Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IV kolejka Sparta Wrocław - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
mazinho 

Wysłany: 2017-05-07, 20:52   

Przyznam się, że jestem w szoku i pod wielkim wrażeniem wyniku we Wrocławiu! Stal Gorzów pokazała prawdziwe jaja. Wygrać mecz, gdy się do 14 biegu jedzie trojką zawodników, a juniorzy mają problem by dowozić choć jeden punkt? Do tego do połowy spotkania żółto-niebiescy byli kompletnie nie spasowani i tylko sami Spartanie wiedzą, dlaczego w okolicach 10 biegu nie było dla nich +20. Mogli klepnąć wygraną i załatwić bonus. Jednak tak się nie stało. Gorzowianom poza indolencją miejscowych pomogły rezerwy taktyczne. Po pierwszej fatalnej serii (6:18) udało się przytrzymać wynik, a także dobrać lepsze przełożenia. Ojcem do wygrania okazał się Niels K. Iversen. Tak genialny występ przypomina jego występy z 2013 roku. Czapki z głów. Świetny w drugiej fazie zawodów, gdy przeszedł na pola od krawężnika był Martin Vaculik. Transfer Słowaka to jest najlepsze, co mogło nas spotkać. Nie dość, że sportowo to klasa światowa, to jeszcze "żyje" drużyną i było widać jak się cieszył po wygranej naszej drużyny w 15 biegu. Bartek Zmarzlik nieco męczył się na dystansie, był wolny jednak pod koniec spotkania nasz lider pokazał prawdziwą klasę. Odrobił też lekcję z Torunia i nie podpalilł się w walce z Janowskim. Jestem przekonany, że przy każdym ataku Zmarzlika - Janowski mógłby się położyć. Bartek zachował zimną krew i dało to tym razem wygraną. Brawo Bartek! Ten chłopak ma ledwie 22 lata, nie wymagajcie też, aby na wyjazdach jeździł jak cyborg.

Sędzia w dzisiejszym dniu poza torem był chyba najgorszym punktem tego spotkania. Puszczał z lotnego Janowskiego, nie wiedzieć czemu przerywał gdy sam ukarałsię Lebiediew i mógł sytuację Taia i Bartka puscic w czterech. Aczkolwiek winy Bartka nie było żadnej, o Tai poszerzał tor jazdy chociaż nie musiał tego robić i deflektorem ściał przednie koło Bartka. A co do toru...Nudny, startowy i jednościeżkowy.

Pisałem jakiś czas temu o tym, aby Jonassona wkomponowywać w drużynę. To co Chomski mówił, że Jonasson mu nie jest potrzebny - to był istny sabotaż. Długo nie trzeba było czekać i mamy pierwszą kontuzję. We Wrocławiu uraz Kasprzaka paradoksalnie był dla nas wzmocnieniem, tak w meczach u siebie z piekielnie mocną Unią i Falubazem w czwórkę będzie piekielnie ciężko wygrać. Jestem ciekaw, kogo w Gorzowie chcą teraz wziąć w razie czego, gdy Kasprzak nie dojdzie szybko do siebie po złamaniu obojczyka? Z sensownych grajków zostaje Martin Smolinski, ale on od paru lat nie chce jeździc w lidze polskiej. Również Zengota, czy Woźniak zapewne nie dostaną zgody od swoich pracodawców, by się gdzieś ruszać. Jedynym sensownym wzmocnieniem na tę chwilę jest próba ściagniecia Wiktora Lamparta. W Rzeszowie nie ma kasy, a u nas jakiś ze sponsorów mógłby takie 100 tys. zł za wypożyczenie wyłożyć. Próbować można, chociaż powodzenie tej transakcji oceniam na 1 % szans.

A naszym juniorom brakuje jazdy na obcych torach. Ale na nich nie ciąży żadna presja, bo mają się uczyć i robić progres.

Co by nie mówić, wygrywajac w Toruniu, wygrywając we Wrocławiu jesteśmy na autostradzie zwanej play-off. Jesteśmy też na dobrej drodze do wygrania rundy zasadniczej. Jednak jeszcze jedna kontuzja (a niedlugo wszyscy seniorzy jadą na żyletki w Grand Prix) i na prawdę może być kiepsko. Dlatego dobrze, że szybko nazbieraliśmy te punkty. Mamy komfort, bo możemy jeden mec u siebie (czy to z Lesznem, czy Falubazem) przegrać i to nie zmniejszy naszych szans na PO.

Pisałem też przed sezonem, że przejście Zmarzlika na seniorkę (za Jensena) i wymiana Zagara na Vaculika nie zmniejszy naszego potencjału. I wyszło na moje. Ten zespół stać na wiele w tym sezonie. Jednak to jest dopiero poczatek sezonu i nie ma co się napalać. Trzeba szukać rezerwowego (Smoliński lub Wiktor Lampart), młodzi mają mieć jak najwięcej startów, a trenera Chomskiego czeka prawdziwy test. W końcu nasz trener musi pokazać, że umie zrobić taki tor, który bedzie sprzyjał naszym zawodnikom I z tego będzie rozliczony. Bo program każdy umie wypełnić...

boberGW 

Wysłany: 2017-05-07, 21:19   

Mazinho z całym szacunkiem ale żartujesz chyba z tym Lampartem :) Po pierwsze to junior, który nie ma żadnego doświadczenia. Już wolałbym żeby jeździł Nowacki. Rzeszów go nie puści, bo niby czemu. Nie gwarantuje żadnej zdobyczy punktowej. Smoliński już chyba miał ratować parę lat temu naszych sąsiadów i też nic z tego nie było.
Wg mnie wzmocnieniem, a dokładniej zapchaj dziurą na czas kontuzji KK mógłby być Cook. Jest w formie, a miał już epizod w naszym klubie nawet pojechał w sparingu. Wygrał dziś w Lonigo, może warto byłoby go wziąć, zwłaszcza jeśli potwierdzi się że przerwa Krzysia ma być dłuższa niż 2 tygodnie. Z Lesznem musimy mieć 5 seniorów.
Mecz był cudowny i nasi zawodnicy utarli nosa niektórym malkontentom, którzy wieszali na nich psy po pierwszych czterech biegach.
Puk uratował nam ten mecz, bo jako jedyny jechał dobrze od początku i trzymał nam wynik Vaculik w drugiej połowie zawodów kosmos, Bartek nawet jak nie jest szybki nadrabia ambicją. Wydarł swoje punkty, a 15 wyścig pokazuje, że wyciągnął wnioski po Toruniu.
I jeszcze na koniec Ostafiński powinien dostać zakaz wykonywania zawodu, a Termiński zakaz dostępu do Internetu.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

lomboNET 

Wysłany: 2017-05-07, 21:23   

To nie że Smolinski nie chce jeździć w polskiej lidze tylko ciąży na nim kara z Krosna za dwukrotne niestawienie się na meczu w wysokości 100tys zł i nie ma zgody PZM na starty w jakiejkolwiek drużynie dopóki nie zapłaci kary.

Ja bym męczył Craiga Cooka bo inne wynalazki raczej nie wchodzą w rachubę.

A i nie jesteśmy na autostradzie do finałów bo bez Krzysia możemy dostać zaraz dwa dzwony i zrobi się ciepło.

I nie wiadomo jak Kasper pojedzie po kontuzji bo jak wszyscy wiemy on buduje formę rytmem startowym. I sprzętowo do dziś jest gorzej niż przed rokiem.

frans04 

Team: Stal
Wysłany: 2017-05-07, 21:46   

as35 napisał/a:
Mamy taka samo nawierzchnie (granit) i coooooo nie można u nas potrenować na luźnym granicie? I znów uśmiech prezesa Zmory klubu naszego. Nic się nie stało. Stało się zawodowcom (biorą kasę jako zawodowcy) taka popelina nie przystoi.
I proszę tylko bez mitologi o ustawianiu silników.

jprdle
Przypomniało mi się czemu dodałem cię do ignorowanych. Nie wiem co mnie podkusiło, żeby kliknąć, żeby twój wpis mi się pokazał przed oczami. Mitologia o ustawieniu silniku mówisz? Prawdopodobnie masz rację. W początkowej fazie zawodów faktycznie wszyscy byli tak samo spasowani tylko naszym się nie chciało jechać. Całe szczęście, że czytają twoje wypociny na forum bo w końcówce wcale swojego sprzętu nie spasowali z torem, tylko po prostu się wzięli za jazdę. Dzięki ci.
Przyznaj się, kto ci naopowiadał, że nie istnieje coś takiego jak optymalne ustawienie motorów pod tor?

Heavyman 

Wysłany: 2017-05-07, 22:11   

mazinho napisał/a:
Sędzia w dzisiejszym dniu poza torem był chyba najgorszym punktem tego spotkania... ...mógł sytuację Taia i Bartka puscic w czterech. Aczkolwiek winy Bartka nie było żadnej, o Tai poszerzał tor jazdy chociaż nie musiał tego robić i deflektorem ściał przednie koło Bartka

Uważam że decyzja sędziego była jedyną słuszną. Woffinden z premedytacją pojechał prosto żeby przeciąć tor jazdy Zmarzlikowi. Szacunek dla sędziego.
A wypowiedź przed kamerą Woffindena, że on wygrał start i dyktował warunki jazdy świadczy tylko o jego słabej znajomości regulaminu...
Dziwna była dla mnie też interpretacja Kryjoma, który stwierdził iż sytuacja ze Zmarzlikiem i Woffindenem była analogiczna do tej z Kasprzakiem i Janowskim. To były dwa totalnie odmienne przypadki i posądzanie sędziego o brak konsekwencji jest według mnie nie na miejscu.

No i nie zapominajmy że upadek w pierwszym łuku daje sędziemu możliwość, a nie obowiązek powtórki biegu w czteroosobowym składzie. Według mnie sędzia podejmował dziś dobre decyzje.

mazinho 

Wysłany: 2017-05-07, 23:21   

boberGW napisał/a:
Mazinho z całym szacunkiem ale żartujesz chyba z tym Lampartem :)

Wiem, że pomysł absurdalny, ale lepszego rozwiązania nie widzę. Lampart za 2 tyg może startować w lidze i można próbować prawie bankruta pokosić kasą od jakiegoś z naszych sponsorów. Lampart to ogromny talent. Na dodatek po 3-4 meczach "planowych" jakby wygrał sportową rywalizację mógłby wejsc do skłądu na cały sezon. Na PO mielibyśmy większy wybór co do juniorki i wbralibyśmy najlepsze rozwiązanie.

A z zawodników do wzięcia raczej można zapomniećo Anglikach. Oni kasy i sprzetu nie mają na Polskę. Smoliński ma karę, to jedyna opcja wydaje się Australijczyk Nick Morris. Tylko czy Wrocław będzie chciał nas wzmocnić?

Thorgal 

Wysłany: 2017-05-07, 23:22   

Zakladajac absencje KK z Lesznem i ZG mamy jakies rozsądne opcje prócz Cooka?

coolbigman 

Team: <<< Stal >>>
Wysłany: 2017-05-07, 23:43   

mazinho - pomysł z W.Lampartem to nieporozumienie. Chłopak bez doświadczenia, bez jazdy z najlepszymi i do tego ze sprzętem 1 ligowym. Jak o przegrywa z juniorami z zawodach to co dopiero w EL?

mazinho 

Wysłany: 2017-05-07, 23:55   

coolbigman napisał/a:
mazinho - pomysł z W.Lampartem to nieporozumienie. Chłopak bez doświadczenia, bez jazdy z najlepszymi i do tego ze sprzętem 1 ligowym. Jak o przegrywa z juniorami z zawodach to co dopiero w EL?

W teorii tak to wygląda, ale ja w nim widzę mega potencjał, który mógłby nam się przydać w play-offach. Poza seniorami z zagranicy jest jeszcze inny junior...Oskar Bober

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2017-05-08, 12:23   

Na grzyba brać juniora z zewnątrz jak mamy kilku swoich?

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-05-08, 12:35   

Szczerze mówiąc nie pamiętam wyjazdowego meczu w którym przegrywaliśmy 12 oczkami, a ostatecznie wygraliśmy.

Mecz był po prostu rewelacyjny, a emocje niesamowite!

Paradoksalnie pomogła nam kontuzja Kasprzaka, zawodnicy, którzy jechali za niego w ramach RT przywieźli 8 oczek - nie sądzę, aby KK w obecnej formie przywiózł tyle punktów.

Fakt jest taki, że mamy za sobą dwa trudne i WYGRANE wyjazdy.

W zasadzie możemy pozwolić sobie na wpadkę u siebie.

Teraz musimy trzymać kciuki, aby KK szybko wrócił, bez niego będzie bardzo ciężko pokonać u siebie Leszno.

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2017-05-08, 12:49   

marcin_crx napisał/a:

Teraz musimy trzymać kciuki, aby KK szybko wrócił, bez niego będzie bardzo ciężko pokonać u siebie Leszno.

Po tym co pokazuje ostatnio Toruń trudno chyba nazwać mecz na Motoarenie trudnym.

mekto72 

Wysłany: 2017-05-08, 13:17   

Mega ciężki mecz z Lesznem nas czeka.Jeśli nawet nasza czwórka tj. Iver, Przemo, Bartek i Vacul zrobią w granicach 40-43 pkt. to i tak braknie do zwycięstwa. Jeśli nasi młodzi nie objada ze dwa razy Leszczyńskich juniorów, to przy takiej formie trio: Pająk,Rusek,Koldi niestety chyba w plecy. Więc raczej wszystko będzie zależało od postawy juniorów.

miszarus 
STAL!

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-05-08, 13:32   

Nigel napisał/a:
marcin_crx napisał/a:

Po tym co pokazuje ostatnio Toruń trudno chyba nazwać mecz na Motoarenie trudnym.

Teraz, gdy pali się dupa Termosowi to wygrać w Toruniu będzie każdej innej drużynie bardzo ciężko. Holder już płacze i mówi, że bierze się do roboty. Unia widać miała zdecydowanie ciężej niż my, Stal po 14 biegu miała zapewnione niemal zwycięstwo, tutaj było wszystko otwarte.
Porażki na własnym mobilizują... jak przegrają w Częstochowie (a przegrają) to Rybnik u siebie rozniosą. :)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-05-08, 14:37   

Nigel napisał/a:
marcin_crx napisał/a:

Poczekaj, moim zdaniem Toruń już w tym roku u siebie nie przegra. Póki co jechali chyba z dwiema najmocniejszymi drużynami.

Co do jazdy bez KK - 4 naszych seniorów musi pojechać niemal bezbłędnie żebyśmy wygrali mecz. Nie oszukujmy w meczu z Lesznem będą mieli z kim przegrywać.

KK ma mieć operację zespolenia, co za tym idzie myślę, że jest szansa na szybki powrót.

Odpowiedz do tematu