Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya
Forum sympatyków Stali Gorzów

KS "Stal Gorzów" - VII runda Ekstraligi 2020: GKM Grudziądz - Stal Gorzów

TOMEK - 2020-07-14, 15:18
Temat postu: VII runda Ekstraligi 2020: GKM Grudziądz - Stal Gorzów
Z uwagi na brak prądu na stadionie runda VII zostanie rozegrana w przypadku Stali szybciej, niż VI. Zapraszam do komentowania, a zwłaszcza wyrażania ciepłych ;-) myśli wobec Chomskiego. Nie wiadomo jak długo dane nam będzie "cieszyć" się jego obecnością.

Strategia Chomskiego na Grudziądz jest taka, by przeprosić Kasprzaka

as35 - 2020-07-14, 18:23

Oczywiście zaskoczy na s jak od zawsze tor w Grudziądzu. Zmarzlik będzie na próbie toru jak rakieta w pierwszym biegu 4.
Woźniak - na koniec meczu jak zwykle jak po wirowaniu w wirówce (fizycznie) i będzie coś tam gadał że było ciężko i dziwnie..
Karczmarz ze 1 punkt to dużo ( w biegu juniorskim)
Zajmujący miejsce trenera na konferencji pochwali atmosferę na stadionie i ceny paliw na stacja benzynowych.

TOMEK - 2020-07-18, 13:13

Po wczorajszym "występie" GKM w Lublinie czeka nas kolejna kompromitacja, bo gładko przegramy ze słabiutkim GKM w Grudziądzu i staniemy się czerwoną latarnią ekstraligi. Może brak zwycięstwa w całej pierwszej rundzie sezonu zmusi w końcu kogoś w klubie do myślenia?

Chomski won

grochu_92 - 2020-07-18, 13:26

Też mi sensacja. Akurat na mecz z nami Grudziądz się dobrze spasuje. Nasi od zawsze mają tam problemy co będzie doskonałą wymówką po przegranym spotkaniu. Za późno domyślą się ścieżek, które zmieniły się diametralnie po przebudowie toru. Znów źle rozczytanie przyczepności toru plus problemy na starcie spowodują porażkę mimo wielkich nadziei zawodników na odbudowanie. Amen.
Ks - 2020-07-18, 15:14

Nie wygraliśmy w Grudziądzu jak biliśmy się o medale więc nie ma szans na wygraną teraz. Jak uzbieramy 40 pkt to będzie dobrze.
Artiom będzie nie do złapania, Bjerre też pokaże plecy naszym niedopsowanym zawodowcom, obódzi się Dzik parę punktów dorzucą słabi w tym sezonie Buczek i Przemo i możemy wracać do domu.

marcin_crx - 2020-07-18, 15:31

Wiecie co, ja już totalnie przestaje się przejmować tymi "amatorami". Ja już po prostu nie wierzę w tym zespół i w temacie meczowym napiszę tylko tyle, że może wyjdziemy z 35...
as35 - 2020-07-19, 12:32

marcin_crx napisał/a:
Wiecie co, ja już totalnie przestaje się przejmować tymi "amatorami". Ja już po prostu nie wierzę w tym zespół i w temacie meczowym napiszę tylko tyle, że może wyjdziemy z 35...

z Holderem i jego jazda w taktycznej - jest szansa.. a zapomniałem Chomski, Woźniak i może KK ... nie ma szans na 35...

lupus - 2020-07-20, 16:22

Bartkowiak się połamał... ciekawe kto za? Jakaś tradycja się u niego robi bo rok temu też miał kontuzję.
Danonek9200 - 2020-07-20, 17:38

Martwię się o Bartkowiaka, bo nawet jak był zdrowy to w kontakcie zamykał gaz, co dopiero po takiej ciężkiej kontuzji. Może jednak żużel nie jest dla niego? Co to meczu z Grudziądzem to zawsze nam się tam źle jeździ, chociaż jak oglądałem ostatni ich mecz z Lesznem to już Grudziądzanie nie mają takiej przewagi toru i to napędzanie się po dużej mało przynosi efektów. Grudziądz jest bez formy, ale moim zdaniem na nas wystarczy, chociaż nie spodziewałbym się jakiś pogromów bardziej coś w stylu 50-40.
mazinho - 2020-07-20, 17:43

Przed tym meczem chce się napisać: Niech Zmarzlik wreszcie nie jedzie spod numeru 5! Chyba, że chcemy dalej bić rekordy w niewygranych meczach na wyjeździe. PRzy średniej kadrze nie można marnować dwóch startów lidera z juniorem, bo sami sobie zabieramy możliwość drużynowych zwycięstw!

Nasz lider odkąd jest seniorem, nigdy nie jechał z innym numerem niż 5. Jazda w Grudziądzu z tym numerem naszego lidera mija się z celem. Dlaczego?
- Zmarzlik zgodnie ze schematu zaczyna mecz od startu w 3 biegu i trafia na Artioma Łagutę
- Kolejne dwa starty Zmarzlika do biegi 7 i 10, czyli jedzie w parze z juniorem - tam drużynowo nie mamy co liczyć na wygrane. Także po co mamy marnować potencjał lidera i nie próbować wygrać drużynowo biegów?
- Zmarzlik w 13 biegu znów trafia na Łagutę.

Dlatego będziemy mieć Zmarzlika jadącego 2x na Łagutę, a gdy Łaguty nie będzie miał za rywala..to jedzie dwa razy ze swoim juniorem. To jest totalny bezsens dawanie go na "5" przy tym składzie Grudziądza (A Kempes jest betonowy i daje ..zawsze Artioma pod "13").

Naszą bolączką jest druga seria startów, a konkretnie 5 bieg, który zarówno w Lublinie jak i w Zielonej przegraliśmy podwójnie. Trzeba to zmienić i ustawić pierwszą parę - jako tą wiodącą. Dlaczego? GKM ma słabych juniorów i będą w defensywie w 2,4 biegu. Dlatego trzeba skupić się, aby dołożyć im w biegach numer 1 i 5. Tam ustawmy możliwie najmocniejsze zestawienie seniorskie (przynajmniej na papierze).

Tak naszym szło w ostatnich 2 seznionach w Grudziadzu:

2019:
Woźniak 3 (0,0,3)
Kasprzak 11+1 (3,2,0,2,2*,2)
Thomsen 6+3 (2*,1*,1,1,1*)
Zmarzlik 14 (2,3,1,2,3,3)
Karczmarz 0 (0,0,0)

Dla Torunia:
Iversen 6 (2,2,0,0,2)
J.Holder 5 (3,0,1,1,d)

Łaguta - Zmarzlik 1:0,

2018:
Woźniak 7 (1,1,2,3,0)
Kasprzak 11+2 (1,2,3,2,2*,1*)
Zmarzlik 12+1 (1*,2,3,1,3,2)

Dla Torunia
Iversen 10 (3,3,3,1,0,0)
J.Holder 8+1 (3,2,0,1*,2)

2017:

Iversen 10+2 (1*,3,2,2,0,2*)

Najsłabiej w Grudziądzu wypada zdecydowanie Szymon Woźniak. I to tego zawodnika, patrzac tez na aktualną formę należy odstawić od składu.

Cichym bohaterem może zostać Niels Iversen. Raz, że w Grudziądzu w miare mu idzie i jeśli ma gdzieś się przełamać, to czuje, że wlasnie na tym rywalu - tym bardziej, że GKM poza Łagutą ma zbiór średniaków, których Niels może wyprzedzać.

Ja widzę skład taki:
1. Zmarzlik
2. Kasprzak
3. JAck Holder
4. Niels Iversen
5. Thomsen
6-7 juniorzy

Moim zdaniem - jeśli wystawimy dobrze skład na ten mecz, obierzemy dobrą taktykę to możemy tam wygrać. Widziałem na własne oczy Grudziadz juz w tym sezonie. Było to w meczu z Lesznem i widać, że po tych przebudowanych łukach nie mają takiego handicapu w roli gospodarza jak wcześniej.

Biorąc pod uwagę słabszą formę większości zawodników GKM-u, ich słabą juniorkę, to uważajcie co napiszę...Uważam, że w Grudziądzu możemy wygrać. O ile oczywiście Kempes dalej bedzie betonem i wystawi Artioma pod "13", a my zgrabnie przestawimy wreszcie Bartka pod numer "1" lub ew. "3" i przypilnujemy, bo tor byłrownomierny przy krawężniku jak i pod bandą (jak to zrobił Baron).

Ławiej już w tym sezonie na wyjeździe mieć nie będziemy. Z kim nie powalczyć, jak nie z GKMem, który podobnie jak my jest w wielkim kryzysie?

PS Wiecie ile nasi juniorzy (Jasinski i Karczmarz) zdobyli punktów w meczach ligowych Grudziądzu? Odpowiedź: ZERO :). Jednak na słabym Turowskim i Denisie Zielińskim wypada coś wreszcie zapunktować.

as35 - 2020-07-20, 18:21

mazinho napisał/a:
Przed tym meczem chce się napisać: Niech Zmarzlik wreszcie nie jedzie spod numeru 5

Zapomnij, zajmujący miejsce trenera nie pozwoli skrzywdzić pupila ( w doopie wynik drużyny). Liczą się punkty Bartka a nie drużyny. Mecz przegramy i nie przeszkodzi nam ani trener grudziądzan ani Pedersen.

Zajmujący miejsce trenera i zajmujący miejsce toromistrza - won.
P>S. Paradoksalnie ew konieczność startów na innym stadionie nisz nasz jest dla nas szansa pod warunkiem odsunięcia od układania toru przez obu gostków co won z klubu.

Michu5 - 2020-07-20, 21:29

Ja podejrzewam, że w Grudziądzu będzie, jak zwykle, kiedy Stal tam jeździ. Od początku kilka 5:1 w plecy. Forum znowu się zagotuje, żądając dymisji różnych osób, po czym nasi się ogarną na końcówkę, coś nadrobią taktycznymi. I skończy się "miłym" wynikiem typu 48:42 dla GKM. Nasi odtrąbią, sukces, bo "będzie szansa na bonusa". I zostanie w klubie, jak było...

Pierwsza realna szansa na punkty Stali Gorzów to... 10 runda u nas z ROW-em.

krzysiugumisiu - 2020-07-20, 22:08

Mazinho masz absolutną rację, ale co z tego. W naszym klubie w sprawach składu wszystko najlepiej wie trener. To jest dogmat i nim dyskutować nie można. Porażka w Grudziądzu oznacza jedno - w tym sezonie walczymy już wyłącznie o utrzymanie. Wygrana pozwoli nam przestać myśleć o utrzymaniu, a gdzieś daleko w oddali pojawi się światełko, że ten wypatrywany przez nas przed sezonem play off nie jest jeszcze stracony.
Moje porównanie wygląda tak:
Zmarzlik, Karczmarz, Jasiński = Łaguta + ich juniorzy
Kasprzak, Iversen, Holder, Thomsen = Pawlicki, Bjerre, Pedersen, Buczkowski
W tym sezonie tor w Grudziądzu jest inny, więc któż wie.
Potrafili nasi fajnie jechać z Częstochową, mieli niezłą drugą część meczu z Zieloną Górą. Niels otrzymał kolejne 2 tygodnie na odbudowę formy. W końcu od jego kontuzji mija już chyba 6 tygodni. Jeżeli ma być lepiej to kiedy jak nie teraz?

TOMEK - 2020-07-21, 08:55

krzysiugumisiu napisał/a:
Porażka w Grudziądzu oznacza jedno - w tym sezonie walczymy już wyłącznie o utrzymanie. Wygrana pozwoli nam przestać myśleć o utrzymaniu, a gdzieś daleko w oddali pojawi się światełko, że ten wypatrywany przez nas przed sezonem play off nie jest jeszcze stracony.

Kolego już przed sezonem było wiadomo, ze będziemy walczyć o utrzymanie i będzie to kolejny stracony rok. Naprawdę uwierzyłeś, ze zastąpienie Kildemanda dziadkiem Iversenem, opera mydlana z Karczarzem, a nade wszystko ten partacz odpowiadający za przygotowanie toru i prowadzenie zespołu gwarantują coś więcej? No nie żartuj...

Chomski won

Nigel - 2020-07-21, 10:34

TOMEK napisał/a:

Kolego już przed sezonem było wiadomo, ze będziemy walczyć o utrzymanie i będzie to kolejny stracony rok. Naprawdę uwierzyłeś, ze zastąpienie Kildemanda dziadkiem Iversenem, opera mydlana z Karczarzem, a nade wszystko ten partacz odpowiadający za przygotowanie toru i prowadzenie zespołu gwarantują coś więcej? No nie żartuj...

Ty kolego też w to wierzyłeś, więc nie zgrywaj tutaj Wernyhory :roll:

GKM jest jedną z trzech najsłabszych drużyn ligi i musimy podjąć walkę o duże punkty na jego torze. Jeśli Szymon nie radził sobie tam do tej pory to powinien odpocząć, chociaż takie rotowanie składem może mieć skutki uboczne.
Mam nadzieję, że już jako tako ogarnęli nasi rajderzy starty z limiterami.

TOMEK - 2020-07-21, 11:16

Nigel napisał/a:
TOMEK napisał/a:

Ty kolego też w to wierzyłeś, więc nie zgrywaj tutaj Wernyhory :roll: .

Otóż mylisz się kolego. Odsyłam do moich wcześniejszych postów. Dla każdego kto się zna na żużlu obecny scenariusz był przewidywalny i oczywisty. Powiem więcej: tak długo jak w klubie będzie Chomski, nie ma żadnej szansy na to, ze coś się zmieni.

Chomski won

Nigel - 2020-07-21, 11:17

TOMEK napisał/a:

Otóż mylisz się kolego. Odsyłam do moich wcześniejszych postów. Dla każdego kto się zna na żużlu obecny scenariusz był przewidywalny i oczywisty. Powiem więcej: tak długo jak w klubie będzie Chomski, nie ma żadnej szansy na to, ze coś się zmieni.

Cytuję Twój post z grudnia:
Mój typ na miejsce w tabeli: 5-6. Jeśli odpalą juniorzy, to awans do play-off.

Bez komentarza...

TOMEK - 2020-07-21, 11:56

Dokładnie tak. I to podtrzymuje. Zwracam uwagę na sformułowanie odnośnie juniorów. Oznacza to, ze bez ich wkładu (a tego nie ma), miejsce 5-6 to max. Sorry, ale w 8 zespołowej lidze zajęcie miejsca 5-8 to jest wg mnie walka o utrzymanie. Zreszta w starej formule tak to dokładnie wyglądało. Wiec co się nie zgadza?

Chomski won

Nigel - 2020-07-21, 12:11

TOMEK napisał/a:
Dokładnie tak. I to podtrzymuje. Zwracam uwagę na sformułowanie odnośnie juniorów. Oznacza to, ze bez ich wkładu (a tego nie ma), miejsce 5-6 to max. Sorry, ale w 8 zespołowej lidze zajęcie miejsca 5-8 to jest wg mnie walka o utrzymanie. Zreszta w starej formule tak to dokładnie wyglądało. Wiec co się nie zgadza?

Chomski won

Wirujesz.
Miejsca 5-6 to nie to samo co 6-7 nie mówiąc już 7-8. Jeśli zakładałeś miejsca 5-6 to miałeś na myśli spokojne utrzymanie a nie walkę o nie. Sorry ale w 8 zespołowej ekstralidze różnica 2 lokat w prognozie to bardzo duża rozbieżność. Zastrzeżenie z młodzieżowcami to coś w stylu powiedzenia: "decyduje dyspozycja dnia". Każdy dobrze wie, że od punktów młodzieżowców wynik jest mocno uzależniony. Pisanie, że jak "odpalą to mamy play-off" dotyczy większości drużyn i to nie jest przejaw jakiegoś wyjątkowego prognozowania tylko zwykła asekuracja.

Równie dobrze można napisać: jak odpali PUK i KejKej to mamy mistrza Polski a jak nie to walczymy o utrzymanie - moim zdaniem to nie jest przykład wielkiego znawstwa tylko zwykłe pitu-pitu.

Podsumowując zakładałeś w grudniu spokojne utrzymanie z szansami na play-off.

Marek - 2020-07-21, 12:35

Jak to twierdził Dryla po wygranej Bartka w Krsko ???
Nie sprzątamy , nie odkurzamy w domach Nigel .... pozamiatał :mrgreen: :mrgreen:

marcin_crx - 2020-07-21, 14:37

Wy naprawdę jeszcze wierzycie, że będziemy w stanie tam wygrać? Po tylu upokorzeniach ja nie wierzę już w nic...
mazinho - 2020-07-21, 14:43

marcin_crx napisał/a:
Wy naprawdę jeszcze wierzycie, że będziemy w stanie tam wygrać? Po tylu upokorzeniach ja nie wierzę już w nic...

Jeżeli zobaczę Bartka pod "1" to jakieś nadzieję będę miał...

leszek - 2020-07-21, 15:33

TOMEK napisał/a:
Kolego już przed sezonem było wiadomo, ze będziemy walczyć o utrzymanie i będzie to kolejny stracony rok.

Gowno prawda . Ja jako znany tu na forum pesymista + czlowiek krytykujacy zawodnikow , pisalem , ze Stacho dostal samograja . Bo taka prawda . I wejscie do czworki byla jak najbardziej uzasadnione . W 2019 tylko przez glupote Chomskiego i Kildemanda to stracilismy .
Nowy sezon , nowe rozdanie .
Wymiana Kildemanda na Puka + utrzymanie poziomu sportowego przez Krzycha i Wozniaka spokojnie daloby nam czworeczke . Stad swego czasu napisalem , ze Chomski dostal samograja ( post do odnalezienia ) .
Kto sie spodziewal , ze Krzychu i Wozniak az tak bardzo obniza loty ? NIKT !!!!
Pomyslales Ty i inni , ze Puk wskoczy z kontuzja ? NIE !!
Nie wyskakuj mi tez z metryka , bo to nie ten sam zuzel co kilkanascie lat temu . zawodnicy teraz jezdza wiele lat dluzej . Dla przypomnienia Jurek Rembas . W wieku bodajze 33-34 lat ( dokladnie nie pamietam ) , wyskakiwal tylko z rezerwy i starczalo mu pary na 2 biegi , ktore zreszta wygrywal , badz byl drugi . Zreszta fajnie nazwany przez kibicow ( Dzordz ) .
Pamietaj tez , ze nikt nie bral pod uwage , ze wroci Karczmarz i jak dotad nie radzi sobie najgorzej .
Jedynie co to Chomski trzyma poziom heheeheheheheh .
Ale niech mi nikt nie wyskakuje , ze wiedzial , ze tak bedzie . Ba nawet wiekszosc sie wypowiadala , iz w sezonie pazystym Krzychu jezdzi duuuuzo lepiej . Reasumujac lepszy Krzysiek + wymiana Kildeanda na Puka spokojnie powinna nam dac czworke . Stalo sie jednak inaczej nie mial prawa tego nikt przewidziec .

krzysiugumisiu - 2020-07-21, 20:30

TOMEK napisał/a:
krzysiugumisiu napisał/a:
Porażka w Grudziądzu oznacza jedno - w tym sezonie walczymy już wyłącznie o utrzymanie. Wygrana pozwoli nam przestać myśleć o utrzymaniu, a gdzieś daleko w oddali pojawi się światełko, że ten wypatrywany przez nas przed sezonem play off nie jest jeszcze stracony.

Chomski won

Przyznaje się, że liczyłem na to że powalczą o play-offy. Wystarczy popatrzeć na tabelę z ubiegłego roku:
4. Częstochowa 19 pkt
5. Grudziądz 16 pkt
6. Lublin 11 pkt
7. Gorzów 11 pkt
Staleczka w głupi sposób straciła 5 pkt. 1 punkt meczowy z Częstochową i spokojnie mógła wywalczyć 4 bonusy - z Częstochową, Lublinem, Grudziądzem i Toruniem. Dodatkowe wygranie meczu z Zieloną Górą tabelę ustawiłoby w taki sposób:
4. Gorzów 18 pkt
5. Częstochowa 17 pkt
6. Grudziądz 15 pkt
7. Lublin 10 pkt
Wiem, że to tylko gdybania i puste rozważania, ale nikt mi nie powie, że wymiana Kildemanda na Iversena nie jest wzmocnieniem, a spodziewane przed sezonem poprawienie formy przez KK niemożliwe. Najszybciej można było spodziewać się obniżki formy Szymona, który jeździł w parze Kildemandem.
Poza tym na razie na juniorów nie ma co narzekać. Jeżeli dobrze policzyłem to w 4 meczach (3 na wyjeździe i 1 u siebie) zdobyli razem 21 pkt. Może nie jest to dużo, ale nie jest to też mało, tym bardziej, że u siebie jechali z mocnymi juniorami z Leszna, a na wyjeździe z solidnymi juniorami z Lublina i Zielonej Góry i słabymi z Rybnika.
Zresztą jak to znalazł NIGEL sam nie wykluczałeś play-off, więc nie zgrywaj teraz proroka

TOMEK - 2020-07-22, 14:46

Ale, ze będziecie teraz objaśniać mnie co miałem na myśli? No nie rozśmieszajcie mnie i nie przelewajcie na mnie swojej frustracji wynikającej z własnej naiwności. Uwierzyliscie w bajeczkę o play offach w przeciwieństwie do mnie i tyle w temacie. Koniec tego wątku z mojej strony.

Chomski won

sprii - 2020-07-23, 09:04

Jeśli ktoś uważa, że My tam wygramy to jest strasznie naiwny :-? W 2 może w 2,5 zawodnika? fakt GKM też jedzie piach w tym sezonie, ale na Nas obawiam się, że wystarczy.
Walka o medale to za rok....

miszarus - 2020-07-23, 09:18

Ja bym dał tak:
1.Zmarzlik
2.Kasprzak
3.Thomsen
4.Iversen
5.Holder
6.Karczmarz
7.Jasiński

Thorgal17 - 2020-07-24, 00:50

To Holdera bym wstawil za Woźniaka. KK i PUK dają wiecej nadziei.
TOMEK - 2020-07-24, 19:27

No. A jest tak:

1. Kasprzak
2. Iversen
3. Woźniak
4. Zmarzlik
5. Thomsen
6. Karczmarz
7. Jasinski

I teraz pytanie: czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć Chomskiemu na czym polegają zmiany w nowej tabeli biegów? Koleś jest żałosny i ewidentnie nie ogarnia. Może dać mu jakaś tablice pamiątkowa (najlepiej obok spalonej rozdzielni), stoper, podkladke pod program na pamiątkę i poprosić żeby już przestał się ośmieszać?

Chomski won

Thorgal17 - 2020-07-24, 22:57

Mam nadzieje, że za Wozniaka Holder.
TOMEK - 2020-07-26, 15:37

Komedia rozpoczeta :lol:

Wypowiedz przedmeczowa Chomskiego: Ja od razu chciałem Holdera jak się okazało w jakiej kondycji jest Iversen. Hahaha po czym wstawia go a to za Kasprzaka, a to za Woźniaka. Co to jest za matoł.

No nic. Bierzemy pop corn, piwko i oglądamy tego Jasia Fasole ze stoperem. Ubaw gwarantowany!
Chomski won

lupus - 2020-07-26, 16:08

jak na razie lepiej niż ROW :mrgreen:

as ma bana??? :?:

Thorgal17 - 2020-07-26, 16:27

No to Kiler Peder załatwił nam Andersa. To sytuacja na czerwoną kartkę. Sędzia miał maseczkę na oczach?!
TOMEK - 2020-07-26, 16:32

Lepiej spytajcie clowna podającego się za trenera Stali, kto w dzisiejszym meczu jest u nas rezerwowym i będzie zastępował Thomsena?

Chomski won

Thorgal17 - 2020-07-26, 16:40

Bedzie budował juniorów. Cel spełniony.

Chomski:
Birkemose? A co on gwarantuje? Mam sprowadzac chlopaka bez gwarancji startow?! Az tak bezczelny nie jestem, redaktorku!

TOMEK - 2020-07-26, 16:54

Chomski, powtarzam pytanie: kto za Thomsena, bo w 10 biegu zgodnie z planem jedzie Karczmarz-Thomsen?

Chomski won

lomboNET - 2020-07-26, 16:55

Tomek spodziewasz się że Ci odpisze?
TOMEK - 2020-07-26, 16:58

lomboNET napisał/a:
Tomek spodziewasz się że Ci odpisze?

Ja po Chomskim się niczego nie spodziewam. Piwinice bałbym się dać mu do posprzątania.
Dziwi mnie tolerancja dla tego partacza.

Chomski won

lupus - 2020-07-26, 17:00

up a co wg Ciebie mamy zrobić? Jedyna osoba, która może coś zrobić to prezes a temu Chomski odpowiada.

KK to już raczej I liga

się zapytam: jak do ku...y nędzy można nie zabrać rezerwowego... 10 bieg i mamy po meczu.

tyle marudzenia o torach a tu kartoflisko i nikomu tego nie przeszkadza... Karczmarz leży ...

Thorgal17 - 2020-07-26, 18:13

Ale to jak? Wynik zaliczony?! Przeciez powodem przerwania jest nieregulaminowy tor, a nie drobne opady.
leszek - 2020-07-26, 18:20

Moim zdanie powinien byc walkower dla nas za nieregulaminowy tor .
Przeciez wszyscy teraz beda mogli kombinowac z torem , po 8 biegu przerywamy i co ??? ku**a mac sie pytam co ???
Czy ktos cos sie orientuje ?

lupus - 2020-07-26, 18:27

ale jajca, na oczach tv takie numery, sędzia zagubiony, kościecha się zeszmacił - wypowiedź dzika mówi wszystko. Tłumaczenie sędziego (wywiad) dlaczego przerwał mecz: problemy z torem nie możliwe do naprawienia w krótkim czasie. Mecz odjechany bo problemy powstały PO DESZCZU!!!! jaja jak berety, komentarze dziennikarzy i prowadzących nie zostawiają na organizatorach suchej nitki.
Faktem jest, że brak naszego lekarza sprytnie wykorzystany przez Grudziądz.
Ciekawe jaki będzie skład na następny mecz...

TOMEK - 2020-07-26, 18:34

Thorgal17 napisał/a:
Ale to jak? Wynik zaliczony?! Przeciez powodem przerwania jest nieregulaminowy tor, a nie drobne opady.

Ale, ze skąd to zdziwienie? Przypomnę, ze „menedżerem” jest u nas typ, który zapomniał zabrać rezerwowego, nie widzi potrzeby posiadania własnego lekarza drużyny i pozwolił na rozegranie 9 biegu. Czego się wiec spodziewasz?

Chomski won

leszek - 2020-07-26, 18:45

Moim zdanie tak to sie nie skonczy !! Deszcz i przez deszcz , co ciekawe i dziury nie porobily sie przez opady .
Riki - 2020-07-26, 18:46

Ten mecz to był jawny przekręt:
- wykluczenie Thomsena, którego Nicki pakuje w bandę i wysyła do szpitala.
- wykluczenie Iversena na 1 łuku gdzie Niels w niczym nie zawinił.
- puszczenie 9 biegu tylko po to aby GKM wyszedł na prowadzenie.
- upadek Rafała przez zły stan toru.
- jeden stary traktor i polewaczka + jeden kierowca do przygotowania toru.

Nasz sztab powinien w TV dosadnie o tym powiedzieć. Jednak kapitan Bartek nie widział w tym nic złego, a trener bał się wywiadu i przekazał głos kierownikowi drużyny, który nie miał nic do powiedzenia. Jedyny, który miał jaja to Iversen, facet powiedział prawdę i szacunek za to.

Nie rozumiem jak można dać się w tak łatwy i perfidny sposób ograć praktycznie godząc się z porażką.

TOMEK - 2020-07-26, 18:52

Riki napisał/a:
Nie rozumiem jak można dać się w tak łatwy i perfidny sposób ograć praktycznie godząc się z porażką.

Drogi Riki, odpowiedz masz kilka postów wyżej, ale spróbuje wyłowic z niej sedno: bo Chomski to frajer?

Przy okazji: decyzją PGE Ekstrligi Substyk nie będzie sędziował meczów do końca sezonu.

Chomski won

mazinho - 2020-07-26, 18:57

Wracam z Grudziądza jak zbity pies. Nie wiem nawet co napisać. Widzieliście ile znaczy od drugiej serii mieć lidera z seniorem? Czemu musieliśmy przegrać z meczów, by dojść do takich wniosków? Zresztą, gdyby nie prezes to byśmy dalej mieli Bartka pod "5" i robienie nic nie wartych drużynowo punktów. Tak mieliśmy lidera i +8 w trzech biegach lidera. Kiedy tak mieliśmy ostatnio?

Ten tor od początku meczu miał te "hopki". Jak mieliśmy remis to wtedy trzeba było robić protest na gaźnik i grać na czas by deszczu na tor spadło jak najwięcej i wtedy wymuszać jakieś pracę. A tak frajerami puszczamy walkowerem "9" bieg i tracimy punkt meczowy.

Później nasi z tego co mi mówiły osoby oglądające tv chcieli przerwania meczu. A na tym torze Nicki i Buczek na pewno by leżeli, mogliśmy jeszcze robić taktyki i mieliśmy jeszcze Iversena nasse najsłabsze ogniwo na juniorów. Trzeba było policzyć tak by po 13 doprowadzić do -6 i żeby mieć dwa starty Bartka. Tylko punkt/y w Grudziądzu sprawiłyby że o coś byśmy jechali. Na co nam ten bonus w kontekście walki o coś więcej? Do utrzymania wystarczy pilnować Rybnika i nic więcej. Brak cwaniactwa, minimalizm..jeszcze sędzia wydrukował mecz. Przykre to, tego zuzla się odecgciewa.

lupus - 2020-07-26, 18:59

@Riki
1. Z Thomsenem akurat mam inne zdanie - podobne do Cegielskiego
2. wykluczenie Puka bez sensu.
3. Traktorów jak się okazało mają trzy w tym dwa nowe :mrgreen: Jeździł jeden kierowca
na traktorze i polewaczce bo gospodarzom zależało na przedłużaniu meczu. Wygrywali a
zapowiadało się na sporą ulewę.
4. Pierwszy o tych dziurach wypowiedział się Niki.
5. Kpina z brakiem rezerwowego i lekarza. W przypadku gdyby z Thomsenem wszystko było
ok nie trzeba by jechał do szpitala. Mógłby kontynuować zawody. A tak w 9 biegu
mieliśmy 2 juniorów..
Mecz kpina. Poziom organizacyjny i kombinatoryjny na poziomie 2 ligi. Co najgorsze nasi się dostosowują...

mazinho - 2020-07-26, 19:42

Nie wierzę..my na prawdę chcieliśmy zaliczenia po 9 biegu..
lupus - 2020-07-26, 19:45

mazinho napisał/a:

ano przecież bonus (teoretycznie) zostaje u nas :mrgreen: ... tam na prawdę wszyscy żyją w innym świecie.

CzakloszMiklosz - 2020-07-26, 19:49

Zauważcie, ze podczas prac torowych jeździł zabytkowy ciągnik i polewaczka, które obsługiwał jeden człowiek. Po zakończeniu meczu przez Substyka na tor wyjechały dwa nowiuteńkie ciągniki i nawet kierowcy się znaleźli. Kempes ewidentne przeciągał prace torowe w oczekiwaniu na deszcz. Cały teatr trwał ponad 40 minut.... co mówi regulamin? Sędzia zawieszony tweetem 20 minut po zakończeniu meczu... wynik zaliczony? WAŁ w UJ i tyle w temacie. Jeżeli nie będzie protestu z naszej strony, to ja już nic nie rozumiem.
Don Lucas - 2020-07-26, 19:49

Do samego meczu się nie będę odnosił, bo to był skandal połączony z kabaretem.
Jeden kretyn już został zawieszony (sędzia), jeszcze czekamy na toromistrza.

Odniosę się do naszego podwórka, bo zaśmierdziało amatorką w tym meczu na kilometry.
1. Brak zawodnika rezerwowego. Gdzie był Marcus Birkemose? Odp. W domu, bo ta zakuta Chomska pała wbił sobie i wszystkim dookoła włącznie z prezesem do głowy, że młody Dun jest tam niepotrzebny.
2. Brak lekarza klubowego na meczu - serio??? I to kretyńskie tłumaczenie Orła w tv. Facet za taką wypowiedź powinieneś polecieć z funkcji kierownika ekstraligowego klubu!! To jest jakieś science-fiction w którym ci ludzie funkcjonują.
3. Brak reakcji sztabu po decyzjach sędziego - wy tam jaj nie macie w spodniach, bando nieudaczników! żony by wam gwałcili, a wy byście stali z boku i patrzyli. żadnego protestu, żadnego telefonu do sędziego?AMATORKA!!
4. Kempiński w boksach Stali zmuszający Thomsena do wyjazdu do szpitala. Jak oglądam żużel, to pierwszy raz widziałem taką sytuację, żeby trener drużyny przeciwnej wyslał zawodnika drużyny przeciwnej do szpitala, a ta drużyna w ogóle nie zareagowała!! Dla mnie to był szok i precedens!
5. Tor i czas 30 minut - to, że ten bezjajeczny sztab nie wymusił na sędzim walkowera, to jest SKANDAL i NIEUDACZNICTWO. Mecz nie został przerwany z pwodu deszczu tylko przygotowania toru, albo jego braku. Regulamin mówi jasno - WALKOWER! Orzeł, ty kiedyś brylowałeś w znajomości przepisów, a teraz jesteś zwykłym ignorantem.
6. Pomeczowy wywiad - Kempiński zrobił Chomskiemu z dupy jesień średniowiecza, a ten wysyła Orła przed kamery, który robi z siebie debila na całą Polskę i ośmiesza Stal. Chomski jesteś cieniasem. Nie nadajesz się nawet na kasę do Biedronki. A kierownik drużyny dobitnie dzisiaj udowodnił, że z niego zwykły wróbel, a nie orzeł.

Jeżeli prezesie dalej chcesz trzymać tę bandę amatorów w sztabie szkoleniowym i za to
jeszcze im płacić, to jesteś tak samo winien całej sytuacji jak ta banda nieudaczników z Chomskim, który Cię zwyczajnie omamił i oszukuje na czele. Czas zdjąć te klapki z oczu i przestać być dobrym wujkiem, bo masz bandę amatorów w sztabie, a nie profesjonalistów.

mazinho - 2020-07-26, 19:49

lupus napisał/a:
mazinho napisał/a:

ano przecież bonus (teoretycznie) zostaje u nas :mrgreen: ... tam na prawdę wszyscy żyją w innym świecie.

Tylko ten bonus nic nie dają, a strata dwóch punktów sprawia, że mamy już teraz koniec sezonu. Tfu, po wygranym meczu z Rybnikiem.

TOMEK - 2020-07-26, 20:03

Don Lucas o to to. Nie będę przeklejał postu, ale podpisuje się pod całością. Jeśli po tak spapranym organizacyjnie meczu Chomski nie wyleci na zbity ryj, to ja już nie wiem co musi jeszcze zrobić? Napluć Grzybowi w twarz? (Choć to już pośrednio robi).

Chomski won

lupus - 2020-07-26, 20:27

mazinho napisał/a:
lupus napisał/a:
mazinho napisał/a:

Tylko ten bonus nic nie dają, a strata dwóch punktów sprawia, że mamy już teraz koniec sezonu. Tfu, po wygranym meczu z Rybnikiem.

ja to wiem, nie wyczułeś sarkazmu. Tyle, że wiem też, że takie będzie tłumaczenie po meczu. 4 pkt to zwycięstwo w 2 meczu.

Co do reszty całkowicie się zgadzam z tym co napisał @Don Lucas amatorka nie przystoi zespołowi z eligi. Martwi mnie Karczmarz. Już wychodził na prostą i po tej kraksie znowu może mieć schizę.

krzysiugumisiu - 2020-07-26, 20:28

Też mam nadzieję, że ten mecz otworzy prezesowi oczy na to kółko wzajemnej adoracji. Wywalić Chomskich i Orła, tak jak Ekstraliga załatwiła sprawę z Substykiem. Na trenera do końca sezonu Palucha, a później postarać się o Staszewskiego. Na kierownika niech wezmą nawet Frątczaka. Właśnie na takie akcje jak w dzisiejszym potrzebny jest sprytny gość, a tutaj jestem pewien, że Jacuś zrobiłby co trzeba.
przemek1221 - 2020-07-26, 20:29

Riki napisał/a:

Nasz sztab powinien w TV dosadnie o tym powiedzieć. Jednak kapitan Bartek nie widział w tym nic złego, a trener bał się wywiadu i przekazał głos kierownikowi drużyny, który nie miał nic do powiedzenia. Jedyny, który miał jaja to Iversen, facet powiedział prawdę i szacunek za to.

Moim zdaniem akurat upadek Karczmarza nie miał nic wspólnego z torem. Pawlicki w szycie łuku skontrowal i stanal w poprzek, Rafał żeby ho nie staranowac skontrowal i go obróciło.

miszarus - 2020-07-26, 20:34

przemek1221 napisał/a:
Riki napisał/a:

Moim zdaniem akurat upadek Karczmarza nie miał nic wspólnego z torem. Pawlicki w szycie łuku skontrowal i stanal w poprzek, Rafał żeby ho nie staranowac skontrowal i go obróciło.

Dokładnie, a na dodatek ten patałach wykluczył Rafała! :/
Oni muszą zweryfikować wynik tego spotkania...muszą!

Ks - 2020-07-26, 20:34

Myśle że Prezes Marek Grzyb tak tego nie zostawi. Za dużo już wpakował swoich pieniędzy w naszą Stal. Nie wiem jaki jest czas na zgłoszenie wniosku o walkower po zakończeniu meczu ale mam nadzieje że ten wniosek jest już pisany.
Za ten mecz należy nam się walkower koniec kropka.

lupus - 2020-07-26, 20:58

Ks napisał/a:
Myśle że Prezes Marek Grzyb tak tego nie zostawi. Za dużo już wpakował swoich pieniędzy w naszą Stal. Nie wiem jaki jest czas na zgłoszenie wniosku o walkower po zakończeniu meczu ale mam nadzieje że ten wniosek jest już pisany.
Za ten mecz należy nam się walkower koniec kropka.

Zgadzam się z Tobą tylko nie wierze, w ten protest. To jest towarzystwo wzajemnej adoracji. Zauważcie co Kempiński w wywiadzie mówił. Stasiu to, Stasiu tamto, tak się nie robi... aż się odechciewa. Ale dla nich wszystko jest Ok. W ich matrixie jest Ok.

marcin_crx - 2020-07-26, 21:47

W skrocie:
1. Komisarz, sędzia i gospodarz meczu z jednego województwa
2. Wykluczenie Thomsena skandal, z wykluczeniem Puka nie dyskutuje
3. Stan toru
4. Dlaczego po 8 biegu nikt nie zakwestionował gaźnika, albo już wtedy stanu toru??
5. Pierwszy raz od 24 lat oglądam mecz w którym deszcz nie niszczy toru, a mecz się przerywa, samo to powinno przyznać nam walkower

Trochę za dużo tych dziwnych rzeczy na raz...

GM - 2020-07-26, 22:22

Nasi kwestionowali stan toru wcześniej ale sędzia i komisarz mieli to w d... zasłaniając się tym że ze względu na ograniczenia związane z pandemią GKM ma tylko jednego kierowcę ciągnika, ma padać i nie ma czasu. Jedyną nadzieją byłaby odmowa startu przed 9 biegiem a wtedy sędzia orzekłby walkowera dla GKM-u i to nie Grudziądz, tylko nas by wszyscy zlinczowali. Kowal zawinił, a Stal powiesili... Wyniku nie zmienią bo to by oznaczało przyznanie się do winy, skompromitowało by ten cały system z komisarzami i sędziami trzęsącymi portkami przy wydawaniu jakiejkolwiek decyzji mimo że regulamin mają wkuty do swoich łbów a decyzje powinny być oczywiste. A jak wiadomo nasi działacze w krawatach są nieomylni. Więc winny będzie deszcz. Uj z regulaminem...
Michu1947 - 2020-07-26, 23:07

Po tym meczu powinny polecieć cztery głowy. Jedna już poleciała. Czekamy jeszcze na informację o zwolnieniu komisarza toru, Stanisława Ch., oraz Orzeł. GKM powinien dostać tak finansowo po dupie, żeby przez dobrych kilka lat nie mogli się pozbierać.

Don Lucas dobitnie podsumował dzisiejszy cyrk. To była jawna parodia Polskiego żużla. Odechciewa się tego wszystkiego już. Obejrzałem ten mecz ze znajomymi zza granicy. Niestety to był ich pierwszy i ostatni raz. Nawet nie żartuję.

Thorgal17 - 2020-07-26, 23:35

Podsumowanie tego skandalicznego "widowiska" w Grudziądzu w 10 punktach:

1. Kasprzak i Iversen z formą są w 1 lidze. Dobrze, że mamy Jacka Holdera. Jeśli da się o niego powalczyć za rok, to zróbmy to.

2. Ten mecz odpowiedział na pytanie: po co nam rezerwowy w składzie? Nawet jeśli miałby przyjechać tylko na wycieczkę. Ano po to, byśmy wykorzystali maksymalny potencjał, który daje regulamin. Żużel jest sportem szczególnie narażonym na kontuzje. Tak, niech ktoś się postresuje, niech ktoś będzie niezadowolony, że nie pojedzie. A co? Świat i życie nie jest jak pluszowy miś.

3. Dwie skandaliczne decyzje sędziego o wykluczeniu Thomsena i Iversena. W pierwszym przypadku nic nowego: wyprzedzany Pedersen wciska rywala w płot i wybija mu z głowy dalszy mecz. W drugim przypadku: motocykle Iversena i Buczka się złączyły i to była przyczyna kolizji.

4. Kempińskiemu należy się kara za zachowanie w naszym boksie. Chłop pięknie sobie nas ustawił. Gdzie był Chomski, który powinien go objąć i palcem wskazać, gdzie jest miejsce Kempińskiego. "Robert? Ty tutaj?! Możesz sprawdzić, czy nie ma Ciebie w boksie GKM Grudziądz?"

5. Co do zajść na torze: mecz ewidentnie został przerwany z powodu tego, że był nieregulaminowy, stwarzał zagrożenie i nie został w czasie 30 minut doprowadzony przez gospodarzy do użyteczności. Powodem przerwania meczu nie były opady deszczu.

6. W związku z powyższym - sędzia podjął skandaliczną decyzję nie orzekając walkowera. Ocenę pracy sędziego mieliśmy bardzo szybko. W Magazynie Żużlowym pan Demski rzeczowo skomentował dwie skandaliczne decyzje o wykluczeniu gorzowskich Duńczyków. Zaś pan Stępniewski ocenę pracy pana sędziego przedstawił w natychmiastowej decyzji Zarządu EŻ o odsunięciu tego pana od sędziowania do końca sezonu.

7. Mam nadzieję, że po tej ocenie sędziego i po przedstawieniu dowodów (jeden kierowca, jeden traktorek), filmów, zdjęć, protokołów Komisja Eligi zweryfikuje wynik i przyzna walkowera 40:0 dla Stali.

8. Jedyną przeszkodzą w orzeczeniu walkowera może być zachowanie panów... Chomskiego i Orła. Wszystko, co robili ci ludzie było na szkodę klubu. Z wypowiedzi Kempińskiego i zachowania, słów pana Orła wynika, że nasz sztab zabiegał o przerwanie zawodów po 9 biegu przy stanie 29-25 dla GKMu. I wszystko wskazuje na to, że przyczyną takiego zachowania była chęć zatrzymania... niskiej przegranej w perspektywie rewanżu w Gorzowie i zdobycia bonusa! Przecież to jest skandal w biały dzień. To ukazuje dwa problemy: po pierwsze, minimalizm i brak ambicji naszego sztabu, po drugie: nieznajomość regulaminu.

Nasz sztab powinien iść do sędziego i powiedzieć coś takiego: "Panie Sędzio, chcemy jechać dalej! Ale sam Pan widzi co się dzieje z tym torem. Sam Pedersen mówi, że nie da się tu jechać. Widział Pan jak jechali Pedersen, Buczkowski... Oczywiście poczekamy, aby gospodarze przygotowali tor do użyteczności, ale sam Pan wie, że mają na to 30 minut. Wie Pan, prawda?".

I należało włączyć stoper i co 10 minut pokazywać go sędziemu. Nasi tego nie zrobili. Zamiast tego "wzięli" 25-29. Ja na miejscu GKMu użyłbym tego jako argumentu, że gorzowianie zgodzili się "wziąć ten wynik" i sami zabiegali o to. Nasi wciąż powinni złożyć protest i zabiegać o walkowera, bo to jedyne sprawiedliwe rozwiązanie. Pytanie tylko, czy Orzeł i Chomski nie podpisali jakiegoś protokołu po meczu, który utrudni nam przyznanie walkowera? Słowa Orła przed kamerami nie ułatwiają nam sprawy.

9. W nSport powiedzieli, że Chomski odmówił wywiadu. Dramat. Należało iść przed kamerę i powiedzieć z postawą oburzenia: "Chcemy jechać dalej, ale gospodarze nie doprowadzili toru do ładu. Niestety minęło 30 minut i decyzja zgodnie z regulaminem może być tylko jedna. Niech panowie sobie odpowiedzą jaka".

Jeśli nie Chomski, powinien to powiedzieć pan Orzeł. Tymczasem nasi zabiegali o zatrzymanie meczu, bo byli zadowoleni z... niskiej porażki. Oni chyba żyją w Matrixie.

10. Naszemu sztabowi zabrakło znajomości regulaminu i zimnej krwi. Być może po decyzji o powtórzeniu meczu z Włókniarzem - Orzeł i Chomski nie chcieli zabiegać o walkowera w imię fair play itp. Nie wiem. Tyle, że były to dwie zupełnie różne sytuacje.

Wg mnie to zarząd klubu powinien wyciągnąć konsekwencje wobec trenera i kierownika drużyny.

Speedway-Fan - 2020-07-27, 07:15

Don Lucas napisał/a:
Do samego meczu się nie będę odnosił, bo to był skandal połączony z kabaretem.
Jeden kretyn już został zawieszony (sędzia), jeszcze czekamy na toromistrza.

Odniosę się do naszego podwórka, bo zaśmierdziało amatorką w tym meczu na kilometry.
1. Brak zawodnika rezerwowego. Gdzie był Marcus Birkemose? Odp. W domu, bo ta zakuta Chomska pała wbił sobie i wszystkim dookoła włącznie z prezesem do głowy, że młody Dun jest tam niepotrzebny.
2. Brak lekarza klubowego na meczu - serio??? I to kretyńskie tłumaczenie Orła w tv. Facet za taką wypowiedź powinieneś polecieć z funkcji kierownika ekstraligowego klubu!! To jest jakieś science-fiction w którym ci ludzie funkcjonują.
3. Brak reakcji sztabu po decyzjach sędziego - wy tam jaj nie macie w spodniach, bando nieudaczników! żony by wam gwałcili, a wy byście stali z boku i patrzyli. żadnego protestu, żadnego telefonu do sędziego?AMATORKA!!
4. Kempiński w boksach Stali zmuszający Thomsena do wyjazdu do szpitala. Jak oglądam żużel, to pierwszy raz widziałem taką sytuację, żeby trener drużyny przeciwnej wyslał zawodnika drużyny przeciwnej do szpitala, a ta drużyna w ogóle nie zareagowała!! Dla mnie to był szok i precedens!
5. Tor i czas 30 minut - to, że ten bezjajeczny sztab nie wymusił na sędzim walkowera, to jest SKANDAL i NIEUDACZNICTWO. Mecz nie został przerwany z pwodu deszczu tylko przygotowania toru, albo jego braku. Regulamin mówi jasno - WALKOWER! Orzeł, ty kiedyś brylowałeś w znajomości przepisów, a teraz jesteś zwykłym ignorantem.
6. Pomeczowy wywiad - Kempiński zrobił Chomskiemu z dupy jesień średniowiecza, a ten wysyła Orła przed kamery, który robi z siebie debila na całą Polskę i ośmiesza Stal. Chomski jesteś cieniasem. Nie nadajesz się nawet na kasę do Biedronki. A kierownik drużyny dobitnie dzisiaj udowodnił, że z niego zwykły wróbel, a nie orzeł.

Jeżeli prezesie dalej chcesz trzymać tę bandę amatorów w sztabie szkoleniowym i za to
jeszcze im płacić, to jesteś tak samo winien całej sytuacji jak ta banda nieudaczników z Chomskim, który Cię zwyczajnie omamił i oszukuje na czele. Czas zdjąć te klapki z oczu i przestać być dobrym wujkiem, bo masz bandę amatorów w sztabie, a nie profesjonalistów.

Nic dodać , nic ująć.

sprii - 2020-07-27, 07:58

Według mnie wynik zostanie... zaliczony niestety;/ Zostaniemy wydymani w biały dzień.
Niech ten sezon już się kończy ciągle coś i mamy pod górkę.
Wiadomo coś co z duńczykiemi Rafałem??

kris_77 - 2020-07-27, 09:48

Wszystko już napisaliście. Ale może ktoś konkretnie odpowiedziec na kilka pytań:

- dlaczego nie zabieramy na ważny mecz zawodnika pod numer 8?
- dlaczego trener odmawia wywiadu, zamiast powiedzieć całej Polsce co myśli o zachowaniu sedziego, Kempińskiego, Kościechy?
- czy bedą jakieś poważne kroki klubu zmierzające do powtórki meczu (zawieszenie sędziego to chyba dobry argument)
- czy faktycznie Chomski chciał zaliczyć -4, bo jest szansa na bonusa?, Jeśli tak, to ja dziś chcę widzieć jego zwolnienie.

TOMEK - 2020-07-27, 10:48

kris_77 napisał/a:
Wszystko już napisaliście. Ale może ktoś konkretnie odpowiedziec na kilka pytań:

- dlaczego nie zabieramy na ważny mecz zawodnika pod numer 8?
- dlaczego trener odmawia wywiadu, zamiast powiedzieć całej Polsce co myśli o zachowaniu sedziego, Kempińskiego, Kościechy?
- czy bedą jakieś poważne kroki klubu zmierzające do powtórki meczu (zawieszenie sędziego to chyba dobry argument)
- czy faktycznie Chomski chciał zaliczyć -4, bo jest szansa na bonusa?, Jeśli tak, to ja dziś chcę widzieć jego zwolnienie.

Tak. Ja odpowiem. Osoba zatrudniona na stanowisko menedżera jest zadufanym w sobie ignorantem, nie posiadającym ani kompetencji, ani odpowiednich zasobów intelektualnych, aby skutecznie prowadzić drużynę żużlowa. Pewnie w oczekiwaniu na decyzje sędziego rzucał zawodnikom piłeczki, albo układał Jenga. Powtarzam to od dawna i jeszcze raz powtórzę: tak długo jak Chomski będzie zajmować stanowisko trenera, tak długo Stal bedzie kompromitowania, a jej kibice ośmieszani. Nie moge wyjść z podziwu jak długo można tolerować taki stan rzeczy?

Wg mnie regulamin nie stwarza możliwości do ogłoszenia walkowera, bo taka decyzja powinna zapaść już w trakcie meczu. Nie wiem na ile zda się skierowanie sprawy do KOL.

Chomski won

lupus - 2020-07-27, 10:57

Też jestem przekonany że protesty w tej chwili się na nic zdadzą. Nie podważą decyzji sędziego, pomimo że była ona błędna. Tworzyłoby to niebezpieczny precedens. A tego chcą uniknąć. I tak wszyscy wiedzą że powinien być Walkower, ale wykorzystają sytuację że Stali to pasuje (przecież się tego domagała). Sędzia już Przykładnie ukarany, pewnie U karają toromistrza i sytuacja rozwiązana, z ich punktu widzenia.
Thorgal17 - 2020-07-27, 12:28

Nie mogą z perspektywy regulaminu zmienić wyniku na walkower?

Wg mnie - dokumenty pomeczowe plus zapis video, zdjęcia mogą świadczyć o tym, co było prawdziwą przyczyną przerwania meczu. I Komisja może zweryfikować wynik. Tak dzieje się to np. po przyłapaniu jakiegoś zawodnika na dopingu itp. Wynik w dniu meczu niekoniecznie jest ostateczny.

Orientuje się ktoś, czy po meczu kierownicy drużyn muszą podpisywać jakiś protokół?

TOMEK - 2020-07-27, 12:35

Tak, protokół podpisują oprócz osób funkcyjnych również kierownicy drużyn. Sądzisz ze po tym co wyprawiali nasi amatorzy w osobach Chomskiego i Orła, to nie podpisali kwitów?

Chomski won

Thorgal17 - 2020-07-27, 12:54

W takim razie pewnie sami zaświadczyli, że powodem przerwania meczu były opady. W końcu o to im chodziło. Nie o walkower, lecz o niską przegraną. Pan "Niech wygra sport" jest bardzo cwanym lisem. Bierze 25-29 w ciemno.

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/892399/zuzel-wojciech-stepniewski-prezes-grzyb-musi-liczyc-sie-konsekwencjami-slowa-o-d

"Sędzia zakończył zawody. GKM wygrał ze Stalą 29:25. Nie ma tematu".

Wg mnie jest temat. A mianowicie, panie Stępniewski: Co było przyczyną przerwania meczu? Proszę odpowiedzieć na to pytanie. Czemu dziennikarz go nie zadał?

Słowa naszego prezesa o drukarni głupiutkie, naiwne. Więc Stępniewski potwierdza, że nasi walczyli o przerwanie spotkania z powodu niskiej przegranej. W tym układzie składanie wniosku do KOL o walkower będzie niepoważną hipokryzją.

Niestety obawiam się, że prezes Grzyb nie widzi w naszym sztabie szkoleniowym problemów. Jego zachowanie jest mało profesjonalne. Emocje biorą górę nad chłodną analizą faktów.

TOMEK - 2020-07-27, 13:05

Otóż to. Pięknie to opisał członek władz GKM - cytuje z pamięci: Chomski chciał zakończenia meczu z niewielka różnica punktów, bo dzięki temu utrzyma stanowisko. Coś w tym jest: udało się przykryć bezmiar niekompetencji Chomskiego: brak rezerwowego, zły układ par, brak lekarza, pozwolenie by bo boksie Thomsena biegał „lekarz” Kempinski, itd. Słowa nie ma na ten temat, za to wszyscy mówią o skandalicznych decyzjach sędziego. Jakaś pani psycholog to podpowiadała, czy jak? ;-) Propagandowy majstersztyk dla ubogich, ale jak widać niestety (choć tu liczę jeszcze na otrzeźwienie) na Prezesa wystarczyło...

Chomski won

miszarus - 2020-07-27, 13:21

Szkoda mi tego naszego IMPOTENTA STASZKA...szkoda mi Stali. Serce boli od bezsilności, w Lesznie znów w palnik (chyba, że zdarzy się CUD :D ) - takiego CUDU potrzebujemy.
TOMEK - 2020-07-27, 15:36

Anders wstrząśnienie mózgu i poobijany. Rafał stłuczona miednica i odcinek lędźwiowy, wskutek czego drętwieją mu nogi. Ciężko powiedzieć czy na Leszno będą gotowi.

Chomski won

patrykuz - 2020-07-27, 15:57

Thorgal17 napisał/a:
4. Kempińskiemu należy się kara za zachowanie w naszym boksie. Chłop pięknie sobie nas ustawił. Gdzie był Chomski, który powinien go objąć i palcem wskazać, gdzie jest miejsce Kempińskiego. "Robert? Ty tutaj?! Możesz sprawdzić, czy nie ma Ciebie w boksie GKM Grudziądz?"

Czy zgodnie z regulaminem sanitarnym Kempiński miał prawo przebywać w boksie zawodnika drużyny przeciwnej?

Edit: 17.zachowanie dystansu 2 metrów w każdej strefie podczas meczu -nie dotyczy sytuacji związanych z wykonywaniem czynności zawodowych, np. pomiędzy zawodnikami na torze, pomiędzy mechanikiem i zawodnikiem w sytuacji pracy przy sprzęcie, itp., jak również wstępu mechaników na tor, podczas poprawy sprzętu przed biegiem, czy transportu motocykla po upadku,

Więc jak to jest, że trener drużyny gości tak sobie łamie regulamin bezkarnie?

Edit 2: 18)za nieregulaminowy stan toru stwierdzony przez sędziego zawodów:
f1)w przypadku zawodów ligowych:-walkower dla drużyny przyjezdnej ogłoszony niezwłocznie przez sędziego lub Jury Zawodów, kara przyznania jednego ujemnego punktu meczowego, zawieszenie licencji toru na 4 tygodnie od daty odwołanych zawodów (ponowne wydanie licencji musi poprzedzić inspekcja i weryfikacja toru), zawieszenie licencji kierownika zawodów, kara pieniężna od 75000 do 100000 zł oraz odszkodowanie w wymiarze określonym w przepisach dotyczących walkowera zawartych w regulaminie rozgrywek ligowych na dany rok,

Czyli wydymano nas bez wazeliny

WojtekG - 2020-07-27, 16:15

Oj tam oj tam przecież Grudziądzanie nic złego nie zrobili, po prostu zostali perfidnie sprowokowani przez Stal Gorzów, zresztą to co Gorzowianie zrobili z torem to woła o pomstę jakąś, karać Gorzów, a tak z 2 beczki, GKM jest jeszcze słabszy niż Nasz zespół
lupus - 2020-07-27, 16:21

Wywiad ze Stępniewskim potwierdza co piszemy.
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/892399/zuzel-wojciech-stepniewski-prezes-grzyb-musi-liczyc-sie-konsekwencjami-slowa-o-d
papiery są jakie są, decyzji sędziego nikt komentować nie będzie a został ukarany za bajzel na torze. I tyle. Chcieliśmy takiego wyniku (Chomski, Orzeł) to go mamy. Protesty na temat toru trzeba było składać przed meczem, tym bardziej, że Gajewski już wcześniej informował, że z torem w Grudziądzu jest nie ciekawie. Teraz mleko się wylało i jedyne osoby, które nad nim płaczą to nasz prezes... Gdybyśmy mieli eksperta od toru, rezerwowego zawodnika i lekarza można by mówić o pechu a tak śmiało można powiedzieć AMATORKA.

Thorgal17 - 2020-07-27, 16:47

No chwila. Ale nie mozna powiedziec, ze tor przestal byc regulaminowy i bezpieczny W TRAKCIE MECZU? Można.

Czy powodem była ulewa? Nie. Był krótki deszczyk. Nie bylo natomiast osob odpowiedzialnych za doprowadzenie toru do używalności w czasie 30 minut. A za to odpowiada gospodarz.

lupus - 2020-07-27, 17:27

up widzę w armii nie byłeś... nie ważne jak było, ważne są kwity. Jeśli nasi podpisali, że tor zbronowało ufo po 9 biegu to znaczy, że tak było. Nikogo fakty nie interesują. I teraz po meczu to sobie możemy podyskutować czy ufo istnieje czy nie.
CzakloszMiklosz - 2020-07-27, 17:47

Prawda lupus, papier to papier, reszta jest średnio istotna. Na bank nasi podpisali protokoły, dlatego Stepniewski z marszu stwierdza, że nie ma tematu - wynik zaliczony.
Gdyby mnie w robocie ktoś tak wydymał, to by mnie doopsko bolało przynajmniej pół roku, za to Stachu pewnie twierdzi że ogólnie jest ok bo bonus w zasięgu, a Orzeł do dzisiaj obsypany brokatem, bo myśli, że błysnął przed kamerą.... ehhh

lupus - 2020-07-27, 19:10

oczywiście, że tak. Ciekawe tylko czy prezes ma nadal pełne zaufanie do sztabu szkoleniowego i managera. Jeśli tak to znaczy, że nic nie nauczył się przez te lata o żużlu. I trzeba wówczas sobie zrobić przerwę do końca sezonu w celu dbałości o swoje zdrowie psychiczne. Bo takie kwiatki będą częściej. A efekt sezonu to spadek lub utrzymanie z ostatniego możliwego miejsca, o które będzie walka do samego końca.
as35 - 2020-07-27, 20:24

Z uporem maniak napisze że my nie mamy sztabu szkoleniowego tylko gostków zatrudnionych na etatach. Trochę to trwało, trochę postów było bo nawet zbanowanie mnie. I co ? Dotarło ? Chomskie, orły i inne Kasprzaki, Won z klubu. Frajerstwa tych gości w Grudziądzu nie da się opisać bez słów uznanych za przekleństwa.
Thorgal17 - 2020-07-27, 20:36

Niestety obawiam się, że nasz prezes zupełnie nie ogarnia tematu. Beszta Bartka po Lesznie. Domaga się uznania wyniku z Czewą. Teraz zaś domaga się... powtórki meczu. To jest zupełny Matrix i oderwanie od rzeczywistości.

Ponadto uważa Chomskiego za wybitnego fachowca.

Od kiedy prezes Grzyb jest związany z żużlem i chodzi na żużel? Co robił zanim trafił do Stali?

[ Dodano: 2020-07-27, 21:43 ]
Po Złotym Kasku prezes Grzyb jest zachwycony! Zapowiadaja sie podwyżki na sezon 2021!

"GRATUCJE Bartek Zmarzlik
SUPER 💛💙 😄
GTALUCJE Krzysztof Kasprzak😄💛💙
GRATUCJE również Szymon Woźniak
😄💛💙
Brawo Panowie 😄"

lupus - 2020-07-27, 21:39

To KK umie jeździć czy nie umie??? Ma sprzęt na ligę czy go nie ma?? Bo czegoś tu nie rozumiem...
miszarus - 2020-07-27, 22:15

Kasprzak w Lesznie komplet :D razem z Zimnym zrobią 30 punktów, jak za dawnych lat!
GM - 2020-07-27, 22:31

miszarus napisał/a:
Kasprzak w Lesznie komplet :D razem z Zimnym zrobią 30 punktów, jak za dawnych lat!

Thomsen z wstrząśnieniem, Rafał problemy neurologiczne... Zejdźmy na ziemię. Może w końcu Birkemose się zaprezentuje? Czemu jeszcze mnie nie zbanowali? Coraz gorzej ze mną, po meczu w Lesznie będą już jak As nadawał... Maciex jest jak Chomski :) A może Julka mi pomoże? :)

Thorgal17 - 2020-07-27, 22:44

Chomski chciał jechać :)

https://www.espeedway.pl/...i,96704,12.html

yagr - 2020-07-27, 23:17

Na temat meczu powiedziane/napisane zostało prawie wszystko i nijak nie idzie się nie zgodzić z komentującymi. Najbardziej spodobały mi się wpisy TOMKA w innym wątku :

CHOMSKI - KONTUZJA NA TORZE SIĘ ZDARZA, WARTO MIEĆ SWOJEGO LEKARZA.
CHOMSKI - TO PRZEPIS NIE NOWY, POD 8 REZERWOWY
POMYSŁ UWAGI WARTY: TRENUJMY STARTY

Trafnie , dowcipnie i w punkt !!!
Niestety inni nasi kibice nie mieli poczucia humoru i było SŁUSZNIE ostro.
Wygląda na to , że cokolwiek Prezes nie zrobi wynik zostanie utrzymany. Sytuacje:
a) Thomsen/Pedersen - Pedersen do wykluczenia z ostrzeżeniem
b) Iversen/Buczkowski - powtórka w czterech
c) Karczmarz/Pawlicki - Pawlicki do wykluczenia
O tym ostatnim przypadku najmniej się mówi ale Karczmarz robił wszystko co tylko mógł by nie wpakować się w prawie stojącego w poprzek Pawlickiego.
Następny bieg po wykluczeniu Karczmarza przegralibyśmy pewnie podwójnie i nasz menago musiałby robić "taktyki". Przy odrobinie szczęścia "taktykami" docisnęlibyśmy prawdopodobnie do co najwyżej remisu w meczu. Z tym , ze tego dnia szczęście nie było po naszej stronie a sędzia to już w ogóle jakiś dywersant czy inna piąta kolumna.
Słyszę jakieś gadki o spółdzielni która ma STAL spuścić , żeby "wyjąć" Zmarzlika - BZDURY !!!
Ktoś chyba chce sobie ponabijać jakieś lajki.
A na koniec moja tabelka ( minusiki za przegrane u siebie i plusiki za wygrane na wyjeździe )
1.Leszno +6 pkt
2.Lublin +2 pkt
3. Zielona G. + 1 pkt.
4. Częstochowa 0 pkt.
------------------------------
5.Wrocław - 1 pkt
6.Gorzów Wlkp. - 2 pkt
7.Grudziądz - 2 pkt
8. Rybnik - 4 pkt.
Zadanie do wykonania - wygrać wszystko co zostało u siebie czyli sześć na sześć , wygrać dwa z trzech wyjazdów ... no i liczymy bonusy. Do czego to wystarczy - zobaczymy !!!
Z ligi i tak leci zdecydowanie najsłabszy Rybnik i żadna spółdzielnia choćby nie wiem jak się starała tu nie pomoże.

lupus - 2020-07-28, 08:07

Pomoże nasz trenejro jak tak dalej będzie robił. Papier wszystko przyjmie tylko przed sezonem jak by Ci ktoś powiedział, że po 5 kolejkach będziemy mieli 0 to byś się popukał w głowę. A w piątek jedziemy z Lesznem...
Kiper - 2020-07-28, 09:00

Jacek Falubaz, gdyby był tam na miejscu Orła, to wciągnąłby GKM razem z sędzią nosem, przemielił, przeżuł i wypluł. Nawet jeśli tor przed meczem był zdatny do jazdy, ale potem rozsypał się NIE Z POWODU DESZCZU, to powinien być bezdyskusyjny w.o. Gdyby nawet udało się gospodarzom doprowadzić go w ciągu 30 minut do stanu używalności, to jestem przekonany, że po kolejnych dwóch wyścigach byłby znowu nieregulaminowy. Mówił o tym zawodnik gospodarzy!!! Oficjalnie, do kamery!!! No ale nasi zadowoleni z -4. Dziennikarz przeprowadzający wywiad też dupa, po powinien sędziemu zadać pytanie: Co jest przyczyną, że tor nie nadaje się do jazdy? Złe przygotowanie przez gospodarzy, czy deszcz? I tylko, gdyby sędzia odpowiedział, że deszcz (a nie po części przygotowanie, po części deszcz), to mógłby się wybronić przed ogłoszeniem walkowera. Mamy w tym roku degrengoladę w klubie totalną, począwszy od prezesa, który mówi głupoty, przez sztab szkoleniowy, aż po zawodników. Ten sezon lepiej, gdyby wcale się nie zaczął.
piotz1976 - 2020-07-28, 10:09

Ten mecz jak i klika pozostałych dobitnie pokazuje , że nie ogarniamy pewnych rzeczy taktycznie-regulaminowo. S. Chomski ( nie wiem czy jeszcze K.Orzeł) mają w zawieszeniu karę za pamiętny finał i nieregulaminowy tor. Czy nikt w klubie tego nie widzi , że przy całym kunktatorstwie (wydaje mi się że wrodzonym) i całym podejściu do zawodników" Musimy budować team spirit" nasz trener-koordynator ma jeszcze problem z podejmowaniem kontrowersyjnych , stanowczych i często na pograniczu regulaminu decyzji.

Na zasadzie aby do emeryturki jakoś dociągnąć i córce dać jeszcze jakieś pieniądze z klubu na za porady psychologa sportowego ?!

Niestety mamy trenera u schyłku kariery trenerskiej , który nie jest młodym gniewnym a takiego niestety w walce o medale potrzeba. Żużel się zmienił . Doszło wiele dodatkowych czynników na które trzeba w czasie meczu zwracać uwagę. Zmieniły się tory , zmienił się program biegów meczowych . Liczą się niuanse (które niestety nigdy nie działają ostatnio na naszą stronę )

Mając Bartka (najlepszego zawodnika na świecie) pytanie jak jeszcze długo w Stali. Bo czy będzie chciał jeździć w klubie , który zacznie notorycznie walczyć o miejsca 5-8. Ani to prestiż ani dodatkowe lekko licząc 500 tys dodatkowych pieniędzy za play-offy.

Bartek w pewnym momencie zacznie się domagać wyrównania tej różnicy przy braku składu gwarantującego coś więcej niż tylko walkę o przetrwanie.

Jak długo będą jeszcze chcieli sponsorzy dokładać się do takiego interesu nie wiem. Z głosów kilku znajomych , mniejszych sponsorów z okolic Gorzowa wiem , ze niedługo.

Kolejna sprawa to rozwijanie przez nasz sztab szkoleniowy juniorów a raczej nie rozwijanie .
Cofają się wszyscy. Sprzęt maja porównywalny , często lepszy ale chyba nie ma jakiegoś planu dłuższego niż następny mecz na naszą młodzież. Tak naprawdę w przyszłym sezonie jesteśmy bez juniorów bo ani Bartkowiak (życzę mu żeby wrócił do żużla bo tym wieku kontuzje często zatrzymują a nawet kończą karierę) . Jasiński , którego talentu nie podważam, wrzucony w takin specyficznym sezonie na głęboką wodę może w niej niestety utonąć.

Niestety wydaje mi się ze jeżeli będziemy chcieli coś ugrać w przyszłym sezonie musimy mieć nowego juniora (może rzemieślnika jak np teraz Krakowiak w Falubazie) gwarantującego kilka punktów.

A wracając do meczu w Grudziądzu, co tu dużo mówić wygrał sprytniejszy niekoniecznie lepszy.
Mecz powinien być już przerwany po kilku wyścigach jeżeli był nieregulaminowy (chyba brak mocniejszego nacisku na sędziego ze strony naszego sztabu) Ten mecz należało przerwać wcześniej z walkowerem dla nas . Ale niestety kłania się cwaniactwa w dobrym tego słowa znaczeniu u naszych "menagerów".

Wynik raczej nie zostanie zmieniony. Trochę prezes Grzyb pogorszył sytuację jednoznacznymi ocenami i centrala się niestety najeży. Niestety myślę że jeszcze skończy się na jakiejś karze regulaminowej dla naszego prezesa . Brak doświadczenia w tym specyficznym środowisku żużlowym niestety jeszcze pokutuje ( nie zawsze niestety wygrywa ten kto ma najlepsze intencje)

Podsumowując powinniśmy się spokojnie utrzymać. Z maratonu który nas czeka na swoim stadionie powinniśmy spokojnie zdobyć 5 pk a to już powinno dać spokojne utrzymanie .

Czeka nas wietrzenie składu ale to już temat na kolejny post.

Pozdrawiam . Wreszcie udało się zalogować na forum :-)

TOMEK - 2020-07-29, 08:08

SE oficjalnie zaliczyła wynik z Grudziądza. To tak dla porządku, gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości.

Chomski won

sprii - 2020-07-29, 09:41

Zaliczyli, ale mamy 14 dni na odwołanie się :-)
TOMEK - 2020-07-29, 12:02

„Nie będzie kabaretu. Będzie chór!” jak powiedział Stanisław Anioł w serialu „Alternatywy4”.
I u nas nie będzie odwołania. Ma być okrągły stół! Prezes chyba jednak trochę odleciał....

Chomski won

leszek - 2020-07-29, 15:14

Brakuje tylko krola Artura i albiony ( czy jak to tam sie pisze ) . A najlepiej jakby ten mieczyk wyciagnol zawodnik nr 8 , ktorego zabraklo w Grudziadzu heheeheheheh SZOK !!!!!!
FAKTY - :
- prezes nie znajacy sie na dyscyplinie ( przy calym szacunku , ze wyjol klub z dna - dal kase )
- prezes omamiony przez wypelniacza programu ( nie wiem jak to zrobil !? - ku**a drugi hitler )
- brak osemki w skladzie ( nawet jesli by byla z uporem maniaka wstawialby debil zapewne Jasinskiego )
- brak lekarza z Gorzowa - nastepne pierdolenie ( bo nie ma obowiazku )
- brakuje kogos kto panuje w trakcie meczow w naszych boksach ( wpada Kempinski , rzadzi , dzieli , wysyla na badania )
Reasumujac to co napisal KIPER brak takowego Fratczaka , ktory mial wszystko w jednym paluszku . Co za tym idzie ?
Wyjebac debila chomskiego , pajaca orla .
Zastapisc Swistem i Fratczakiem .
A przepraszam zapomnialem wypierdolic gale traktorzyste . Duren kompletnie nie ogarnia toru .

Co dalej ?
Skonsultowac sie z Golobem ( tu juz Zimnego rola ) , jak zrobic tor !!!

Na trenera juniorow zatrudnic Nowaka i Wozniaka . Przy tych ktorzy na dzien dzisiejszy sie tym zajmuja to jest uwstecznianie naszych mlodziencow .

lupus - 2020-07-29, 17:33

obawiam się, że Pan Prezes jest typem człowieka "odniosłem sukces, wszystko wiem i robię najlepiej". Tak przynajmniej to wygląda z mojego punktu widzenia (to co robi i co mówi). A jeśli tak to nic, kompletnie nic, się nie zmieni. No może jeszcze jakieś "zajebiste" wzmocnienie się pojawi. Nic poza tym.
lomboNET - 2020-07-29, 19:51

Prezes się uczy. Niestety musi to robić w trybie ekspresowym.
Co do pomysłu ze Świstem i Frątczakiem to mieli byśmy dwóch samców Alfa i rozniesieony parking. Jak nie uda się wykupić Staszewskiego to moim zdaniem Świst.

Choć po cichu liczę że będzie jakakolwiek zmiana..

TOMEK - 2020-07-29, 20:15

Z całym szacunkiem, ale jaki Świst? Jaki Staszewski? Potrzebujemy człowieka z najwyższej półki. Te kandydatury, to jak wzmocnienie się Cyferem, czy innym Boberem. No bądźmy poważni...

Chomski won

lupus - 2020-07-29, 20:23

TOMEK napisał/a:
Z całym szacunkiem, ale jaki Świst? Jaki Staszewski? Potrzebujemy człowieka z najwyższej półki. Te kandydatury, to jak wzmocnienie się Cyferem, czy innym Boberem. No bądźmy poważni...

Chomski won

czyli kim? Nie ma nikogo wolnego... w tym przypadku cena nie czyni cudów ...

TOMEK - 2020-07-29, 21:04

Najpierw zdefiniujmy kogo potrzebujemy: doświadczonego menedżera, który posiada autorytet i potencjał, aby ze skutkiem natychmiastowym wejść do klubu, ustawić podstawowe rzeczy i odmienić oblicze zespołu na razie w perspektywie do końca bieżącego sezonu. Kandydat powinien być dostępny od zaraz. Na dzisiaj jedyna osoba, która w mojej opinii spełnia te kryteria, to Rafał Dobrucki. Są oczywiście bardziej egzotyczne kandydatury w osobach Czesława Czernickiego (od lat poza żużlem), Sławomira Kryjoma (również chwile odpoczywa), czy najtrudniej mi przychodząca Jacka Fratczaka (nie wiadomo czy chciałby przestać odpoczywać).
Chomski won

GM - 2020-07-29, 22:00

leszek napisał/a:
A przepraszam zapomnialem wypierdolic gale traktorzyste . Duren kompletnie nie ogarnia toru

Co ty chcesz od Gały? Chłop jest w klubie już ładne paręnaście lat i zna się na swojej robocie. Inna sprawa że ma niewiele do gadania, ale inwencji twórczej mu nie brakuje. Gdyby nie Gała to byśmy DMP w 2014r. nie zdobyli. To on ratował ten skaszaniony tor robiony rzez Palucha swoimi autorskimi pomysłami.

majomcl - 2020-07-30, 08:03

o matko, Wy tak serio o Frątczaku? Hahahaha. Okej wiedzę, regulamin ma w małym palcu, ale chcecie się przez niego błaźnić? Bez przesady... Najlepszy by był chyba Dobrucki - mimo, że to też Falubaz. A tak na serio, to nic się nie zmieni, bo skoro chcemy Bartka w składzie, to wraz z nim musi zostać S.Ch.
zabulaF - 2020-07-30, 12:26

majomcl napisał/a:
Dobrucki - mimo, że to też Falubaz.

A dlaczego jego "falubazostwo" Tobie przeszkadza?
W ten sposób rozumując to Iversen jest też Falubazem. Obydwaj byli zawodnikami Falubazu przez cztery sezony.
Obydwaj przyczynili się do sukcesów i zwycięstw Falubazu. Nawet Czesław Czernicki spędził 10 lat w Falubazie i jako trener zdobył złoto.
Bardziej uczciwe jest podkreślanie "lubuskości" jako zalety a nie "falubazowości" jako wady.
Żużel się w Polsce i na świecie kurczy i zwija. Jest coraz mniej zawodników, działaczy, kibiców. Traktowanie związków z Falubazem jako wady spowoduje, że dojdzie do momentu gdzie zabraknie wam zawodników albo funkcyjnych.

majomcl - 2020-07-30, 15:40

Falubaz - masz sporo racji w tym co piszesz, zgadzam się. Aczkolwiek czy Trener Dobrucki, czy Menago Frątczak, byli zainteresowani reprezentowaniem Stali? W pewniej rozmowie prowadzonej na YT przeglądu spotowego, gościem właśnie był Frątczak, zapytany o bycie menago Stali, raczej nie był zadowolony, więc sami się zamykacie na jakąkolwiek współprace :D Także wina leży po obu stronach