Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obecna sytuacja w Stali Gorzów. Pytania, sugestie
Autor Wiadomość
lomboNET 

Wysłany: 2019-11-20, 09:58   

Sukcesów nie mozna mu odmówić ale wiemy też że wszystko ma podwójne dno.
Zawodnicy odchodził pokłóceni z klubem, kredyt na 5 lat przez 7 lat nie został splacony.
Do tego dochodzą tematy finansowe i prowizje za sponsorów, premie przyznane samemu sobie za mistrzostwo i inne. Pytanie brzmi czy gdyby klub finansowo był prowadzony bez pijaw to czy w tym roku nie było by kryzysu.
Pytanie jaka była skala odpływu pieniędzy bokiem i czy czasem sumarycznie nie była to kwota pozwalająca rok temu na zatrzymanie Vaculika, przy tym lepszych wyników, wyższej frekwencji na trybunach i play off zamiast baraży.
Duzo wychodzi na jaw i niestety ale minione sukcesy są powoli przykrywane rzeczywistością z jaką klub był prowadzony przez te lata i czego efekt mamy dziś i w zakończonym sezonie.

Było pięknie ale podobnie jak w Wiśle Kraków po latach sukcesów wychodzi życie na kredyt i fatalne zarządzanie.

Ja żegnam prezesa bez większych emocji właśnie dlatego. Były sukces ale i trupy w szafie. To że mamy finansowe problemy to wynik jego działalności.

Powodzenia w życiu zawodowym.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-11-20, 10:39   

Ja myślę, że Zmorze należą się brawa i szacunek za wiele sukcesów Stali, natomiast bura za ostatnie dwa lata prowadzenia klubu.

Ot, po prostu trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny, a niestety Panu Maciejowi tego zabrakło.

Mam tylko nadzieję, że klub jest w dobrych rękach i mamy na kilka lat spokój.

pimpsson 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-11-20, 12:42   

No cóż - sukcesów panu Zmorze nijak nie można ani nawet nie wolno odmawiać. Rzeczywiście wyniki były. Ale one już były. Teraz trzeba spojrzeć na to jak wygląda sytuacja klubu, która raczej różowa nie jest, jak wyglądają relacje ze sponsorami - a ubyło ich cała masa jak wieść niesie przez traktowanie ich przez pana Zmorę, co tak naprawdę stało się z marketingowcami klubowymi, którzy przynosili pieniądze itp. itd. Tak naprawdę w moim odczuciu był to już ostatni dzwonek na zmianę, bo atmosfera wokół pana Zmory mocno się zagęściła i było to dużą szkodą dla klubu. Oby nowe otwarcie wykonane przez prezesa Grzyba było kontynuowane z sukcesami
Je...ał ich pies!!!"

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-11-20, 16:36   

Ja mam tylko pytanie do wszystkich członków BSC - gdzie żeście ku..a byli przez ostatnie lata? Wiedzieliście co się dzieje, jak wam nie wstyd? Zachowaliście się jak owieczki idąc za swoim "przewodnikiem" i nie zrobiliście nic, kompletnie nic... Gdyby nie kibice i jeden dociekliwy dziennikarz dalej paplalibyście się w swoim gó...ie. To nie może tak funkcjonować. Wstyd panowie, wstyd!

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-11-20, 22:52   

Brawo GM za post! Okazali się zwykłymi baranami strzyżonymi przez prezesa-cwaniaczka. Z drugiej strony ich kasa, ich wola. Najgorsze jest to, że swoją postawą dawali BYŁEMU prezesowi ciche pozwolenie na takie działanie, a ten działał na szkodę klubu, bo sobie krzywdy nie robił.

lomboNET napisał/a:
a żegnam prezesa bez większych emocji właśnie dlatego. Były sukces ale i trupy w szafie. To że mamy finansowe problemy to wynik jego działalności.
A ja go żegnam ozięble. Sukcesy to nie jego zasługa, tylko grupy ludzi, która na nie pracowała. Z wielu źródeł wiem, że on w tym klubie był zwykłym figurantem, który pojawiał się i znikał. Całą brudną robotę wykonywała ekipa pracująca. On był tylko twarzą sukcesów, właśnie tych sukcesów, które mu tak ochoczo wielu z was przypisuje. Typowy spijacz śmietanki. Nie szanuję typa, ale to już wiecie. Jego czas przeminął. Najgorsze jest to, że przyszłe pokolenia pomyślą o nim, jako prezesie, który zdobył dwa razy majstra. :roll:

Marek 

Wysłany: 2019-11-20, 23:26   

Cytat:
Z wielu źródeł wiem, że on w tym klubie był zwykłym figurantem, który pojawiał się i znikał. Całą brudną robotę wykonywała ekipa pracująca.

To te długi i zarzuty które przedstawiacie Zmorze widzę to nie jego wina , tylko ekipy pracującej :):) Przecież On sie tylko pojawiał i znikał :):) ja rozumiem krytykę , ale nie przeginajcie ! Zmora zrobił bardzo dużo fajnych rzeczy dla Stali ! Ostatnie dwa lata poczuł się za pewnie ..... a z tym że nowy zarząd jest taki cacy to poczekam chociaż ze trzy sezony . Największy plus Zmory był taki, że żaden cwaniaczek po słabym sezonie nigdy nie dostał podwyżki ....

Yankes 

Wysłany: 2019-11-21, 10:04   

Ja Zmorę żegnam z żalem.

Bo to był naprawde fajny model - mieliśmy prezesa z rynku, nie żadnego bonzo, który albo wpiernicza się i mąci jak Termiński czy Skrzydlewski albo jak Półtorakowa zawinie się z kasą i klub nagle nie ma połowy budżetu. Przez jakiś czas to naprawdę dobrze działało i dawało stabilność.

Więc żal mi, że przez zasiedziałość, butę i pazerność omal nie doprowadził do katastrofy. Dzięki wynikom poczuł się tak pewnie, że za każdym razem jak był problem/ konflikt musiało być "albo po mojemu, albo wyp*** stół do góry nogami". Przykłady - Zagar, Iversem, Vaculik, Kugler, Gumowski, sponsorzy...
Widać że nie bez powodu w wielu instytucjach są limity kadencji, na przykład prezydenta.

Za to do bilansu na plus oprócz tytułów dodam jeszcze pilnowanie, żeby Stal miała spokój w mediach i nie wyciąganie wojenek na zewnątrz, a także reaktywację piłki ręcznej.

Prezes Grzyb wygląda obiecująco, ale spokojny będę dopiero jak zobaczę tych wszystkich wracających sponsorów.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-11-21, 12:32   

Yankes napisał/a:
Ja Zmorę żegnam z żalem.

Bo to był naprawde fajny model - mieliśmy prezesa z rynku, nie żadnego bonzo, który albo wpiernicza się i mąci jak Termiński czy Skrzydlewski albo jak Półtorakowa zawinie się z kasą i klub nagle nie ma połowy budżetu. Przez jakiś czas to naprawdę dobrze działało i dawało stabilność.

Więc żal mi, że przez zasiedziałość, butę i pazerność omal nie doprowadził do katastrofy. Dzięki wynikom poczuł się tak pewnie, że za każdym razem jak był problem/ konflikt musiało być "albo po mojemu, albo wyp*** stół do góry nogami". Przykłady - Zagar, Iversem, Vaculik, Kugler, Gumowski, sponsorzy...
Widać że nie bez powodu w wielu instytucjach są limity kadencji, na przykład prezydenta.

Za to do bilansu na plus oprócz tytułów dodam jeszcze pilnowanie, żeby Stal miała spokój w mediach i nie wyciąganie wojenek na zewnątrz, a także reaktywację piłki ręcznej.

Prezes Grzyb wygląda obiecująco, ale spokojny będę dopiero jak zobaczę tych wszystkich wracających sponsorów.

Właśnie tego najbardziej szkoda. Bo wszystko wyglądało przez lata nieźle, niestety Zmora popadł w kozi róg z własnej winy. Faktycznie chyba z własnej pychy.

Najważniejsze w tej chwili jest to, żeby Pan Grzyb okazał się w pełni kompetentną osobą, a nie karierowiczem chcącym wypromować swoje nazwisko na nazwie klubu.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-11-21, 23:53   

Marek napisał/a:
Największy plus Zmory był taki, że żaden cwaniaczek po słabym sezonie nigdy nie dostał podwyżki ....
A Zagar i Iversen ustalonej kasy. Życzę Ci, żeby też Cię tak kiedyś potraktował pracodawca jak tych 2 żużlowców, no chyba, że jesteś na samozatrudnieniu, wówczas nie poczujesz. :oops:

Marek napisał/a:
a z tym że nowy zarząd jest taki cacy to poczekam chociaż ze trzy sezony
I słusznie, również uważam, że z peanami trzeba poczekać. Tylko dlaczego aż trzy sezony?? Myślisz, że aż tak Zmora zepsuł sytuację w klubie, że nowym dajesz 3 sezony na przywrócenie Stali na wyjście na prostą? No to grubo.

Yankes napisał/a:
Ja Zmorę żegnam z żalem.
Ale on jeszcze żyje, nie umarł, tylko został odspawany od stołka. :-)

Dla mnie plan na Stal jest następujący: przez kilka lat przynajmniej rządzi M. Grzyb przy współudziale np. Maszońskiego czy Kozaryna, wraca do życia BSC i inni sponsorzy (może Woodwaste??) a potem jeden z nich przejmuje pałeczkę od prezesa Grzyba i działa dalej. Możliwy jest też model leszczyński zarządzania klubem, gdzie głowni sponsorzy założyli oligarchię i wspólnie rządzą klubem i jak widać robią to świetnie, o czym wspominał nie tak dawno p. Dworakowski. Tam wszystko jest poukładane i działa od kilku lat na zdrowych zasadach. Jak długo jeszcze nie wiadomo, ale nic też nie zapowiada tego, żeby nagle miało to się rozlecieć. Osobiście ten model mi się podoba, bo ciężar prowadzenia klubu jest rozłożony na kilka osób, a jeden z nich przemawia w imieniu wszystkich wspólnym głosem i reprezentuje klub na zewnątrz jako prezes. Można? Można. Kwestia chęci i połączenia sił w ramach wspólnego interesu. Tam są jednak ludzie, którzy nie przyszli dorabiać się na Unii, tylko tą Unie wzmocnić i promować. Efekt 5 DMP w 7 lat?
Ostatnio zmieniony przez poro 2019-11-26, 15:06, w całości zmieniany 1 raz  

Marek 

Wysłany: 2019-11-22, 00:49   

Cytat:
A Zagar i Iversen ustalonej kasy. Życzę Ci, żeby też Cię tak kiedyś potraktował pracodawca jak tych 2 żużlowców, no chyba, że jesteś na samozatrudnieniu, wówczas nie poczujesz.

Najpierw proszę zaktualizować kto tym zawodnikom nie zapłacił :):) Nigdy pracodawca mnie tak nie potraktował ponieważ umowa opierała tylko na kasę która wyniosła z prawa a nie z tzw. Kontraktu sponsorskiego , które do tej pory jest tylko i wyłącznie omijaniem prawa :):)
Cytat:
słusznie, również uważam, że z peanami trzeba poczekać. Tylko dlaczego aż trzy sezony?? Myślisz, że aż tak Zmora zepsuł sytuację w klubie, że nowym dajesz 3 sezony na przywrócenie Stali na wyjście na prostą? No to grubo.

A pamiętasz pierwsze lata za Zmory ???
I z tymi atakami na Zmorę to proszę się lekko wstrzymać dopóki nie znacie wszystkich... faktów :):) a takie miłe to one nie są :):) Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez poro 2019-11-26, 15:09, w całości zmieniany 1 raz  

Tomash148 

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2019-11-22, 08:15   

Marek napisał/a:
A pamiętasz pierwsze lata za Zmory ???
I z tymi atakami na Zmorę to proszę się lekko wstrzymać dopóki nie znacie wszystkich... faktów :):) a takie miłe to one nie są :):) Pozdrawiam

Oczywiście, że nie są one miłe. Odpływ wielu sponsorów, a co gorsza świetnych zawodników, rozsadzanie klubu od środka. Dalej wymieniać? Ach masz rację, to się po prostu ludzie tak na irka uwzięli. Nikt racji nie ma, każdy konfabuluje. On sam jeden uczciwy przeciw sponsorom, Iversenom, Zagarom, Vaculikom itd itd...

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-11-22, 11:15   

Nieco z innej beczki - nie uważacie, że bez sensem jest iż jeżeli chce przedłużyć karnet, ale na inny sektor to muszę już płacić normalną cenę (bez rabatu za przedłużenie)? Troszkę mnie to dziwi...

michalr 

Wysłany: 2019-11-22, 11:51   

Ja zmieniałem miejsce przed sezonem 2018 o ile dobrze pamiętam i zachowałem zniżkę a z tego co zrozumiałem to zasady od tego momentu się nie zmieniły więc też powinieneś zniżkę zachować ale to dopiero od 5 grudnia. Przynajmniej tyle zrozumiałem z oficjalki o karnetach w niedzielę jadę po swoje karnety to się z ciekawości dopytam jak to wygląda.

krzysiugumisiu

Wysłany: 2019-11-22, 21:47   

marcin_crx napisał/a:
Nieco z innej beczki - nie uważacie, że bez sensem jest iż jeżeli chce przedłużyć karnet, ale na inny sektor to muszę już płacić normalną cenę (bez rabatu za przedłużenie)? Troszkę mnie to dziwi...

"Harmonogram sprzedaży karnetów:

Sprzedaż zamknięta od 16.11 do 4.12 - Gwarancja miejsca dla posiadaczy karnetów z sezonu 2019 i niższa cena. Przy zakupie należy okazać karnet z sezonu 2019.

Sprzedaż otwarta od 5.12 do 22.12 - Bez gwarancji miejsca dla posiadaczy karnetów z sezonu 2019, z zachowaniem niższej ceny w tej samej strefie cenowej. Pozostali kibice mogą już w tym terminie nabyć karnet.

Sprzedaż otwarta od 23.12."

Jeżeli nie zmieniasz strefy cenowej to od 5 do 22 grudnia zniżkę będziesz miał. Chociaż moim zdaniem mogłaby być taka zniżka w każdej strefie, bo wszędzie wynosi 20 zł.

Odpowiedz do tematu