Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawodnicy Stali Gorzów Sezon 2009
Autor Wiadomość
Steel 

Wysłany: 2009-07-12, 20:29   

Fenix napisał/a:
Ale coz nasz zarzad pewnie nawet nie mysli o zakontraktowaniu jezdzcow z Rosji... a szkoda :(
Oczy Wielkiego Stana uniesione są wiecznie ku górze. Jest to przecież zaprawdę Wielka Persona, dlatego tylko wysoko może mierzyć. A jak wiadomo góra, wysoko... północ! A najbardziej na północ wysunięte krainy żużlowe to przecież Szwecja i Norwegia! :-) I tak mamy w składzie praktycznie samych scandinavian stranieri! Zagar to tylko wyjątek potwierdzający regułę, bo ściągnięto go po osobistych namowach Golloba (to dobrzy znajomi) i Wielki Stan nie miał tu za wiele do gadania.

Serio, jak długo Chomski będzie decydował o składzie i transferach, tak długo będziemy mieli albo średnich skandynawów, albo jego pupilków pokroju Okonia. Zobaczycie, w przyszłym sezonie ściągamy Pecynę :-P

Bracia Lagutowie kurcze ładnie się spisują, nie można powiedzieć. Griszka ma średnią 2,345 a Artiom 1,667. Ale to jednak tylko I liga. Mam mieszane uczucia co do ich możliwości w e-lidze. Nie można im odmówić zapału i woli walki, ale czy sobie poradzą?

Zresztą to pakiet łączny. Albo obu bierzemy, albo żadnego. A ja z-d-e-c-y-d-o-w-a-n-i-e nie chcę kolejnego obcokrajowca na juniorce. Marzy mi się dwóch wychowanków w składzie i już. Przyzwyczaiłem się do 5:1 w plecy na starcie, niech więc chłopaki się objeżdzają :-) Szkoda po raz kolejny pakować kasę w niepewne błotko...

Tak więc jeżeli chodzi o teoretyczne ruchy transferowe na sezon 2009/2010 to takie sa moje typy:
- zatrzymujemy Golloba, Zagara, PiKeja (ost. sezon) i Ruuda,
- sprzedajemy Holtę,
- sprzedajemy Okonia,
- wypożyczamy THJ do 1 ligi,
- wywalamy Chomskiego,
- kontraktujemy Crumpa (Wrocław spada),
- kontraktujemy Cieślaka (j.w.),
- dwóch juniorów-wychowanków w składzie, akurat będzie jeszcze trzech gotowych (Adik, Zmarzlik i Cyran), więc super - rywalizacja o skład będzie i dodatkowa mobilizacja,
- przymierzamy powoli nowych juniorów.

Brakuje mi tylko 1 rezerwowego seniora. Dobrze byłoby wziąć jakiegoś średniego drugoliniowca, niezbyt drogiego. Np. Ferjana ;-) Można też pomyśleć o wymianie PiKeja, bo jednak jest to już sędziwy rajder i zasłużył na emeryturę. I tu można popatrzeć na innych jeźdzców z Rosji - Povazhny, Gizatullin czy Gafurov wchodzą myślę w gre.

caipirinha

Wysłany: 2009-07-12, 20:49   

Steel napisał/a:
Brakuje mi tylko 1 rezerwowego seniora. Dobrze byłoby wziąć jakiegoś średniego drugoliniowca, niezbyt drogiego. Np. Ferjana Można też pomyśleć o wymianie PiKeja, bo jednak jest to już sędziwy rajder i zasłużył na emeryturę. I tu można popatrzeć na innych jeźdzców z Rosji - Povazhny, Gizatullin czy Gafurov wchodzą myślę w gre.

Steel - Gollob, Pikej i Zagar, swoja juniorka OK. Ruud mnie osobiście nie przekonuje, ale nie musi. Na drugiej linii widziałbym Świdra (za szybko zrezygnowano z niego w ZG :-( ) lub Buczkowskiego - wątpie żeby miał jeszcze kiedyś tak bardzo nieudany sezon jak ten bo jeździć potrafi na pewno.

Bula 
Jestem piknikiem

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-07-12, 21:29   

caipirinha napisał/a:
Buczkowskiego - wątpie żeby miał jeszcze kiedyś tak bardzo nieudany sezon jak ten bo jeździć potrafi na pewno.

Hehe, to teraz pojechałeś po bandzie :) Buczkowski może i potrafi, ale on nie odejdzie z Bydzi żeby jeździć na rezerwie... no bo w końcu Stal ma bić się o medale a Buczek to nie jest zawodnik, który mógłby stanowić nawet to uzupełnienie drużyny z czołówki.

Steel napisał/a:
A najbardziej na północ wysunięte krainy żużlowe to przecież Szwecja i Norwegia! :-) I tak mamy w składzie praktycznie samych scandinavian stranieri! Zagar to tylko wyjątek potwierdzający regułę, bo ściągnięto go po osobistych namowach Golloba (to dobrzy znajomi) i Wielki Stan nie miał tu za wiele do gadania.

To całe kontraktowanie Skandynawów rozpoczęło się jak spadliśmy na zaplecze. I nie jest to zależne od Chomskiego a od Kołsuta. Aktualny skład Stali opierający się w głównej mierze na Skandynawach to przypadek. Dlaczego?
W 2003 roku, Kołsut ze swoimi kontaktami pościągał do nas zawodników gwarantujących spokojny byt w pierwszej lidze. Jak już nie byliśmy tak uzależnieni od jego kontaktów, to przyszedł Loramski. Potem znów "byle tanio" i armia siedmiu, albo ośmiu Szwedów. A teraz? Stare kontakty - Ruud. Miłość Komara - Karlsson. Zachcianka Komara, jedyny 'lider' na rynku - Holta. No i Jonasson, ostał się po tym "szwedzkim potopie" AD 2006. Dlatego wątpię, że tu chodzi o miłość do ludzi z północy Chomskiego :) I na takiego Lagutę Grigorija parol mogliby zagiąć.

Cytat:
- wywalamy Chomskiego,
- kontraktujemy Crumpa (Wrocław spada),
- kontraktujemy Cieślaka (j.w.),

Jak Wrocław spadnie to zakontraktowanie Crumpa będzie najbardziej realną możliwością spośród tych z ostatnich lat... Pomimo tego, iż mam nadzieję na spadek Wrocławia i szybkie podchwycenie konkurencji Crumpiego, jakoś nie za bardzo w to wierze, że będziemy go jeszcze kiedykolwiek oglądać przy Śląskiej.
A co do Cieślaka to nie byłbym tego taki pewny. Dla trenera akurat nie ma aż tak wielkiej różnicy, która to jest liga. Poza tym takie wymienianie wszystkich i wszystkiego może doprowadzić do tego, że znów będzie to jeden, wielki zlepek indywidualności. Z trenerem włącznie.

masters napisał/a:
Bula napisał/a:
Ojj, tak jak przed sezonem "najbardziej widziałeś" Gomólskiego w składzie naszej Stali

Ktory z kompletem wygral polfinal IMP, czego nie potrafil zrobic np Gollob, nie wspomne juz o Malym!!
Gomola jedzie po kontuzji i z meczu na mecz coraz bardziej sie rozjezdza.

Co to jest za przykład? Co mnie obchodzi IMP? Zawodnik ma punktować w lidze a nie w zawodach indywidualnych. Gdyby Okoniewski (przy aktualnej dyspozycji) zrobił komplet w półfinale IMP to byłaby dla Ciebie jakaś wyrocznia, że to klasowy zawodnik jak najbardziej nadający się na Ekstraligę? Mnie by to jedynie rozzłościło, że w drużynie męczy się omijając szprycę spod kół rywali, a w IMP tych samych objeżdża jak chce.

Teraz z innej beczki - na tego typu dywagacje dywagacje może trochę za wcześnie ale skład mógłby być następujący: Gollob, Crump (cały czas będę miał na niego nadzieję, co roku), Karlsson, Zagar, G. Laguta i juniorzy - Cyran, Zmarzlik. Jeśli koniecznością do ściągnięcia Grigorija byłoby ściągnięcie Artema, to klub mógłby chyba coś w tym kierunku zrobić... To znaczy dla nich byłoby to czymś super i w ogóle, kolejny argument to nie dawania szansy naszym.
Nastaje więc pytanie - czy Grisza jest wart tego by zająć jedno, juniorskie miejsce (poprzez jednoczesny transfer Artema)?

lomboNET 

Wysłany: 2009-07-12, 21:42   

Przypominam że wątek dotyczy sezonu 2009 a nie 2010

Zatem wracamy do tematu a na temat wzmocnień poczekajmy do końca sezonu. Po co teraz cokolwiek zakładać kiedy może się okazać nagle, że Stal wskoczy na pudło bo zawodnicy zaczęli jechać lepiej niż zakładano, albo się okaże, że Wrocław nie spadnie, czy też skończy nam się kasa...

Takie gdybanie teraz nie ma najmniejszego sensu. Pamiętacie sezon marsowy 2005 :?: Wtedy już wszyscy mieli w Stali Haplów, Crumpów i innych a zakończyło się wielkim wstydem i porażką.

Poczekajcie na to na zakończenie sezonu kiedy będziemy wiedzieli na czym stoimy i co jest do wzięcia.

A tymczasem jak już mówiłem - wracamy do tematu.

Mariner 

Wysłany: 2009-07-20, 19:38   

Ale Hultaj niepostrzeżenie sobie swoją beznadziejną średnią poprawił ..
Pod koniec sezonu dociągnie do 'dwójki' .. ;-)

Gollob 2,218
Zagar 1,959
PK 1,920
Rune 1,860
Ruud 1,314
THJ 1,098

Thorgal 

Wysłany: 2009-07-24, 22:41   

Jeśli Holta utrzyma formę i odpadnie z GP to KONIECZNIE powinien w Gorzowie zostać. Utrzymać Golloba i Zagara. Ruud, Okoń, Jonasson (jako senior) a nawet PiKej są do wymiany JEŚLI chcemy walczyć o najwyższe cele. Kogo ich zastąpić? Nie będę trąbił o Crumpie czy Hampelu. Po prostu - kimś LEPSZYM.

Dobrego juniora z zagranicy warto mieć. A nasi niech się rozwijają walcząc o miejsce w składzie.

Bula 
Jestem piknikiem

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-07-26, 00:41   

Thorgal napisał/a:
Jeśli Holta utrzyma formę i odpadnie z GP to KONIECZNIE powinien w Gorzowie zostać.

Dużo mówi się o tym, że jak Rune odpadnie z Grand Prix to Częstochowa będzie chętna do transferu Holtańskiego. A Włókniarz to chyba jedyny klub, z którym Runej związał się w jakiś tam sposób emocjonalnie. Dlatego myślę, że w przyszłym sezonie przy Śląskiej będziemy go oglądać ale w barwach "Lwów".

Thorgal napisał/a:
Ruud, Okoń, Jonasson (jako senior) a nawet PiKej są do wymiany JEŚLI chcemy walczyć o najwyższe cele. Kogo ich zastąpić? Nie będę trąbił o Crumpie czy Hampelu. Po prostu - kimś LEPSZYM.

Mówisz tu o kupnie dwóch zawodników lepszych od PiKeja i jednego na poziomie PiKeja (rezerwowy). Zauważ, że jest kryzys, zawodnicy co raz bardziej zauważają niski poziom władz Ekstraligi (Crump o tym głośno krzyczał) no a nawet jakby kryzysu nie było, to i tak myślę, że przerosłoby to możliwości finansowe naszego klubu. Tańszym (i zarazem skuteczniejszym, tak myślę) wariantem byłaby walka o samego Crumpa, utrzymanie składu bez Holty i jeszcze namówienie do startów u nas Grześka Lagutę. Wiem, wiem, że on bez Artema się nie ruszy z Daugavpils, no ale może jednak? Wtedy nasza kadra mogłaby wyglądać następująco:
Liderzy - Gollob, Crump, druga linia - Zagar, Karlsson, Laguta, juniorzy - Cyran, Zmarzlik, rezerwa - Jonasson, Ruud.

Ruuda zostawić warto w przypadku fiaska rozmów z Lagutą. Widać, że papiery na jazdę ma i często ważne punkty dowozi. To samo Jonasson (tu bez względu na wszystko), ale o Tomku było już w innym temacie. Z niego naprawdę mogą być ludzie i możemy rzeczywiście mieć kolejnego Jonssona, z tą różnicą, że nie wychowamy go by punktował gdzie indziej tylko u nas. THJ jest drugim wicemistrzem Szwecji i mistrzem Szwecji wśród juniorów. Strzelilibyśmy sobie samobója nie przedłużając z nim kontraktu.

Odpowiedz do tematu