Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Magia Czarnego Sportu
Autor Wiadomość
Jespers 

Wysłany: 2010-11-08, 17:19   Magia Czarnego Sportu

Oto wlasnie powstaje owa gra. Bedzimy mogli odjechac w niej jeden mecz, bedzie ponad sto kart odpowiadajace za nasze posuniecia na torze. Do zdobycia wiekszej ilosci informacji oraz dyskusji zapraszam na forum zuzlowe cgz :
forum.centrumgz.pl - Dyskusja o Magia Czarnego Sportu

Zapraszam serdecznie, gra zapowiada sie bardzo ciekawie.

Pao 

Wysłany: 2010-11-09, 19:55   

Zapomniałeś dodać że to jest gra planszowa. Miała swoją premierę w miniony weekend w Gdyni. Do regularnej sprzedaży trafi mniej więcej za pół roku.

Jespers 

Wysłany: 2010-12-11, 17:25   

Bylismy dzisiaj na prezentacji tej gry. Gra prezentuje sie rewelacyjnie, wszystko monopole i inne podobne gry moga sie schowac. W sumie to nie spodziewalem sie, ze mozna zrobic takie emocje w grze planszowej. Na ostatnim luku podczas 15 biegu wygralem bieg doprowadzajac stan 5;1 dla mnie(gosci), ze stanu 5;1 dla gospodarzy. I mecz skonczyl sie wynikiem 44;45 dla mnie. Emocje wielkie i gra zdecydowanie godna polecenia..

Pao 

Wysłany: 2010-12-11, 19:45   

Niestety, przez błędy taktyczne (i oczywiście pecha w kartach...) przegrałem wygrany mecz. Zaczęło się od porażki 2:3, potem kilka remisów i porażka 2:4. Po podwójnym zwycięstwie moich zawodników wyszedłem na 1-punktowe prowadzenie i do XI gonitwy była wymiana ciosów. Po 2x 5:1 w 12 i 13 biegu mój zespół prowadził 41:36. Doskonale spisujący się Pawlicki (komplet punktów w całym meczu) spowodował zwycięstwo 4:2 drużyny Jespersa i wszystko było możliwe.
Start i ogólnie cały ostatni bieg układał się bajecznie. Zagar i Gollob zdecydowanie wygrali start i wydawało się że nic nie odbierze gospodarzom zwycięstwa. ALE! Doskonały manewr taktyczny kołcza gości spowodował, że na ostatnim łuku Madsen i Jonsson śmignęli gospodarzy i zwycięstwo w pierwszym meczu MCS-a na gorzowskiej ziemi powędrowało do Jespersa. Szczegółowe wyniki opublikuję jak autorzy gry, którzy prowadzili program, wyślą mi je ;-)

zibro007 

Team: THJ RACING
Wysłany: 2010-12-11, 20:08   

Jeżeli możecie to opiszcie dokładnie jak taka rozgrywka wygląda dokładniej. Bo nawet na forum tej gry za wiele szczegółów sie nie znajdzie tylko to że gra będzie dosc sporo kosztowała i to że jest świetna nic poza tym ;-)

Pao 

Wysłany: 2010-12-12, 14:34   

Generalnie rozgrywka wygląda tak: spośród 84 autentycznych zawodników (głównie z Ekstra i I ligi) wybierasz siódemkę (autorzy gry przygotowali również kilkanaście wersji składów, ale z Jespersem zdecydowaliśmy, że wybierzemy sami). Zawodnicy są podzieleni na 7 grup, każdy trener dostaje z każdej grup po 3 żużloków i spośród nich musi wybrać meczową siódemkę.

Zawodników reprezentują takie cechy główne (start, jazda, technika, refleks i sprzęt) oraz katalog umiejętności (nie pamiętam wszystkich, ale np. atak po dużej, po małej, z dystansu, szybki start, lotny start, blokowanie, kontra, wypuszczenie, jazda parą). Do tego każdy z zawodników ma cenę (najdroższy Pedersen kosztuje 99 MCS-ów, za juniorów pokroju Zmarzlika czy Lamparta trzeba wyłożyć ok. 27-28 MCS-ów), a wszystkie wyżej opisane parametry zależą od formy (słabej, normalnej, dobrej), która zaś zależy od przygotowania toru i przełożeń ustalonych przez trenera.

Trener ma limit 423 MCS-ów na skompletowanie składu. Ja za te "pieniądze" wybrałem do składu Golloba (97 MCS), A. Łagutę (70), Hougaard (40), Maxa (43), Zagara (67), Pavlica i Miśkowiaka (przy tej dwójce nie pamiętam cen). Jespers wybrał Pawlickiego, L. Drymla, Madsena, Jonssona, Dobruckiego, D. Anderssona i Szombierskiego.

Przed przejściem do rozgrywki trzeba koniecznie wspomnieć o atrybutach używanych w MCS-ie: 4 kościach K6, 2 kościach K10, kości K12 i kości K20. Do tego dochodzi niezliczona ilość kart (podaję za informacjami producenta: 60 kart jazdy, 100 kart trenera, 13 kart przebiegu meczu, 3 karty nawierzchni, 6 kart przełożeń).

Karty jazdy to tzw. "manetki". Używane są podczas biegów do kolejnych ruchów żużlowców. Każdemu przysługuje po 5 kart z nominałami 1-6 (oczywiście odpowiednio przetasowane). Wartość na karcie jest doliczana do Jazdy zawodnika i ta suma mówi nam o ile zawodnik przesunie się na planszy w danej fazie ruchu.

Karty trenera dzielą się na 3 dziedziny: dyspozycja zawodnika (można jej używać zamiast manetki). Charakteryzuje się tym, że są na niej nominały 1-8, więc odpowiednio wykorzystana daje bonusa zawodnikowi jadącemu w kasku koloru nadrukowanego na karcie (na każdej z kart tego typu są 2 kolory: jeden dla gospodarzy, jeden dla gości).
Karta "moc silnika" to rzut kością z pewną wartością odgórną, dodaną niezależnie od rzutu. Wygląda to mniej więcej tak, że zamiast ryzykować z manetką, trener wywala na stół taką kartę, rzuca kością, która wynika z tej karty i to jest doliczane do Jazdy zawodnika. Występują tam m.in. karty "K10+1" (rzut kością 10-ścienną, dodanie 1 do wyniku rzutu i Jazdy), "K6+K6" (rzut dwoma kostkami), "K6*2" (rzut jedną kością, ale wynik jest podwajany) czy też karta, która trafiła się mi, czyli "Ty wybierasz!". Tu sposób rzutu zależy od trenera. Ja wybrałem opcję K20 bez Jazdy (bo miałem taką dostępną), wyrzuciłem 19 i dzięki temu Hougaard spokojnie wygrał bieg :-)
Ostatnimi kartami z cyklu Kart Trenera są "Akcje na torze". Są one przeróżne - koleiny, podcięcia, obrona przy krawężniku, atomowy start, ale też takie jak podpatrzenie taktyki czy "sędzia po mojej stronie".

Centralne miejsce na planszy (jej rozmiary to 6 kartonów A4 czy tam B4, linijką ich nie mierzyłem :-D ) zajmują karty przebiegu meczu. Treść tych kart to m.in. polewaczka, równanie toru, doping kibiców, ale też mniej sympatyczne, jak czas 2 minut, za co mój Łaguta został wykluczony już z I biegu.

Karty nawierzchni oznaczają jaka nawierzchnia będzie podczas zawodów (przyczepna, mokra, sucha). Karty przełożeń to to samo, tylko wydrukowane dla każdego z trenerów. Gracze próbują dopasować się do toru i wychodzi im to lepiej lub gorzej.

reszta wkrótce ;)
Ostatnio zmieniony przez Pao 2010-12-13, 20:30, w całości zmieniany 2 razy  

Kiljan 

Wysłany: 2010-12-12, 20:22   

A jak wygląda data wydania gry??
Wiecie coś więcej??

zibro007 

Team: THJ RACING
Wysłany: 2010-12-12, 21:44   

Gdzieś tam czytałem i ma to być podobno przełom kwietnia i maja .

Pao 

Wysłany: 2010-12-12, 23:35   

Do wydania naprawdę daleka droga - przed chłopakami niesłychane wyzwanie w postaci zdobycia licencji od EŻ Sp. z o.o. na autentycznych żużlowców. Jeżeli to się nie uda, trzeba będzie wymyślić zawodników fikcyjnych. Widziałem też drobną literówkę na jednym z rodzajów kart (aktualnie w MCS-ie występuje tor moRKy :-D ) Druga sprawa - chłopaki mają na razie tylko 2 prototypowe egzemplarze gry. Nie pytałem ich o ewentualny nakład, ale myślę że 500 do 1000 sztuk uda im się opchnąć. Maj to według nich realny termin wypuszczenia MCS-a na rynek.

Jak już piszę, otrzymałem wyniki wczorajszego meczu. Opis mechaniki gry skończę w wolnym czasie (czyli może nawet nie jutro ;-) )

PAWEU: 44
9. A. Łaguta 9 (w,2,3,2,2)
10. Miśkowiak 7 (2,0,2,3)
11. Zagar 5 (1,0,2,2,0)
12. Hougaard 6 (2,3,1,0)
13. Gollob 9 (1,2,2,3,1)
14. Pavlic 3 (2,1,w,0)
15. Max 5 (1,2,2)

JESPERS: 45
1. Pawlicki 15 (3,3,3,3,3)
2. L. Dryml 0 (u,0,u,0)
3. Madsen 8 (3,1,w,1,3)
4. Jonsson 9 (0,3,3,1,2)
5. Dobrucki 4 (0,2,1,0,1)
6. Andersson 4 (3,0,1)
7. Szombierski 5 (1,3,1)

2:3
3:3 (5:6)
3:3 (8:9)
2:4 (10:13)
3:3 (13:16)
3:3 (16:19)
3:3 (19:22)
5:1 (24:23)
3:3 (27:26)
2:4 (29:30)
2:4 (31:34)
5:1 (36:35)
5:1 (41:36)
2:4 (43:40)
1:5 (44:45)

Najlepszy czas dnia uzyskał w biegu 3 Madsen. Widzów ok. 8

Jak działa NCD to też opiszę 3 posty wyżej. Bonusów nie notowaliśmy. Autorzy przygotowali trochę inną tabelę biegową, ale też zawodnicy rezerwowi mają 3 biegi programowe i bieg 10 jest "juniorski". Widzami byli stali pensjonariusze szkolnego schroniska młodzieżowego przy ul. Wyszyńskiego, którzy zeszli się na posiłek po godz. 16, czyli w kulminacyjnym momencie meczu :-)

pieczar 

Wysłany: 2010-12-20, 20:04   

wszystkich zaiteresowanych gra zapraszam na stroną MCS

www.magiaczarnegosportu.pl

Jespers 

Wysłany: 2013-03-04, 13:42   

MCS, lecz tym razem nie jako gra planszowa jest bardzo bliski swojej premiery. Póki co trwa preorder, w którym możemy zakupić grę za 49 złoty. Więcej informacji możecie znaleźć tutaj: http://spogame.pl/gry/mcs...czarnego-sportu oraz na oficjalnej stronie http://mcsgra.com

pieczar 

Wysłany: 2013-03-16, 15:19   

Już 23 i 24 marca w Poznaniu na PYRKONIE pierwszy, przedpremierowy pokaz gry MCS. W imieniu wydawcy zapraszam wszsytkich miłośników żużla i dobrej zabawy z Gorzowa i okolic!

Odpowiedz do tematu