Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I runda Ekstraligi 2020: Stal Gorzów - Unia Leszno
Autor Wiadomość
TOMEK

Wysłany: 2020-06-16, 22:05   

Patrzę i oczom nie wierzę... w końcu skumaliscie, ze Chomski to największy hamulcowy w Stali? Alleluja! Lepiej późno, niż wcale. Tylko tu nie wyjeżdżajcie teraz ze Świstami, bo to ta sama półka. Na dodatek to lisek farbowany na żółto-biało-zielono...

Chomski won

mazinho 

Wysłany: 2020-06-16, 22:25   

To może i ja na spokojnie napiszę o ostatnim meczu z Lesznem. Zanim to zrobię, rozłożymy na czynniki pierwsze naszych zawodników i pola startowe, które rozkładają się tak:

Bartosz Zmarzlik 10+1 (t,2,3,2,0,1,2*), Pojedynki: 7:7

Wygrane pojedynki: Kurtz x2,Pawlicki,Szlauderbach,Kołodziej x2, Kubera, Przegrane pojedynki: Sajfutdtinow x3, Smektała, Kubera x2, Pawlicki

POLE
A (2)
B (t)
C (2,1)
D (3,0,2*)

Krzysztof Kasprzak 9 (2,3,1,1,2,t), Pojedynki: 5:7

Wygrane pojedynki: Smektała x2, Kurtz, Szlauderbach,Kubera, Przegrane pojedynki: Sajfutdtinow x2,Kubera,Pawlicki x3, Kołodziej

POLE
A (3,2,t)
B (1)
C
D (2,1)

Szymon Woźniak 8 (0,1,1-,3,3), Pojedynki: 6:4

Wygrane pojedynki: Smektała,Szlauderbach, Kurtz, Sajfutdtinow,Kubera,Kołodziej, Przegrane pojedynki: Kołodziej,Pawlicki x2,Kurtz,

POLE
A (3)
B (0,1,3)
C (1)
D

Anders Thomsen 10+1 (2,3,3,0,1*,1), Pojedynki: 6:6

Wygrane pojedynki: Kołodziej x2, Sajfutdtinow, Kurtz, Smektała,Kubera, Przegrane pojedynki: Pawlicki x3, Kołodziej, Sajfutdtinow x2

POLE
A (3)
B (3)
C (0,1*,1)
D (2)

Rafał Karczmarz 4 (0,2,0,0,2,0), Pojedynki 2:10

Wygrane pojedynki: Kubera, Szlauderbach, Przegrane pojedynki: Sajfutdtinow x3, Smektała, Szlauderbach, Kurtz, Kubera, Kołodziej x2, Pawlicki

POLE
A (2,0,0)
B (0,2)
C (0)
D

Mateusz Bartkowiak 0 (0,-,0), Pojedynki 0:4
Wygrane pojedynki: Przegrane pojedynki: Szlauderbach, Kubera, Kurtz, Smektała

POLE
A
B
C (0)
D (0)

ZZtki: pola: C (Zmarzlik), B (Woźniak), C (Thomsen), Kasprzak (A)

Jednym słowem dziwny to był mecz. Do połowy zawodów były dwa pola - chodziło szczególnie pole (A), ciutkę tylko gorsze (D), słabe (B) i beznadziejne (C). Przez siedem biegów tylko dwa razy nasi seniorzy jechali na polu A - Kasprzak i Thomsen (wykorzystali to w pełni),a nasi liderzy - Zmarzlik i Woźniak zaczynali głównie z niekorzystnych pól B i C.

Dlatego jednym z kilku czynników, które wpłyneło na wynik było m.in. wylosowanie gorszego zestawu pól startowych w pierwszej fazie meczu. Kluczowy okazał się też początek, gdzie na gorszych polach startowych stawali teoretycznie nasi liderzy.

Drugi czynnik to: zła taktyka w trakcie spotkania. Wiem, wiem..łatwo się pisze po fakcie, ale...analizując na bieżąco poszczególne biegi, poszczególne pola startowe i stosunek pól startowych można było dojść do wniosku, że naszym najsłabszym zawodnikiem był...Kasprzak pomimo, że punkty tego nie mówią. Kasprzak przez cały mecz trafiał na korzystne pola startowe (szczególnie bieg 5, gdzie miał teoretycznie łatwiejszych rywali) i jego punkty zaciemniały jego właściwą postawę i moc. Krzychowi tez starczało szybkości gdzieś na dwa okrążenia i na tym twardym torze męczył się niemiłosiernie. Szkoda, że kiedy Szymonowi odeszły dwa razy pola B i raz pole C na mocnych rywali nie dostał szansy na nieco korzystniejszym polu D. Niepotrzebnie teoretycznie najmocniejszego zawodnika puszczamy od razu jako pierwsza ZZ-tka. Zmarzlik, pomimo słabego meczu powinien w teorii być zostawiony na końcówkę meczu. Niestety na koniec meczu została nam najsłabsza ZZ-tka (Kasprzak). Ten sam najsłabszy senior poprostu nie mógł nam dał nic pozytywnego w ostatnim biegu, bo też nie było możliwości taktycznej - teoretycznie mieliśmy lepiej obsadzony 14 bieg i słabiej 15.

Bardzo ważny czynnik to...słaba postawa Zmarzlika, który wygrał zaledwie 50 procent pojedynków z rywalami i zaliczył dwie porażki z juniorem gości - Kuberą. Ja nie pamiętam tak słabego spotkania w wykonaniu naszego lidera. Taktykę całą oparlismy na Zmarzliku, który niestety wywiązał się z roli lidera drużyny.

Niestety nasi juniorzy przegrali też 4 do 10+1, co też przy słabszej postawie naszego lidera było gwoździem do trumny.

O startach było już wszystko napisane. Startów po prostu nie było, aczkolwiek w pierwzej fazie meczu to co wspomnialem, decydowały pola startowe. Ciekawe właśnie co wpłynęło na taką dysproporcję tych pól startowych.

Z plusów to na pewno...tor do walki, dyspozycja Thomsena, który był naszym liderem w meczu z Unią (jego słabsza końcówka wpłyneła na to, że jechał aż 3 razy pod rząd na mocnych rywali z pola C!). Cieszy też końcówka w wykonaniu Woźniaka, trzeba wykorzystywać jego atut - czyli niemal perfekcyjne starty z pola A i ogromna skutecznośc z tego pola. Trzeba w przyszlosci układac tak taktykę by startował jak najcześciej z tego pola startowego.

Najważniejsze, że po meczu padły meskie rozmowy i oberwało sie niemal wszystkim. Dzisiaj odbył się trening, na którym zjawił się Zmarzlik, Woźniak i wszyscy juniorzy. Ćwiczono starty na twardym torze, były też pojedynki na dwa okrążenia. Szczególnie widać sportową złość u Zmarzlika, który po słabszym wystepie ligowym od razu chciał trenowac, testowac nowe silniki.

Co ciekawe jeden z naszych juniorów, który w ogole nie wyjechał w meczu z Lesznem...z tego co do mnie doszło miał dwa razy pokonac Zmarzlika (fakt testował i jechał na starych oponach, ale liczy się sam fakt) i na Lublin na 95 % szykuje się zmiana w pozycji juniorskiej. Odpocząć będzie musiał prawdopodobnie Mateusz Bartkowiak.

Szkoda, ze kwarantanny nie przechodził Marcus Birkemose, bo Duńczyk przy takiej postawie juniorskiej zaliczył już by dwa ligowe starty, a tak na seniorów musieliśmy męczyć oko zawodnika, który za 3 miesiące skończy przygodę ze Stalą Gorzów i prawdopodobnie karierę. Trzeba mlodego Duna sciagac jak najszybciej do Polski, bo przy tasmach seniorów nie mamy żadnej alternatywy.

Uważam, że w Lublinie (gdzie przewidują co jakiś czas burze), przy ZZtce mamy szansę na dobry wynik. Niech tylko Zmarzlik pojedzie jak lider, a Thomsen i Woźniak utrzymają formę i powinno być w kontakcie.

Co do rozliczania zawodników, poczekajmy trochę. Ja mam swoje przemyślenia na temat przyszłego sezonu (wymiany nawet połowy kadry seniorskiej), ale to nie czas i moment na to. Wszyscy jestesmy wkurzeni po inauguracji, ale zachowajmy chłodną głowę. Unia miała takich zawodników jak Sajfutdtinow, Pawlicki, Kołodziej i Kuberę. My tylko Thomsena, Woźniaka i zawodzącego Zmarzlika. Wierzę, że Zmarzlik udowodni, że może być liderem tego zespołu i będzie wygrywał z mocnymi zawodnikami ekip przeciwnych. Bo bez skutecznego Zmarzlika, przegrywającego niemal wszystko z liderami ekip przeciwnych, przy tej tabeli biegowej i ZZ-tce niestety za wiele nie zwojujemy.

PS Pamietajcie, walczymy o play-offy. Najważniejsze będą dwumecze z Lublinem, Zieloną Górą i Grudziądzem. Tam trzeba ugrac jak najwięcej, punty na Częstochowie, Wrocławiu i Lesznie to dodatek, jednak porażki z tymi ekipami ujmy nie przynoszą.

boberGW 

Wysłany: 2020-06-16, 22:40   

mazinho napisał/a:
Szkoda, ze kwarantanny nie przechodził Marcus Birkemose, bo Duńczyk przy takiej postawie juniorskiej zaliczył już by dwa ligowe starty, a tak na seniorów musieliśmy męczyć oko zawodnika, który za 3 miesiące skończy przygodę ze Stalą Gorzów i prawdopodobnie karierę. Trzeba mlodego Duna sciagac jak najszybciej do Polski, bo przy tasmach seniorów nie mamy żadnej alternatywy.

I za kogo wg Ciebie by pojechał? Ciekawi mnie to bardzo.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Danonek920

Wysłany: 2020-06-16, 23:03   

Też mi się nie podobała jazda Kasprzaka, ogólnie jego styl jazdy zupełnie nie sprawdza się na twarde tory, które teraz dominują. Niestety obawiam się, że podobnie może być z Iversenem. To są zawodnicy, którzy nie dość, że najlepsze lata mają prawdopodobnie za sobą to oni świetnie jeżdżący na torach przyczepnych, które poszły do lamusa. Jeśli nie stać nas na żadną gwiazdę to zarząd powinien chyba próbować zainwestować w kogoś młodego typu Kurtz czy Lambert( wiem, że są nie do wyjęcia) niż oczekiwać, że ktoś nagle wyskoczy. Bardzo podoba mi się jak Thomsen się rozwija, czuję, że będziemy mieć z niego pociechę. Woźniak typowy startowiec, trochę mi przypomina Hampela, ale na 2 linię to zawodnik idealny. Cieszę się, że jakiś junior zastąpi Bartkowiaka jeśli to prawda co piszesz, bo Bartkowiak po prostu zawsze odpuszcza jak jest w kontakcie, nic z jego biegów nie wynika. Kiedyś jak jeździł Łukasz C , który nie miał wysokich umiejętności, to chociaż widać było , że trzyma gaz i czasem przeszkadzał rywalowi. Nie wiem czy piszesz o Nowackim czy Jasińskim, ale fajnie by właśnie było gdyby chociaż walczyli z rywalem.

Maciex 

Team: Poznańscy Stalowcy
Wysłany: 2020-06-17, 07:48   

Niestety ale nie mogłem oglądać pierwszego meczu.

Bulwersuje mnie wypowiedź trenera Chomskiego: "Tor nas zaskoczył". :roll:

Przepraszam bardzo ale taka wypowiedź to może paść z ust młodego 16 letniego juniora a nie trenera z tak dużym doświadczeniem. Prognozy pogody były znane + wiadomo, że czerwcowe opady w Gorzowie są intensywne. Tłumaczenie na poziomie gimnazjalisty, który poszedł na wagary.

Czuję, że ta porażka będzie nam się długo odbijała. Przed nami ciężki wyjazd do Lublina gdzie sukcesem będzie nawiązanie walki z "lubelakami"

PS. Zapraszam do wątku meczowego dot. meczu z Lublinem

leszek 

Wysłany: 2020-06-17, 16:00   

Maciex napisał/a:
Bulwersuje mnie wypowiedź trenera Chomskiego: "Tor nas zaskoczył

A mnie nie :) Ja sie od kilku sezonow przyzwyczailem , Ty nie ??? Od kiedy kolkego sypatyczny zjawiasz sie na Slaskiej ?? Przeciez odkad trenerem jest Pan Stanislaw , mecz przegrany to jest ta sama nawijka .
Maciex napisał/a:
Tłumaczenie na poziomie gimnazjalisty, który poszedł na wagary.

No niby tak , ale jednak ! Zawodnik , ktory jedzie 10 - ty sezon wzwyz nie powinien sie tak glupio tlumaczyc - taka prawda . Tymbardziej na swoim torze .
Maciex napisał/a:
PS. Zapraszam do wątku meczowego dot. meczu z Lublinem

A ja najlepiej na piwo i dyskusje z browarkiem w reku .

Swoja droga to szkoda , ze w tak martwym sezonie i nie tylko , my forumowicze nie mamy odwagi spotkac sie w wiekszym gronie na zakrapianej pogaduszcce . Podejrzewam , ze wszyscy krytycy i zwolennicy naszego trenera , zawodnikow , zarzadu w spokoju i przy browarku by sie nie dogadali :) Taka moja sugestia . W koncu wszystkim nam lezy dobro klubu i to tyle juz w tym watku . Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie .

as35 

Wysłany: 2020-06-17, 19:49   

Don Lucas napisał/a:
Przede wszystkim trzeba pisać merytorycznie. Wywalić Chomskiego i co? Kto za niego?

Ile razy pisać - każdy lub NIKT. Plastron na tym stanowisku nie będzie gorszy (tym bardziej wakat- kasa zostaje na juniorów). Zajmujący miejsce trenera - nie ogarnia toru (sam to przyznaje), nie potrafi wyciągnąć wniosków i wskazać na przyczyny porażek (sam to przyznaje), nie potrafi zmotywować zawodników do pracy (tu wyniki i styl pokazują), nie ogarnia taktyki (znów wyniki), nie potrafi reagować na to dzieje się na torze ( wyniki i styl), nie posiada autorytetu (zawodnicy robią co chcą - wyniki) Coś pominąłem ? I teraz czy - puste miejsce - będzie gorszy?

[ Dodano: 2020-06-17, 20:55 ]
GM napisał/a:
as35 na trenera, mazinho na menedżera i taktyka i DMP x10 murowane.

Gorszy bym nie był :-) - tak samo nie znam się na układaniu toru ( znaczy nigdy tego nie robiłem ale ok), na taktyce się nie znam ( tu znów remis) może więcej porównań ale w jednym przynajmniej jestem lepszy - potrafię obsłużyć program meczu w apce ;-) 100 razy szybciej niż Chomski ręcznie i nie potrzebuję do tego pomocników ;-) . Do tego mogę brać 75 % tego co on :-) . I co kto jest lepszy? Co do taktyki - dobre wskazanie :-)

Odpowiedz do tematu