Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Chomski powinien odejść ze Stali?

Czy Chomski powinien odejść ze Stali?
Tak
50%
 50%  [ 6 ]
Nie
50%
 50%  [ 6 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2016-08-28, 09:03   

Thorgal, czy mógłbyś oświecić mnie i wyjaśnić jaki jest związek Twojego powyższego wpisu z tematem wątku?

darkis 

Wysłany: 2016-08-28, 18:21   

Tak wiec nalezy usunac trenera po zajeciu pierwszego miejsca w rundzie zasadniczej, bravo...

To tak jakby usunac najlepszego zawodnika druzyny( patrz Pedersen w Lesznie ) od najwazniejszego meczu sezonu....( no i sie skonczylo tak ze Leszno w barazach.!

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2016-08-28, 18:24   

Jakby nie oceniać trenera Chomskiego,z całkowitą oceną jego pracy należało by się
wstrzymać do końca sezonu.Teraz mamy P.O więc po kiego zawracać Wartę kijem.
Trener w żużlu profesjonalnym,to raczej menager,strateg.
A co on może jak Zagar cieniuje-kupi mu za swoje trzy silniki.
To są zawodnicy profi i sami wiedzą czego im brakuje sprzętowo,taktycznie itp.
Chomski pracuje w myśl przysłowia
-Tak krawiec kraje,jak mu materiału staje.
I tyle.Ma skład jaki ma i tym musi operować.
A po meczu,szczególnie przegranym to każdy mądry.
------------------------------------------------------------
A tak z ciekawości,to kto miałby być następcą pana Stanisława?

PavelN11 

Wysłany: 2016-08-28, 21:15   

TOMEK napisał/a:

Cieślak, Czernicki, Baron, Kryjom, Dobrucki i jako "joker" Cegielski.
Dodałbym jeszcze Frątczaka, ale to już mocno po bandzie.

:shock:
Co Cegielski ma wspólnego z trenerką? Dobrucki faktycznie tak samo wielki trener, kolejny do wypełniania programu. Co do Kryjoma to za każdym razem jak widzę te nazwisko na forum to nie mogę się nadziwić, że ktoś mógłby chcieć u nas tę mendę która w każdym klubie zawsze narobiła smrodu.
Kandydaturę Cieślaka po prostu pominę milczeniem.
Pozostaje Czernicki i Baron, tu z kolei jest taki problem, że pierwszy z nich dał sobie już spokój z żużlem, a drugi na pewno nie będzie chciał się ruszyć z Wrocka bo niby po co? Chłop ma "swoją" drużynę budowaną z sezonu na sezon i w przyszłym roku wjeżdża z nią na nowy stadion.

Nie wiem co ten Chomski Ci zrobił, ale na tę chwilę nie ma sensownych alternatyw.

Thorgal 

Wysłany: 2016-09-02, 15:39   

"Pechowiec Chomski"

http://www.przegladsporto...6087,1,984.html

Nie sądzę, że chodzi o pecha. Staszek kocha pracę u podstaw. Z młodzieżą. Nie jest stworzony do prowadzenia pierwszej drużyny.

[ Dodano: 2016-09-02, 17:44 ]
Radość Staszka. Bezcenna! :-)

radość Chomskiego.jpg
Plik ściągnięto 52 raz(y) 59,69 KB

Marek 

Wysłany: 2016-09-02, 18:10   

Panowie teraz Stasiu najgorszy a jak będziemy w potrzebie to Stasiu .... pomoże :) Mnie też się nie podoba kopiuj-wklej ale ocenę wystawię po sezonie bo daj Bóg Stasiu zdobędzie DMP to wszyscy tutaj będziemy odszczekiwać jazdę po trenerze :) Ja pierdyle ale bym chciał odszczekać :) :) heheh

Thorgal 

Wysłany: 2016-09-03, 16:23   

Marek,

Wynik żużlowców nie ma tu znaczenia.

Na dobry humor kilka wypowiedzi trenera Stanisława Chomskiego.

- "Mecz mozna wygrac albo przegrac"

- "Najlepiej jest wygrywać każdy wyścig"

- "Kluczem do zwyciestwa bedzie nie przegrywanie wyscigów

- "Bedę miał prywatne sesje treningowe z Michaelem Jepsenem Jensenem przed meczem z Falubazem" (MJJ z Falubazem (1,0,-,-)

- "My tych wyścigów nie wygrywaliśmy indywidualnie. I to był języczek uwagi"

- "Gorzej przeczytaliśmy tą tzw. książkę torową"

- "Co tu dużo mówić? No przegraliśmy. Zawiodła druga linia i liderzy."

mazinho 

Wysłany: 2016-09-27, 13:44   

Ciekawi mnie Wasza ocena trenera Chomskiego za ten sezon? I pod jakim kątem go oceniacie? Jeśli patrzeć na "goły" wynik, to tak odniósł sukces. Ja jednak będę miał mieszane uczucia, co do całkowitej oceny. Według mnie trener Chomski był coś w stylu Michaela Jepsena. Zdarzały mu się przebłyski, jednak nie należał do najmocniejszych ogniw. A to dlaczego?

- trener odpowiada calkowicie za przygotowanie toru. W tym sezonie nie był on naszym żadnym atutem. Szczególnie od połowy sezonu, gdzie zawodnicy gości lepiej się na nim czuli. Również za tego trenera Falubaz przypomnial sobie lata 2006-11, gdzie czul się na naszym torze jak u siebie i lał nas niesamowicie

- "betonowe" podejscie do koncepcji zestawienia skladu na poszczególne mecze ligowe. Mając pewne play-offy już po 7 kolejkach nie próbował niczego nowego. A mając tak świetnego juniora mógł sprobować pomieszać pary. Widać było jak na dłoni, że Kasprzak ze Zmarzlikiem nie zawsze się najlepiej dogadywali i też bez sensu było dawać dwóch najmocniejszych zawodników ze sobą. Moim zdaniem nie zawsze "wyduszał" resztki soków z potencjału swojej ekipy. Do takiego "cwaniaka" Frątczaka mu bardzo daleko

- forowanie Cyfera i Jepsena Jensena przez cały sezon. Owszem wyszedł im finał, jednak spokojnie w środku sezonu Duńczyk mógł sobie odpocząć, bo był totalnie bez formy

- brak rozwoju Karczmarza, który zamiast zaliczyc 3-4 starty juz w tym sezonie odjechał jeden bieg. Dla tego zawodnika każdy bieg jest nauką, a gdy jechaliśmy mecze u siebie o "pietruszkę" można było spokojnie dać pojeździć zawodnikowi, od któego w przyszłym roku będzie bardzo wiele zależeć

- dużo błędów taktycznych, tak jak choćby w meczu z Falubazem (wystawienie tak składu, że Cyfer jechal w 12 biegu), czy wpuszczenie Zmarzlika w 14, a nie w 15 biegu. Jedynie świetnie zagranie wyszło mu w Lesznie...ale to była zasługa regulaminu :).

PS Pocieszam się tym, że w przyszłym roku trener Chomski będzie miał mniej możliwosci do popełnienia błedu. Odchodzi mu Zmarzlik, to będzie też mniej zmian do zrobienia. Również ze składem nie będzie możliwości kombinowania, tak jak w tym roku, więc jego metoda kopiuj+wklej będzie skuteczna. Nie będzie rozmow, czy poprzez zestawiony skład wydobywa maksymalny potencjal z tej ekipy.

Moja ocena dla trenera Chomskiego za ten sezon, to mocno naciągane 3-. I nie zmienia tego faktu dobre poprowadzenie drużyny w finale.

mariano901229 

Wysłany: 2016-09-27, 13:54   

Wg mojej opinii Stachu ma nosa. Obronił się swoimi decyzjami. Trenera ocenia się po wynikach, a ten sezon był wyśmienity. Jednego nie można mu odmówić - ma on swoje metody czy skuteczne czy nie to inna kwestia - żelazne trzymanie się układu par, wprowadzanie psychologa do zespołu, wiara w zawodników poprzez dawanie im dużo startów i nie odsuwanie od składu. Miał słabsze momenty, ale miał bardzo dobre - finał, PO, mecz w Lesznie i roszada ze Zmarzlikiem - bardzo dobra znajomość regulaminu. Być może można było to zrobić lepiej, ale na dzień dzisiejszy kwestia zmiany trenera nawet nie może być brana pod uwagę.
Ostatnio zmieniony przez mariano901229 2016-09-27, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  

patrykuz 
www.patrykuz.flog.pl

Team: KS STAL GORZÓW
Wysłany: 2016-09-27, 13:56   

mazinho napisał/a:
- dużo błędów taktycznych, tak jak choćby w meczu z Falubazem (wystawienie tak składu, że Cyfer jechal w 12 biegu), czy wpuszczenie Zmarzlika w 14, a nie w 15 biegu. Jedynie świetnie zagranie wyszło mu w Lesznie...ale to była zasługa regulaminu :).

Nie żebym bronił teraz Chomskiego ale w 15 puścić go nie mógł, bo jedzie dwóch najlepszych zawodników meczu. To wiadomo, ze lepiej puścić Bartka w 14 za zawodnika z 4 zdobyczą punktową w zespole niż z 2 :) Może w ciągu sezonu podjął kilka decyzji które wypaliły słabo albo wcale ale ... no właśnie jest małe ale ... nam łatwo jest mówić z trybun lub siedząc przed TV, że powinien zrobić inaczej. Trener jest w parku maszyn, obserwuje zawodników na bieżąco, rozmawia z nimi, konsultuje z innymi więc tak bardzo nie można się czepiać takiego argumentu. Co do toru ... jestem ciekawy jaki by był gdyby nie te śmieszne statusy meczu zagrożonego, komisarze i inne badziewia kiedy klub nie może np. wyciągnąć brony żeby sobie ułożyć tor na nowo.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2016-09-27, 15:35   

Co do tematu trenera Chomskiego, to nigdy nie byłem jakimś jego wielkim fanem, ale trzeba mu oddać, że wyniki bronią go same. Aktualnie takie dywagacje nie mają większego sensu. Co to my jesteśmy Bayern Monachium, że będziemy zmieniać genialnego Heynckesa na gwiazdę Guardiolę?

Stasiu Chomski obronił się całym sezonem. Podważaliśmy jego decyzje taktyczne i personalne co kolejkę, a on szedł konsekwentnie swoim tokiem myślenia i wygrał. Czy miał szczęście? Furę! Czy miał rację? Finał finałów pokazał, że tak. Konsekwentne stawianie na Cyfera i Jensena opłaciło mu się i nam. W najważniejszym momencie sezonu chłopaki oddali to, co dostawali do tej pory. No nietaktem jest zmiana trenera w tym momencie. No chyba, że sam chce odejść. Ale dokąd i po co? Sam tutaj zbudował drużynę i atmosferę.

Mazinho, Ty zapominasz o jednym. Ogarnąć takie charaktery w parkingu, to trzeba mieć doświadczenie, autorytet i szacunek! Spójrz co się stało w Lesznie. Tam Skóra ewidentnie w pewnym momencie nie dał rady.
A u nas ile było punktów zapalnych w sezonie? Ile razy eksperci pisali felietony i zabierali głos w mediach o atmosferze, niesnaskach w drużynie? Trzeba oddać trenerowi Chomskiemu, że wszystkie pożary gasił znakomicie, wszystkimi decyzjami się obronił. Bartek za Iversena w Lesznie, Przemo zamiast taktycznej Zagara w Toruniu tydzień temu w 14 biegu, gdzie wszyscy się zastanawiali o co chodzi? Było wiele takich momentów w sezonie, o których już nie pamiętamy, albo nie wiemy. Trzeba przyznać Stanleyowi, że trzymał rękę na pulsie przez CAŁY SEZON, a to jest sztuka przy takiej drużynie, oczekiwaniach, ambicji i ego każdego z nich. Mariano dodatkowo wypunktował dobre rzeczy, które wprowadził do drużyny.

Ryzykowna koncepcja składu z brakiem zawodnika walczącego o skład przy 3-4 gościach ścigających się w SGP i kontuzjogennym Przemku wypaliła znakomicie! Nie wiadomo czy kolejny raz też się uda przejść sezon bez kontuzji, ale budowanie pewności siebie wypaliło w najważniejszym momencie czy nam się podoba czy nie.

Jak dla mnie nie ma tematu zmiany trenera po tym sezonie. Jest wynik, jest sukces, jest spokój. I w takim spokoju należy dalej pracować i budować drużyne na kolejny sezon.

leszek 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-09-27, 22:26   

Don Lucas napisał/a:
Jak dla mnie nie ma tematu zmiany trenera po tym sezonie. Jest wynik, jest sukces, jest spokój. I w takim spokoju należy dalej pracować i budować drużyne na kolejny sezon.

Własnie ! Tu kolega Lucas ma 100% racji . Sam nie bylem oredownikiem niektorych poczynan P.Stanislawa , ale jednak obronil sie wynikiem i to trzeba mu oddac . Jezeli juz zmiana to pytanie zasadnicze - na kogo ? Stara gwardia trenerow sie wykruszyla . Nowi ? Mie lepsi od Palucha ( Skórnicki ) , kto jeszcze Dobrucki ( tfu oby nie ! ) . Jezeli jakas zmiana to tylko na Palucha ( kiedys ) . Mam jeszcze jednego Pana na myśli ( nie teraz , ale kiedys ) , ale nie napisze , bo kolega Lucas mnie strasznie , ale to strasznie zruga ;-)

PS . Don Lucas chcialbym Cie tez na forum przeprosic . Emocje czasem wziely góra Ciebie , jak i mnie , ale ręke ja jako pierwszy wyciagam - jeszcze raz przepraszam /.

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2016-09-28, 19:06   

leszek napisał/a:
PS . Don Lucas chcialbym Cie tez na forum przeprosic . Emocje czasem wziely góra Ciebie , jak i mnie , ale ręke ja jako pierwszy wyciagam - jeszcze raz przepraszam /.
A ja tą rękę przyjmuję. Piona! Przeprosiny przyjęte. Również przepraszam za to, co było nie tak. Najważniejsze mieć do siebie szacunek i dystans do tego, co się pisze oraz czyta, a także szacunek i posłuch dla drugiej strony. :-)

leszek napisał/a:
Mam jeszcze jednego Pana na myśli ( nie teraz , ale kiedys )
No właśnie, kiedyś, to dobre słowo. Najpierw niech popracuje z młodzieżą w Pile, pozna regulamin i inne przepisy, nauczy się przygotowywania nawierzchni do meczów, a wtedy nie mówię nie.

Autorytet w parkingu by miał. Pytanie czy byłby w stanie sam, jako główny trener to wszystko ogarnąć. Na początku powinien się przy kimś uczyć, albo mieś takiego K. Orła przy sobie lub J. Frątczaka. W sumie z Frątczakiem, to by trzymali wszystkich w parkingu krótko. Łącznie z gościem pilnującym cysternę z paliwem :mrgreen:

leszek 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-09-28, 22:30   

Dzięki DonLucas :->
Wracajac do tematu to naprawde nie ma Stali na dana chwile bez Stanislawa Chomskiego . Obronil sie wynikiem , koniec , kropka ! Ja sobie nie wyobrazam , aby po zdobyciu mistrzostwa mial Go ktokolwiek zmieniac ( no chyba , że sam nie chce u nas pracowac ) . Dodam , że wiele decyzji naszego trenera mi sie nie podobalo , szczegolnie ( kopiuj i wklej ) , ale jak pisalem obronil sie wynikiem .

Thorgal 

Wysłany: 2016-09-29, 16:55   

Stępniewski może go załatwić :-)
Stasiu ma zawsze po górkę. Jak nie ma wyniku to kibice go besztają. Jak jest wynik, to biurokraci coś do niego mają. I weź tu pracuj.

Niemniej - głupio gada, że zrobił tor pod wynik, a kiedyś robił pod show. Ech ten nasz Stasiu... :)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-09-29, 17:00   

Beszta się Chomskiego, a wielkiego Marka Cieślaka za byle jakie przygotowanie toru podczas derbów i aferę pijacką sprzed roku nic się nie robi?

O co tutaj chodzi?

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2016-09-29, 19:00   

Thorgal napisał/a:
Stasiu ma zawsze po górkę.
Czas, żebyś zrobił akcję obronną trenera na facebooku. Teraz potrzebuje naszego wsparcia! :-D

marcin_crx napisał/a:
O co tutaj chodzi?
Toruń nie może się pogodzić z porażką. Kolejne miliony wpompowane w klub i znów tylko srebro, choć to też aż srebro biorąc pod uwagę sezon zasadniczy.

Thorgal 

Wysłany: 2016-09-29, 20:02   

A Ty sobie zrób akcję na Twitterze. :)

Trenera Chomskiego niech bronią jego obrońcy. Ja uważam, że teraz musi wziąć to wszystko na klatę i powalczyć też trochę poza torem. Chciał złota kosztem show, to pewnie kalkulował, że rozgrywka będzie się jeszcze toczyła po meczu. To strateg więc na pewno to przewidział.

19xyz94

Wysłany: 2016-09-29, 20:24   

Trener Stanisław Chomski zawsze miał swoich zwolenników , jak i liczne grono przeciwników. Moim zdaniem po powrocie do Stali Gorzów jest on lepszym trenerem niż wcześniej. Tak naprawdę jego prace trzeba ocenić rozkładając ją na czynniki.

1.Posłuch w drużynie. Jest dużo bardziej stanowczy , potrafi przedstawić swoje racje , nie boi reakcji naszych gwiazd. Podejmuje decyzje , które w danej chwili uważa za słuszne.
2.Obecność w mediach. Tutaj nie licząc ostatnich wpadek też jest dobrze , mówi konkrety . Pewny siebie i swoich wypowiedzi.
3.Skład , pierwszy minus w moich oczach , aczkolwiek wynik broni trenera. Osobiście inaczej zestawiłbym skład oraz dawał więcej szans Karczmarzowi.
4.Tor. Największy zarzut , brakuje mi jasnej deklaracji z jego strony na temat dlaczego jest jak jest. Denerwuje mnie zachwalanie poziomu widowiska w Gorzowie , kiedy każdy widzi jak jest.
Ten czynnik jest w tym momencie dla mnie najważniejszy . Tor wymaga w Gorzowie zmian i mam nadzieję że się trener do tego odniesie.
5. Mimo swoich wad trener jest nasz gorzowski , jego radości w 2007 r. nie zapomnę do końca życia.

Należy przede wszystkim się zastanowić , czy jest obecnie na rynku wolny lepszy trener. Ze względu na poziom widowiska mógłbym wspomnieć osobę Czernickiego , ale nawet on nie jest gwarantem lepszego widowiska . Chomski może zostać , ale niech dopuści do siebie krytykę za tor i skład . W Gorzowie mogą być fajne biegi , tylko trzeba tego chcieć.

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2016-09-29, 20:30   

Trener zdobył złoty medal, a ci chcą go zmieniać :-) Zastanówcie się trochę... Na kogo? Na wielkich przegranych Cieślaka, czy Gajewskiego?

mazinho 

Wysłany: 2016-10-11, 15:30   

Kilka słów odnośnie trenera Chomskiego. Nasz treneiro ma fatalne statystyki jeśli chodzi o mecze z Zieloną Górą. W przeciągu ostatnich 10 lat wyglądało to tak:

W Gorzowie:

2006 rok - 45:45 i 40:49
2008 rok - 41:49
2009 rok - 49:41, 44:46
2015 rok - 48:42
2016 rok - 44:46

łącznie u siebie:7 meczów: 2 wygrane, 1 remis 4 porażki
w Zielonej Górze: 7 meczów 1 wygrana 6 porażek

Ogólny bilans - 14 meczów: 3 wygrane, 1 remis, 10 porażek

Wniosek jest prosty, Falubaz, gdy tor przygotowuje Stanisław Chomski zawsze w ostatnich 10 latach robił ponad 40 punktów. Zielonogórzanie nie przegrali aż 5 pojedynków na 7. Świetnie czuje się też na torze "ala Chomski" Piotr Protasiewicz. Kiedy pana Stanisława brakowało, to "Pepe" w Gorzowie nie zrobił nawet 10 punktów, często mając problem ze składaniem się w łuk.

Taka mała ciekawostka odnośnie naszego trenera w kontekście pojedynków z Zieloną Góra. Ciekawe skąd bierze się taka niemoc Chomskiego, co do Falubazu. Taki trener Paluch nie miał problemu z Falubazem, nawet mając w składzie Hlibów, Sundstroemów, Gapińskich, czy Świderskich.

Ciekawe, czy w przyszłym roku Stanisław Chomski będzie 8 zawodnikiem Falubazu. To właśnie w Zielonej Górze chyba najbardziej chcą Chomskiego w Stali :)

[ Dodano: 2016-10-13, 21:11 ]
http://sportowefakty.wp.p...la-nawierzchnie

Czy naszego trenera powaliło do reszty? Chce zmieniać nawierzchnie, a także nachylenie? Przecięz ten tor, gdy go umiejetnie przygotowywalismy, to był nasz najwiekszy atut. Temu zawdzieczamy świetna jazde Kasprzaka, PUK-a i Zmarzlika. Jak można chcieć coś zmieniac, gdy to jest nasz handicap? Brawo panie Chomski. Porażek z Falubazem u siebie jeszcze panu mało?

Tylko przypomne to co pisalem 3 lata temu. Wszystko jest nadal bardzo aktualne...Jaka jest Wasza opinia, ten 9 zawodnik Falubazu, sabotazysta powinien wreszcie od nas odejsc raz na zawsze?

Odpowiedz do tematu