Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów 2014

Które miejsce zajmie Stal Gorzów w sezonie 2014 po rundzie zasadniczej? (zakładając, że wszystkie zespoły jadą przez cały sezon w optymalnych składach)
1.
20%
 20%  [ 7 ]
2.
42%
 42%  [ 15 ]
3.
28%
 28%  [ 10 ]
4.
2%
 2%  [ 1 ]
5.
2%
 2%  [ 1 ]
6.
2%
 2%  [ 1 ]
7.
0%
 0%  [ 0 ]
8.
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
Kiper 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2013-11-16, 16:52   

Pytanie jeszcze o tego szóstego seniora. Wszystko zależy od tego, jaki cel kierownictwo Stali z nim wiąże:

1. zawodnik walczący z Gapińskim i Sundstroemem o miejsce w składzie (przynajmniej z założenia)
czy
2. zawodnik typowo rezerwowy na wypadek kontuzji kogoś z podstawowego składu

Ad. 1. W tej roli najlepiej jakby to był Polak, z wiadomych względów, o których już pisaliśmy. Dużego wyboru nie ma: Zengota, Okoniewski, Ułamek, Świderski, Jabłoński M. Suchecki, ew. Miśkowiak (kolejność wg średniej z sezonu 2013). Podaje tych teoretycznie możliwych, a nie tych, których bym chciał. I tu się pojawiają kwestie finansowe plus pytanie, który z nich chciałby przyjść do nas i występować w takiej roli? Może być problem. Ja osobiście gdyby mnie ktoś pytał , to najchętniej wziąłbym z tej listy Okonia - z różnych względów (abstrahując od możliwości finansowych, chęci jazdy zawodnika w naszym klubie itp, bo takiej wiedzy nie posiadam). Drugi w kolejności: Suchecki.
Ponoć rozważana jest opcja z zawodnikiem zagranicznym w tej roli. Tutaj mogliby być Ljung, Andersen, Pavlić, Jonasson, Kildemand. (powtarzam, podaję teoretycznie możliwych, żeby mnie tu nikt nie jechał za Andersena). Tutaj moim osobistym faworytem byłby Kildemand - też z różnych względów. :-) Drugi w kolejności: Jonasson.

Ad. 2
Tu mamy jeszcze większy problem, bo szanse tego zawodnika na jazdę są marne, a wypożyczeń do niższych lig nie ma. Duży znak zapytania, czy którykolwiek zawodnik na taką rolę się zdecyduje? Czekanie na kontuzje kolegi z zespołu... Ja osobiście mam wątpliwości. Wydaje mi się, że ta opcja odpada, bo po prostu nie ma sensu. Nie wierzę, żeby się zgodził na siedzenie na ławie, więc nawet teoretycznych kandydatur nie podaję. Gdyby jednak ktoś taki się znalazł, to jedno jest pewne: musiałby to być Polak, bo w przypadku kontuzji Kaspera lub Gapy zagraniczny nawet wówczas nie miałby szans na jazdę.

Reasumując:
Znalezienie i zatrudnienie typowego rezerwowego będzie trudne i ponadto jest pozbawione sensu. Nie ma po co utrzymywać zawodnika, który być może ani razu nie pojawi się na torze. A gdyby nawet, o jaką będzie prezentował formę bez jazdy i jakim dysponował sprzętem bez zarabiania? W przypadku kontuzji kogoś z podstawowego składu już lepiej łatać dziurę juniorem. Wniosek nasuwa się sam: jeśli mamy jeszcze kogoś wziąć na seniorkę, to tylko takiego, który ma realne szansę i podejmie się walki o miejsce w podstawowym składzie. I najlepiej, gdyby to był Polak.

sprii 

Wysłany: 2013-11-16, 17:22   

Kiper
Po co takie strzelanki. Lepiej poczekać na rozwój wydarzeń Nasz zarząd chyba wie co robi ;-)
Tak się rozpisałeś a:
Zengota ma ważny kontrakt w lesznie,
Okoniewski na rezerwę nie przyjdzie,
Ułamek to złotówa,
Jabłoński zostaje w czewie tak samo jak Suchecki we wrocku,
ew. Miśkowiak, Świderski. Gdzie postawiłbym na tego drugiego.
A z zagranicznych:
Andersen zostaje w bydgoszczy, a Jonassona w gdańsku,
Ljung jest cienki jak dupa węża,
zostaje Pavlic (gdzie mam tylko jedne silnik na Nasz tor jak już ktoś wcześniej o tym pisał po 3 meczach się rozleci i dupa zimna) i Kildemand gdzie też bym na niego postawił, ale nie wiem czy pójdzie na rezerwę.
To tylko moje przemyślenia, obserwację i odczucia 8-)

Kiper 

Wysłany: 2013-11-16, 19:22   

Jak Ci za długo, to czytaj tylko jednolinijkowce. Przeanalizuj chociaż to jedno zdanie: "Podaje tych teoretycznie możliwych, a nie tych, których bym chciał."
Być może pomyliłem się odnośnie Zengoty, ale reszta teoretycznie jest do wzięcia, ale to nic więcej nie oznacza.
Poza tym: po to jest forum, żeby sobie pogadać. Na temat zmian w Stali powstało 140 stron. Idąc Twoim okiem myślenia wystarczyłoby napisać: "Lepiej poczekać na rozwój wydarzeń."
I nie rozumiem. dlaczego wg Ciebie Kildemand miałby iść na rezerwę? Moim zdaniem na luzie wygrałby rywalizację z Sundstroemem.

sprii 

Wysłany: 2013-11-16, 20:19   

Wiesz teoretycznie do wzięcia są jeszcze Pedersen, Hancock czy Sajfutdinow ;-)
Jeśli chodzi o Kildemanda również bym na początku bynajmniej postawił na niego. W akcji go na żywo nie widziałem, ale podobno jeździ bardzo widowiskowo. Napisałem, że na rezerwę, bo sam Prezes powiedział, że skład podstawowy jest. Szukamy teraz rezerwowego, zmiennika, straszaka, aby była rywalizacja w drużynie...jak zwał tak zwał.
Fajnie byłoby mieć w składzie takiego walczaka ...ale obawiam się, że przyjdzie jakaś mizeria. Obym się mylił.

Kiper 

Wysłany: 2013-11-16, 20:36   

Gdyby Stal szukała prowadzącego parę, to z pewnością wymieniłbym Pedersena, Hancocka, Sajfutdinowa i Walaska.. Ale ponieważ nie szuka, to z tej półki zawodników nie uwzględniałem. Pisałem wyraźnie: "zawodnik walczący z Gapińskim i Sundstroemem o miejsce w składzie". Ty chyba faktycznie nie przeczytałeś tego mojego za długiego teksu :-)
Co do słów prezesa, że szukają rezerwowego. Moim zdaniem nie znajdą, próbowałem to wykazać w tym długim tekście. Nikt nie przyjdzie do Gorzowa, żeby siedzieć na ławie. Jeśli ktoś przyjdzie, to taki gość, który będzie miał pewność (a przynajmniej przeczucia zbliżone do pewności) że wygra rywalizację z Linusem. Bo każdy woli jeździć i zarabiać, a nie liczyć na pech kolegi z zespołu. Więc ja uważam, że jeśli ktoś się zdecyduje na Gorzów, to nie będzie to rezerwowy, straszak, zmiennik, tylko ktoś, kto będzie chciał Linusa (lub Gapę) wygryźć ze składu. Bo przecież w przeciwnym wypadku sezon stracony, instytucji gościa nie ma w 2014.
Może nie mam racji, ale taki mam pogląd na tę sprawę.

sprii 

Wysłany: 2013-11-16, 22:11   

Nie no przeczytałem go z uwagą, cały ;-) Tylko poszerzyłem grono zawodników teoretycznie do wzięcia ;-) .
Cytat:
(...) jeśli ktoś się zdecyduje na Gorzów, to nie będzie to rezerwowy, straszak, zmiennik, tylko ktoś, kto będzie chciał Linusa (lub Gapę) wygryźć ze składu

Tu się zgadzam :-) Zresztą chyba każdy zawodnik jaki przychodzi do nowej drużyny ma ambicję i chcę występować w każdym spotkaniu :-D

Staleczka1947 
Stal Gorzów Wlkp

Team: Stal Gorzów,Man UTD,Lech Poznań
Wysłany: 2013-11-17, 01:05   

Dla uzupełnienia tej dyskusji dodam, że nie przyjdzie jakiś typowy rezerwowy, ale będący Polakiem np. Brzozowski, gdyż taki zawodnik nie będzie miał praktycznie możliwości startu. Jednak jakiegoś typowego rezerwowego zza granicy można by było wziąć, bo taki ma jeszcze możliwość startu na Wyspach, Dani, czy Szwecji(chociażby tej niższej lidze), przynajmniej w rodzimej lidze. Czy jest, jednak sens brania kogoś takiego, bo wtedy i tak nie mógłby zastąpić Kaspera lub Gapy. Jako przykład takiego zawodnika podam Watta lub Davidssona. Lepiej popróbować jakiegoś młodego zza granic Polski.
Co do Polskich seniorów, to grono coraz bardziej się zacieśnia.
Według mnie mogą być, to: Kościecha(zawodnik bez perspektywy, z pojedynczymi wyskokami), Suchecki(jakieś tam nadzieje daje, ale śr. nie najwyższa),Świder( "bankowiec", ale na pewno ma potencjał na bycie solidną 2 linią, tylko musi mieć od razu wypłatę na koncie inaczej będzie bunt), Ułamek(pokazał się kilka razy z dobrej strony, min. na SEC), Okoniewski (ma jakie perspektywy na niezłą jazdę, ale jest bardzo chimeryczny ), Miśkowiak( od paru sezonów trzyma wysoki poziom na pierwszoligowych torach).
Dla mnie najlepszą opcją byłby "Misiek", a nie "Świder". Suchecki, to opcja tańsza.
Zobaczymy, co nam przedstawi zarząd. Mimo wszystko cieszmy się z tego co mamy .
Pzdr

Maciex 

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2013-11-17, 02:16   

Staleczka1947 napisał/a:
Świder( "bankowiec", ale na pewno ma potencjał na bycie solidną 2 linią, tylko musi mieć od razu wypłatę na koncie inaczej będzie bunt).

Po raz kolejny widzę podobną opinię na forum czy sucharze, że Piotr Świderski jest mega złotówką. Po pierwsze: Każdy normalny człowiek chce zarabiać tyle i ma w umowie, którą podpisał z pracodawcą i chce mieć te pieniądze na czas. Po drugie: Taka umowa to akt prawny więc ma jakąś moc. Po trzecie zawodnicy Startu Gniezno upomnieli się dopiero w lipcu (po meczu z Gorzowem u siebie), że klub zalega im sporo pieniędzy i to od początku sezonu. Mogli wcześniej? Mogli a jednak tego nie zrobili. Ja wierzę w działania zarządu na czele z prezes Zmorą i wiem, że robią taki skład aby budżet wytrzymał.

Staleczka1947 napisał/a:
Miśkowiak( od paru sezonów trzyma wysoki poziom na pierwszoligowych torach).

Nie ma sensu porównywać Ekstraligi i I ligi. To są dwie inne bajki a przykłady takich zawodników jak Matej Ferjan, Jesper B. Monberg, Tomasz Chrzanowski czy Daniel Jeleniewski pokazują, że nawet wspaniała i równa jazda przez kilka sezonów na wysokim poziomie w I lidze nie gwarantuje odpowiedniej jazdy na poziomie ekstraligowym. Piotr Świderski od wielu lat jeździ w Ekstralidze i to na dość dobrym poziomie. Ostatnie dwa sezony miał zmarnowane przez kontuzję, ale uważam, że jego potencjał jest o wiele, wiele większy niż Miśkowiaka.

Staleczka1947 napisał/a:

Dla mnie najlepszą opcją byłby "Misiek", a nie "Świder".

I dlatego powyższe zdanie uważam za nieprawdę. :)

Pozdrawiam

Staleczka1947 
Stal Gorzów Wlkp

Team: Stal Gorzów,Man UTD,Lech Poznań
Wysłany: 2013-11-17, 02:31   

Maciex napisał/a:
Po pierwsze: Każdy normalny człowiek chce zarabiać tyle i ma w umowie, którą podpisał z pracodawcą i chce mieć te pieniądze na czas..

Oczywiście, że każdy musi mieć na chleb.
Maciex napisał/a:
Po drugie: Taka umowa to akt prawny więc ma jakąś moc. Po trzecie zawodnicy Startu Gniezno upomnieli się dopiero w lipcu (po meczu z Gorzowem u siebie), że klub zalega im sporo pieniędzy i to od początku sezonu. Mogli wcześniej? Mogli a jednak tego nie zrobili

Nie chodzi tutaj, tylko i wyłącznie o Start Gniezno. Gorsze rzeczy wyczyniał będąc zawodnikiem gdańskiego Wybrzeża. Tam wniósł o upadłość klubu. Chodzi mi właśnie o tą sytuację.

masters 
Barca fan.

Team: Vale
Wysłany: 2013-11-17, 07:52   

Po co ścierać klawę na dywagacje,wiadomo przecież,że będzie to Świder.
Szkoda, że nie dano szansy Pawłowi...a może jeszcze nic straconeg??

lomboNET 

Wysłany: 2013-11-17, 11:25   

Sam jeszcze niedawno jechałem po Świderskim ale po głębszych przemyśleniach dochodzę do wniosku, że co do pewnych zachowań miał podstawy.

Patrząc na jego historię z ostatnich lat to nie było to pasmo sukcesów. Jeździł w Spartaku Wrocław, który miał olbrzymie problemy finansowe. Odszedł do Wybrzeża, które również okazało się niewypłacalne. Teraz Gniezno jakie było - każdy widział.

Jeśli ten chłopak od kilku lat nie dostawał pieniędzy jakie powinien to nie ma co się dziwić jego frustracjom. Wszakże stać go na dobre wyniki a i kilka ładnych lat jazdy ma przed sobą.

Nie raz udowadniał, że potrafi. Moim zdaniem zdrowy i w pełni przygotowany do sezonu może jechać na poziomie co najmniej Gapińskiego a więc nie będzie to rezerwowy a kolejny zawodnik doparowy. Linus będzie na rezerwie.

Decydując się na ten krok przyklasnę zarządowi bo to bardzo dobre posunięcie. Polak, solidny zawodnik i szerokie pole manewru. I szczerze wolę polaka niż kolejnego zawodnika zagranicznego. Już tylko Niels nie mówi po polsku :)

Kiedyś zapytano Dobruckiego dlaczego mając wybór między Stalą a Falubazem zdecydował się na opcję zielonogórską i ten odpowiedział jasno, że oferty były takie same ale wybrał FZG bo będzie miał przynajmniej z kim porozmawiać w parkingu, z kim trenować w tygodniu. W Stali w owym czasie byli sami najemnicy i po meczu każdy jechał w swoją stronę. W ZG wtedy była bardzo fajna krajowa paka.

Więc jeśli transfer Świderskiego dojdzie do skutku to wszyscy będziemy zadowoleni. To będzie na prawdę ciekawa ekipa.

gizza 

Wysłany: 2013-11-17, 12:06   

Osobiście nie rozumienem takiego ciśnienie niektórych co do osoby Pawła Hliba i jego startów w 2014 r w Stali
Pewnie, że fajnie byłoby patrzeć na dobra jazdę wychowanków, ale niestety w przypadku Pawła, mimo serca do walki, dobrej jazdy w 2013 było bardzo mało.
W czym tkwi przyczyna? Nie wiem...może słaby sprzęt (gdzie był trener i kasa z klubu ?!?), a może poprostu talent (kiedyś ogormny) rozmieniony na drobne
Wiem za to, że wole patrzeć na SUKCESY MOJEJ DRUŻYNY, i drobne ale ciągłe i skuteczne postępny zawodników (Cyfer) niż same zera w programie przy nazwisku wychowanka

Kraken82 

Wysłany: 2013-11-17, 12:26   

Jeśli faktycznie o 2 miejsca w składzie będzie walczył Linus Gapa i Świder to dla mnie jest doskonała informacja, tak dobra, że aż ciężko w nią uwierzyć.
Piotrek to jest kawał zawodnika, w 2011 razem z Ogórem był liderem Sparty, jego dobra forma jak i Jędrzejaka uratowała im ekstraligę, uważam, że ten właśnie sezon jest prawdziwym wyznacznikiem jego wartości, przypominam, że miał lepszą śr biegową niż Jędrzejak, 1,895 i mysle ze stać go na taką jazde w stabilnych warunkach, bez kontuzji w przyszłym roku.

Szczerze powiem, że to jest dla mnie faworyt w walce o skład, patrząc na tą trójke.
Już i tak mamy super skład a ze Świdrem nie mamy dziury! Porządny rezerwowy, kto by to nie był i dobra juniorska para, dla mnie suuuuper. To co Lomb pisze o atmosferze w drużynie też jest ważne i dla mnie bzdurą są te insynuacje że niby jest taki i owaki, na jego miejscu też bym się sądził o swoje pieniądze, sami idealiści kuźwa, dopóki gadacie o czyjejś forsie, nie swojej!

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2013-11-17, 12:28   

lomboNET napisał/a:
Jeździł w Spartaku Wrocław,
lomboNET napisał/a:
Teraz Gniezno
Terek Gniezno :-P
lomboNET napisał/a:
Nie raz udowadniał, że potrafi. Moim zdaniem zdrowy i w pełni przygotowany do sezonu może jechać na poziomie co najmniej Gapińskiego a więc nie będzie to rezerwowy a kolejny zawodnik doparowy. Linus będzie na rezerwie.
Moim zdaniem też tak będzie. To Linus będzie walczył o skład, a nie Świderski. Zakontraktowanie Świdra powinno wzmocnić naszą siłę uderzeniową na wyjeździe. Powinno, bo chłopak jest zaznajomiony i objeżdżony na polskich owalach. Pół żartem - pół serio, on nie potrzebuje do tego you tube'a. W ankiecie gdzieś na stronce też zagłosowałem za Świderskim. Jeżeli ma on przyjść do Stali za rozsądne pieniądze i stać klub na to, jestem jak najbardziej za tym transferem!

lomboNET napisał/a:
Już tylko Niels nie mówi po polsku :)
He he, wczoraj dokładnie o tym samym sobie pomyślałem. Tylko PUK i Linus nie są polskojęzyczni, a to kolejny krok w kierunku "To moja drużyna", jakkolwiek tego hasła nie rozumieć.

Jedno jest już również pewne. W przypadku braku kontuzji powinniśmy być w pierwszej czwórce i to jest realny cel na przyszły sezon. Zielona, my, Toruń (jak zmniejszą karę i zakontraktują Nickiego), Leszno (gdy przyjdzie Walasek z Emilem) to będą pewniacy do play-off. Kąsać będzie Wrocław z Tarnowem i Włókniarzem, a w ekstralidze w zasadzie już teraz nie ma Wybrzeża, choć do końca sezonu 2014 bardzo, bardzo daleko. To tak na dzisiaj papier nakazuje myśleć. Wbrew wszystkiemu co się mówiło o ksm, regulaminach finansowych itd. spójrzcie, jaka ta liga znów będzie wyrównana. A wielu chciało równać w dół KSM-em, phi :lol:

Nie będę oryginalny, ale PUK, Zagar, Kasprzak, Zmarzlik, Linus, Gapiński, Cyfer czy Świderski, to również jest MOJA DRUŻYNA :-)

"Kolejny dzień przynosi nam nowe szanse..."

gizza 

Wysłany: 2013-11-17, 12:36   

Don Lucas napisał/a:
a w ekstralidze w zasadzie już teraz nie ma Wybrzeża, choć do końca sezonu 2014 bardzo, bardzo daleko

no właśnie...papier/forum :) przyjmie wszystko ale pamiętajmy że to jest sport

nas przed sezone 2013 co niektórzy widzieli w I lidze :!:

Kraken82 

Wysłany: 2013-11-17, 12:38   

Psim swędem się udało, taka prawda. Linia pomiędzy PO a degradacją była bardzo cienka o czym boleśnie przekonał się Rzeszów.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2013-11-17, 12:56   

Panowie, ale zapominacie, że w przyszłym sezonie bezpośrednio leci tylko jedna ekipa, a nie trzy. To spora różnica, prawda?

"Kolejny dzień przynosi nam nowe szanse..."

Danonek920

Wysłany: 2013-11-17, 12:59   

Też wydaje mi się , że Gdańsk jest przegrany. Niby przed sezonem mówiło się że to Wrocław na 100% spadnie a jednak się utrzymał. Warto jednak zauważyć że często spadają kluby niestabilne finansowe a Gdańsk nie dość że jest niestabilny finansowo to dochodzi przeciętny skład

dzwonekFLA 

Wysłany: 2013-11-17, 13:47   

Z tego co czytałem to Gdańsk i Czewa może nie wystartować w przyszłym sezonie. Zobaczymy na ile coś w tym jest. Gdańsk ma brak kasy. Czewa też brak plus bardzo duże zadłużenie. Na ich miejsce czeka wiadomo kto hehehe. Ciekaw jestem jak to się ułoży. My w przyszłym sezonie nie będziemy walczyć o utrzymanie a raczej o coś więcej. Chociaż będziemy drżeć przed każdym GP a tam 3 naszych. Sami wiecie że kontuzje mogą zniszczyć wszystkie plany!!
Ja też jestem za świdrem bo to mega opcja o ile nas stać. Będzie zadowolony z klubu to będzie się zajmował jazdą a nie sądami :) Faktycznie miał problemów sporo z klubami. W Gdańsku chyba większość sezonu nie jechał i chcieli mu zabrać kasę za przygotowanie. Walczył o swoje i to tyle.

BRONEK

Wysłany: 2013-11-17, 17:50   

Temat Hliba w Stali jest zamknięty. W wywiadzie dla RG prezes wyraźnie powiedział, że obecność Pawła w zeszłorocznym składzie wynikała tylko i wyłącznie z KSM. Dodał, że przy obecnym regulaminie miejsca dla Hliba w klubie na pewno nie będzie i z tego co wie to Paweł już jeździ po Polsce i rozsyła oferty.
Jeśli idzie o 6 seniora to wg mnie Misiek byłby lepszym wyborem, ale Świder też by mnie ucieszył. Jednak tematu Miśkowiaka nie ma póki co więc chyba nie ma sensu wymieniać jego nazwiska w kontekście Naszej Drużyny. Mam nadzieje, że jeśli zarząd skłoni się ku opcji zagranicznej to nie uraczą nas żadnym Davidssonem czy innym Ljungiem.
Team będziemy mieli fajny i mam nadzieje, że tym razem wynik zrobi nam zgrana drużyna, a nie Iversen, Zagar czy Zmarzlik. Liga mimo wszystko będzie bardzo wyrównana i odrzucając skrajne obserwacje (Toruń, Gdańsk) wydaje się, że każdy będzie miał podobne szanse na medal. :mrgreen:

Marek 

Wysłany: 2013-11-17, 22:56   

Cytat:
Po raz kolejny widzę podobną opinię na forum czy sucharze, że Piotr Świderski jest mega złotówką. Po pierwsze: Każdy normalny człowiek chce zarabiać tyle i ma w umowie, którą podpisał z pracodawcą i chce mieć te pieniądze na czas.

Jak pisałem kiedyś w temacie Piotra Śwista że chciał zarabiać kasę i chce ja na czas to pisaliście że "zdrajca" i takie tam ... ale swiderski jest ok ??? przykre to
Cytat:
Sam jeszcze niedawno jechałem po Świderskim ale po głębszych przemyśleniach dochodzę do wniosku, że co do pewnych zachowań miał podstawy.

Widzę że kolega naprawdę po paru głębszych doszedł do wniosku ;-)
Cytat:
Już i tak mamy super skład a ze Świdrem nie mamy dziury!

A świder to nie dziura ?? Może lider ??? Jak taki dobry to dlaczego Gniezno spadło ligę niżej ???? Każda drużyna miała i będzie mieć dziure w składzie bo wszyscy nie mogą wygrywać . A u Nas uważam że największe "szanse " na bycie "dziurą" ma właśnie swider , Gapa i Linus choć akurat On tutaj jest najmłodszy i może iść tylko do przodu .
Cytat:
Team będziemy mieli fajny i mam nadzieje, że tym razem wynik zrobi nam zgrana drużyna, a nie Iversen, Zagar czy Zmarzlik. Liga mimo wszystko będzie bardzo wyrównana i odrzucając skrajne obserwacje (Toruń, Gdańsk) wydaje się, że każdy będzie miał podobne szanse na medal. :mrgreen:

Dokładnie tak samo uważam . Nie wolno nikogo lekceważyć co pokazał ten sezon .
Pozdrawiam

Rafi 

Wysłany: 2013-11-18, 19:06   

Mamy skład marzeń,mamy skład w którym w zeszłym sezonie brakowało Mateja i wtedy moglibyśmy być spokojnie w pierwszej czwórce.W sezonie 2014 jesteśmy w stanie spokojnie powalczyć o ten cel...Nie wybiegam dalej do przodu myśląc o medalach.kluczowe dla kolejności w tabeli będą decyzje odnośnie Unibaxu,jeżeli zmniejszą karę tym składem są w stanie zdziałać wiele.
Skupiając się na nas to tak ,jak większość zaznaczyła rezerwowy to konieczność i oczywiście będzie...pytanie tylko kto...
Czytaliście na SF wywiad z Nermarkiem? Okazuje się ,że był już we Wrocku jedną nogą tylko został przez działaczy zwyczajnie wydymany.Grudziądz to opcja rezerwowa i bezpieczna dla niego...zresztą to już nie nasze zmartwienie.
Dla mnie skład optymalny jak na te warunki,spokojnie mogący powalczyć i tyle.

kris_77 
Bomba w składzie

Wysłany: 2013-11-18, 20:36   

http://www.sportowefakty....li-bedzie-polak

No to teraz już faktycznie bardzo blisko potwierdzenia, że będzie to Świderski.

Podziękowania zarządowi za już skompletowany Zespół.

Cicero 

Team: Staleczka
Wysłany: 2013-11-18, 20:53   

Co do Świdra , na początku jego kandydatura jakoś mnie nie przekonywała ,ale po czasie się z tym oswajam. Mam tylko nadzieję ,że nie będzie robił żadnego dymu jak będą jakieś zaległości ;)

Wiadomo ,że trzeba walczyć o swoje ,ale on również nie zachował się fair przechodząc do Gdańska kiedy jeszcze tak naprawdę nie miał do końca zaleczonej kontuzji i pauzował pół sezonu. Z tego co wiem to jak odchodził z Wrocławia w 2011 to również smród pozostał. No ale może jak będzie startował w klubie stabilnym finansowo (oby :P) to okaże się ,że będziemy go traktowali tak jak Gapę (najpierw wszyscy wieszają psy, a później prawie ,że ulubieniec :P). Pożyjemy zobaczymy.

Skład jest mega ciekawy i również nie boję się napisać ,że to MOJA DRUŻYNA ,chociaż jaki by nie był Stal moją drużyną była ,jest i będzie ;) Generalnie podoba mi się praca prezesa Zmory. Jeżeli faktycznie istnieje taki plan naprawczy i faktycznie STAĆ nas na ten skład nie przekraczając za bardzo budżetu (a jak jest to się raczej nie dowiemy) to naprawdę świetna robota. Ogólnie mam wrażenie ,że wszystko zaczyna iść w dobrą stronę w klubie , zarówno pod względem zarządu jak i nawet marketingowym. Pomysł z odliczaniem b. dobry :) Jeżeli tylko faktycznie chcą zamknąć skład już w listopadzie to co my będziemy robili w grudniu :lol:

A wracając do składu ,to można żałować tylko ,że Iversen nie gada po polsku ,niech mu na gwiazdkę jakiś podręcznik kupią czy coś :P Linus na rezerwie raczej będzie siedział ,bo Świder i Gapa (pod warunkiem ,że będzie w takiej formie jak w końcówce sezonu) raczej go wygryzą ,chociaż mam nadzieję ,że zostanie to ustalone po treningach. Osobną kwestią ,niestety ,jest to ,że przejechać sezon bez żadnej kontuzji w 1wszym składzie graniczy dzisiaj z cudem, a przy ograniczonej ZZ-cie rezerwowy na pewno trochę pojeździ :)

Martwi tylko to ,że Bolo nie planuje zmieniać sposobu przygotowywania nawierzchni. W którymś wywiadzie powiedział ,że kibica interesuje wynik ,a nie widowisko i to mnie bardzo martwi. Niech chociaż ta duża zacznie chodzić ,bo skład mamy teraz bardzo waleczny i robienie toru pod start prawdopodobnie okaże się dla nas zabójcze.

KaKa88 

Wysłany: 2013-11-18, 21:17   

TO MOJA DRUŻYNA STAL GORZÓW 2014 !!!!

9.MATEJ ŻAGAR
10.Linus Sundstroem \ Piotr Świderski \Tomasz Gapiński
11.Krzysztof Kasprzak
12.Tomasz Gapiński\ Linus Sundstroem \ Piotr Świderski
13.Niels K. Iversen
14.Adrian Cyfer
15.Bartosz Zmarzlik

JEST SUUPER ZESPÓŁ.
POZDRAWIAM I DO ZOBACZENIA NA STADIONIE.
TO MOJA-NASZA DRUŻYNA STAL GORZÓW
Skład na dwa-trzy lata spokojnie.

Matej Zagar 1983 rok.
Niels Kristian Iversen 1982 rok.
Krzysztof Kasprzak 1984 rok.
Tomasz Gapiński 1982 rok.
Piotr Świderski 1983 rok.
Linus Sundstroem 1990 rok.
Bartosz Zmarzlik 1995 rok.
Adrian Cyfer 1995 rok.
Patryk Karczmarz 1996 rok.
Tomasz Walasek 1996 rok.