Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya
Forum sympatyków Stali Gorzów

KS "Stal Gorzów" - XI Runda Ekstraligi 2020: Włókniarz - Stal Gorzów

TOMEK - 2020-08-18, 11:26
Temat postu: XI Runda Ekstraligi 2020: Włókniarz - Stal Gorzów
Cytat z relacji nsport+

Chomski: "No. Teraz jedziemy do Częstochowy. Eeee... No nie wiem, no".

Myślę, że to świetny początek dyskusji dotyczącej meczu z Włókniarzem. :lol:

Chomski won

Thorgal17 - 2020-08-18, 11:30

Tak. Chomski nie chce rozbudzac nadziei na wygrana. Jak sie uda to ok. Jak sie nie uda to przynajmniej wygra sport i rodzinne relacje w druzynie. Tego uczyli na szkoleniach coachingowych, trenerow motywacyjnych, psychologow sportowych.

Wozniak do zmiany po pierwszym zerze.

Do kiedy bedziemy jechali z ZZ za Nielsa?

marcin_crx - 2020-08-18, 11:32

Z/Z możemy mieć do końca fazy zasadniczej, także ew. PO już bez Z/Z.

Co do samego meczu, uważam że to będzie bardzo ciekawy i emocjonujący mecz z wynikiem bliskim remisu.

Bartek - 2020-08-18, 11:52

Uważam, że bonus jest naszym obowiązkiem. Przy ZZ i niekorzystnym przebiegu meczu będziemy mieli po 7 biegów Zmarzlika i Thomsena, więc jeśli nie ukulamy tych 42 pkt, to będzie naprawdę kiepsko. Po cichu liczę na niespodziankę. Jeśli trio Zmarzlik/Thomsen/Holder pojedzie na wysokim poziomie, 3-4 oczka dorzuci Woźniak, a Karczmarz pokona dwukrotnie juniorów Włókniarza, to byłoby wspaniale. Remis byłby wielkim sukcesem po tym całym falstarcie na początku rozgrywek. I nie ukrywajmy, po wczorajszym wysokim zwycięstwie powinniśmy być w gazie i jechać pod Jasną Górę po pełną pulę, nie ma co robić z nas outsiderów. Włókniarz przegrał u siebie już trzykrotnie, to nie są mocarze na własnym torze.
miszarus - 2020-08-18, 12:30

Prawdopodobnie Stanisław zrobi to tak...

1. Krzysztof Kasprzak / Szymon Woźniak
2. Niels Kristian Iversen [ZZ]
3. Jack Holder
4. Bartosz Zmarzlik
5. Anders Thomsen
6. Rafał Karczmarz
7. Wiktor Jasiński

Pytanie kogo weźmie, Szymona czy Krzysztofa?

Tobiaszek - 2020-08-18, 13:04

Myślę, że będzie jechał Szymon wspomagany sprzętem Nielsa. W meczu, co prawda u siebie, z Częstochową w parkingu byli mechanicy Nielsa i chyba to jego sprzęt przyczynił się do punktów Woźniaka podobnie jak wczoraj Klindta.
marcin_crx - 2020-08-18, 14:28

[ELTROX WŁÓKNIARZ:] 9. Rune Holta, 10. Jason Doyle, 11. Fredrik Lindgren, 12. Paweł Przedpełski, 13. Leon Madsen, 14. Mateusz Świdnicki, 15. Jakub Miśkowiak, 16. Bartłomiej Kowalski. [Trener:] Marek Cieślak.

[MOJE BERMUDY STAL:] 1. Szymon Woźniak, 2. Krzysztof Kasprzak (Jack Holder), 3. Anders Thomsen, 4. Bartosz Zmarzlik, 5. Niels-Kristian Iversen, 6. Rafał Karczmarz, 7. Wiktor Jasiński. [Trener:] Stanisław Chomski.

miszarus - 2020-08-18, 14:30

marcin_crx napisał/a:
[ELTROX WŁÓKNIARZ:] 9. Rune Holta, 10. Jason Doyle, 11. Fredrik Lindgren, 12. Paweł Przedpełski, 13. Leon Madsen, 14. Mateusz Świdnicki, 15. Jakub Miśkowiak, 16. Bartłomiej Kowalski. [Trener:] Marek Cieślak.

[MOJE BERMUDY STAL:] 1. Szymon Woźniak, 2. Krzysztof Kasprzak (Jack Holder), 3. Anders Thomsen, 4. Bartosz Zmarzlik, 5. Niels-Kristian Iversen, 6. Rafał Karczmarz, 7. Wiktor Jasiński. [Trener:] Stanisław Chomski.

Stachu już nie jest Kopiuj - Wklej, :D
Teraz czekamy na analizę Mazhinio :)

Szprycer - 2020-08-18, 14:42

miszarus napisał/a:
marcin_crx napisał/a:

Stachu już nie jest Kopiuj - Wklej, :D
Teraz czekamy na analizę Mazhinio :)

Jak mazinho ten skład ustalał, skoro prezes czyta forum to wiadomo kto skład ustawia:)

TOMEK - 2020-08-18, 14:50

Nie robcie jaj! Przecież widać, że to nie Chomski taki skład ustala - za głupi jest. W ogóle widać, że już nie ma nic do gadania w kwestii składu (vide: Klindt). Tylko po co trzymaja tego darmozjada?

Chomski won

marcin_crx - 2020-08-18, 15:07

TOMEK napisał/a:
Nie robcie jaj! Przecież widać, że to nie Chomski taki skład ustala - za głupi jest. W ogóle widać, że już nie ma nic do gadania w kwestii składu (vide: Klindt). Tylko po co trzymaja tego darmozjada?

Chomski won

Weź zbastuj, bo słaby jesteś. Nie idzie Ciebie już czytać.

Weź może nóż i idź zabij Chomskiego, bo widzę że Twój tok myślenia już chyba tym grozi.

Chomski głupi nie jest, to bardzo inteligentny facet, oddziel może emocje od żużla i zacznij hamować, bo mam wrażenie że jesteś zwyczajnym hejterem.

TOMEK WON!

Szprycer - 2020-08-18, 15:44

marcin_crx napisał/a:
TOMEK napisał/a:

Chomski won

Weź może nóż i idź zabij Chomskiego, bo widzę że Twój tok myślenia już chyba tym grozi.

Chomski głupi nie jest, to bardzo inteligentny facet, oddziel może emocje od żużla i zacznij hamować, bo mam wrażenie że jesteś zwyczajnym hejterem.

TOMEK WON!

O to to. Co za dużo to niezdrowo. Pan Stanisław po prostu jest jaki jest, ale za coś zawodnicy go cenią :)

TOMEK - 2020-08-18, 16:32

marcin_crx napisał/a:
TOMEK napisał/a:

Chomski won

TOMEK WON!

Ależ w Tobie dużo niepotrzebnej agresji. Rozładuj to jakoś. Może terapia? W rodzinie Twojego idola jest psycholog. Pewnie da się jakąś zniżkę załatwić, choć za efekty trudno ręczyć patrząc choćby na KK. Zdrówka życzę.

Chomski won

Danonek9200 - 2020-08-18, 17:24

Tomek serio już powinieneś trochę odpuścić z tą wieczną krytyką i z tym pisaniem Chomski Won. Na prawdę jakieś niezdrowe emocje w Tobie się zgromadziły.
leszek - 2020-08-18, 17:30

marcin_crx napisał/a:
Chomski głupi nie jest, to bardzo inteligentny facet

Jak najbardziej inteligentny inaczej ! Ogarnol kuwete po 10 kolejce . Jak znam zycie Marcin to tez nie on . Nawet w mixzonie bredzil o Kasprzaku , Puku itp.
100% zeby nie czyjas ingerencja to spadlibysmy z ligi na ryj przez Boba budowniczego .

Ktos wczoraj w trakcie meczu przytoczyl cytac sir Aleksa Fergusona z MU i fajnie , ja zatem to zripostuje w inny sposob .

" Trzeba wiedziiec kiedy ze sceny zejsc - niepokonanym "

Nie bede pisal kto pisal , zaspiewal , kazdy Polak to jak sadze zna .

Ostatnie wyniki nie sa zasluga Chomskiego ! To tylko i wylacznie determinacja prezesa Grzyba nic wiecej .

Ps! Co po jednym zajebistym meczu nagle Chomski znowu wyrasta na Maga speedwaya ?? Ludzie otrzasnijcie sie to ku.......a najwiekszy obok Zmory szkodnik naszego klubu .
Tak samo nie podpisuje sie pod zawodnikami z poczatku sezonu , bo niby dlaczego ? Za olewatorskie podejscie ? Babole na kazdym kroku Chomskiego ?
I w tamta druzyne nie wierze nadal !

Ja wierze we wczorajsza ekipe Stali z jajami , walczaca o kazdy centymetr toru .

Maciex - 2020-08-18, 19:25

Danonek9200 napisał/a:
Tomek serio już powinieneś trochę odpuścić z tą wieczną krytyką i z tym pisaniem Chomski Won. Na prawdę jakieś niezdrowe emocje w Tobie się zgromadziły.

Racja. Ile można o tym pisać. Dobrze wiemy jaką pozycję w klubie ma trener Chomski i jego pozycja w klubie jest niezagrożona. Skupmy się na merytorycznej dyskusji a nie na ciągłym pisaniu Chomski Won

Skomand - 2020-08-18, 19:39

Szprycer napisał/a:
marcin_crx napisał/a:
TOMEK napisał/a:

Chomski won

TOMEK WON!

O to to. Co za dużo to niezdrowo. Pan Stanisław po prostu jest jaki jest, ale za coś zawodnicy go cenią :)

Za co cenią? Tak jak dzieci lubia nauczycieli, którzy nie wymagają. Chomski to taktycnzy dyletant. Tor za jego czasów nie był atutem. Facet się wielokrotnie kompromitował. A po co w klubie jego córeczka? Kiepski psycholog?

lupus - 2020-08-18, 21:32

Skomand napisał/a:
Szprycer napisał/a:
marcin_crx napisał/a:
TOMEK napisał/a:

Chomski won

TOMEK WON!

Za co cenią? Tak jak dzieci lubia nauczycieli, którzy nie wymagają. Chomski to taktycnzy dyletant. Tor za jego czasów nie był atutem. Facet się wielokrotnie kompromitował. A po co w klubie jego córeczka? Kiepski psycholog?

poczytaj kilka ostatnich stron to się dowiesz. Też mnie wkurza to ciągłe pisanie o szkodniku itp itd. NIKT NIC NA TO NIE PORADZI. Do puki jest w Stali Bartek będzie Stanisław i wszyscy są tego świadomi. Pisanie jaki on jest czy nie jest, nic nie zmieni, ani Stasiu wiedzy nie nabędzie ani mistrzem taktyki równnież nie zostanie. Jest jak jest. Tak jak z deszczem. To, że wszyscy będą biadolić on nie przestanie przez to padać. Wypada się cieszyć, że ktoś przejął pałeczkę i podejmuje dobre decyzje.
Co do psychologa... nie byłem u niej więc nie będę się wypowiadał nad jej kompetencjami. Skoro piszesz, ze jest kiepska to znaczy, że coś o tym wiesz i że nie pomogła :-P :mrgreen:

bosky - 2020-08-18, 23:25

co wy ludzie macie w glowach, ze po wygranej swojej ulubionej druzyny 20-punktami piszecie tone hejterskich postow? Ja bym rozumial gdyby to bylo forum falubazu, ale na wlasny klub. Ciekawe czy takie same szambo z mieszanka rzygowin wylewa sie w tej chwili na forach wroclawskim, czestochowskim, rybnickim i grudziadzkim? Cieslakowi, Kempinskiemu, Sledziowi i Kedziorze pewnie juz taczki szykuja. A wszystkich milosnikow prezesa Grzyba chcialbym uswiadomic - Holder byl stuprocentowym wymyslem Chomskiego, Klindt Staszewskiego, ktory powoli jest przymierzany do Stali. Jesli prezes Grzyb utrzyma Bartka, to brawa dla niego, ale poki co poza znaczacymi wypowiedziami w mediach w tonie "my wysylamy Bartkowi sygnal, ze chcemy go w Stali" zrobil w tym wzgledzie wiecej zlego niz dobrego. Bez szczegolow - swiadczyc o tym moze chocby wypowiedz Zmarzlika w magazynie PGE Ekstraligi.

Szczerze, spodziewalem sie tutaj dyskusji na temat szans w meczu z Czestochowa i co daje nam ewentualna wygrana, zamiast tego widze grupke frustratow, ktorym sie wydaje, ze maja najwieksza wiedze na temat czarnego sportu. Wstyd i hanba, nic wiecej nie mam do dodania.

leszek - 2020-08-19, 04:31

bosky napisał/a:
A wszystkich milosnikow prezesa Grzyba chcialbym uswiadomic - Holder byl stuprocentowym wymyslem Chomskiego

Bzdura kompletna .

Ks - 2020-08-19, 06:05

bosky napisał/a:

Szczerze, spodziewalem sie tutaj dyskusji na temat szans w meczu z Czestochowa i co daje nam ewentualna wygrana

Właśnie piszemy tutaj o meczu z Włókniarzem a nie o Stasiu :!:
Chcemy tam wygrać, aby nadal mieć szansę na czwórkę. Ostatnia nasza wygrana ba wyjeździe miała chyba miejsce w Częstochowie więc trzeba znów tam wygrać aby się odblokować.
Będzie ciężko bo pewnie Cieślak już grabi tor po siebie aby nasi go nie roszyfrowali. Myśle że po 4 biegach będziemy w plecy 5-6 pkt i zacznie się gonienie wyniku. Ważną postacią w tym spotkaniu będzie Anders. Jeżeli będzie śmigał tak jak na Jancarzu to tam wygramy, jeżeli nie daj Boże będzie zagubiony jak w Zielonej Górze to przegramy.
Kolejna zagadka to kto z dwójki Woźniak czy Kasprzak?
Mimo wszystko dał bym ostatnią szansę dla KKeja. Szymon na lotnisku w Częstochowie nie gwarantuje niczego, zostawił bym go na Wrocław.
Reasumując jak pojedziemy z takim zębem jak w poniedziałek i szybko odczytamy tor to tam wygramy. Stawiam na 46:44 dla Stali

lomboNET - 2020-08-19, 07:59

Im dłuższy tor i szerszy tym gorzej dla Kasprzaka bo jeździ chyba na Rometach...
Szymon ma starty a jak Cieślak zrobi tor na start (próbując zneutralizować Bartka) to starty Szymona i jego 5-6 pkt może być kluczowe.

marcin_crx - 2020-08-19, 08:26

Powiem szczerze, że bardzo się cieszę, że kilka osób stanęło w obronie mojej tezy co do hejtu.

Zwyczajnie po ludzku, tak nie można.

Krytyka zawsze, ale krytyka, a nie hejt i mieszanie z błotem.

Przypomnijcie sobie co robili kibice Falubazu jak Protasiewiczowi nie szło. Takie właśnie wsparcie jest potrzebne teraz Kasprzakowi chociażby.

Wczoraj zmarł Mirek Wieczorkiewicz, gość od lat zaangażowany w działalność naszego klubu, a tu przeszło to bez echa. Wiecie dlaczego, bo ludzie pokroju Tomka nie szanują historii klubu. Kiedyś podobny los spotka kolejne legendy i obawiam się z ludzie z dzisiejszego pokolenia to po prostu oleją.

Chomskiemu zarzucić można wiele, i wiele razy sam go krytykowałem, ale do jasnej cholery jakby nie fakt, że pozostał w klubie w 2002 roku to kto wie czy dziś kolego TOMEK miałbyś w ogóle co krytykować, bo klubu być może by dziś nie było. Zresztą o czym my piszemy, skoro w temacie o meczu z Rybnikiem dałeś popis swoich intelektualnych możliwości i nie zrozumiałeś ironii, którą napisałem ;-)

Co do meczu, pisałem o tym już jakiś czas temu, przy Z/Z, dobrym rozegraniu taktycznym i przy obecnej formie tria Zmarzlik, Thomsen, Holder możemy ten mecz nawet wygrać.

Zakładam, że jest duża szansa iż w/w trio pojedzie nawet po 7 razy co da duży handicap w spasowaniu z torem i praktycznie 80% programu możemy przejechać tą trójką.

Bula - 2020-08-19, 12:13

Cytat:
w mixzonie bredzil o Kasprzaku , Puku itp.

Co to znaczy "bredził"? Że mówił do Kasprzaka, że w niego wierzy, że wróci silniejszy? A co, miał powiedzieć w mediach żeby Kasprzak czyścił swój garaż na stadionie, bo nic tu po nim i w ogóle to jest słaby? No jest, ale rolą trenera jest budować zawodnika. Kasprzak jedzie padakę, ale Chomski musi pokazywać, że przede wszystkim w niego wierzy.

marcin_crx - 2020-08-19, 12:18

Bula napisał/a:
Cytat:

Co to znaczy "bredził"? Że mówił do Kasprzaka, że w niego wierzy, że wróci silniejszy? A co, miał powiedzieć w mediach żeby Kasprzak czyścił swój garaż na stadionie, bo nic tu po nim i w ogóle to jest słaby? No jest, ale rolą trenera jest budować zawodnika. Kasprzak jedzie padakę, ale Chomski musi pokazywać, że przede wszystkim w niego wierzy.

Rzeczowo, rzetelnie i w punkt!

Nic dodać, nic ująć. Nawet jeżeli Chomski wie, że KK już w tym sezonie nie wystąpi to do mediów musi mówić to co powiedział. Gdyby powiedział, że KK nie ma już tutaj czego szukać to dopiero były dym.

Poza tym są jeszcze kontuzje, urazy, przełożenie meczu i kolizja terminów z Ostrowem/Toruniem i możliwe Play-Offy, więc wcale nie powiedziane, że Kasprzak jeszcze u nas nie pojedzie w tym sezonie.

Poza tym nawet z szacunku dla zawodnika, który reprezentuje Stal Gorzów przez 10 lat nie wypadało powiedzieć co innego.

Mnie najbardziej wkurza to, że coraz mniej jest na forum rozsądnego, rzetelnego głosu, a 80% użytkowników nie robi nic poza mieszaniem trenera, zawodników i tormistrza, wirażowego, lekarza zawodów, spikera z Gó***** tak jakby każdy specjalnie chciał klubowi robić pod górkę.

Ja Chomskiego skrytykuję za błędnie zastosowane rezerwy, za przywiązanie do nazwisk i zły dobór składu. Natomiast absolutnie nigdy nie nazwę go szkodnikiem, bo zwyczajnie facet oddaje serce i to co ma najlepsze dla klubu w którym się wychował i pracuje od 40 lat.

bosky - 2020-08-19, 12:31

Dodam jeszcze dwa slowa odnosnie tego "jedziemy teraz na wyjazd do Czestochowy.. i tyle". Chomski w momencie przerwy zobaczyl kamere i nie chcial mowic tego, co prywatnie by zawodnikom pewnie powiedzial. Zrobil tak dlatego, bo pozniej przez caly tydzien wszystkie media pompowalyby balonik pod tytulem "Gorzow jedzie do Czestochowy o PO", a oczywiscie on bylby rozliczany z oczekiwan i wyniku. Uwazam, ze gorszym z jego perspektywy byloby zrobienie tego, co Sledz przed meczem w Gorzowie (a jestem tego pewien, bo Tai wypalil, ze Sparta przegrala PO, a pamietajmy ze to bardzo inteligentny czlowiek na torze, ale w szkole nigdy asem nie byl). Zatem przed meczem z nami poszla jasna dyrektywa - jedziemy o wygrana, ktora da nam PO.

Poza tym badzmy szczerzy, po przegranych wszystkich wyjazdach z Rybnikiem i Grudziadzem wlacznie nie jestesmy faworytem w tym meczu. Bonus jest planem minimum, a wygrana bedzie bardzo pozytywna niespodzianka.

marcin_crx - 2020-08-19, 12:47

Największym kurestwem dzisiejszego świata jest wszechobecny BIG BROTHER i zasada stosowana przez większość: "Wszystko co powiesz może być użyte przeciw Tobie".

Dlatego nie dziwie się, że sportowcy, trenerzy nie chcą gadać z dziennikarzami. Prawda jest taka, że poza Majewskim (mega kulturalny, ułożony, stonowany facet), Benzem i może jeszcze ze 2-3 to naprawdę poziom dziennikarstwa upadł już poniżej bruku.

O tekstach Pana Dariusza nie warto chyba wspominać. Występach Pana Mirka Jabłońskiego, czy Michała Łopacińskiego też nie warto wspominać, bo Ci Panowie powinny zatrudnić się w cyrku lub kabarecie.

Wiecie czego mi najbardziej brakuje na stadionie w ostatnim czasie? Porządnego spikera! O poziomie dziennikarskim Pana Krzysztofa Hołyńskiego możemy raczej już zapomnieć, ale chciałbym kogoś kto chociaż trochę będzie miał poziom wiedzy żużlowej i umiejętność porwania tłumów jak Ś.P. Pan Krzyszof. Anegdoty z kulis żużla, czy legendarne "dziewczyny piszczą" już nigdy nie wrócą :(

masters - 2020-08-19, 13:09

Jeszcze nie tak dawno, wszyscy chcieli, żebyśmy się spokojnie utrzymali i budowali Stal od przyszłego sezonu.
A teraz pompujecie sami balon, do niewiarygodnych rozmiarów, żeby po przegranym meczu w Czewie, znów wylewać wiadra pomyj na zawodników!
Wyluzujcie gumki od majtek, żeby nie było rozczarowania. Delektujcie się jazda Bartka Jacka i Andersa, niezależnie od wyniku. O medale pojedziemy za rok.

Don Lucas - 2020-08-19, 14:31

masters napisał/a:
Wyluzujcie gumki od majtek, żeby nie było rozczarowania. Delektujcie się jazda Bartka Jacka i Andersa, niezależnie od wyniku. O medale pojedziemy za rok.
Zgadza się mastero, uważam dokładnie tak samo. W tym ciężkim sezonie, gdzie cały czas było z różnych powodów i przyczyn pod górkę, udało się uratować ekstraligę. Na play-offy też się nie napinam z prostego powodu, zostały w Rybniku i Grudziądzu.

Nawet zwycięstwo w Częstochowie niczego nie gwarantuje. Dlaczego? Przyjedzie do nas Falubaz i wygra i balon znów pęknie z hukiem słyszanym w Szczecinie. Jak każdy rozsądny wie, obie sytuacje meczowe są możliwe.

Naszym handicapem jest ZZ i możliwość startu BZ, AT, JH min. x6. Spotkanie powinno być wyrównane i emocjonujące z uwagi na formę i prędkość naszych 3 liderów. Już rok temu Thomsen świetnie przywitał się z ekstraligą robiąc tam dwu cyfrówkę. Kluczowa będzie postawa juniorów. Jeżeli Rafał będzie w stanie zrobić tam 6 pkt, to prawdopodobnie damy radę wygrać. Jednak równie dobrze do formy może wrócić trójka Doyle, Lindgren i Madsen i wtedy będzie na żyletki. Włókniarz nie może sobie pozwolić na kolejną porażkę u siebie, bo to będzie dla nich gwóźdź do play-offowej trumny. W perspektywie mają wyjazd do Lublina i Leszna, a tam raczej o zwycięstwo będzie im baaardzo trudno. Stal natomiast pojedzie na luzie w myśl zasady "możemy, ale nie musimy" i ten brak presji może dodatkowo zadziałać pozytywnie. Jednak, aby tam wygrać potrzeba koncentracji i ambitnej postawy czyli tego, co w ostatnich meczach w Gorzowie. Jak mecz nie będzie układał się po myśli Włókniarza, to oni nie dadzą rady psychicznie udźwignąć ciężaru, co pokazały mecze z Motorem, Unią i Falubazem. Psychika nie jest silną stroną Włókniarza w meczach u siebie w tym sezonie. Osobiście z niecierpliwością czekam na ten mecz, spodziewając się super wyścigów, ale też bez nadmiernych oczekiwań. Życzę sobie, aby to był żużel przez "Ż" i kapitalne ściganie, bo tor w Częstochowie potrafi to zapewnić. Oby tylko Cieślak po raz kolejny nie zabił widowiska chęcią wyniku, bo może to się obrócić przeciwko niemu i nam kibicom-widzom.

marcin_crx napisał/a:
Dlatego nie dziwie się, że sportowcy, trenerzy nie chcą gadać z dziennikarzami. Prawda jest taka, że poza Majewskim (mega kulturalny, ułożony, stonowany facet), Benzem i może jeszcze ze 2-3 to naprawdę poziom dziennikarstwa upadł już poniżej bruku.
To nie tak. Jest kilka osób w środowisku, które psują opinię reszcie. Nie ma problemu z dotarciem do zawodników, trenerów czy działaczy i oni też nie robią problemu żeby porozmawiać. Problem robią czasem kluby, jak Wrocław i Zielona Góra, które odgórnie narzucają im zakaz rozmów z wszelkimi mediami poza klubowymi. Tak poza tym to też są ludzie i jeżeli traktujesz ich normalnie i nie szukasz dziury w całym, to oni również traktują cię poważnie i możesz przeprowadzić merytoryczną rozmowę i uzyskać odpowiedzi na pytania, które Cię nurtują i z którymi się do nich zwracasz.
Danonek9200 - 2020-08-19, 14:35

Moim zdaniem to za bardzo na poważnie wzięliście sobie ten krótki fragment narady naszego zespołu. Przed tymi słowami o meczu z Częstochową Chomski coś tam gadał, żeby zachowywali spokój, nie kombinowali za bardzo z ustawieniami i trzymali się sprawdzonych ustawień. Co on by tam jednak nie gadał to jest temat zastępczy , takie typowe przyczepianie się o wszystko. Chomski zawalił początek sezonu i dostał za to słuszną krytykę, ale w ostatnich meczach u siebie praktycznie nie zrobił żadnego błędu, widać też jakieś nowe osoby z którymi się konsultuje, może idzie coś ku lepszemu. Proponuję , żebyśmy się skupili na następnych meczach, a nie komentowali jakiś nieistotny kawałek narady , który uchwyciła kamera
adifanstal - 2020-08-19, 14:44

Nie boję się o postawę Bartka Zmarzlika, który na lotnisku powinien być nie do ugryzienia. Tak samo Jack Holder, który jedzie sezon zycia, zrobi swoje.
Kluczem do sukcesu będzie połączenie (wybierz 2 z 3):
*Anders Thomsen jadący jak lider. Przypominam, że w 2019 odjechał najlepsze wyjazdowe spotkanie właśnie pod Jasną Górą, więc tutaj jestem spokojny.
*Szymon Woźniak/KK jadący na 6+ pkt. Wolałbym Woźniaka. Ostatnio tory robią ciągle pod start i nawet przy denerwującym traceniu pozycji na dystansie Szymek ma szansę zrobić kilka pkt przy dobrych startach. Krzysiu jest pogubiony totalnie. Stawianie na niego to jak stawianie na Kildemanda - patrząc po sukcesach z przeszłości tylko.
*Rafał Karczmarz jak lider formacji juniorskiej - jeśli juniorzy zrobią 8-10pkt to Częstochowa ma ciepło.

Bula - 2020-08-19, 15:49

Don Lucas napisał/a:

marcin_crx napisał/a:
To nie tak. Jest kilka osób w środowisku, które psują opinię reszcie. Nie ma problemu z dotarciem do zawodników, trenerów czy działaczy i oni też nie robią problemu żeby porozmawiać. Problem robią czasem kluby, jak Wrocław i Zielona Góra, które odgórnie narzucają im zakaz rozmów z wszelkimi mediami poza klubowymi. Tak poza tym to też są ludzie i jeżeli traktujesz ich normalnie i nie szukasz dziury w całym, to oni również traktują cię poważnie i możesz przeprowadzić merytoryczną rozmowę i uzyskać odpowiedzi na pytania, które Cię nurtują i z którymi się do nich zwracasz.

W pewnym sensie masz rację. Na pewno są osoby, jak mój były szef, które psują opinię reszcie. Natomiast sami żużlowcy nie zawsze odpowiedzą na wszystkie pytania, nawet te merytoryczne. A jeśli już, to bardzo wymijająco. Przyczyn jest kilka. Zawodnicy nie są kompletnie przygotowani do kontaktu z mediami. Jako ogół są nijacy, średnio potrafią się wysłowić i przy okazji są delikatni jak panienki, bardzo łatwo się obrażają. Poza tym Ekstraliga jest tak bardzo czepialska, że łatwo o karę, jak się powie dwa słowa za dużo, więc dochodzi też ostrożność.

Ja się dziwię, że żużlowcy nie biorą przykładu z takiej medialnej bestii, jaką jest Zengota. To w połączeniu z wynikami naprawdę zaplusuje częstszą obecnością w mediach. Jeśli zawodnik się nie pojawia w mediach, nie reklamuje logotypów sponsorów, to nie ma co liczyć na duże kontrakty. Z całym szacunkiem, ale te małe januszeksy, dające po kilka tysięcy na sezon, chcą po prostu wejść do parkingu po meczu i pochwalić się, że sponsorują tego czy tamtego, ale to do niczego nie prowadzi. Duży sponsor chce być w telewizji i na czołówkach portali, które odwiedza milion osób dziennie. Możecie sobie tylko wyobrazić, jaki komfort ma Zmarzlik mając umowy z kilkoma dużymi markami z Orlenem na czele.

Sorry za mały offtop, ale jestem w temacie, więc chciałem się wypowiedzieć. Maciex, oszczędź mnie :D

Michu5 - 2020-08-19, 16:03

Cytat:
Wiecie czego mi najbardziej brakuje na stadionie w ostatnim czasie? Porządnego spikera! O poziomie dziennikarskim Pana Krzysztofa Hołyńskiego możemy raczej już zapomnieć, ale chciałbym kogoś kto chociaż trochę będzie miał poziom wiedzy żużlowej i umiejętność porwania tłumów jak Ś.P. Pan Krzyszof. Anegdoty z kulis żużla, czy legendarne "dziewczyny piszczą" już nigdy nie wrócą :(

Żebyś wiedział... Dopiero, jak kogoś zabraknie, to potrafimy to docenić. Drugiego takiego spikera nigdy nie było i chyba nie będzie. Był potem Dreczka, Orłowski, Zieliński. Ten obecny, to nawet nie mam pojęcia, jak się nazywa. W sumie nic złego o nich nie można powiedzieć, na ale Wujek Krzysio to był gość z innej planety :)

GM - 2020-08-19, 16:23

Patrząc na obietnice marynarkowych i wytyczne co do torów do walki to dla nas może być mała nadzieja. Uważam że Cieślak nie zaryzykuje toru przyczepnego bo Madsen i Holta sobie nie poradzą. Ale komisarz może im ten tor podrapać i tu się otwiera dla nas furtka do zwycięstwa. Tak czy siak nawet jak Mareczek zrobi beton to przy tak szerokim torze nasi i tak będą mieli jakieś możliwości ataków. Im dalej w las tym Madsen z Holtą będą puchnąć i końcówka może należeć do nas. Ważne by przetrwać początek. Jeśli będziemy trzymać wynik to oni mogą końcówki nie wytrzymać nerwowo, jadą wszak o wszystko. To jest tor pod Thomsena i będziemy mieli dwie armaty, jeśli do tego odpali tam Jack wynik będzie na styku. Tylko trzeba dobrze rozegrać to taktycznie ZZ-tką i taktykami jeśli będzie taka potrzeba.
Michu5 - 2020-08-19, 16:54

Ja uważam, że Włókniarz najgorsze ma już za sobą i będzie bardzo ciężko zdobyć tam jakieś punkty.

Nie napinajmy się już na te play-offy, bo znowu w klubie wytworzy się niepotrzebna presja. Wygrają: super. Przegrają: trudno.

Najważniejsze, że Ekstraliga jest raczej uratowana na sezon 2021, bo naprawdę mogło się to różnie potoczyć (zwłaszcza, gdyby zabrakło nam Jacka Holdera).

leszek - 2020-08-19, 16:58

Michu5 napisał/a:
. Był potem Dreczka, Orłowski, Zielińsk

Po Sp. Krzysztofie ( Wujku jak o sobie mawial lecac z mikrofonem do kibicow ) Holynskim , byl kilka meczy jego syn Kamil , nastepnie kolejnosc jaka podales . Tak gwoli przypomnienia

Co do wypelniacza programu to widze ze niektorym 4 wygrane mecze przyslonily oczka programem z autografem Pana Stanislawa . Ja zdania nie zmienie , gosc to dla mnie szkodnik naszego klubu od minimum 3 sezonow . Juz teraz nawet wiem jak omamil Pana Grzyba - odpowiedz prosta tak jak i Was .

Danonek9200 - 2020-08-19, 17:32

Fajnie, że 4 mecze u siebie wyszły wręcz perfekcyjnie, nasi ładnie się spasowali z naszym torem, który jest jednak zupełnie inny niż ten w Częstochowie. Częstochowa jest w dołku, u siebie przegrali aż 3 mecze, Przedpełski i Holta w ostatnich meczach przypominają Woźniaka i Kasprzaka czy też Buczkowskiego i Pawlickiego (nie wiem co się dzieje w tym sezonie z Polskimi seniorami). Świdnicki, który był rewelacją początku sezonu w ostatnim czasie też słabiutko, a Doyle i Lindgren mocno nierówni. Moim zdaniem mamy z nimi szanse, Z/Z za Iversena musi być, Zmarzlik , Holder i Thomsen są w wysokiej formie, Karczmarz ostatni mecz też super. Zapewne wbrew większości ja bym na ten mecz postawił na KK niż Woźniaka. Dlaczego? Bo KK póki co w meczach wyjazdowych ma średnią 1,33 , a Woźniak 0,778. Bo KK ma też o wiele większy potencjał oraz dużo więcej do udowodnienia. Minusem tej decyzji może być fakt, że KK trochę psuje atmosfery w zespole, przeszkadza partnerom na dystansie oraz nie potrafi się pogodzić z tym, że rozgrywa fatalny sezon. Woźniaka zupełnie nie widzę na Częstochowskim torze, może się mylę.
Skomand - 2020-08-19, 18:27

marcin_crx napisał/a:
Bula napisał/a:
Cytat:

Nic dodać, nic ująć. Nawet jeżeli Chomski wie, że KK już w tym sezonie nie wystąpi to do mediów musi mówić to co powiedział. Gdyby powiedział, że KK nie ma już tutaj czego szukać to dopiero były dym.

Poza tym są jeszcze kontuzje, urazy, przełożenie meczu i kolizja terminów z Ostrowem/Toruniem i możliwe Play-Offy, więc wcale nie powiedziane, że Kasprzak jeszcze u nas nie pojedzie w tym sezonie.

Poza tym nawet z szacunku dla zawodnika, który reprezentuje Stal Gorzów przez 10 lat nie wypadało powiedzieć co innego.

Mnie najbardziej wkurza to, że coraz mniej jest na forum rozsądnego, rzetelnego głosu, a 80% użytkowników nie robi nic poza mieszaniem trenera, zawodników i tormistrza, wirażowego, lekarza zawodów, spikera z Gó***** tak jakby każdy specjalnie chciał klubowi robić pod górkę.

Ja Chomskiego skrytykuję za błędnie zastosowane rezerwy, za przywiązanie do nazwisk i zły dobór składu. Natomiast absolutnie nigdy nie nazwę go szkodnikiem, bo zwyczajnie facet oddaje serce i to co ma najlepsze dla klubu w którym się wychował i pracuje od 40 lat.

To skzodnik. W latach 90-tych robił taktyczne babole i robi je nadał. A oddaje serce? Raczej zarabia i ratuje robote sobie i niedorobionej córeczce. beznadziejny z jej psycholog, jak z niego trener. Ty jesteś wyznawcą Stacha? On taktyczne babole robił ćwierć wieku temu i robi je nadal. Mamy kretyna za ciężkie pieniądze szanować, bo jest kretynem, który ponoć oddaje serce? Zwykły konfident, który wychodził robotę kopiąc dołki pod naszym kapitanem Piotrkiem Paluchem kilka lat temu.

[ Dodano: 2020-08-19, 19:27 ]
marcin_crx napisał/a:
Bula napisał/a:
Cytat:

To skzodnik. W latach 90-tych robił taktyczne babole i robi je nadał. A oddaje serce? Raczej zarabia i ratuje robote sobie i niedorobionej córeczce. beznadziejny z jej psycholog, jak z niego trener. Ty jesteś wyznawcą Stacha? On taktyczne babole robił ćwierć wieku temu i robi je nadal. Mamy kretyna za ciężkie pieniądze szanować, bo jest kretynem, który ponoć oddaje serce? Zwykły konfident, który wychodził robotę kopiąc dołki pod naszym kapitanem Piotrkiem Paluchem kilka lat temu.

[ Dodano: 2020-08-19, 19:29 ]
Michu5 napisał/a:
Cytat:

Żebyś wiedział... Dopiero, jak kogoś zabraknie, to potrafimy to docenić. Drugiego takiego spikera nigdy nie było i chyba nie będzie. Był potem Dreczka, Orłowski, Zieliński. Ten obecny, to nawet nie mam pojęcia, jak się nazywa. W sumie nic złego o nich nie można powiedzieć, na ale Wujek Krzysio to był gość z innej planety :)

A dlaczego klub nawet jakiej powaznej wspominkowej akcji nie robi o śp. Krzysztofie? facet, bodaj z Sulechowa a Stalowiec

Maciex: Oskarżenia pod adresem trenera i jego córki niepoparte faktami. Stosowanie słów: szkodnik, kretyn, niedorobiona córeczka, konfident. Zakaz pisania postów na 30 dni

as35 - 2020-08-19, 18:42

No proszę , już podlizusy Chomskiego wyszli z nor.
Chomski to szkodnik- niereformowalny , zatrzymał sie w żużlu w latach 90 ubiegłego wieku.
Wszystkie sukcesy jakie mamy ostatnio to nie jego wynik, to ze dwa super strzały poszły z gośćmi to nie jego zasługa. Możecie zaklinać rzeczywistość ale tego nie zmienicie. Gdyby to Chomski decydował dalej byśmy kulali się z nielotem Kasprzakiem! Jego durne teksty o tm ze Kasprzak przerzucił już kilkanaście silników i nic, świadczą o tym ze nie ma pojęcia o tym co mówi. Może trzeba powiedzieć Kasprzakowi ze to nie kulturystyka tylko żużel i nie chodzi o przerzucanie silników ( 3 sezon dla przypomnienia). Ostatni tor to ZASŁUGA komisarza bo ten dyletant zrobił go także goowno byście zobaczyli jazdę po orbicie.
To że zawodnicy są za nim- są pewni zawodnicy u których Chomski nie ma autorytetu, jest dobry bo pozwala (ł) im robić co chcą ( czytaj: zdobywać łatwo, drogie punkty).
Reasumując : ostatni mecz był kwintesencja anty wymysłów Chomskiego. Brak Kasprzaka - super gość, super tor- nie zepsuty przez dyletanta, ustawienie i taktyka- wbrew dyletantowi. Był to od bardzo dawna mecz w którym jechała DRUŻYNA a nie pojedynczy zawodnicy indywidualnie.
Wreszcie ktoś skumał że żużel to nie 21 punktów lidera a minimum 46 drużyny!

Powtórzę - im mniej Chomskiego (i jego klanu) w Stali tym lepiej- Zarząd chyba to zaczyna wreszcie rozumieć.

Na konie c; nie przestańmy pisać o szkodniku tylko piszmy jeszcze więcej. Ostatnie mecze dostatecznie pokazują katastrofalny wpływ Chomskiego na wyniki- powtórzę DRUŻYNY!!!!!!!!
Chomski won z klubu!!!!!!!!!!!

Maciex: Miesiąc przerwy od pisania postów. Czas ochłonąć.

lupus - 2020-08-19, 19:44

as35 napisał/a:
ostatni mecz był kwintesencja anty wymysłów Chomskiego. Brak Kasprzaka - super gość, super tor- nie zepsuty przez dyletanta, ustawienie i taktyka- wbrew dyletantowi. Był to od bardzo dawna mecz w którym jechała DRUŻYNA a nie pojedynczy zawodnicy indywidualnie.
Wreszcie ktoś skumał że żużel to nie 21 punktów lidera a minimum 46 drużyny!

tylko jaką masz pewność poza swoimi domysłami, że to prawda, i że Chomski nie trafił z decyzjami (pomijam czy w zamyśle czy przypadkiem) ?

Thorgal17 - 2020-08-19, 21:46

Wg mnie Chomscy wprowadzili do zespołu kobiecy styl prowadzenia zespołu. A więc jakieś psycho-bzdury motywacyjne, podawanie piłeczki przed meczem i inne bzdety, które rzekomo konsolidują i budują atmosferę.

Może i budują, ale wśród kobiet lub w firmach prowadzonych przez trenerki czy inne psycholożki. Tu mamy do czynienia z facetami, którzy narażają życie i zdrowie, twardzielami z prostą komendą w mózgu: jedź w lewo szybciej niż tamci kolesie.

Środkowy palec Thomsena do Kasprzaka dobrze pokuazuje ile wart jest psycho-abrakadabra Julii. Chomski próbuje w ten sposób prowadzić też taktykę: nikogo nie urazić, nikogo nie zranić, zmotywować dając dodatkowy start (bo zawodnik musi zapłacić mechanikom i tunerom i spłacić kredyt).

Chyba, że jest inna odpowiedź: obecność kobiety w sztabie szkoleniowym motywuje facetów do zaimponowania jej :-) Coś jak Rocky i Adrian.

lupus - 2020-08-20, 10:09

Bo budują. Tylko trzeba mieć zespół. Założenie jest dobre przy zespołach z niższej półki. Mając elitę, najlepszych zawodników globu jako zespół to nie przejdzie. Ci ludzie to same indywidualności. Żeby dojść na szczyt trzeba poświecić wszystko. Będąc już na nim można patrzeć w dół (na innych). Przykład Golloba. A na szczycie w tej chwili jest tylko Bartek. Troszkę tam posiedzi i tez będzie myślał o innych. Reszta nadal jest w drodze i w d..e mają zespół. Jadą dla siebie. Jak wychodzi zespołowo to jest to bonus. Trener został mentalnie w latach 90tych bo nie rozumie dzisiejszych czasów. Już widzę Zidana, Kovaca czy Artete budujących piłkarzy...
Thorgal17 - 2020-08-20, 10:22

To wyjaśnia dlaczego mimo wieeelu lat bycia trenerem zdobył tylko jeden tytuł DMP. On w telewizji przeprasza publicznie Kasprzaka za niepowołanie do składu. Sorry Krzysiu, była presja prezesa, ale postaram się zakończyć sezon z zakontraktowanymi zawodnikami.

To by oznaczało, że nie wierzy w nic więcej i trzeba jeszcze dać zarobić Krzysiowi i Szymkowi, bo mają do opłacenia ludzi w teamie. On naprawdę ma gdzieś kibiców i dążenie do zwycięstw. On chce atmosfery, zwycięstwa sportu, utrzymania dobrej posady i aby wszyscy zawodnicy go lubili.

Shreks - 2020-08-20, 14:09

Thorgal17

Lista błędów Trenera jest bardzo długa i chyba każdy kto interesuje się żużlem bez wątpienia te błędy wyłapuje. Faktycznie tłumaczenia i zachowania trenera o których wspominasz, mogą wskazywać na to że faktycznie albo jest jakiś cichy asystent, albo prezes stanowczo narzuca swoją wole, czyta forum i wybiera najlepsze i najtrafniejsze analizy.

Jeżeli chodzi o ostatnie mecze Trener bo zakładam że on w mojej opinii podejmował trafne decyzje, uważam że odpowiednio reagował zmianami i UWAGA wprowadzenie Rafała jako ZZ w meczu z Wrocławiem to był prawdziwy majstersztyk ! (nie ukrywam że psioczyłem przed tv na tą decyzję i można powiedzieć że dostałem od Kołcza w tubę), była to chyba jego najlepsza decyzja od czasów kiedy był trenerem w Pile (to nie hejt, sarkazm)

Jednak żeby nie było tak różowo zgodzę się z przed piszącym że Trener za bardzo ufa Julii i przeczytanym przez nią książka (nie wiem czy ze zrozumieniem to nie hejt), a największym błędem w mojej opinii jest przepraszanie Krzysztofa Kasprzaka. Trochę to wyglądało jakby manager przepraszał pracownika za to że zasypia do pracy, w pracy jest w pracy nie wyspany, ale jak się wyśpi to niech przyjdzie może nam się jeszcze nam przyda. Panie Trenerze, Kasprzak nie wykonuje swoich obowiązków w sposób nawet mierny, jest za niego zastępstwo jest młody chłopak który gryzie tor, koniec tematu. KK dostał tyle szans że sorry, teraz musi sobie wywalczyć miejsce w składzie od nowa na torze a nie za 2014 2016 czy 2018 to Historia pan trener nie jest historykiem tylko trenerem, no przynajmniej powinien być.

Tyle moich wywodów na temat trener CH. Co do meczu w Czewie mamy wszelkie podstawy żeby powalczyć i wygrać (Arsen Wenger pytany przed sezonem jaki ma plan na takowy odpowiadał chce wygrać 38 meczów w lidze, kiedy dziennikarz pytał czy oszalał, odpowiadał ale co mam zakładać porażki to co wtedy ze mnie byłby za trener) I wierze że wygramy Bartek w chwili obecnej jest bezsprzecznie najlepszym motorkiem świata do Tego Jack Andreas w obecnej formie x 6 wszystko w rekach fajnie walczącego ostatnio Szymka i Rafała (który nas potrzebuje wiec wspierajmy go jak możemy)

... 45 45 może być ??

przyjmuje każdą krytykę, hejt też wezmę na klatę

leszek - 2020-08-20, 16:10

Wow pojechales - lizajdupy zaraz zaczna plakac i zostaniesz zbanowany jak inni . Nie przeginaj ! Sztaszek to mega trener . Zmysl taktyczny dorownuje najlepszych strategow globu . Motywacyjnie nie ustepuje takim magom jak Kaszpirowski , Charis czy Zdzisiek Nowak .
Prawda jest taka ze dupa z niego nie motywator , taktyk i trener .

Najlepiej do niego pasuje Bob budowniczyczy . Ale i to o kant dupy rozbic bo ani Linusa , Kildemanda , Krzycha nie odbudowal . Ani on , ani jego przesliczna Julcia ( uchowaj Boze ) .
Ps . Czekam na bana !!! :mrgreen:
Ale spoko odpale inne konto i dalej bede pisal na temat tego wypelniacza programu :)

lomboNET - 2020-08-20, 16:15

Leszek tu nie ma zwolenników Chomskiego lecz zwolennicy konstruktywnej krytyki i przeciwnicy hejtu.
Ogarnij się Chłopie 8-)

Szprycer - 2020-08-20, 16:19

Jest różnica między postem Shreksa a postami panów wyżej. Taka subtelna, nie wiem czy niektórzy są ślepi, ale krytyka konstruktywna owszem, ale nie jakieś wyzywanie i odzywki, bo niektórzy to się zachowują rodem jak ci z forum na SyFach
leszek - 2020-08-20, 16:27

https://www.youtube.com/watch?v=HTf9sOf0kYU
Ja chce tylko takiej starej sTALI NIC WIECEJ !!!

Ile bylo z mojej strony konstruktywnej oceny ? A bylo i co ? I gowno ! Jak mlotem o sciane Lombo /
80% ludzi tutaj to slepcy . Wystarczyl jeden zajebisty mecz i malo sie nie posrali za magiem speedwaya . Teraz zroumialem jak Hitler i inni dyktatorzy doszli do wladzy i omamili tlumy . Pisz wymaluj tylko w innym czasie i nie tak drastycznie .

https://www.youtube.com/w...QG-ZieE8I&t=96s
To byla Stal z zebem i z jajami !!!

Danonek9200 - 2020-08-20, 17:54

leszek napisał/a:
Wow pojechales - lizajdupy zaraz zaczna plakac i zostaniesz zbanowany jak inni . Nie przeginaj ! Sztaszek to mega trener . Zmysl taktyczny dorownuje najlepszych strategow globu . Motywacyjnie nie ustepuje takim magom jak Kaszpirowski , Charis czy Zdzisiek Nowak .
Prawda jest taka ze dupa z niego nie motywator , taktyk i trener .

Najlepiej do niego pasuje Bob budowniczyczy . Ale i to o kant dupy rozbic bo ani Linusa , Kildemanda , Krzycha nie odbudowal . Ani on , ani jego przesliczna Julcia ( uchowaj Boze ) .
Ps . Czekam na bana !!! :mrgreen:
Ale spoko odpale inne konto i dalej bede pisal na temat tego wypelniacza programu :)

Szczerze Leszek to dobrze by zrobiła Ci przerwa od forum , bo łatwo wywnioskować, że kierują Tobą niezdrowe wręcz emocje. Na forum jest parę osób, których styl pisania i krytyka Chomskiego jest podejrzanie podobna, zaczynam się zastanawiać czy to wszystko nie jest ta sama osoba. Co do tematu to Ja również jestem przeciwnikiem Chomskiego i chciałbym aby zastąpił go chociażby Staszewskiego ,ale należy mu się jednak trochę szacunku, że praktycznie całe życie siedzi w tym sporcie, był tutaj nawet jak mu nie płacili i jest nasz. Poprzedni jak i ten sezon w jego wykonaniu są bardzo słabe, ale jak chcesz już krytykować to napisz dokładnie w jakim biegu popełnił błąd lub co byś zrobił inaczej. Według mnie ostatnie 4 mecze u siebie spisywał się bez zarzutu, nawet jeśli ktoś mu pomagał.

CzakloszMiklosz - 2020-08-20, 18:20

Leszek, tutaj nie chodzi o włażenie w zad Stasiowi, krytyka jak najbardziej tak - ale trzeba być przyzwoitym w doborze słów. Wyzwiska to nie jest krytyka. Mam do Chomskiego sporo żalu i bardzo często przez te wszystkie lata działał mi na nerwy, ale nie będę sobie robił wycieczek personalnych w kierunku jego i jego rodziny, bo jak ktoś wyżej napisał, będzie to zwykły hejt a nie krytyka. Tyle.
lupus - 2020-08-20, 19:32

CzakloszMiklosz napisał/a:
Leszek, tutaj nie chodzi o włażenie w zad Stasiowi, krytyka jak najbardziej tak - ale trzeba być przyzwoitym w doborze słów. Wyzwiska to nie jest krytyka. Mam do Chomskiego sporo żalu i bardzo często przez te wszystkie lata działał mi na nerwy, ale nie będę sobie robił wycieczek personalnych w kierunku jego i jego rodziny, bo jak ktoś wyżej napisał, będzie to zwykły hejt a nie krytyka. Tyle.

jak mawiał pewien literat... chłop ze wsi wyjdzie, wieś z chłopa nigdy. Ci panowie nie rozumieją, że jak ktoś nie napisze "Chomski won| to od razu jest lizusem i fanbojem trenera. Nie rozumieją, że można nie z kimś nie zgadzać, kogoś nie lubić ale go szanować.
Poza tym tak się cały czas zastanawiam... tak łatwo krytykować innych stojąc sobie bezpiecznie z boku, nie znając założeń, podstaw podjętych decyzji, możliwości itp. Prawda nigdy nie jest czarna ani biała tylko szara.

Szprycer - 2020-08-20, 19:56

Jak jeszcze nie można było zakładać kont to się na wypowiedzi tych panów wkurzałem przed monitorem, teraz mogę się wypowiedzieć na szczęście i już napisałem - opinię wyrażaj, ale pisanie Chomski won opinią nie jest. Krytyka to w normalny sposób ale nie rampy w lidlu...
masters - 2020-08-20, 20:21

leszek napisał/a:
Ja chce tylko takiej starej sTALI NIC WIECEJ !!!

A ja chcę poziomu tego forum, jakie było na tym poprzednim!!
I co? I g...o, przez takie wpisy jak Twoje.

marcin_crx - 2020-08-21, 10:39

Panowie nawet nie wiecie jak się cieszę, że w końcu odezwał się głos rozsądku na tym forum. Dlaczego? Bo jak żeście przez ostatni czas milczeli, a ja jako jedyny próbowałem z tym walczyć to dawaliście na to po cichu "legitymizację", ale widzę że w końcu to się zmienia i mam nadzieję, że w końcu z tym koniec.

Bo Panowie leszek, as35, Tomek, nie potrafią zrozumieć, że jeżeli ktoś nie jedzie po Chomskim tak jak oni to i tak możemy nie być jego zwolennikami.

Po prostu potrafimy nieco inaczej spojrzeć na to wszystko, przede wszystkim z większą kulturą i dystansem. Teraz tylko mam nadzieję, że admin będzie pilnował tych Panów, a jeżeli suma summarum zabraknie ich na forum to płaczu też nie będzie po nich.

Trzymamy dziś kciuki za Stal i za naszego "idola" Chomskiego, aby nie porobił babuli taktycznych.

Ten sezon jest kolejnym dowodem na to, że naprawdę potrzeba czasem więcej dystansu i więcej chłodnej głowy, a wyniki powolutku same przyjdą.

Leszek niestety porównujesz do meczy sprzed lat, a nie pomyślałeś że wtedy mieliśmy inny zespół, liga była inna. Ja to bym chciał żeby Stal była takim zespołem jak w latach 90, czyli sami gorzowianie wzmocnieni jednym, dwoma obcokrajowcami. Jednak dobrze wiesz, że jest to nierealne i niemożliwe. Także takie życzeniowe pisanie nie ma tutaj nic do rzeczy.

Natomiast chciałbym, aby było tak jak pisze master, żeby forum było takie jak było kiedyś. Rzetelne, fajne, merytoryczne, bez hejtu, krzyków i dyskusji na poziomie żuli spod baru. Bo niestety teksty sławetnego as35, czy Tomka to właśnie takie są. Dlaczego tutaj moje życzeniowe myślenie ma pokrycie, a w temacie zespołu Stali nie ma? Ano dlatego, że na poziom dyskusji mamy tutaj duży wpływ w odróżnieniu do składu zespołu i ligi.

Thorgal17 - 2020-08-21, 11:03

Niestety tak długo jak Chomski bedzie decydowal o skladzie, zmianach itp. tak dlugo ta frustracja bedzie u wielu narastała.

Pomyslcie. Mielismy Bartka na nr 8. Super mozliwosci taktyczne. Co robi Chomski? Nie uznaje rezerwowych bo... w Pile mu cos tam nie wyszlo. Rezultat? Pogodzil sie ze srebrem juz przed finalem z Lesznem. Najwazniejsza byla atmosfera, "czynnik ludzki".

Za rok moze bedzie Lambert. Idealny zawodnik pod nr 16. Ale nie przy Chomskim. Bo to bedzie stresowalo Wozniaka, ktory musi miec komfort jazdy.

krzysiugumisiu - 2020-08-21, 11:21

marcin_crx napisał/a:
Natomiast chciałbym, aby było tak jak pisze master, żeby forum było takie jak było kiedyś. Rzetelne, fajne, merytoryczne, bez hejtu, krzyków i dyskusji na poziomie żuli spod baru. Bo niestety teksty sławetnego as35, czy Tomka to właśnie takie są. Dlaczego tutaj moje życzeniowe myślenie ma pokrycie, a w temacie zespołu Stali nie ma? Ano dlatego, że na poziom dyskusji mamy tutaj duży wpływ w odróżnieniu do składu zespołu i ligi.

Masz rację. W wielu rzeczach nie zgadzam się z Tobą, ale tutaj masz absolutną rację. Jeżeli mamy do kogoś zastrzeżenia to piszmy swoje argumenty na poparcie tej tezy, a nie słowa pokroju idiota, debil itp. Każdy ma inne spojrzenie na dany temat i trzeba to uszanować.

marcin_crx - 2020-08-21, 11:24

krzysiugumisiu napisał/a:
marcin_crx napisał/a:

Masz rację. W wielu rzeczach nie zgadzam się z Tobą, ale tutaj masz absolutną rację. Jeżeli mamy do kogoś zastrzeżenia to piszmy swoje argumenty na poparcie tej tezy, a nie słowa pokroju idiota, debil itp. Każdy ma inne spojrzenie na dany temat i trzeba to uszanować.

Nie zgadasz się ze mną, masz do tego prawo, ale zauważ że ja nigdy nie pisałem w kategorii o jakiej piszesz, a zawsze starałem się swoje tezy uargumentować, a nie hejtować innych bo mają inne zdanie. Po prostu tak to powinno wyglądać.

mazinho - 2020-08-21, 11:39

Do Chomskiego za ostatnia poczynania taktyczne, czy za skład, czy prowadzenie meczu nie można się przyczepić. Widać, że ktoś albo musiał mu przedstawić dobre argumenty, albo ktoś tym steruje. Nie ważne. Ważne, że wszystkie decyzje wreszcie są trafne, a z zespołu jest wydobywany maksymalny potencjał.

Ja jeśli bym decydował jeśli chodzi o skład, to na ten mecz miałbym nieco inny pomysł - na środek spotkania stworzyłbym dwie ultraofensywne pary, czyli:

1.Jack Holder
2. ZZ
3. Thomsen
4. Zmarzlik
5. Woźniak
6. Karczmarz
7. Jasiński

"Odpusciłbym" biegi 7 i 10, gdzie nawet mając ZZ-tkę maksymalnie możemy ugrać 2x3:3. Przy tym założeniu każde punkty Szymka traktowałbym jak złoto, jednak to pozwalało nam mieć mega ofensywne pary, które byłyby kluczem w obronie przynajmniej bonusa.

Jednak takie powyższe ułożenie to byłoby va banque - rozsądne va banque w naszym ulożeniu. Bo co mamy do stracenia?

Skład jaki mamy na Częstochowe jest poprawny. Jedna uderzeniowa para, reszta niedawiadoma. Ważne by odpowiednio rozlozyc ZZ-tkę i jej nie zmarnować jak w Lublinie.

Bartek Zmarzlik powinien zostać zostawiony "na koniec" , czyli 13 bieg (tam jest para uderzeniowa miejscowych).Pierwsza ZZ-tka powinna pójsc w osobie ..SZYMKA WOŹNIAKA. Raz, że to jest najsłabszy senior i z najslabszego punktu lepiej wystrzelić się na początku. Dwa, Szymon z ZZ-tki bedzie już po swoim pierwszym starcie, a do tego będzie miał pole a lub b. Po trzecie jedzie tam lier miejscowych i szkoda "palić" start kogoś lepszego czytaj Thomsena czy Holdera.

Mimo wszystko uważam, że to my wygramy w Częstochowie. Mamy pewniejszych liderów, do tego dobrze rozprowadzona ZZ-tka to nasz olbrzymi atut. Woźniak niech objezdze juniorów Czewy + Holtę i te "1" będą cenne. Karczmarz niech chociaz przywozi Swidnickiego i powinno być dobrze. Osobiscie typuje nawet wynik w oklicach "50" dla nas. Czestochowa do tego nie trenowala dwa dni przed meczem, bo ich tor się nie nadawał. Cieslak otworzył tor we wtorek, potem przyszla ulewa. Cieslak ciagle liczy, że mecz zostanie przelozony, a my nie skorzystamy z ZZ-tki. Jednak wszystko popsuje dobra pogoda i Włókniarz poniesie 4 z rzedu porażkę u siebie. Ten tor nam odpowiada, zawodnicy są w gazie i myślę, że pierwsza wygrana na wyjeździe stanie sie faktem. Włókniarz nie ma po prostu kim wygrac tego meczu. Holta na przyczepnym torze po opadach? Przedpelski, który od 3-4 tygodni jest pogubiony? Niepewna juniorka? Włókniarz nie ma drugiej linii, a ich liderzy są chimeryczni, zawsze ktorys z nich zawala mecz. Nasza druzyna z ZZ-tka jest mocniejsza od Włókniarza w takiej formie.

Thorgal17 - 2020-08-21, 14:53

Ja bym nie puszczał Woźniaka z ZZki na początek, ponieważ on rywalizuje o ZZkę z Karczmarzem. A to komu z nich się to nalezy - ma pokazać mecz.
lupus - 2020-08-21, 15:28

Thorgal17 napisał/a:
Ja bym nie puszczał Woźniaka z ZZki na początek, ponieważ on rywalizuje o ZZkę z Karczmarzem. A to komu z nich się to nalezy - ma pokazać mecz.

Sorki ale mecz jest do wygrania a nie sprawdzania zawodników. Do meczu przystępujemy ze składem i ustawieniem, a nie ustawiamy skład podczas meczu. Wg mnie W Czewie Szymon daje większe szanse punktowe niż Adrian.

leszek - 2020-08-21, 16:19

marcin_crx napisał/a:
Ten sezon jest kolejnym dowodem na to, że naprawdę potrzeba czasem więcej dystansu i więcej chłodnej głowy, a wyniki powolutku same przyjdą.

Wlasnie aby jak najszybciej pogonic Chomskiego i jego poplecznikow z klubu - moze bedzie normalnie . Zawodnicy zrozumia o co chodzi i spojrzenie na zawodnikow ktorzy chca walczyc . Nie przywiazywanie do nazwiskik . Mlodziezowcy nie beda sie uwsteczniac tylko zrobia jakiekolwiek postepy . Puki mlode nie wskakuja pod rekaw Chomskiego to jakos jada , chwila i po ptakach , jada do tylu .
marcin_crx napisał/a:
Po prostu potrafimy nieco inaczej spojrzeć na to wszystko, przede wszystkim z większą kulturą i dystansem.

O jakim Ty kolego dystansie piszesz ? Gosc jest w klubie za moje pieniadze , tak samo zawodnicy . Moze laskawie cos jako kibice i podatnicy mamy do powiedzenia hm ... ?? I nie pisz mi o konstruktywnosci , boo byl czas kiedy tak pisalem , ale jeszcze raz powtarzam nie jestem frajerem ktorego sie nabija w butelczyne . CHcesz bezglosnie byc w dupe bity ? Twoja sprawa to wolny kraj ( podobno ) !!
marcin_crx napisał/a:
Natomiast chciałbym, aby było tak jak pisze master, żeby forum było takie jak było kiedyś. Rzetelne, fajne, merytoryczne, bez hejtu, krzyków i dyskusji na poziomie żuli spod baru

A ja chce 6 w totka , wtedy kupuje klub i gonie na zbity pysk darmozjadow . A co do normalnego pisania to luz , ale jakakolwiek krytyka ( bez obrazania kogolwiek ) konczyla sie wlasnie najazdem hejterskim na osoby , ktore cokolwiek pisaly zle na klub , zawodnikow , trenera itp , wiec nie pisz mi takich dyrdymalow , bo to przrabialem nie raz . Tu na tym forum nie masz prawa skrytykowac nikogo !! Chwalic , glaskac i calowac po dupie , wtedy sie podoba dupowlazom . !
Thorgal17 napisał/a:

Niestety tak długo jak Chomski bedzie decydowal o skladzie, zmianach itp. tak dlugo ta frustracja bedzie u wielu narastała.

Pomyslcie. Mielismy Bartka na nr 8. Super mozliwosci taktyczne. Co robi Chomski? Nie uznaje rezerwowych bo... w Pile mu cos tam nie wyszlo. Rezultat? Pogodzil sie ze srebrem juz przed finalem z Lesznem. Najwazniejsza byla atmosfera, "czynnik ludzki".

Za rok moze bedzie Lambert. Idealny zawodnik pod nr 16. Ale nie przy Chomskim. Bo to bedzie stresowalo Wozniaka, ktory musi miec komfort jazdy.

Dokladnie Thorgal 5+ dla Ciebie . Konstruktywnie i rzeczowo , ale uwazaj !!! Licho nie spi , badz czujny zbanuja cie . Dzisiaj mnie jutro ,Tomka , Asa35 przeskanuja Ciebie :)
mazinho napisał/a:
Do Chomskiego za ostatnia poczynania taktyczne, czy za skład, czy prowadzenie meczu nie można się przyczepić. Widać, że ktoś albo musiał mu przedstawić dobre argumenty, albo ktoś tym steruje

No wlasnie na 100% ktos tym steruje . Nie wiesze w taka przemiane wypelniacza programu . Chyba ten kudlaty co lata po parkingu w trakcie meczu . Nasz trener ma zelazna zasade BUDUJEMY !!

marcin_crx - 2020-08-21, 16:31

Ty leszek naprawdę nie rozumiesz różnicy w zdaniach napisanych przez Thorgala, a przed chwilą przez Ciebie?

Poziom wypowiedzi Thorgala wskazuje na zupełnie co innego niż napisałeś Ty.

leszek - 2020-08-21, 17:15

marcin_crx napisał/a:
Ty leszek naprawdę nie rozumiesz różnicy w zdaniach napisanych przez Thorgala, a przed chwilą przez Ciebie

Jak najbardziej Marcinie rozumiem . Nie jestem ze wsi , a i wies nie przyjechala do mnie .
Ty nie zrozumiales mnie .
Skoncze sie ja , as , Tomek wkoczycie na Thorgala . Taka jest prawda . Serdecznie pozdrawiam i oby nasi dzisiaj pogonili medalikow na wlasnych smieciach , a Tobie udanego wekendu zycze .

[ Dodano: 2020-08-21, 18:25 ]
lupus napisał/a:
chłop ze wsi wyjdzie, wieś z chłopa nigdy

Nie jestem ze wsi . Ale zeby nie ta wies chlopaku to bys dzisiaj tylko vifony w proszku zajadal , wiec troszke dystansu jak sam mawiasz !!

Thorgal17 - 2020-08-21, 18:40

Meczu nie ma.

Liczę na sprawiedlwość, za więc walkower.

To by oznaczało ważny krok w kierunku play off i pokrzyżowanie planów Chomskiego jechania jeszcze w tym sezonie z zakntraktowanymi zawodnikami.

Niestety będzie musiał nadal odstawiać od składu KK lub Woźniaka.

I to mi się podoba!

lupus - 2020-08-21, 19:08

leszek napisał/a:

Nie jestem ze wsi . Ale zeby nie ta wies chlopaku to bys dzisiaj tylko vifony w proszku zajadal , wiec troszke dystansu jak sam mawiasz !!

przyganiał kocioł garnkowi... ja nie wyzywam ludzi od debili, idiotów, dupowłazów itp itd. Tak się składa, że jestem ze wsi i może dlatego mam szacunek do innych ludzi.

ps: chłopaku... ostatni raz ktoś tak do mnie powiedział jakieś 45 lat temu... :-P

wracając do sedna. Ciekawe jak do tego podejdą. Walkower powinien być na 100% tylko ten rok jest masakryczny i może być różnie. Zamiast liga iść do przodu to się cofa. Nie ma kolejki bez jakiejś parodii spotkania.

TOMEK - 2020-08-21, 19:37

Panie Prezesie Grzyb. Podobno Cieślak jest do wzięcia. Nie przepadam za nim, ale Chomskiego przykrywa czapka. To niepowtarzalna szansa wzmocnienia Stali na przyszły sezon i pożegnania szkodnika ze stoperem. Takze do dzieła!

Chomski won

Maciex: Za całokształt pisania postów Chomski Won. Ban na 30 dni przerwy dobrze zrobi

Szprycer - 2020-08-21, 19:41

Panie TOMEK. Podobno jest pan już nudny. Nie przepadam za panem, ale wszyscy pana przykrywają czapką. To niepowtarzalna szansa wzmocnienia poziomu forum na przyszły rok i pożegnania szkodnika z klawiaturą.
TOMEK - 2020-08-21, 20:00

Szprycer napisał/a:
Panie TOMEK. Podobno jest pan już nudny. Nie przepadam za panem, ale wszyscy pana przykrywają czapką. To niepowtarzalna szansa wzmocnienia poziomu forum na przyszły rok i pożegnania szkodnika z klawiaturą.

Nick wszystko tłumaczy. Dobra rada: odstaw to czym się szprycujesz.

Chomski won

lupus - 2020-08-21, 20:05

TOMEK napisał/a:
Szprycer napisał/a:

Nick wszystko tłumaczy. Dobra rada: odstaw to czym się szprycujesz.

Chomski won

może szprycuje innych :mrgreen: :mrgreen:
jeśli z Cieślakiem to prawda to na pewno by była to wartość dodana :mrgreen:
brak KK i mamy spokój z budowaniami, zabudowaniami i innymi. :mrgreen:

Szprycer - 2020-08-21, 20:21

No akurat pudło, Szprycer pochodzi od trochę innej dziedziny. Ty odstaw to co bierzesz, bo przesadzasz ostro. I nie, nie jestem lizusem Chomskiego, umiem go po prostu krytykować a nie obrażac.
lomboNET - 2020-08-21, 20:29

Gdzie jest jakikolwiek moderator?
leszek - 2020-08-21, 21:23

Ustala z Panem Stasiem plan odbudowy Krzysztofa :mrgreen:
Thorgal17 - 2020-08-21, 22:52

Sedziowie bez jaj. Boją się podjąć decyzje o walkowerze. To po co jest sedzia na stadionie?

Jesli ten mecz odbedzie sie w innym terminie - oglaszam koniec sportu zuzlowego w Polsce. To bedzie koniec ekstraligi.

przemek1221 - 2020-08-21, 23:31

Thorgal17 napisał/a:
Sedziowie bez jaj. Boją się podjąć decyzje o walkowerze. To po co jest sedzia na stadionie?

Jesli ten mecz odbedzie sie w innym terminie - oglaszam koniec sportu zuzlowego w Polsce. To bedzie koniec ekstraligi.

Żadnego walkowera nie będzie. Regulamin mówi jasno że walkower ogłasza sedzia lub jury zawodów jeśli tor jest nieregulaminowy a gospodarz nie przygotuje go należycie na 30 min przed meczem.

Skończy się tak że Włókniarz dostanie po kieszeni a jednoczenie zostanie ustalony nowy termin meczu.

Ta liga to śmiech, regulamin swoje a życie swoje. Tutaj jest walkower jak byk, ale w przypadku pożaru rozdzielni też zgodnie z regulaminem walkower sie należał. Mamy regulamin widmo.

yagr - 2020-08-21, 23:34

Zawsze byłem i jestem za sportowym rozstrzygnięciem ale ... to co wydarzyło się w Częstochowie ze sportem nie miało nic wspólnego. Oczywiście Komisja "będzie" wysłuchiwać zainteresowane strony , badać co i jak ale to może być co najwyżej pozoranctwo bo inne rozstrzygnięcie niż walkower dla STALI kompletnie nie wchodzi w grę. Ewentualne wyznaczenie nowego terminu będzie już całkowitą KOMPROMITACJĄ decydentów naszej ligi a na to pozwolić już sobie nie mogą !!! Stworzyliby bardzo ale to bardzo niebezpieczny precedens i nawet nie trzeba tego uzasadniać. Idąc na rękę panu Świącikowi doprowadziliby w krótszym , bądź dłuższym czasie do katastrofy żużla w naszym kraju i trzeba być totalnym ignorantem do tego głuchym , ślepym i głupim żeby tego nie zauważyć. Te 3 punkty dla Stali w naszym przypadku oznaczają ni mniej ni więcej , że przy korzystnych innych wynikach mielibyśmy szansę na czwórkę. Oprócz tego , że w pozostałych meczach musimy wznieść się na wyżyny mocy to musimy niestety liczyć na innych np. na Grudziądz. Pan Rusko i pani Kloc aż chyba rączki zacierają bo jeżeli wygrają z GKM-em to w zasadzie będzie pozamiatane. Częstochowie też jeszcze nie odbieram szans na czwórkę ale i oni muszą już liczyć na "wsparcie" innych. Szkoda straconych punktów u siebie z Lesznem i Rybnikiem na wyjeździe. Te dodatkowe 4 punkty załatwiłyby sprawę. Nie będę robił rozpiski i analizy szans bo mamy tu speca od tego - mazinho.
Maciex - 2020-08-22, 06:37

lomboNET napisał/a:

Jestem :) Wczoraj śledziłem wszystkie portale i na forum zabrakło czasu :)

leszek - 2020-08-22, 06:46

Nie jest powiedziane ze walkowera nie bedzie . Cieslak skrytykowal juz w prace torowe , ktore zaczely sie juz w poniedzialek , czym chwalil sie Swiacik w mediach spolecznosciowych . Do tego trzepnol na stolik wypowiedzenie , nie chcac brac odpowiedzialnosci za tor ( jego slowa jednak cos znacza ) . Wiedzial ze bedzie cyrk . Na dodatek pobrano probki nawierzchni do analizy . Zobaczymy co bedzie , choc szczerze to wierzyc mi sie nie chce , aby postanowieniem byl walkower . Jakos Stali chyba w centrali nie do konca traktuja powaznie .
Michu5 - 2020-08-22, 07:26

przemek1221 napisał/a:
Thorgal17 napisał/a:

Żadnego walkowera nie będzie. Regulamin mówi jasno że walkower ogłasza sedzia lub jury zawodów jeśli tor jest nieregulaminowy a gospodarz nie przygotuje go należycie na 30 min przed meczem.

Skończy się tak że Włókniarz dostanie po kieszeni a jednoczenie zostanie ustalony nowy termin meczu.

Ta liga to śmiech, regulamin swoje a życie swoje. Tutaj jest walkower jak byk, ale w przypadku pożaru rozdzielni też zgodnie z regulaminem walkower sie należał. Mamy regulamin widmo.

Jestem niemal pewien, że właśnie tak to się skończy. Pomarudzą, wlepią surowe kary finansowe, ale uważam, że walkower jest w praktyce niemożliwy. Jest za duża kasa do stracenia przez telewizję, która będzie naciskać na powtórkę. Taki walkower to również straty finansowe dla samych zawodników, którzy nie otrzymali by biegopunktówki za ten mecz. Myślę, że Speedway Ekstraliga weźmie pod uwagę także i ten problem, nie będzie chciała odbierać zawodnikom chleba, bo i tak już sporo im zabrała w tym sezonie.

Wg mnie nie ma żadnych szans na walkower, zresztą wskazuje na to choćby urabianie opinii publicznej przez bajeczki Ostafińskiego w wywiadzie ze Świącikiem, że wszystko wyszło "przypadkiem". Ciekawe, czy nowy termin rozegrania zawodów nie zbiegnie się w czasie z występem Holdera w I lidze :)

masters - 2020-08-22, 08:37

Maciex napisał/a:
lomboNET napisał/a:

Jestem :) Wczoraj śledziłem wszystkie portale i na forum zabrakło czasu :)

A jak jest się moderatorem, to forum nie powinno być na pierwszym miejscu?!! :P

Ks - 2020-08-22, 08:40

Jeżeli ten mecz nie zakończy walkowerem to dajmy sobie spokój z uczciwością w tym sporcie.
Ucieczka Cieślaka z tego bagna o czymś świadczy. To jest za cwany lis, aby brać na siebie odpowiedzialność za profanacje toru.
Sędzia trzęsacy portkami przed kamerą i nie mający jaj aby odgwizdać walkowera bo go zawieszą jak Substyka to kolejny przejaw słabości tej ligi.
Polska może zasłynąć że będzie miała dwie "markowe" ligi sportowe:
PKO Ektraklape gdzie jej mistrz męczy się z kelnerami z Irlandii Północnej w pierwszej rundzie eliminacji Ligi mistrzów :lol: oraz PGE Ektraligę Naśmieszniejszą lige świata gdzie prezes klubu uczy się rolnictwa na torze przygotowując go do sadzenia ziemniaków, a nie ścigania, a Panowie w marynarkach się bacznie temu przyglądają nie wyciągając konsekwencji :roll:

leszek - 2020-08-22, 09:11

masters napisał/a:
A jak jest się moderatorem, to forum nie powinno być na pierwszym miejscu?!! :P

Prosze nie hejtowac kolegi . Zapewne mial powody , ktore nie pozwolily ogarnac forum . Znaczy dac mi bana :mrgreen:

CzakloszMiklosz - 2020-08-22, 10:12

Piszecie, że tv będzie naciskać na powtórzenie meczu, który wg regulaminu powinien zakończyć się walkowerem. Telewizja straci kasę z reklam, etc.
A ja mam gdzieś telewizję, która walnie przyczyniła się do pożaru rozdzielni na naszym stadionie, która ma takich zajebistych dziennikarzy, że nie potrafią w trakcie wczorajszej szopki żadnego sensownego wywiadu z osobami odpowiedzialnymi za ten burdel zrobić i ja jeszcze muszę za to płacić hajs. Ale jak ma się takich dziennikarzy jak niedoszła żona Miedzinskiego, która robi karierę doopą a nie głową, to wszystko jasne.

marcin_crx - 2020-08-22, 10:44

Największym skandalem w tym wszystkim jest to, że całą środę, cały czwartek i cały piątek w Częstochowie był upał 30 stopni i w trzy doby nie udało się zrobić toru? Nie raz pamiętam u nas nawałnicę w sobotę, a w niedzielę popołudniu tor jak stół.

Dla mnie temat jest prosty, jeżeli faktycznie przez 3 doby przy upalnej pogodzie tor był nie zrobiony do jazdy to jedyne co można dziś powiedzieć to walkower.

Ja jednak pójdę dalej, a może gra na linii Świącik-Cieślak to element zagrywki va banque i Panowie zaraz się pogodzą, a aferę zrobili w mediach po to żeby Cieślak był czysty, a winę na siebie wziął Świącik? Suma sumarum, pojadą na torze jaki chcieli, Cieślak wróci do Włókniarza, a Świącik będzie winnym całej sytuacji, ale jedyne co go spotka to kara finansowa, którą sobie wkalkulował w bilans i odbije na biletach w PO, bo przecież liczyć u umie i wie jaki był dla nich ciężar gatunkowy wczoraj (czytaj porażka = brak PO)?

Jeszcze jedna rzecz, Chomskiemu można dużo zarzucić, ale on by sobie nigdy nie pozwolił na coś takiego.

Jeszcze jedna sprawa, jeżeli walkower ma być musi być duży nacisk opinii publicznej i ekspertów. Tutaj widzę, że powoli zaczyna to grać na korzyść takiej sytuacji:

https://www.przegladsport...ochowie/1nyr8q9

poniżej cytaty:

- Pracowałem trzy lata w Częstochowie i mam trochę rozeznania jeżeli chodzi o tamtejszy tor - kontynuuje Krzystyniak. - Klimat jest tam specyficzny. Czasami o siódmej rano tor był zalany, a po naszej pracy, po południu tor trzeba było już podlewać. Myślę, że gdyby toromistrz Andrzej Puczyński, którego bardzo dobrze znam miał tam wolną rękę w przygotowaniu toru, to by to zrobił - zakończył Krzystyniak.

- Jestem zaskoczony tym, że chyba po raz pierwszy w historii ktoś wszedł w paradę Markowi Cieślakowi jeżeli chodzi o sztukę przygotowania toru - mówi Jan Krzystyniak, żużlowy ekspert. - Efekt jest fatalny. Włókniarz powinien dostać walkower - dodaje

Pytanie czy ma ktoś dojście do protokołu co wpisał komisarz i sędzia? Jezeli znajdą się tam wpisy typu: gospodarze przeszkadzali w pracy komisarzowi to temat jest jasny.

adikkkkk - 2020-08-22, 11:42

Panowie, przykład jest na naszym podwórku. 18 sierpnia(tego roku oczywiście) była ulewa, ulice pozalewane, woda na poziomie lusterek samochodów. Następnego dnia odjechano u nas DMPJ i tor był stół. O czym tu jest mowa? Jeden tor lepiej wsysa wodę, a drugi gorzej?
sprii - 2020-08-22, 12:13

hehe a już myślałem, że widziałem wszystko w żużlu :-/
Niestety obawiam się, że walkowera nie będzie. Stępniewski i spółka nam nie dadzą... :-/

zabulaF - 2020-08-22, 14:24

marcin_crx napisał/a:
w trzy doby nie udało się zrobić toru?

W tej dyscyplinie mistrzostwo świata należy do Dowhana. W ciągu 24 godzin zdjęto całą nawierzchnię toru i położono nową. Tor spełniał wymogi, mecz się odbył.
Można? Można.
To tylko kwestia determinacji.
W Zielonej Górze nikt nie uwierzy taką bajkę, że w trzy dni nie da rady przygotować regulaminowego toru.

marcin_crx - 2020-08-22, 14:29

zabulaF napisał/a:
marcin_crx napisał/a:
w trzy doby nie udało się zrobić toru?

W tej dyscyplinie mistrzostwo świata należy do Dowhana. W ciągu 24 godzin zdjęto całą nawierzchnię toru i położono nową. Tor spełniał wymogi, mecz się odbył.
Można? Można.
To tylko kwestia determinacji.
W Zielonej Górze nikt nie uwierzy taką bajkę, że w trzy dni nie da rady przygotować regulaminowego toru.

Akurat nie wiem czy przedstawiciel Falubazu jest dobra osoba do wypowiedzi :) pamiętam czasu jaki sami zrobiliście podobny numer bo Hamil nie mógł jechać:)

lupus - 2020-08-22, 14:42

Marcin każdy klub miał za kołnierzem swoje i dlatego wymyślono komisarzy. Do wczoraj jakoś to się sprawdzało poza meczem z GKMem. Moim zdaniem to pokłosie zadymy w Grudziądzu. Skoro można to można. Granica jest przesuwana. A zarząd ligi jakoś problemu tu nie widzi...
lomboNET - 2020-08-23, 22:09

Tak swoją drogą to Świącik blubrał coś o duchu sportu i pił do nas w swojej dzisiejszej lini obrony że po rozdzielnianym meczu nie chciał WO i wypomniał nam że teraz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia....

Tylko patrząc na to jak bezwzględnie parł na wynik wycierając trenerem podłogę gdyby wiedział wtedy że druga część sezonu będzie dla niego tak wyglądała sam by naciskał sędziego na walkower.
Tylko po świetnym starcie sezonu gdzie szli jak walec i wydawało się że jako jedyni mają realną szansę zagrozić Unii Leszno nasz mecz mógł sobie odpuścić i zgrywać troskliwego nomen omen misia naszej dyscypliny i 'ducha sportu'.

Ale mają tam teraz bagno.

A co do walkowera to nadal nie był bym taki pewny. W tej najśmieszniejszej lidze świata cuda się dzieją i nie zdziwię się jak wymyślą nowy termin meczu na neutralnym terenie 8-)

kris_77 - 2020-08-23, 22:29

lomboNET napisał/a:
A co do walkowera to nadal nie był bym taki pewny. W tej najśmieszniejszej lidze świata cuda się dzieją i nie zdziwię się jak wymyślą nowy termin meczu na neutralnym terenie

i dlatego trzeba czekać, bo regulamin nie łączy bezpośrednio odwołanego meczu z walkowerem i z karami finansowymi oraz ujemnym punktem. W regulaminie dyscyplinarnym jest pełno zapisów na ten temat.
Może być tak, ze dostaną mocno po kieszeni, a mecz do odjechania w nowym terminie.

Liczę jednak, że po tym cyrku nawet te BETONY z KOL zrobią krok do przodu. Czyli walkower, punkt ujemny, kara dla klubu, odszkodowanie do Ligi, telewizji i klubu przyjezdnego.

Thorgal17 - 2020-08-24, 00:30

Po tym co dzis mowil Cieslak w magazynie - wyglada to na ustawke. Niezla szopka aktorska Cieslaka z tym ogladaniem Ligi Mistrzow i odlozeniem sluchawki. Oscar za odegranie wkurzenia i szybkie uciecie rozmowy, by nikt sie nie domyslil :-)

Wg mnie w piatek Swiacik i Cieslak dogadali sie widzac, ze nie ma szans na mecz. Np.moglo to wygladac tak:
Swiacik: Marek, skladaj dymisje i zwiewaj, bo nas obu zalatwia. Ja strace trenera, a Ty reputacje i moze licencje. Wezme to na siebie. Wrocisz jak sprawa ucichnie.
Cieslak: Dobra mysl. Ale wiedz, ze bede musial Cie niezle blotem obrzucic w mediach i odciac sie od tego.
Swiacik: Jasna sprawa. Widzimy sie jak temat ucichnie. Powiem im cos o fair play i moze z chciwosci powtorza mecz, bo wszyscy przez walkowera beda stratni.
Cieslak: Masz łeb. W kontakcie.
Swiacik: W kontakcie.

lomboNET - 2020-08-24, 04:52

A może było tak że Świącik podczas rozmowy z Majewskim tak na prawdę patrzył na Cieślaka siedzącego w szaliku Bayernu z drugiej strony pokoju i popijającego rudą polewaną przez chichoczącą pod nosem córkę Prezesa :mrgreen:

Cieślak to prosty chłop, trochę krętacz ale ma swój honor.

Kiper - 2020-08-24, 09:14

Thorgal17 napisał/a:
Po tym co dzis mowil Cieslak w magazynie - wyglada to na ustawke.

Przestań wypisywać takie głupoty. Jest między nimi dwoma spory konflikt, poszło na noże, a Ty zajmij się pisaniem S-F.
Po trzech porażkach z rzędu na własnym torze każdy prezes by się zagotował. Zawodnicy oczywiście próbowali zgonić winę na tor, no bo to łatwiej niż przyznać, że dali jeden z drugim dupy. Trener się upierał, że to wina żużlowców, a nie toru, no to prezes chciał mu coś udowodnić. Zabrał się za tor, choć nie ma o tym pojęcia, i liczył na to, że od poniedziałku do piątku spokojnie da radę. Rozorał po kolana, dosypał gliny i wtedy przyszła we wtorek nawałnica, która zrobiła z toru torfowisko. I mimo kilku dni upałów ta breja nie wyschła. I to cały ten spisek. Cieślak stary wyjadacz wiedział doskonale, że to się nie ma prawa udać w takim czasie i taką metoda, więc się pożarli. Świącik zrobił to wszystko w dobrej wierze, chciał mieć lepszy tor do ścigania dla swoich zawodników, a nie żeby dymać Stal. Ale że o torach tak się zna jak świnia na zegarku, to będzie walkower dla Stali.

miszarus - 2020-08-24, 10:30

Kiper napisał/a:
Thorgal17 napisał/a:
Po tym co dzis mowil Cieslak w magazynie - wyglada to na ustawke.

Rozorał po kolana, dosypał gliny i wtedy przyszła we wtorek nawałnica, która zrobiła z toru torfowisko. I mimo kilku dni upałów ta breja nie wyschła.

Tak, tak, ale z tego co mówią fachowcy teraz ten tor będzie dochodził do siebie bardzo długo, lekki deszczyk i znów zrobi się breja i będzie trzeba tydzień na jego wyschnięcie, dlatego Cieślak mówił, że nie wiadomo, czy uda się w ogóle w tym sezonie pojechać zawody w Czewie. Świącik przez swoją TOTALNĄ niekompetencję rozpieprzył tor nie tylko na mecz z Stalą, ale na resztę sezonu.

lupus - 2020-08-26, 07:20

Coś panowie z KOL długo debatują. Decyzja miała zapaść „późno w nocy”, jest ranek i cisza. Mam nadzieje, że nie uwalą sprawy.
Ks - 2020-08-26, 09:45

Mamy ostateczny wynik walkower 40:0 dla Stali.
Dopasujemy siebie 3pkt i mamy dwa mecze aby utrzymać się w pierwszej czwórce i awansować do play off.
Był ktoś kto wierzył po meczach w Rybniku i Grudziądzu że możemy jechać o medale :?:

lupus - 2020-08-26, 12:45

dobre, stracili licencje na tor i raczej jej nie dostaną do meczu z Rybnikiem.czyli następny walkower
Kiper - 2020-08-26, 13:51

Może ktoś powiedziałby prezesowi, żeby się nie udzielał szczególnie w temacie walkowera i Włókniarza, bo nawet jeśli ma rację, to medialnie wygląda to fatalnie. Wystarczyło powiedzieć: to nie my wnioskowaliśmy o walkowera, nie my podjęliśmy decyzję, przyjmujemy ją do wiadomości. A nie pisać o sprawiedliwości itp., bo sprawa z rozdzielnią wcale nie była taka oczywista.
Don Lucas - 2020-08-26, 14:16

Słuszna uwaga Kiper. Brakuje w Stali kogoś od pijaru i wizerunku, bo prezes, to nie jest kibic, który może sobie pisać co chce w sieci i mówić co mu ślina na język przyniesie. Wielu kibiców Stali jest oburzonych "występami" prezesa w mediach i jego wdawaniem się w dyskusje z trollami internetowymi. Brakuje mu wyczucia i dystansu, by nie powiedzieć powagi.

Co do walkowera, to decyzja jedyna słuszna i KOL nie mógł postąpić inaczej, bo oznaczałoby to, że jest oficjalna zgoda na takie kombinacje i zagrywki. Potem każdy mógłby się powołać na casus Włókniarza i ekstraliga miałaby związane ręce. Tutaj największym błędem było dosypanie nowej nawierzchni i nie poinformowanie ekstraligi o tym czynie. Świącik chciał być zbawicielem klubu, a stał się jego grabarzem.

leszek - 2020-08-26, 16:50

Ks napisał/a:
Był ktoś kto wierzył po meczach w Rybniku i Grudziądzu że możemy jechać o medale

I dalej nie wierze !!! Wlasnie Glupota jednego pana zniweczyla w Rybniku 2 pkt . Do tego jeszcze nastepna glupota , ale to juz dwoch panow nie dala nam walkowera w Grudziadzu . Do czego zmierzam . Ano do tego , ze o ile w Grzudziadzu przegrana byla wkalkulowana , o tyle w Rybniku odbije nam sie czkawka bo tych dwuch pkt zabraknie . Wszyscy tam wygrali tylko nie my jak zwykle ( ubiegly rok Torun ! ).