Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów 2014

Które miejsce zajmie Stal Gorzów w sezonie 2014 po rundzie zasadniczej? (zakładając, że wszystkie zespoły jadą przez cały sezon w optymalnych składach)
1.
20%
 20%  [ 7 ]
2.
42%
 42%  [ 15 ]
3.
28%
 28%  [ 10 ]
4.
2%
 2%  [ 1 ]
5.
2%
 2%  [ 1 ]
6.
2%
 2%  [ 1 ]
7.
0%
 0%  [ 0 ]
8.
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
Kiper 

Team: Stal Gorzów

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2013-11-04, 16:06   Stal Gorzów 2014

Sezon 2014 będzie, jak twierdzą wizjonerzy i jasnowidzowie, wyjątkowy w historii naszego klubu. Dlatego uważam, że należy mu się osobny wątek bez konieczności mielenia 140 stron w oczekiwaniu na zmiany.
Tak naprawdę każdy sezon zaczyna się kilka miesięcy wcześniej - od okresu transferowego. Właśnie jesteśmy na takim etapie, na etapie budowy drużyny na przyszly rok. Powoli, z bólami, krystalizuje się skład Stali Gorzów. Prezes Zmora nie ukrywa problemów finansowych (któż ich nie ma?) i otwarcie o nich, w przeciwieństwie do innych, mówi. Oczywiście nie mówi wszystkiego, czym wnerwia co niektórych bardziej niecierpliwych kibiców.
Dopiero niedawno wyjaśniła się kwestia braku KSM, ponieważ jeszcze klika klubów rzutem na taśmę probowalo utrzymac to dziwactwo (moim zdaniem). Wiemy już, że został wierny naszym barwom Niels Kristian Iversen. Wiemy, że brak KSM powoduje definitywne pozostanie Krzysztofa Kasprzaka. Mamy dwóch juniorów: Zmarzlika i do niedawna określanego mianem "Cyfra Zero" Adriana Cyfera, który nagle ku zdziwieniu wielu wyrasta na solidnego juniora. Bliski pozostania w Gorzowie jest Tomasz Gapiński, idąc podobną drogą "od zera do bohatera". Kibice niecierpliwie czekają na gorzowskiego ulubieńca Mateja Żagara.

Krótko mówiąc nasz skład obecnych marzeń:
1. Iversen
2. ? / ?
3. Żagar
4. Gapiński
5. Kasprzak
6. Zmarzlik
7. Cyfer

Pozostaje tak naprawdę jedno miejsce do obsadzenia. I nie ma co się łudzić: do tego miejsca muszą kandydować dwaj nieźli żużlowcy w świetle zmiany przepisów o zz. Może to być Polak lub obcokrajowiec, ale wówczas pod warunkiem, że ewentualnym zmiennikiem / rezerwowym będzie inny Polak.
Pozbyliśmy się Daniela Nermarka (moim zdaniem ciut pochopnie, nic nie zmuszało do takiego pośpiechu) i mamy teoretycznie do dyspozycji młodego Linusa Sundstroema, jednak opinie na temat jego przydatności i osiągniętych wynikow są podzielone.
Zapraszam więc do dyskusji:
Kto z obcokrajowców: Sundstroem? Kildemand? Davidsson? :-) Opcja wschodnia?
Kto z Polaków: Buczkowski? Świderski? Hlib?
Tematu Walaska (Grzegorza) proponuje na razie nie podejmować. Żadne sygnały nie wskazują na to, aby miał u nas jeździć. Chyba, że ktoś wie więcej i od nowego sezonu będziemy nazywac się Stal Abramowicz Gorzów :-)
Ostatnio zmieniony przez Kiper 2014-01-12, 15:01, w całości zmieniany 1 raz  

Mateo1994 

Wysłany: 2013-11-04, 16:23   

Jeżeli mamy sprowadzić zawodnika do walki o skład z Linusem, to jestem jak najbardziej za Davidssonem. Wiadomo że chłop zawodził cały sezon, jednak potencjał ma i potrafi pojechać, a może kolejny falubaz odrodzi się w Stali? ;) W świetle nowych przepisów o ZZ, musimy mieć również polskiego seniora na rezerwie, i tutaj moim zdaniem powinien zostać Paweł. Najlepiej gdyby zgodził się jeździć jako gość w niższej lidze, ale nie wiemy jak się na to zapatruje. Myślę że skład który się szykuje gwarantuje wielkie emocje, gdyby GAPA utrzymał formę z koncówki sezonów, a reszta riderów nie obniży lotów, to możemy zalecieć wysoko ;)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2013-11-04, 16:29   

Mnie ciekawi odnośnie sezonu 2014 czy w piątek na koniec odliczania zobaczymy nowego zawodnika, czy po prostu start sprzedaży karnetów zostanie oficjalnie rozpoczęty.

Co do składu (nie widzę innej opcji):

1. Iversen
2. Linus
3. Zagar
4. Gapiński
5. Kasper
6. Cyfer
7. Zmarzlik

Do walki o skład jak najbardziej Davidson i Hlib. Ew. tak jak napisałem w innych postach Klindt, Anderson lub Watt.

Cicero 

Team: Staleczka
Wysłany: 2013-11-04, 17:00   

marcin_crx napisał/a:
Mnie ciekawi odnośnie sezonu 2014 czy w piątek na koniec odliczania zobaczymy nowego zawodnika, czy po prostu start sprzedaży karnetów zostanie oficjalnie rozpoczęty.

Jestem praktycznie na 100% przekonany ,że przedstawią Zagara (i może Gapę). Ludzie zobaczą z rańca o 9:00 ,że mamy w składzie Iversena i Zagara i nie patrząc na wszystko , niesprzyjającą pogodę, wkurzonego szefa, remonty dróg oraz inne okoliczności , rzucą się do Askany po karnety ,które ,dziwnym trafem, zostaną od tego momentu sprzedawane :P

Przynajmniej ja bym tak zrobił :p

yellow-blue

Wysłany: 2013-11-04, 17:11   

Panowie, jeśli to ma mieć ręce i nogi, to musimy szukać jakiegoś seniora. Na Gapę przez cały sezon nie można liczyć niestety, co udowodnił nie raz. Także nie możemy ograniczać się tylko do rywala dla Linusa. Lepiej brać takiego Świderskiego :-/ i mieć szerokie pole manewru. No chyba, że opcja obco do walki z Linusem i Hlib jeżdzący jako gość w razie kontuzji Polaka, ale lepiej chyba iść na jakość, niż na ilość, co było w tym roku. Jeśli w ogóle możemy sobie pozwolić na solidnego rezerwowego.

Kiper 

Team: Stal Gorzów

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2013-11-04, 17:27   

Mateo1994 napisał/a:
Jeżeli mamy sprowadzić zawodnika do walki o skład z Linusem, to jestem jak najbardziej za Davidssonem.

Jestem innego zdania. Uważam, w przypadku zatrzymania Linusa powinniśmy zakontraktować nie kolejnego obcokrajowca, lecz najlepszego Polaka, na jakiego nas obecnie stać. Wówczas mielibyśmy nie tylko 3 zawodników na 2 miejsca (Gapiński, Sundstroem, xxx), ale pewność, że w razie kontuzji Kasprzaka lub Gapińskiego nie sypie się nam skład.
Pojawiają się tu ciągle powracające głosy na temat Hliba. Uważam, że Hlib nam solidnego zastępstwa nie gwarantuje. Z całym szacunkiem gorzowianie, jesteście wpatrzeni w niego, bo to swój chłop, kolega z piaskownicy, z podwórka, ze szkoły itp., ale musicie sobie zdać sprawę, że na tym poziomie nie ma sentymentów. Paweł jeździł w Stali w 2013 wyłącznie ze względu na KSM. To nie ta bajka. Jeden z najsłabszych sklasyfikowanych zawodników w lidze, statystyki są okrutne. Tak naprawdę wybór nie jest zbyt wielki, łatwiej jest wyhaczyć jakiegoś obcokrajowca. Z Polaków do wzięcia (temat Walaska omijam) jest ewentualnie Buczkowski, Okoniewski, Świderski. Nie wiem, co z Woźniakiem z Bydgoszczy czy Sówką z Rzeszowa. Może to i dziwne, ale wszyscy oni osiągnęli średnią lepszą od Linusa! Minimalnie gorsi byli Suchecki i Jabłoński. I o tych nazwiskach warto pogadać. Na resztę szkoda sobie strzępić języka (no chyba, że potęga sponsora, o którym tak marzymy, przewróci wszystko do góry nogami). Wtedy możemy mówić o Walasku, Pedersenie i Vettelu :-)
Chyba, że ten rezerwowy ma być sztuką, zapchajdziurą, to wtedy Hlib, Brzozowski i Rajkowski jak najbardziej...

fan_swista 

Wysłany: 2013-11-04, 17:31   

Ja widze to tak: Iversen, Zagar, Kasprzak, Zmarzlik, Cyfer jako pewny sklad oraz Gapinski, Linus i polski senior jako trojka walczaca o pozostale dwa miejsca.

Po to polski, zeby w razie kontuzji Kaspera czy Gapy nie trzeba bylo wstawiac trzeciego juniora. No chyba, ze ten polski senior bedzie tez pewnym 1 skladem, to wtedy Gapa i Linus walka o sklad :)

Oby tych kontuzji nie bylo, ale zabezpieczonym byc trzeba, bo mamy 3 z GP, a tam nikt nie odpuszcza.

Tylko wiadomo, ze Polak bedzie drozszy niz taki sam zagraniczniak. Jesli nas nie stac, to brac zagranicznego i liczyc, ze Kasper i Gapa przejezdza calo sezon. W ostatecznosci junior do skladu i najwyzej po 2 razy pojada za niego Zmarzlik i Cyfer.

dzwonekFLA 

Wysłany: 2013-11-04, 17:53   

Popieram. W 2014 potrzebujemy polaka na rezerwie!!! Pytanie jak będzie wyglądał rynek? Czy któryś z jeżdżących w EE sezonie 2013 polaków przyjmie rolę rezerwowego w drużynie, czy skończy w 1-szej lidze. Na to chyba trzeba poczekać do 15 grudnia. Im bliżej tej daty tym co niektórym zawodnikom zaświeci się rezerwa. Jest 8 drużyn nie 10. Myślę, że z 3 zawodników z listy Kipera taki los czeka. No chyba że wprowadzą limit zawodników GP w naszej wojnie hehe. W co oczywiście nie wierzę, bo jest za późno i nie mają jaj władze. Zresztą kto teraz będzie wojował jak to firma z Torunia :) Ot taka lipa.
Ale nastroje na 2014 są o wiele lepsze niż w 2013 :) Przypomnijcie sobie co się tu działo hehe.
Teraz to będzie nasza drużyna !!!

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2013-11-04, 18:39   

Zejdźcie na ziemię. Na Polaka o klasie zbliżonej do Gapińskiego chyba nas nie stać, a na pewno nie w roli rezerwowego. No chyba, że to Linus jest typowany na zmiennika a do Ivera, Mateja, Krisa i Gapy dojdzie jakiś solidny polski senior. Raczej w to wątpię. Mocnych polskich seniorów za rozsądne pieniądze jest jak na lekarstwo. Walasek nie dość, że falubaz to drogi. Buczkowski podobno zaklepany we Włókniarzu. Okoniewski za Linusa? Nie, dziękuję - nie wchodzi się 2 razy do tej samej Warty. Świderski? To ma być "Moja/Nasza drużyna" więc pan Piotr "spotkamy się w sądzie" trochę tu nie pasuje. Nie wystawi go Bolo w 15 biegu to poleci zatrudnić znanego mecenasa-felietonistę z wybiórczej by wymusić to sankcją prawną ;-)
To może Janowski? Coś tam w Tarnowie mu nie pasuje, więc jest do wzięcia ale chyba też dużo zaśpiewa za kontrakt. Wyboru wielkiego nie ma jak widać. Dużo łatwiej dobrać kolejnego młodego gniewnego z zagranicy np. Kildemanda, Czałowa lub Puodżuksa. Jak ma być obcokrajowiec to młody wilczek - waleczny a nie podstarzały wyrobnik typu Watt czy Ljung. Niech swą jazdą chociaż oko cieszy i daje nadzieję na to, że w przyszłości się rozwinie. Takie moje zdanie...

Danonek920

Wysłany: 2013-11-04, 18:56   

Mówisz abyśmy zeszli na ziemie i wyskakujesz z ...Janowskim. Mamy skład złożony z trzech bardzo silnych liderów na który niekoniecznie nas stać a wy widzicie jeszcze następną gwiazdę. To już nie są te czasy kiedy mogliśmy mieć w składzie Golloba,Zagara,Iversena,Kasprzaka,Jensena,Zmarzlika. Zakontraktowanie Walaska też przemilczę bo podejrzewam, że oczekuje za kontrakt jeszcze więcej pieniędzy niż Zagar. Co do Buczkowskiego to też nie ma szans. Będzie zdecydowanie za drogi.Mimo wszystko pomimo nieudanego tego sezonu jest to jeden z czołowych polskich żużlowców, który jeszcze 2 lata temu startował w reprezentacji. Wydaje mi się, że pójdzie opcja z perspektywicznym zagraniczym zawodnikiem+bardzo slaby polski zmiennik typu Hlib albo Brzozowski. Nie ma co szaleć... i tak skład jest bardzo dobry.

Nigel 

Wysłany: 2013-11-04, 19:07   

Danonek920 napisał/a:
Mówisz abyśmy zeszli na ziemie i wyskakujesz z ...Janowskim.

Nie wyrywaj zdań z kontekstu albo czytaj do końca. Zrobiłem przegląd możliwych celów transferowych i Janowskiego umieściłem w nim z automatu tak jak Walaska zastrzegając, ze jest za drogi. A na ziemię mają zejść Ci, którzy widzą w Buczkowskim czy Świderskim zmiennika dla Gapy.
Co do ostatniego Twojego zdania, widzę tę kwestie podobnie: dobry młody waleczny zagraniczniak i Hlib lub Brzoza na rezerwę.

sensowny

Wysłany: 2013-11-04, 19:09   

Zgadzam sie z panem wyzej (Danonek920) skład jest napiety do granic mozliwosci finansowych i na wiecej nas nie stać. Świderski to jest zawodnik który kasuje sporo za sam podpis. O Buczku itp wogole nie wspominam. Skład jest praktycznie zamkniety i tego sie trzymajmy. Jedynie moga nastapic obawy co jesli (odpukac) polak senior dozna kontuzji. Myśle, że jednak zostanie ten Hlib jako oczekujacy i jeżdzacy w niższej lidze jako gość lub ewentualnie któryś junior na 1-2 biegi wskoczy.

lomboNET 

Wysłany: 2013-11-04, 23:01   

Słuchając audycji z Fabrycznej 19 można było usłyszeć ciekawą informację iż budżet Stali w nowym sezonie ma wynieść 9-9,5mln zł brutto i ma być niższy niż rok temu.

Pytanie czy mówiąc "rok temu" prezes miał na myśli 2012 czy 2013 rok :?:

Nigel 

Wysłany: 2013-11-04, 23:24   

Myślę, ze chodzi jednak o sezon 2013. A dlaczego mniejszy.. hmm... bo nie ma już takiego dużego "garba" w postaci długu, który widocznie spłacany był w tym roku. Budżet, więc mniejszy okazać się w rzeczywistości może większym. Tak myślę...

dzwonekFLA 

Wysłany: 2013-11-05, 08:24   

9,5 bańki to raczej duży budżet. Nie było sprecyzowane czy to budżet na zawodników czy cały. Powiedział coś że to budżet brutto. Nie wiem co to znaczy?? Może ktoś wie więcej?

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2013-11-05, 10:12   

Wcale nie taki duży. Zarobki zawodników jakie słyszycie w mediach są podawane w kwotach netto. Także każdy zawodnik inkasuje VAT, a następnie oddaje go do Państwa w formie podatku.

Także nasz realny budżet będzie wynosił niecałe 8 milionów złotych. Sądzę, że potentaci tacy jak Toruń czy ZG mają budżety na poziomie ponad 10 milionów.

Swoją drogą do czego do doszło, w 2000 roku zdobyliśmy brązowy medal za kwotę 1,5 miliona złotych...

PUK - 2 miliony
KK - 1,5 miliona
Zagar - 1,5 miliona
Zmarzlik - około 1 miliona
Gapiński + Linus - też pewnie ponad 1 milion

Nawet by się to spinało...

lomboNET 

Wysłany: 2013-11-05, 10:23   

marcin_crx napisał/a:
w 2000 roku zdobyliśmy brązowy medal za kwotę 1,5 miliona złotych...

Trudno w to uwierzyć... Wychodziło by, że klub utrzymywał by się z samych biletów.

Gondor wspominał kiedyś, że drużyna w roku 2001 miała budżet 4,3mln. A w 2000 roku sam Bosman (do momentu wejścia ustawy o zakazie reklamowania się wyrobów alkoholowych na imprezach masowych) dawał ówczesnemu KS Pergo 500tys. zł.

poro

Wysłany: 2013-11-05, 10:52   

troszeczke naciagacie wypowiedz prezesa.

po 1. ok 9,5mln BRUTTO <-- zaznaczone zostalo ze jest to kwota brutto
po 2. budzet nie bedzie wiekszy niz rok temu -- ale nic nie powiedziane ze mniejszy !

;)

Michu5 

Wysłany: 2013-11-05, 11:00   

marcin_crx napisał/a:
Swoją drogą do czego do doszło, w 2000 roku zdobyliśmy brązowy medal za kwotę 1,5 miliona złotych...

A pamiętacie co się mówiło przed sezonem 2003? Było wtedy bodaj też uwolnienie KSM i Apator zbudował dream team (Rickardsson, Crump, Protasiewicz, Bajerski, Jaguś) za kwotę, wtedy wręcz kosmiczną... 4 mln złotych.

A dzisiaj mówi się, że sam Pedersen może w Toruniu zgarnąć 3 miliony.

RAFIK 

Wysłany: 2013-11-05, 11:22   

9 500 0000-23% vat=7 315 000.Taki mi wyszedł mniej więcej budżet netto.Nie wiem jak jest ze składkami ZUS,ale jeśli zawodnicy są na zasadzie działalności gospodarczej to sami go sobie opłacają,chyba że mają jakąś klauzulę z klubem co do tych opłat.

vinciu 

Wysłany: 2013-11-05, 11:28   

jak Ty to liczysz bo mi wychodzi 7.723.577,24....

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2013-11-05, 11:29   

Z matematyką na bakier ;-)

VAT to podatek od wartości dodanej, żeby go poprawnie obliczyć musisz wartośc BRUTTO podzielić przez 1,23:

9 500 000:1,23 = 7 723 577 zł

BTW jeżeli 10 lat temu brąz kosztował nas 1,5 miliona, a dziś brąz kosztuje prawie 10 baniek - ludzie przezcież inflacja aż tak nie poszła w górę...

Niestety to jest doskonały dowód na chore ambicje prezesów, w tym niestety i Władka.

Z drugiej strony pamiętacie firmę STRABAG w 2003 roku? Strabag został sposnosorem strategicznym KS STAL za śmieszną dziś kwotę 400 000 zł.

yellow-blue

Wysłany: 2013-11-05, 12:12   

Nigel napisał/a:
Świderski? To ma być "Moja/Nasza drużyna" więc pan Piotr "spotkamy się w sądzie" trochę tu nie pasuje. Nie wystawi go Bolo w 15 biegu to poleci zatrudnić znanego mecenasa-felietonistę z wybiórczej by wymusić to sankcją prawną ;-)

Śmieje się z siebie, to sam mam o nim podobne zdanie, a wczoraj pisałem o nim, jako ew. wzmocnieniu :roll: coś w powietrzu musiało być dziwnego :-P

Nigel napisał/a:
Okoniewski za Linusa? Nie, dziękuję - nie wchodzi się 2 razy do tej samej Warty

W jego przypadku to by było do 3 razy sztuka. Świetne występy w Stali w przeszłości, fatalny powrót parę lat temu, a teraz jak by było? Wolałbym raczej się nie przekonywać. Z resztą pewnie chciałby gwarancję startów. Buczkowski byłby najlepszym wyborem z nich, wciąż rozwojowy i zawsze walczący.

Jednak to tylko tak teoretycznie, bo myślę, że w ogóle nie ma tematu kolejnego zawodnika. Zmora mówił, że mamy 2 miejsca, więc Gapa i Zagar. I okej. Rezerwa to zdolny Karczmarz czy Kaczmarek i tyle : )

Pytanie co z Hlibem. Bo jeśli jest skłonny jeździć w I lidze jako gość i tym razem rzetelnie się przygotować, to czemu nie.

Thorgal 

Wysłany: 2013-11-05, 12:32   

Oczywiście przydałby się zawodnik poziomu Gapy do rywalizacji/zastępstwa w składzie.
Wg mnie to jednak nie ma wielkiego znaczenia, czy ktoś taki będzie czy nie.

Dlaczego? Dlatego, że w obliczu kontuzji jednego z liderów i tak ktoś taki nie zastąpi ich. Zaś wobec kontuzji lub słabszej Linusa/Gapy możemy stosować rezerwy (juniorskie, taktyczne itp.).

Innymi słowy: jeśli kontuzji w play off dozna np. KK to zapewne i tak możemy pożegnać się z walką o złoto. Nawet mając w składzie rezerwowego zawodnika na pozimie 5-6 pktów.

Mój wniosek jest taki: fajnie byłoby mieć dobrego zmiennika, ale kontuzja lidera i tak zamknie nam drzwi do złota, szczególnie kontuzja w play off. Więc nie robiłbym presji na to.

Inna sprawa, to zgadzam się z tym, że Linus to bardzo niepewna druga linia i pewnie warto próbować tu coś zrobić. Ponoć nasi rozmawiają z Kildemandem (pdobnie jak Leszno), ale to niepotwierdzone info.

RAFIK 

Wysłany: 2013-11-05, 13:04   

vinciu napisał/a:
jak Ty to liczysz bo mi wychodzi 7.723.577,24....
Racja,mój bykol.

Odpowiedz do tematu