Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Złamany obojczyk Kasprzaka. Co dalej?
Autor Wiadomość
PavelN11 

Wysłany: 2017-05-13, 07:14   

Widze, że pamieć kibiców jak zwykle jest bardzo krótka i już niektórzy zapomnieli jak swoimi świetnymi występami w PO 3 lata temu na naszym stadionie ogromnie przyczynił się do DMP. Chociażby za to należy mu się trochę szacunku, no ale jak widać to za dużo.

mekto72 

Wysłany: 2017-05-13, 07:31   

Chyba lepszy taki Linus niż trzeci junior. Ma za zadanie robić 4 pkt. u siebie i tym doprowadzić nas do Play-off. A co do naszych juniorów, to błagam, wymaganie na własnym torze 1 pkt ?
Nasza czwórka spokojnie zrobi 40 i tu mówię o Lesznie, więc juniorzy z Linusem musieliby uciułać 6 pkt. O ile Linus mógłby objechać Karpowa,Hampela czy Protasa, to w przypadku Leszna wątpię czy uda mu się objechać któregokolwiek seniora. Zatem czeka nas najcięższy mecz u siebie.

yagr

Wysłany: 2017-05-13, 09:45   

Nie ukrywam, że jestem zaskoczony zakontraktowaniem Linusa jak pewnie większość kibiców. Nie ukrywam, że liczyłem iż tym szóstym będzie młody i perspektywiczny Niemiec. Niemniej mam zaufanie do naszego zarządu ale przy okazji zachodzę w głowę co było czynnikiem decydującym o takiej a nie innej decyzji. Może kiedyś się dowiemy. Prawdopodobnie jak zwykle rozeszło się o pieniądze ( i nie tylko o to ).Bo jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo , że chodzi o pieniądze - stare nasze ( chyba ) polskie powiedzenie. No dobrze. Ale przypuśćmy, że mamy tego Kaia i w najbliższych dwóch meczach ma on jak to się mówi "dzień konia" trzaska dwucyfrówki i co dalej ? Wraca Krzysztof i co ? Kogo odstawiamy ? Podobno nie zmienia się zwycięskiego składu no i mamy "kwasy". Od Linusa przy całej sympatii trudno oczekiwać wyniku nawet zbliżonego do dwucyfrowego choć daj mu Boże i nam też. Po drugie jak tu zrobić przyśpieszony kurs wtajemniczenia Niemca z naszym torem, jego ścieżkami, jego geometrią itd. itd. Linusowi nic nie trzeba tłumaczyć , jedynie spasować go z nawierzchnią. Przykład Wrocławia pokazał co to znaczy dobrze spasowana motorynka. Maks Drabik przesiadł się na furmankę , którą pewnie babcia Sławka Drabika w garażu robiła no i nie ma Maksa. Może niech mu (Linusowi) Niels pomoże tak jak pomógł Martinowi we Wrocławiu. Przed sezonem pisałem , że z naszych juniorów będziemy zadowoleni i nawet się nie spodziewałem , że już po trzech meczach mogę z czystym sumieniem powiedzieć - miałem rację. Takie myślenie że nasi zdobędą tylko jeden punkt i w pewnym sensie wypisywanie o tym na portalach może być "demoralizujące" dla naszych "kogutów". Bo niby co mają sobie jechać i dojechać a wszyscy mamy im klaskać i mówić , że nic się nie stało, że mają czas itd. Nie panowie i panie - powinniśmy oczekiwać od młodych co najmniej kilku punktów bo oni naprawdę są nieźli tylko nie głaskajmy ich tak. Mówi się , że i kota można zagłaskać na śmierć. I tak jak uważam , że przy dobrze usprzętowionych naszych juniorach tak i po Linusie można spodziewać się kapitalnych wyścigów. Myślę , że Linusa do pary z Nielsem a Przemka z Martinem i będzie okey. No i jeszcze dzisiejsze SGP. Oczywiście ważne ale dla kibiców ważniejsza jest chyba jednak liga. Osobiście będę to oglądał może nie tyle pod kątem tego kto wygra ale , żeby czasem naszym nic się nie przytrafiło. Jeszcze jeden taki numer jak z Krzysztofem i .... "leżymy".

pimpsson 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-05-13, 10:36   

Wydaje mi się, że znajomość geometrii naszego toru była czynnikiem decydującym przy kontaktowaniu Linusa. Co do nawierzchni to ma taką samą wiedzę jak pozostali nasi zawodnicy półtora miesiąca temu. Ma tydzień na dostrojenie sprzętu. Przy odpowiedniej pomocy powinno być ok. Dla mnie była to przemyślana i słuszna decyzja. Oczywiście wszystko zweryfikuje tor, al mam nadzieję, że te 4-5 punktów jest w zasięgu. Resztę muszą dołożyć seniorzy. Co do juniorów to nie chodzi o jakiś minimalizm w oczekiwaniach tylko jasne jest, że to są jeszcze na tyle nieukształtowani sportowo i przede wszystkim mentalnie zawodnicy, że trudno jest stawiać jakie punkty przywiozą. Jeden jest pewny a jeśli uda się coś więcej to będziemy szczęśliwi
Je...ał ich pies!!!"

mazinho 

Wysłany: 2017-05-15, 13:31   

Szkoda, że nie udało nam się ściągnąć Kaia. To mógł być dobry zawodnik rezerwowy z opcją na kolejne lata. Taki gorzowski Karpow. W sumie Kai był poczatkowo priorytetem, co do jazdy w naszych barwach, przecież nie przyjeżdzał do Gorzowa na grzyby. Trudno, grał na dwa fronty, a prezes Zmora nie musiał się przelicytowywać i uginać. Również nie chcąc czekać co z tego wyniknie, szybko udało się dograć Linusa, którego gdański klub nie blokował, a sam Linus woli być rezerwowym klubu Ekstraligowego niż pierwszoligowego. Do tego ma gwarancje dwóch/ może trzech startów w najwyższej klasie rozgrywkowej, a tego nawet gdański klub mu nie gwarantował. Po przyjściu Linusa osłabła nasza karta przetargowa dla Kaia - pewnośc startu w 2-3 meczach. Do tego zarząd już nie był tak zdeterminowany. Cóż Kai, może być opcją na dłużej dla GKM-u. Niemiec powinien - szczególnie na wyjeździe wygryźć ze składu Okonia. Przy lepszej dyspozycji również może zachowac skład przy Hallera i być inwestycją w przyszłosc. Mają tam Artioma, jest młody Pieszczek, jest młody Huckenbeck, mają swojego Buczka , jest Lindbaeck i zakontraktuja po sezonie przy wiekszej kasie jakiegoś lidera i skład mają gotowy.

Nikt nie zna kulisów negocjacji, widocznie zarząd uznał, że nie ma po co licytować się o Huckenbecka. Jeżeli w grę wchodziły naciski (bo mam ofertę z GKM-u) na ugranie coś ekstra, to slusznie, że się prezes Zmora nie ugiął. Bo po co? Jest przecież Kasprzak, który miejmy nadzieję wróci najpóźniej po meczu lub na mecz w Częstochowie.

Na chwilę obecną Linus Sundstroem i Kai Huckenbeck gwarantują podobny poziom sportowy. Jednak większe perspektywy daje Niemiec. Ale skoro - co slusznie nie wiążą wiekszych nadziei co do Niemca, nawet w kontekscie przyszlego sezonu (opcja rezerwowego), to w sumie na dwoje babka wróżyła. Niech będzie Linus. Dla klubu się zasłużył - dzieki jego jeździ w PO zdobyliśmy złoto. Do tego szybko powinien się zaaklimatyzować, bo całą seniorkę (poza Vaculikiem) zna doskonale z sezonów 2013-15.

Niemiec też poszedł w tym roku mocno do przodu z wynikami. Widać u niego możliwość zdrobienia progresu i utrzymania dobrej formy. Linus to z kolei taka zagadka. W ubiegłym roku na torach w 1 lidze nie zachwycił - miał średnią nieco ponad 1,9 na bieg i wyniki miał porównywalne do takich zawodników jak...Piotr Świst, czy Renat Gafurow. Największym atutem Sundstroema jest z kolei znajomość toru i...zadziorność. Linus chociaż jakiegoś zawodnika Unii, czy Falubazu - jak będzie w kontakcie po starcie to nie przymknie gazu i kogoś ostro wywiezie pod bandę :). Para Sundstroem - Czerniawski może być dla rywali zabójcza, szczególnie w pierwszym łuku :)

PS Z tego co się dowiedziałem, to MOŻLIWE, że nasz klub wypożyczy Nowackiego do innego klubu, bo jako jedyny z juniorów nie jest wypożyczony ze stowarzyszenia do spółki. Na razie nie było zgody na wypożyczenie, bo klub chce poczekać na dyspozycję Kamila w najbliższych zawodach młodziezowych, których będzie sporo i w przypadku osiągania najsłabszych wyników + braku kontuzji innych młodzieżowców, możliwe, że dostanie pozwolenie od klubu na wypożyczenie.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2017-05-30, 12:21   

Martwi mnie brak informacji dotyczący powrotu KK, ktoś coś wie?

Kolejny mecz już w niedzielę, jeżeli miałby pojechać to myślę, że warto by było aby wsiadł na motocykl w czwartek i potrenował?

miszarus
STAL!

Wysłany: 2017-05-30, 13:46   

Dokładnie, o tym samym pomyślałem.
Dziś przeszukiwałem różne portale w poszukiwaniu choćby słowa o Kasprzaku i nie ma. Ostatnie to jego tweet z 15 maja, że jego bark jest w coraz lepszej kondycji i w ciągu dwóch tygodni rozpocznie treningi. Ale od tej pory posucha totalna. Nikt nic nie wie...

PavelN11 

Wysłany: 2017-05-30, 14:10   

miszarus napisał/a:

Dziś przeszukiwałem różne portale w poszukiwaniu choćby słowa o Kasprzaku i nie ma. Ostatnie to jego tweet z 15 maja, że jego bark jest w coraz lepszej kondycji i w ciągu dwóch tygodni rozpocznie treningi. Ale od tej pory posucha totalna. Nikt nic nie wie...

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/689331/krzysztof-kasprzak-spotka-sie-z-lekarzem-dostanie-zgode-na-jazde
W czwartek miał mieć badania i faktycznie jakoś niepokojąco cicho.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2017-05-30, 14:27   

No widzisz, to z zeszłego tygodnia, że może dostanie zgodę na jazdę na motocyklu i od tego czasu jak kamień w wodę.
Mnie martwi to co ostatnio w Radiu Zachód mówił Chomski, że Kasprzak się podłamał tą kontuzją. On właściwie przez nią stracił to co mu zostało - czyli IMP. Grand Prix przegrał wcześniej, do tego słaba forma - winne silniki od Johnsa (Greg już je odstawił).
Coś niedobrego dzieje się, ale obym się mylił. Silny Kasprzak jest nam bardzo potrzebny, a do obrony złota jest KONIECZNY!

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2017-06-08, 07:09   

Po tym co mówił trener Chomski wszystko wskazuje na powrót K.K w meczu z GKM 16.06.

[ Dodano: 2017-07-14, 06:39 ]
Przerwa letnia w e-lidze trwa.
A Cysiu zasuwa po kartoflisku w Brytanii.
Zdumiewajace statystyki w dwumeczu z King's Lynn;
44-49 Krzysztof Kasprzak - 5 (0,0,2,3) porażka Piratów
40-52 Krzysztof Kasprzak - 6 (d,d,3,3,d) wygrana Piratów,
podobno stan toru tragedia dlatego Krzysiek po przegranych
startach odpuszczał.
''Po lekkich opadach deszczu tor miał być dla zawodników zbyt wymagający, co było powodem licznych rezygnacji z jazdy, a nawet braku wyjazdu na tor.''
Dzisiaj Finał MIMP w Rybniku,jedzie Karczmarz w pierwszej piątce powinien być.
Pudło dla młodych z Leszna i Woryny---transmisja Polsat
Oraz SEC w Gustrov jadą Kasprzak i Prz.Pawlicki ---transmisja Eurosport.

Odpowiedz do tematu