćwierć Kasprzako-Woźniaka do utrzymania w lidze powinno wystarczyć, ale na litość boską nie taki był plan!
Pandemia? Brak sparingów? A kto je miał?? Banda nieudaczników szukająca wymówki wszędzie tylko nie u siebie.

Od dawna postuluje zdjęcie parasola nad zawodnikami którzy pozują na zawodowców a są zwykłymi amatorami. Niestety dalej jest duże grono Kibiców łykających ich idiotyczne wymówki typu: nowe majtki , silniki, ciśnienie a teraz limitery. Wszystko to wymówki amatorów- i jeśli to robią na amatorskich kontraktach to ok.

lomboNET 

Wysłany: 2020-07-14, 20:42   

Cytat:
Niestety doprowadzi to do sytuacji już znanej - mistrz 18 punktów reszta 10 bo wszystko pod mistrza jest robione. Pamiętacie?

Że Świstem tak było. Paluch mi kiedyś opowiadał. Zrobili tor pod zespół, przyjechał Świst i kazał ubijać bo po tym nie będzie jeździł.

Też uważam że wstrząs jest potrzebny. Jedynie Bartek nie powinien być krytykowany bo co jak co ale ambicję ma większą niż cała reszta razem wzięta.

Panie Prezesie In Mushroom we trust.

as35 

Wysłany: 2020-07-15, 18:13   

lomboNET napisał/a:
Jedynie Bartek nie powinien być krytykowany bo co jak co ale ambicję ma większą niż cała reszta razem wzięta.

Poważnie ? Hmmm coś mu ta ambicja nie pomaga - ostatnio to dopiero gość Holder wyzwolił w nim ciut chęci walki. W pierwszym biegu w Zielonej to oznaka tej ambicji?

lomboNET 

Wysłany: 2020-07-15, 20:32   

As nie przesadzaj. Ten chłopak wsadzi głowę tam gdzie inni nie wsadzili by przedniego koła.
Nastawiłeś się na "nie" i walisz bez opamiętania. Nie wyszedł mu bieg - zdarza się. Ale ile takich biegów było w jego karierze?
Czepiać się można wszystkich ale Bartkowi się nie należy.
Walnij se browara. Piękny letni wieczór jest 😎

as35 

Wysłany: 2020-07-15, 22:02   

lomboNET napisał/a:
As nie przesadzaj. Ten chłopak wsadzi głowę tam gdzie inni nie wsadzili by przedniego koła.
Nastawiłeś się na "nie" i walisz bez opamiętania. Nie wyszedł mu bieg - zdarza się. Ale ile takich biegów było w jego karierze?
Czepiać się można wszystkich ale Bartkowi się nie należy.
Walnij se browara. Piękny letni wieczór jest 😎

Tez tak myślałem ale od pewnego czasu blask już mnie tak nie oślepia. Wrócimy do dyskusji za pewien czas....

Odpowiedz do tematu