Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów - ROW Rybnik 51-39
Autor Wiadomość
Thorgal 

Wysłany: 2017-04-30, 23:37   Stal Gorzów - ROW Rybnik 51-39

Jak wrażenia po meczu?

lomboNET 

Wysłany: 2017-05-01, 07:53   

Nie pamiętam żeby wątek meczowy był zakładany po meczu a następnego dnia rano nie było żadnej odpowiedzi ;)
Krótko mówiąc wszyscy wszystko wiedzą ;)

Juniorzy pięknie, seniorzy swoje oprócz Martina którego dopadł wirus GP.

No i nie mamy jeszcze atutu swojego toru.

Teppis 
_________

Team: SG
Wysłany: 2017-05-01, 07:58   

Juniorzy wyrobili 200% normy za sprawą 5-1 Karczmarza i kolejnego punkciku Czerniawskiego :) Seniorzy w porządku, Kasprzak wyglądał chyba już troche lepiej, cieszy niezła forma Ivera bo w ostatnim sezonie miałem wrazenie ze mocno spuścił z tonu, martwi troche Vaculik.. myślicie ze to deja vu?

lomboNET 

Wysłany: 2017-05-01, 08:27   

Ja jeszcze przed sezonem jakoś dziwnie patrzyłem na obecność Mateja w innym klubie. Jakoś po tylu latach był taki swój, gorzowski.

Ale po jego ostatnim meczu w Grudziądzu i wypowiedzi pomeczowej skutecznie sam mnie z tego wyleczył. Szybko przypomniałem sobie co mnie w nim denerwowało ;)

Jakoś do Martina mam większe zaufanie i wiem, że drugiego takiego meczu nie pojedzie a przede wszystkim nie będzie zwalał winy na tor dla dziadków co jest śmieszne.

Zmiana zdecydowanie na plus.

PatriotKSSG 

Wysłany: 2017-05-01, 08:38   

Przed sezonem nie dawałem Stali żadnych szans na finał, a również obawiałem się o play-offy. Mianowicie chodzi mi o juniorów. Spodziewałem się zagubionych we mgle chłopców, przy których Adrian Cyfer to mistrz świata. Mieliby zresztą do tego pełne prawo w tym sezonie - w końcu nikt ich wcześniej nie puścił na ekstraligowy tor, od razu głęboka woda. Okazuje się jednak, że chłopaki jadą i zdobywają punkty! Nie zapeszając, jeśli nadal będą trzymać taki poziom to mamy szansę na obronę mistrzostwa.

sensowny

Wysłany: 2017-05-01, 10:15   

Bo prawda jest taka że są to bardzo utalentowani chłopacy tylko bez doświadczenia ligowego. Jeszcze nie raz pojadą słabo (może już na kolejnym wyjeżdzi kto wie?),jeszcze nie raz na pozytywnie zaskoczą ale fakt jest taki że qwa warto na tych chłopaków stawiać ! :-)

A Rybnik nie jest taki słaby jak by się wydawało

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2017-05-01, 10:55   

Sytuacja z juniorami Stali w tym sezonie trochę przypomina mi tę w 2016 w Lesznie czyli utalentowani młodziacy bez większego doświadczenia, które systematycznie zdobywając rozwijali się by w następnym sezonie być jednymi z najlepszych i stanowić o sile zespołu.
:)

RAFIK 

Wysłany: 2017-05-01, 13:48   

Meczyk wydawało się do jednej bramki,ale jednak nie.Jeszcze ze dwa biegi i było by ciekawie.Woryna przeszedł samego siebie.Fajnie się go oglądało jak i naszych juniorków.
P.S.Co z sektorem ultrasów.Strasznie się z roku na rok wykruszają.Smieszy mnie ta zbiórka kasy na karę za Chomskiego.Biedny On czy jak?Oczywiście każdy zrobił jak uważał czy wrzucać do puchy czy nie.Z Lesznem będzie piekielnie ciężko.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2017-05-01, 21:48   

Mecz bardzo ciekawy, w końcu fajny tor na Jancarzu, gdzie w zasadzie od początku można jechać szerzej, w końcu na drugim łuku wyjazd szerzej nie kończy się upadkiem.

Co do postawy naszych, wynik chyba nie do końca odzwierciedla przewagę naszej drużyny, bo z przebiegu meczu powinniśmy mieć około 20 oczek przewagi. Tym nie mniej chyba i tak jest okey.

Cieszy dobry występ PUK-a, któremu tor z poprzednich lat nie koniecznie pasował. Przemo od początku sezonu jeździ wybornie tak i tym razem. Bartek klasa sama w sobie, czyli jak zwykle. Kasprzak powolutku się budzi, a Martin - cóż tutaj może być tylko lepiej.

Na deser juniorzy - mam wrażenie, że oni śmigają lepiej niż Cyfer w poprzednich 5 latach.

Podsumowując - jest dobrze, a może być lepiej!

mazinho 

Wysłany: 2017-05-02, 12:59   

To był mecz z gatunku, który po prostu się miał odbyć, miał zostać wygrany i został. Podobne "emocje" czekają nas, gdy przyjedzie Częstochowa oraz Grudziądz. Również można potraktować to jako trening przed najważniejszymi starciami Rundy Zasadniczej na własnym torze, które czekają nas pod koniec maja. Tor na Rybnik został przygotowany tak, aby nikt się do niego nie doczepił, bo warunkowo mieliśmy licencje własnie na tor do końca kwietnia. Ten druki łuk "chodził" jak nie po gorzowsku w ostatnim czasie, bo można było jechać spokojnie "po szerokiej".

W dzisiejszym żużlu decydują detale. Czołówka żużlowców posiada niezwykle szybkie fury, więc przewagi trzeba szukać w dopasowaniu sprzetu do toru, a także połapania tych najszybszych ścieżek. Trener Baron idealnie podczas treningów popracował ze swoimi awodnikami, którzy było niezwykle spasowani ze swoim torem. My przed meczem z Unią i Falubazem musimy odbyć więcej treningów na torze. Bo jak widzimy nie jest już takim atutem jak w ostatnich latach. Przede wszystkim nie pamietam, aby jakiś junior przeciwnej druzyny zrobił 14+1 na naszym torze podczas meczu ligowego. To znaczy, że ta nawierzchnia nie była wymagająca.

Potrzeba pracy i jeszcze raz pracy. Cieszy natomiast postawa juniorów na swoim torze. Widać, że nie będą odstawać od najlepszych w lidze. Szkoda tylko, że Nowacki i Szczotka nie mają okazji do startów. Przez to, że są wypożyczeni ze Stowarzyszenia do Spółki, to na wypożyczenie już nigdzie nie mogą iść. A w roli gościa w 2 lidze (tylko na pozycji seniorskiej) nie mają co liczyć...

Heavyman 

Wysłany: 2017-05-02, 18:45   

Mnie przede wszystkim cieszy postawa juniorów. Oni byli w przedsezonowych spekulacjach skazywani na pożarcie, więc tym bardziej cieszy każdy wyrwany przeciwnikowi punkt.
Karczmarz to zawodnik który pewnie jeszcze nie raz pokona teoretycznie wyżej notowanych zawodników, ale pewnie i nie raz przegra z niżej notowanym. Uważam że epizod rzeszowski bardzo mu pomógł i dzięki temu chłopak nie spala się w sytuacji gdzie na przykład "wiezie" na 5-1 Grigorija Łagutę.
Czerniawski zaskakuje mnie bardzo pozytywnie. Chłopak posiada tą cechę, której według mnie brakowało Cyferowi, czyli umiejętność obrony przed atakami przeciwnika. Poza tym jestem pod wrażeniem jego nieustępliwości w przepychankach na łokcie, bez względu na to kto jest jego przeciwnikiem. Oby tak dalej. Trenować, zbierać doświadczenie, zdobyć sponsorów, doinwestować sprzęt i będzie Cegielski "bis", albo jeszcze lepiej.

Ale co by nie gadać, prawdziwa weryfikacja w meczu z Lesznem... :-)

Odpowiedz do tematu