Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya
Forum sympatyków Stali Gorzów

KS "Stal Gorzów" - II runda Ekstraligi 2020: Motor Lublin - Stal Gorzów

Maciex - 2020-06-17, 07:03
Temat postu: II runda Ekstraligi 2020: Motor Lublin - Stal Gorzów
Witam,

Za nami pierwsze spotkanie Stali Gorzów, które delikatnie rzecz mówiąc było dużym klopsem w wykonaniu gorzowskiej drużyny.

Przed nami bardzo ciężki wyjazd do Lublina. Myślę, że o zwycięstwo będzie bardzo trudno a sukcesem będzie bariera 42 oczek.

Zapraszam do dyskusji.

marcin_crx - 2020-06-17, 08:28

Krótko, jeżeli chcemy w tym roku "o coś" pojechać to musimy tam ujechać minimum 42-43 oczka, tak aby u siebie odbić bonus. Choć patrząc na to co jechali we Wrocławiu po cichu liczę na 46 oczek. Tym bardziej, że po zeszłym sezonie można byłoby powiedzieć, że ten tor naszym całkiem pasuje.

Czego jestem pewny, to 1 oczka juniorów i sromotnego 5:1 w II biegu.

yellow-blue - 2020-06-17, 10:05

No właśnie juniorzy.. Tu będzie niestety ogromna przepaść na korzyść Lublina. Na ich wynik we Wrocławiu bym nie patrzył, gdzie nie mieli szans wobec tego oszustwa, czyli Czugunow jako polski junior.. Kluczowe pytanie to czy pojedzie Iversen. Bez niego będzie ciężko osiągnąć 40 punktów, a tym samym odbicie punktu bonusowego w rewanżu.
marcin_crx - 2020-06-17, 10:13

yellow-blue napisał/a:
No właśnie juniorzy.. Tu będzie niestety ogromna przepaść na korzyść Lublina. Na ich wynik we Wrocławiu bym nie patrzył, gdzie nie mieli szans wobec tego oszustwa, czyli Czugunow jako polski junior.. Kluczowe pytanie to czy pojedzie Iversen. Bez niego będzie ciężko osiągnąć 40 punktów, a tym samym odbicie punktu bonusowego w rewanżu.

Akurat na wyjeździe Z/Z może zaskoczyć. Każdy z zawodników pojedzie po dodatkowym biegu, lepsze spasowanie etc.

Kwestia znów mądrego rozegrania Z/Z przez Chomskiego.

lomboNET - 2020-06-17, 11:09

To dobrze ze jesteśmy w tym temacie zgodni. Opcja jak najbardziej słuszna.
A to oznacza że Chomski nie skorzysta z ZZ 😎

yellow-blue - 2020-06-17, 12:14

marcin_crx napisał/a:
Akurat na wyjeździe Z/Z może zaskoczyć. Każdy z zawodników pojedzie po dodatkowym biegu, lepsze spasowanie etc.

O ile u siebie myślałem, że Z/Z wypali, tak na wyjeździe zupełnie tego nie widzę. Na Z/Z trzeba mieć 4 solidnych seniorów. U nas na wyjeździe często aż 2 z nich zawodzi, stąd mam obawy. Ale wiadomo, jeśli Niels potrzebuje jeszcze czasu to jest to jedyna słuszna opcja.

Danonek920 - 2020-06-17, 12:39

Moim zdaniem akurat na z/z za Iversena to nie tracimy. Pojedynczy bieg Zmarzlika, Woźniaka, Kasprzaka i Thomsena mniej więcej da tyle ile zrobiłby Iversen, który jest po kontuzji i nawet dobrze się nie objeździł, a na nominowane mamy swoją czwórkę. Na pozycji juniorskiej na 99% stracimy, więc seniorzy muszą odrabiać. Czy są w stanie? Z jednej strony G. Łaguta, Michelsen, Zagar, Hampel, Jamróg/Miesiąc to są solidni zawodnicy, ale do największych gwiazd im brakuje, z drugiej jednak strony wątpię , aby nasi poza Zmarzlikiem potrafili ich regularnie objeżdżasz. Na pewno Lublin też będzie dobrze spasowany z torem u siebie. Realistycznie patrząc to typuję wynik około 50-40 , według mnie seniorzy mogą wyjść około remisu, natomiast juniorzy zrobią różnicę.
TOMEK - 2020-06-17, 13:01

Pytanie do znawców tematu: jest szansa na ZZ za Chomskiego?

Chomski won

adifanstal - 2020-06-17, 14:39

Moim zdaniem Z/Z definitywnie osłabia naszą drużynę.
Powód jest prosty. Mamy bardzo wyrównany skład. Bartek jako niekwestionowany lider i za nim 4 zawodników mniej więcej równych. Raz jeden pojedzie gorzej, inny pojedzie lepiej. Innym razem na odwrót.
Z Iverem w składzie jest zawsze szansa, że nawet jak 2 pojedzie gorzej to 2 pojedzie lepiej. Przy ZZ tracimy ten atut. Przy słabszej dyspozycji np. Kasprzaka i Woźniaka może nam brakować konia pociągowego.
Z/Z może nawet punktowo w miarę wyjść na te 5-7 pkt, ale jak analizował mazinho nie zawsze oddaje to formę i szybkość zawodników, bo 2 na juniorze, jadąc z pola A nie równa się 2 przy przegranej z Sayfutdinovej, z pola C.
Jeżeli tylko z Iversenem wszystko w porządku to brałbym go w ciemno :) A braku treningów aż tak bardzo bym się nie obawiał, bo wszyscy mają niedobór treningów, 2 tygodnie to wciąż nic co pokazał choćby nasz mecz z Lesznem.

leszek - 2020-06-17, 16:25

marcin_crx napisał/a:
Choć patrząc na to co jechali we Wrocławiu po cichu liczę na 46 oczek

A widziales Marcinku jak nasi pojechali u siebie ??? heheheheehehehhehe
marcin_crx napisał/a:
Akurat na wyjeździe Z/Z może zaskoczyć

Juz widzialem jak zaskoczylo :) Marcin no prosze Cie .
yellow-blue napisał/a:
O ile u siebie myślałem, że Z/Z wypali, tak na wyjeździe zupełnie tego nie widzę

jA I Pan CHomskie tez wlasnie tak myslelismy - wyszlo jak zwykle :)
Danonek920 napisał/a:
Moim zdaniem akurat na z/z za Iversena to nie tracimy.

A skad ta pewnosc ? Widziales PUKA na torze , w sparingu , treningu lub meczu ? NIE ! Skad Wiesz , ze nie blysnie forma jak w sezonie kiedy jezdzil u na Daniel Nermamrk ? Nie Wiesz nie prorokuj , puki co z/z na wlasnym torze nam gowno dalo .
TOMEK napisał/a:
Pytanie do znawców tematu: jest szansa na ZZ za Chomskiego?

Jak najbardziej -
1 samochod nie odpala
2 - brak powietrza w 4 kolach + itp , itd .
Mysle ze to niemozliwe .
adifanstal napisał/a:

Moim zdaniem Z/Z definitywnie osłabia naszą drużynę.

Dokladnie ! Do tego dodajmy wypelniacza program , mlodziezowcow i mamy komplet .

Danonek920 - 2020-06-17, 17:52

Nie widziałem go na torze dlatego napisałem moim zdaniem. Jest po wypadku, potłuczony i nie jeździ już od dłuższego czasu, więc na tej podstawie napisałem swoją opinię.
as35 - 2020-06-17, 19:41

marcin_crx napisał/a:

Kwestia znów mądrego rozegrania Z/Z przez Chomskiego.

I dyskusje o meczu a dokładnie wyniku możemy zakończyć :-) . Nie wiem tylko dlaczegóż "znów"? Sugeruje to że ostatnio było rozegrane super..... . Hmmm ciekawe.
Niestety kolejny z 4 meczów w plecy. Jest tylko nadzieja ze po tym zajmujący miejsce trenera, spakuje zabawki i zrobi wypad z klubu. I wtedy jest szansa na zmiany pozytywne. Zawodnicy zaczną trenować, skończy się kolesiostwo i faworyzowanie beztalenci.
Spotkamy się z drużyną która ma coś do udowodnienia nie tylko swoim Kibicom (Zagar). Niestety na dzień dzisiejszy nie mamy zawodników pewnych... a do tego mamy piach na pozycji juniorów.

krzysiugumisiu - 2020-06-17, 21:43

Kwestią zasadniczą w sprawie zz nie jest ile Niels zdobędzie punktów, a ile zz, tylko jaki jest stan jego zdrowia i czy warto na tym etapie rozgrywek ryzykować kontuzją, która go wykluczy z jazdy do końca sezonu. Moim zdaniem nie warto. Patrząc na mecz z Lesznem od razu rzuca się w oczy fakt, że zawodnik jadący bieg po biegu w drugim swoim starcie jedzie dużo słabiej (Thomsen i Zmarzlik). Tego trzeba uniknąć.
Bartka ustawiamy pod nr 3 - nasz najsilniejszy zawodnik (jego jazda rozkłada się na wszystkich zawodników z drużyny przeciwnej). Ponadto zz nie może iść z nr 1 i 2, bo zawodnicy z tymi numerami jadą w biegach 6 i 9 - czyli środkowe biegi w rundach, więc mamy tutaj 2 razy bieg po biegu naszych zawodników. Ustawienie pod nr 4 lub 5 spowoduje, że tylko jeden bieg nasz zawodnik miałby bieg po biegu. Moim zdaniem lepszy jest nr 4, gdyż 2 razy jedzie przeciwko juniorowi, a nr 5 wyłącznie przeciwko seniorom rywala.
Więc skład ustawiłbym tak:
1. Szymon Woźniak
2. Krzysztof Kasprzak
3. Bartosz Zmarzlik
4. Niels Kristian Iversen
5. Anders Thomsen
6. Wiktor Jasiński
7. Rafał Karczmarz
8. Mateusz Bartkowiak

Kolejność zz.
1. Woźniak - bieg 4.
2. Kasprzak - bieg 5 (w parze z Bartkiem), co prawda będzie miał bieg po biegu, ale rywalem w biegu 6 będzie ich junior.
3. Thomsen - bieg 8 (w parze z Bartkiem).
4. Zmarzlik - bieg 11 (normalnie miałby długą przerwę między 8, a 13 biegiem, a tak przerwa nie będzie tak duża).
Na juniorach za bardzo nie ma się co skupiać, bo i tak dostaną niestety w czapkę. Każdy inny wynik niż 1:5 w biegu juniorskim uznam za sukces (oczywiście zakładam że wszyscy zawodnicy dojadą do mety :-) )

as35 - 2020-06-18, 10:30

Dla wszystkich wątpiących w to że ktoś decyzyjny czyta forum. Dziś trenują start z taśmą!!!!!!! Rozumiecie !!! Ktoś wreszcie poczytał i nakazał trening z taśmą. Normalnie szok i niedowierzanie!!! Tak więc przestańcie głaskać po główkach pewnych osobników!! Może ktoś skuma że droga do zwycięstwa to trening, trening a nie debilne, nic nie dające kręcenie kółek na jednym kole ! Już nawet nie wymagam jakiejś myśli taktycznej na starcie ( jak startują przeciwnicy - ścieżka i jak im przeszkadzać choćby na 1 łuku).
Maciex - 2020-06-18, 10:42

as35 napisał/a:
Dla wszystkich wątpiących w to że ktoś decyzyjny czyta forum. Dziś trenują start z taśmą!!!!!!! Rozumiecie !!! Ktoś wreszcie poczytał i nakazał trening z taśmą. Normalnie szok i niedowierzanie!!!

Nie trzeba czytać forum aby dojść do wniosku, że po pierwszym meczu nasi muszą potrenować starty. Cudów w Lublinie nie spodziewam się aczkolwiek jakbyśmy powalczyli o remis to byłbym zadowolony.

marcin_crx - 2020-06-18, 15:32

Niedziela (21.06), godz. 16.30.

[MOTOR:] 9. G. Łaguta, 10. Miesiąc, 11. Hampel, 12. Zagar, 13. Michelsen, 14. W. Lampart, 15. Trofimow, 16. -. [Menedżer:] Ziółkowski.

[MOJE BERMUDY STAL:] 1. Kasprzak, 2. Woźniak, 3. Iversen, 4. Thomsen, 5. Zmarzlik, 6. Karczmarz, 7. Bartkowiak, 8. -. [Trener:] Chomski.

Spójrzcie na dwa pierwsze biegi:

Łaguta Hampel vs Kasprzak Z/Z
Lampart Trofimow vs Karczmarz Bartkowiak

10:2? :)

grochu_92 - 2020-06-18, 15:51

marcin_crx napisał/a:
Niedziela (21.06), godz. 16.30.

[MOTOR:] 9. G. Łaguta, 10. Miesiąc, 11. Hampel, 12. Zagar, 13. Michelsen, 14. W. Lampart, 15. Trofimow, 16. -. [Menedżer:] Ziółkowski.

[MOJE BERMUDY STAL:] 1. Kasprzak, 2. Woźniak, 3. Iversen, 4. Thomsen, 5. Zmarzlik, 6. Karczmarz, 7. Bartkowiak, 8. -. [Trener:] Chomski.

Spójrzcie na dwa pierwsze biegi:

Łaguta Hampel vs Kasprzak Z/Z
Lampart Trofimow vs Karczmarz Bartkowiak

10:2? :)

No jak tak mają zawodnicy podchodzić jak Ty, to lepiej nie wyjeżdżać na tor. Biegi jak biegi. Trzeba walczyć jak w każdym. Każdy zawodnik jest do pokonania nie ważne jak ma na nazwisko. Z takim myśleniem to kto by nie zaczął meczu i tak będzie w palnik

leszek - 2020-06-18, 16:16

Maciex napisał/a:
Nie trzeba czytać forum aby dojść do wniosku, że po pierwszym meczu nasi muszą potrenować starty

A tu Cie kolego sympatyczny zaskocze . Jednak Trzeba ! Skoro od 2-3 sezonow forumowicze o tym trabia , a teraz jasnie nam panujacy wypelniacz programu na to wpadl :) Brawa dla Pana Chomskiego :)
Maciex napisał/a:
Cudów w Lublinie nie spodziewam się aczkolwiek jakbyśmy powalczyli o remis to byłbym zadowolony.

Ja bede zadowoliny jak nie prtzegramy dwudziestoma punktami - ot taka hipokruzja z mojej strony .

as35 - 2020-06-18, 16:18

Maciex napisał/a:
as35 napisał/a:
Dla wszystkich wątpiących w to że ktoś decyzyjny czyta forum. Dziś trenują start z taśmą!!!!!!! Rozumiecie !!! Ktoś wreszcie poczytał i nakazał trening z taśmą. Normalnie szok i niedowierzanie!!!

Nie trzeba czytać forum aby dojść do wniosku, że po pierwszym meczu nasi muszą potrenować starty. Cudów w Lublinie nie spodziewam się aczkolwiek jakbyśmy powalczyli o remis to byłbym zadowolony.

Poważnie ? Kurcze a już się ucieszyłem. Prawie każdy mecz to denne starty naszych. Pewno po każdym starty trenowali spod taśmy - taka tradycja a ja się podniecam... . Dlaczego mimo ze na wielu byłem treningach to pierwszy raz widziałem taśmę i to w trzech ? Hmmmm.
Nie wierze ze bez ostrego pstryczka - zajmujący miejsce trenera wpadł na pomysł z treningiem taśmą ...

leszek - 2020-06-18, 16:49

as35 napisał/a:
Nie wierze ze bez ostrego pstryczka - zajmujący miejsce trenera wpadł na pomysł z treningiem taśmą ...

Zapomnial SZTOPERA i ot cala tajemnica :)

GM - 2020-06-18, 16:52

Biegi 9-12 bez Iversena, a tym samym brak możliwości ZZ i to wtedy gdy nasi zaczną łapać o co chodzi w ustawieniach. Dopiero w 13 mamy Iversena i to w parze z Bartkiem... Nie podoba mi się to zestawienie kompletnie, ale zobaczymy na ile ta koncepcja wypali. Jak prześpimy początek to potem trudno będzie gonić z 1 ZZ-tką w 13 biegu... Zostaje tylko taktyczna.
as35 - 2020-06-18, 20:47

GM napisał/a:
Biegi 9-12 bez Iversena, a tym samym brak możliwości ZZ i to wtedy gdy nasi zaczną łapać o co chodzi w ustawieniach. Dopiero w 13 mamy Iversena i to w parze z Bartkiem... Nie podoba mi się to zestawienie kompletnie, ale zobaczymy na ile ta koncepcja wypali. Jak prześpimy początek to potem trudno będzie gonić z 1 ZZ-tką w 13 biegu... Zostaje tylko taktyczna.

Geniusz taktyczny zajmującego miejsce trenera w naszym klubie...
Nie będę się znęcał i nie będę cytowała optymistów którzy liczyli na przebudzenie smoka..znaczy zajmującego miejsce trenera... ha ha ha ah.
Obstawiam teksty po meczu: nie wiem dlaczego tak wyszło bla bla bla, zaskoczył nas tor bla bla bla atmosfera jest fajna, jeden drugiemu zabrał mydło pd prysznicem bla bla bla nie czas na zmiany bla bla bla bla bla bla bla
Komentarze niektórych na forum: trudno to sport , trzeba dać dalej szanse zajmującemu miejsce trenera bo kto inny.... bla bla bla

przemek1221 - 2020-06-19, 00:34

Apeluję o spokój. To dziwaczny sezon ale pierwsze wnioski myślę że będzie można wyciągać po 4 kolejce. Lublin nie jest tak słaby jak pokazuje to wynik w Grudziadzu. Nasza siła myślę też nie jest do końca znana. Rok temu w 3 zawodników zrobiliśmy 40 pkt wiec liczę ze w tym sezonie nie będzie gorzej. Nie ma Jakobsena i Kildemanda za nich Thomsen i Iversen/ZZ.
as35 - 2020-06-19, 19:35

przemek1221 napisał/a:
Apeluję o spokój. To dziwaczny sezon ale pierwsze wnioski myślę że będzie można wyciągać po 4 kolejce. Lublin nie jest tak słaby jak pokazuje to wynik w Grudziadzu. Nasza siła myślę też nie jest do końca znana. Rok temu w 3 zawodników zrobiliśmy 40 pkt wiec liczę ze w tym sezonie nie będzie gorzej. Nie ma Jakobsena i Kildemanda za nich Thomsen i Iversen/ZZ.

Wnioski i spokój po 4 porażce? Przypominam jedziemy do Lublina, potem Grudziądz ( znów nas zaskoczy twardy tor jak co roku - oj jak zaskoczy, oj jak zaskoczy) następnie mamy Częstochowę na swoim ( ha ha swoim) torze. Torze przygotowanym (eufemizm) przez zajmującego miejsce trenera ( nie wiem jak to sie stało). To sa podstway do spokoju . Brawo!!!!!!!!!!!!

As17 - 2020-06-19, 19:53

Jak już panikujesz to sprawdz gdzie jedziemy kolejny mecz a nie piszesz jakieś bzdury o Grudziądzu- Rybnik kolego Rybnik jest następny. A jak już z tamtąd nie przywieziemy pkt to wtedy już możesz panikować :)
Maciex - 2020-06-19, 20:01

Zacznijmy od tego, że obecne dywagacje na temat zmiany trenera można odłożyć w czasie. Chomski ma poparcie wśród zawodników i zarządu więc na tą chwilę pewnie nie ma tematu zmiany trenera. Warto dodać, że sezon jest krótki i intensywny więc tym bardziej zmiana trenera nie wchodzi w grę.

Naszą największą bolączką są juniorzy. Jeżeli oni się nie obudzą to możemy pomarzyć o play offach. Wiadomo, że prezes Grzyb zadbał o dobry sprzęt dla nich więc poczekajmy max 2-3 mecze na głębsze analizy dot. ich jazdy.

Ten sezon jest specyficzny i pierwszy w nowoczesnej erze modern speedwaya. Na formę zawodników wpływa wiele różnych i nieznanych dotąd czynników m.in mniejsza ilość mechaników, mniejsza ilość zawodów, brak zawodów indywidualnych, duża ilość odpoczynku. Ja wiem, że każdy ma takie same warunki ale też każdy żużlowiec indywidualnie reaguje na te zmiany.

PS.Mecz w Lublinie prawdopodobnie zostanie przełożony z powodu opadów deszczu więc pewnie odbędzie się w poniedziałek bądź wtorek. (o ile pogoda pozwoli)

as35 - 2020-06-19, 20:17

As17 napisał/a:
Jak już panikujesz to sprawdz gdzie jedziemy kolejny mecz a nie piszesz jakieś bzdury o Grudziądzu- Rybnik kolego Rybnik jest następny. A jak już z tamtąd nie przywieziemy pkt to wtedy już możesz panikować :)

O faktycznie , błąd. Co nie zmienia faktu . Oj jak nas zaskoczył tor w Rybniku. Po Czestochowie - jedziemy do Zielonej :-) . Jeszcze nie panikować? 5 kolejek i może 2 punkty? Z plastronami w miejscu juniorów, z atrapą sztabu szkoleniowego.
Ja nie Panikuje ja po prostu widzę i realnie oceniam :-) . W zeszłym roku pojechaliśmy do Lublina takiego Rybnika z tego roku i co...?
Już raz oglądałem wesołków co podskakiwali i śpiewali Nic się nie stało - i parę lat w I lidze się tułaliśmy... dziękuje... .

[ Dodano: 2020-06-19, 21:29 ]
Maciex napisał/a:
Zacznijmy od tego, że obecne dywagacje na temat zmiany trenera można odłożyć w czasie. Chomski ma poparcie wśród zawodników i zarządu więc na tą chwilę pewnie nie ma tematu zmiany trenera. Warto dodać, że sezon jest krótki i intensywny więc tym bardziej zmiana trenera nie wchodzi w grę.

Naszą największą bolączką są juniorzy. Jeżeli oni się nie obudzą to możemy pomarzyć o play offach. Wiadomo, że prezes Grzyb zadbał o dobry sprzęt dla nich więc poczekajmy max 2-3 mecze na głębsze analizy dot. ich jazdy.

Ten sezon jest specyficzny i pierwszy w nowoczesnej erze modern speedwaya. Na formę zawodników wpływa wiele różnych i nieznanych dotąd czynników m.in mniejsza ilość mechaników, mniejsza ilość zawodów, brak zawodów indywidualnych, duża ilość odpoczynku. Ja wiem, że każdy ma takie same warunki ale też każdy żużlowiec indywidualnie reaguje na te zmiany.

PS.Mecz w Lublinie prawdopodobnie zostanie przełożony z powodu opadów deszczu więc pewnie odbędzie się w poniedziałek bądź wtorek. (o ile pogoda pozwoli)

Właśnie ten wariacki sezon jest naszym największym wrogiem wraz z zajmującym miejsce trenera. Jak nigdy atut własnego toru będzie bardzo ważny. My tego nie mamy - sam zajmujący miejsce trenera twierdził że nie ogarnia tego toru i nie jest wstanie określić przyczyn złej jazdy zawodników. To że ma poparcie zawodników - nic dziwnego- robią co chcą to i taka ich wola. Na dziś wszystko opiera się na Bartku Zmarzliku- jego słabsza dyspozycja to plecak w każdym meczu. Ostatnio na swoim torze pokazał to dobitnie.

TOMEK - 2020-06-19, 22:14

A propos zmiany Chomskiego, ten wywiad jest najlepszą puentą tego jak ten biedny człowiek jest zagubiony. Pytanie czy sam sobie bedzie pluł w tą brodę, czy jemu będą pluć?
https://m.sportowefakty.wp.pl/zuzel/886828/zuzel-stanislaw-chomski-plulbym-sobie-w-brode-gdyby-strata-punktow-z-unia-miala-

I jeszcze garść mądrości a la Stasiu o tym, że 20-latka, który w przyszłym sezonie kończy wiek juniora trzeba powoli wprowadzać w żużel. Tu sie uśmiałem do łez :mrgreen:
https://www.przegladsport...arzlika/4qsk9d1

Chomski won

leszek - 2020-06-20, 11:19

Mi raczej szczeka opadla . To juz nie sa przelewki . Pan Stanislaw ewidentnie potrzebuje specjalisty i to natychmiast .
as35 - 2020-06-21, 15:54

Karczmarz musi dostawać opier..... na forum. Potem jedzie.... Brawo.
Thomsen kurna ...... to jest to.
Panie Bartłomieju Zmarzlik- mniej kombinowania, pajacowania z dudą, więcej żużla. Zawaliłeś Pan pierwszy mecz, przepraszałeś. i co? Załamka....
Jest to ktoś wstanie wytłumaczyć? Cieszyłem się ze trenowali starty... tragedia.....

Po co ten Bartkowiak ..w tej drużynie.... do dyskontu kartony rozkładać przed wyrzuceniem.... myśl szkoleniowa taktyczna zajmującego miejsce trenera.... .
Panie prezesie Grzyb dalej będzie Pan popierał zajmującego miejsce trenera?

Drugi mecz i w plecy .. kiedy Pan Prezesie otworzy oczy ! I co fani zajmującego miejsce trenera! Czy trener nie powinien podpowiedzieć zawodnikom ze tor był roszony i zmieniły się warunki? Po co ten człowiek tam jest? Zawodnicy nie wiece ze warunki się zmienią? Dno , dno wstyd i sromota. Za tydzień wpier... w Rybniku. Nikt chyba nie myśli ze nasi "zawodowcy' (przy kasie nie na torze) wygrają w Rybniku ... Potem wpier... u siebie od Czewy ( 0,7 zjada nas na starcie taktyką )
Woźniak zdaj sprzęt i z Bartkowiakiem kartony na rampie ....
Kasprzak to... nie kumam jak można być tak durnym na torze... nie słabym tylko durnym,
Normalnie to po takim czymś trener spotkałby się z zawodnikami opier... na czym świat stoi i pokazał na ekranie jak zachowują się amatorzy z deficytem a jak zawodowcy. Niestety my nie mamy trenera..... Panie prezesie Grzyb.

Konferencja prasowa- nie wiemy dlaczego, tor nas zaskoczył i generalnie jest fajnie, mamy dobra atmosferę, chłopaki się lubią, nie ma potrzeby zmian bo to wprowadza nerwowość i będziemy dalej się cieszyć .... , nowa tabela trudna ale wraz ze sztabem szkoleniowo- organizacyjnym mamy już mało błędów .. wypełniamy ołówkiem potem w domu przepisujemy...

Czy jest tu ktoś kto jest optymistą przed meczem w Rybniku?
Zero startów u zawodników. Totalny brak odczytania toru !!!!! Bezmyślność w trakcie jazdy.
Tej drużynie potrzeba wstrząsu - coś jak spasione kocury! Tylko kto to ma zrobić? Zajmujący miejsce trenera? Wyśmieją go . Prezes? Hmmm może ......

zabulaF - 2020-06-21, 16:19

Ja wiem, że to gorzkie dla Was krytykować Bartka. Jednak zaciśnijcie zęby i zostawcie Bartka w spokoju. Tym co zrobił dla Stali do tej pory zasłużył chyba aby go wspierać w trudnych chwilach a nie dołować.
To dopiero początek sezonu. Dajcie mu czas. On nie jest głupi - sam się zorientuje co należy zrobić.
Zobaczycie, że jeszcze nie jeden raz wyciągnie Was z szamba w tym sezonie.

as35 - 2020-06-21, 16:30

zabulaF napisał/a:
Ja wiem, że to gorzkie dla Was krytykować Bartka. Jednak zaciśnijcie zęby i zostawcie Bartka w spokoju. Tym co zrobił dla Stali do tej pory zasłużył chyba aby go wspierać w trudnych chwilach a nie dołować.
To dopiero początek sezonu. Dajcie mu czas. On nie jest głupi - sam się zorientuje co należy zrobić.
Zobaczycie, że jeszcze nie jeden raz wyciągnie Was z szamba w tym sezonie.

Na razie w to szambo nas wsadza. To ZAWODOWIEC czy siusiumajtek ze mamy go tylko po główce głaskać. Ma kontrakt zawodowca i oczekiwać od niego należy takiego samego zachowania. Niestety mamy zajmującego miejsce trenera który nie ma żadnego poważania ani umiejętności aby wspierać zawodników.

Adix1994 - 2020-06-21, 16:42

Bartek to już dawno nie junior, nad którym każdy z gorzowskich kibiców ma parasol ochronny, to doświadczony żużlowiec, obecny mistrz świata, który właśnie zawala nam drugi mecz. Daleki jestem od hejtowania Bartka, bo zawdzięczamy mu ogrom radosci. Ale fakty są takie, ze gdyby to był którykolwiek z liderów z podobnego poziomu, w jakiejkolwiek druzynie, to krytyka by Się posypała i tyle. To już nie jest czas na głaskanie Bartka po głowie. Wymagania wobec tego zawodnika są jasne i wiadome i nie biorą się znikąd. Jedna jedyna trójka na Jancarzu na inauguracji, dotychczas dwie przegrane 1;5 w Lublinie. Nie mam zamiaru przymykać na to oczu, bo to nasz Bartuś. Trzymam kciuki, aby wrócił na swój poziom ale na razie bardzo słabo to wyglada i aż szkoda patrzeć.
zabulaF - 2020-06-21, 16:49

Bartka nie trzeba głaskać po główce. To twardy i doświadczony zawodnik. Wystarczy go nie obrażać. Vide ShoutBox.
Wycofuję się z tej dyskusji.

TOMEK - 2020-06-21, 16:50

Jest już gotowy wywiad pomeczowy :mrgreen:

Redaktor: Co jest przyczyną porażki?
Chomski: Tor nas zaskoczył. Jak tydzień temu sprawdzałem pogodę na pudelku, to miało padać. Przyjezdzamy do Lublina, a tu słońce. Kto to mógł przewidzieć?
Redaktor: Dlaczego więcej szans startu nie dostał dobrze dysponowany Karczmarz?
Chomski: Muszę bardzo ostrożnie wprowadzać Rafała w dorosły żużel.
Redaktor: Ale to przecież jego ostatni sezon jako juniora?
Chomski: Aha...
Redaktor: Dlaczego nie dokonywał pan zmian taktycznych?
Chomski: Zawody tak szybko się toczyły. Jak chciałem zrobić zmiane, to się okazało, że juz się skończyły.
Redaktor: Jak będą wyglądały przygotowania do kolejnego meczu?
Chomski: Jak zawsze metodą startową
Redaktor: Ale przecież zawodnicy nie mają żadnych dodatkowych startów?
Chomski: Aha.... W sumie to przygotowania nie mają większego sensu skoro tory są tak zaskakujące.

Chomski won

As17 - 2020-06-21, 16:51

A ja powiem tylko tyle że sezon jeszcze się porządnie nie zaczął a STAL już o nic nie jedzie i prawie go skończyła teraz tylko powalczyć z Rybnikiem o utrzymanie end.
as35 - 2020-06-21, 16:56

TOMEK napisał/a:
Jest już gotowy wywiad pomeczowy :mrgreen:

Redaktor: Co jest przyczyną porażki?
Chomski: Tor nas zaskoczył. Jak tydzień temu sprawdzałem pogodę na pudelku, to miało padać. Przyjezdzamy do Lublina, a tu słońce. Kto to mógł przewidzieć?
Redaktor: Dlaczego więcej szans startu nie dostał dobrze dysponować Karczmarz?
Chomski: Muszę bardzo ostrożnie wprowadzać Rafała w dorosły żużel.
Redaktor: Ale to przecież jego ostatni sezon jako juniora?
Chomski: Aha...
Redaktor: Dlaczego nie dokonywał pan zmian taktycznych?
Chomski: Zawody tak szybko się toczyły. Jak chciałem zrobić zmiane, to się okazało, że juz się skończyły.
Redaktor: Jak będą wyglądały przygotowania do kolejnego meczu?
Chomski: Jak zawsze metodą startową
Redaktor: Ale przecież zawodnicy nie mają żadnych dodatkowych startów?
Chomski: Aha.... W sumie to przygotowania nie mają większego sensu skoro tory są tak zaskakujące.

Chomski won

Zajmujący miejsce trenera wypełnia program i jest dopiero na 3 biegu. Dajcie mu szanse. Najważniejsze ze atmosfera jest dobra, ma poparcie u prezesa... jest git.

[ Dodano: 2020-06-21, 18:26 ]
Pytanie do zawodników : Dlaczego?
Pytanie do Prezesa: Dlaczego?

Chomski won, Woźniak i Kasprzak na piechotę do domu....
Chomski gratuluje przeciwnikom ze POTRAFIĄ WYCIĄGAĆ WNIOSKI!!! Tragedia ....

TOMEK - 2020-06-21, 17:26

W każdym klubie po takiej kompromitacji trener wyleciałby na zbity ryj. U nas zdaje się, że tylko prezes ma pełne... bermudy. Ki grzyb? ;-)

Chomski won

rav_gorzow - 2020-06-21, 17:30

"trener" Chomski przed nowinowanymi pomyślał "będą gadać że Karczmarz dostał za mało szans" i wystawił rezerwę za Kasprzaka ... Owszem Kasprzak robił błędy ale prędkość miał , dobre starty też. Czy naprawdę w klubie w szefostwie nikt nie widzi że ta osoba nie nadaje się to tej roli ? Powinien zostać DYSCYPLINARNIE wyp znaczy wyrzucony i pociągnięty do odpowiedzialności finansowej za przygotowanie teamu (a w zasadzie brak przygotowania) do sezonu
Don Lucas - 2020-06-21, 17:41

Ja zapytam się krótko, bo nie będę się nad nikim znęcał, ale dlaczego Wiktor Jasiński, który ponoć błyszczy na treningach, ani razu nie dostał szansy, aby pojechać w meczu?? Poproszę tylko poważne odpowiedzi. :-)
TOMEK - 2020-06-21, 17:47

Don Lucas napisał/a:
Ja zapytam się krótko, bo nie będę się nad nikim znęcał, ale dlaczego Wiktor Jasiński, który ponoć błyszczy na treningach, ani razu nie dostał szansy, aby pojechać w meczu?? Poproszę tylko poważne odpowiedzi. :-)

Kolego odpowiedź jest tak samo poważna jak poważny jest człowiek jej udzielający.
Za to prosto ze źródła i jak mawiał klasyk: "na faktach autentycznych". Miłej lektury...

Chomski won

Danonek920 - 2020-06-21, 17:51

Kasprzak w trzech biegach z rzędu nie wygrał z żadnym rywalem, więc to, że pojechał Karczmarz , a nie Kasprzak w 14 biegu moim zdaniem niewiele zmienia. Kolejny fatalny nasz mecz, ten wynik jest nawet lepszy niż jazda. Żeby wygrywać mecze to musimy pokonywać seniorów rywali, a w tym meczu nikt z naszych nie miał z seniorami pozytywnego bilansu, więc to pokazuje, że przepaść była gigantyczna. Oto jak nasi wyglądali w bezpośrednich startach z zawodnikami z Lublina:
Kasprzak: 3-7 (w tym 1-1 z juniorami)
Woźniak: 1-7 (w tym 1-0 z juniorami)
Thomsen: 6-8 (w tym 2-1 z juniorem)
Zmarzlik: 8-6 (w tym 2-0 z juniorami)
Karczmarz: 4-6 (w tym 3-1 z juniorami)
Bartkowiak: 0-4 ( w tym 0-2 z juniorami)
To zestawienie tylko pokazuje, że my na prawdę na tą chwilę nie mamy kim jeździć. Jedyny pozytyw z tego meczu to przyzwoita postawa Karczmarza, bo Zmarzlik pomimo tego, że zdobył 14 punktów to w zestawieniu z seniorami Lublina jest na remis, a lider drużyny w tej rubryce musi być na plus. 10+2 Thomsena nie wygląda źle na oko, ale 3 punkty zdobył na naszych zawodnikach w biegach przegranych 1-5.

leszek - 2020-06-21, 17:54

Don Lucas napisał/a:

Ja zapytam się krótko, bo nie będę się nad nikim znęcał, ale dlaczego Wiktor Jasiński, który ponoć błyszczy na treningach, ani razu nie dostał szansy, aby pojechać w meczu?? Poproszę tylko poważne odpowiedzi.

Pisalem w trakcie meczu . Chomski to idiota ( nie mozna go inaczej nazwac ) . Potrzebny specjalista od glowy natychmiast !!!

zabulaF - 2020-06-21, 18:17

TOMEK napisał/a:
Don Lucas napisał/a:

Kolego odpowiedź jest tak samo poważna jak poważny jest człowiek jej udzielający.
Za to prosto ze źródła i jak mawiał klasyk: "na faktach autentycznych". Miłej lektury...

Chomski won

Powyższy link jest błędny - wklejam prawidłowy:

GM - 2020-06-21, 18:21

Miałem coś napisać odnośnie tego meczu, ale uznałem że brak komentarza będzie najlepszym odzwierciedleniem jazdy naszych zawodników... Czas na męskie decyzje panowie. Trzeba ratować sezon puki jest jeszcze szansa, a szansa jest tylko trzeba dokonać rzeczy teoretycznie niemożliwych. Jeśli nie wyciągniemy wniosków - a po dwóch meczach nie wyciągnęliśmy żadnych to każdy następny mecz będzie dla nas meczem o utrzymanie. Nikt nie wierzy w spadek, a ja wam powiem że jest kilka topowych klubów którym nasz spadek byłby bardzo na rękę ze względu na szansę wyrwania kilku zawodników - przede wszystkim Bartka. I te kluby mogą pod koniec sezonu mając pewne PO się po prostu Rybnikowi podłożyć.
Don Lucas - 2020-06-21, 18:29

Thomsen, to akurat najlepiej jeżdżący na motorze (poza Zmarzlikiem) nasz zawodnik, więc nic dziwnego, że robi też punkty na swoich kolegach z drużyny, którzy tylko mu przeszkadzają na dystansie vide Kasprzak w jednym z wyścigów.

Na ten moment mamy Zmarzlika, Thomsena i Karczmarza. Tak, tak, tego samego Karczmarza, którego wielu z Was już po meczu z Unią skreślało. Dzisiaj chłopak nie dość, że zrobił tyle samo punktów co lider formacji młodzieżowej gospodarzy, to jeszcze walczył na dystansie i wyprzedzał, jak za swoich najlepszych czasów.

Do tego dochodzi niewiadoma forma Iversena, który podobno na przedsezonowych treningach wyglądał bardzo dobrze.

Co do Zmarzlika, to ewidentnie jest zagubiony w tym sezonie. On się jednak ogarnie, ale co z Kasprzakiem i Woźniakiem, który kolejny mecz jedzie do tyłu? Przede wszystkim taktycznie, podejmując same złe decyzje na torze. Ma Szymon prędkość w motocyklu, ale fatalnie wybiera ścieżka i wygląda strasznie miękko na siodełku. Zero dobrych decyzji.

Iversen i Jasiński w składzie na Rybnik i oby po pierwsze zwycięstwo za tydzień!

TOMEK - 2020-06-21, 18:45

GM napisał/a:
Czas na męskie decyzje panowie. Trzeba ratować sezon puki jest jeszcze szansa, a szansa jest tylko trzeba dokonać rzeczy teoretycznie niemożliwych. Jeśli nie wyciągniemy wniosków - a po dwóch meczach nie wyciągnęliśmy żadnych to każdy następny mecz będzie dla nas meczem o utrzymanie.

O to to. Krok pierwszy i najważniejszy: wyje.., wypier..., hmmm....pożegnać Chomskiego, który jest głównym sprawcą tej degrengolady. Facet kompletnie nie ogarnia tematu i aż dziw bierze, że przez tyle sezonów pobiera pensje w gorzowskim klubie.

Chomski won

Danonek920 - 2020-06-21, 19:10

Thomsen i Zmarzlik w tych dwóch kolejkach coś tam pojechali, ta jazda to jest trochę lepiej niż 2 linia, lecz do bycia liderami brakuje dużo. Woźniak i Kasprzak dużo poniżej oczekiwań, Bartkowiak na 38 biegów w ekstralidze zaliczył już 28 zer. To jest młody chłopak i jak na samym początku kariery będzie się tak ciągle dołował to nic z tego nie będzie, niech dadzą szansę Jasińskiemu, gorzej być nie może, a Bartkowiak może wyciągnie jakieś wnioski lub coś przemyśli. Co do Iversena to wszyscy go pamiętamy z grubych lat kiedy był jednym z naszych liderów, lecz minęły już 2 lata, a Iversen w tym czasie przejechał 2 przeciętne sezony w Toruniu i jest też trochę starszy , a dodatkowo trapią go kontuzje. Szczerze mówiąc to wątpię, aby on się okazał naszym wybawieniem , ale chciałbym się mylić. Chomski też nic nie pomaga, ani z niego strateg meczowy, ani specjalista w przygotowaniu toru. Według mnie jednak w obecnym stanie to żaden trener tutaj nie odmieni stanu rzeczy, wydaję mi się, że musimy przemęczyć 2 z rzędu nijaki sezon i zrobić na prawdę porządną rewolucję.
lomboNET - 2020-06-21, 19:11

Pomyślcie teraz w jakiej dupie byśmy byli gdyby Karczmarz jednak zakończył karierę...
as35 - 2020-06-21, 19:32

lomboNET napisał/a:
Pomyślcie teraz w jakiej dupie byśmy byli gdyby Karczmarz jednak zakończył karierę...

Przepraszam a gdzie my teraz jesteśmy? Może wtedy np. Jasiński by od pierwszego meczu cieszył nasze oczy super jazdą? Oby to nie był jeden dobry mecz Karczmarza.....

Maciex - 2020-06-21, 19:56

Don Lucas napisał/a:

Do tego dochodzi niewiadoma forma Iversena, który podobno na przedsezonowych treningach wyglądał bardzo dobrze.

Wszyscy słyszeliśmy, że cały zespół jest w formie i jedzie bardzo dobrze. A co mamy? Dwie porażki w kiepskim stylu. Niestety ale prawda jest brutalna. W tym sezonie walczymy o utrzymanie.

Jutro napiszę coś więcej od siebie na temat meczu.

greenoolo - 2020-06-21, 20:20

Bez przesady nie walczymy o utrzymanie, ale można już chyba teraz powiedzieć że ten sezon tylko odjedziemy, na razie to muł powyżej kolan, nasi po prostu nie mają na czym śmigać, jeżdżą na jakichś pyrdkach, trener na pewno nie pomaga, no tak Panie Stasio tak to jest jak się nie chce mieć kwasu w drużynie, juniorów po prostu nie mamy, MB przereklamowany chłopak zamiast się rozwijać cofa się w rozwoju, no tak ale kontrakt juniorski jeszcze pięć lat to musi jeździć w podstawowym składzie
przemek1221 - 2020-06-21, 20:26

Nie oceniam, ale jeśli po 4 kolejkach nie będziemy mieli 4 punktów to o play offach można tylko pomarzyc.
as35 - 2020-06-21, 20:35

przemek1221 napisał/a:
Nie oceniam, ale jeśli po 4 kolejkach nie będziemy mieli 4 punktów to o play offach można tylko pomarzyc.

Wygrana w Rybniku i z Częstochową u siebie? Ambitny plan...

mazinho - 2020-06-21, 21:25

Najpierw zanim przejdziemy do analizy pomeczowej spójrzmy na punkty, pojedynki i pola startowe:

Bartosz Zmarzlik 14 (3,0,1,2,2,3,3), Pojedynki: 8:6

Wygrane pojedynki:Zagar x2,Michelsen x2,Miesiąc Trofimow, Lampart,Hampel, Przegrane pojedynki:Hampel x3,Zagar, Łaguta,Miesiąc

POLE
A (3,2)
B (0,3,3)
C (1,2)
D ()

Krzysztof Kasprzak 6 (2,3,0,1,0), Pojedynki: 3:7

Wygrane pojedynki :Łaguta,Michelsen,Trofimow, Przegrane pojedynki:Hampel,Michelsen,Lampart,Łaguta x2,Miesiąc,Zagar

POLE
A (2,0)
B (1)
C
D (3,0)

Szymon Woźniak 1 (0,0,1,0), Pojedynki: 1:7

Wygrane pojedynki:Trofimow, Przegrane pojedynki: Łaguta x2,Hampel,Michelsen x2,Zagar,Miesiąc

POLE
A ()
B (1,)
C (0,0)
D (0)

Anders Thomsen 10+2 (2*,1,1,1,2*,2,1), Pojedynki: 6:8

Wygrane pojedynki:Miesiąc x2,Lampart x2, Michelsen,Zagar Przegrane pojedynki:Hampel x2,Zagar x2,Michelsen x2,Lampart,Laguta

POLE
A (2)
B (2*,1)
C (1)
D (1,2*)

Rafał Karczmarz 6+1 (2,3,0,1*,0), Pojedynki: 4:6

Wygrane pojedynki: Trofimow x2,Lampart,Miesiąc, Przegrane pojedynki: Lampart,Hampel x2,Zagar x2, Michelsen

POLE
A (0,)
B (2)
C (1,0)
D (3)

Mateusz Bartkowiak 0 (0,0,-), Pojedynki 0:4

Wygrane pojedynki: Przegrane pojedynki: Lampart,Trofimow,Miesiąc,Łaguta

POLE
A (0)
B
C
D (0)

Mecz niestety gładko przegrany. Kiedy po 16 biegu przy stanie 17:19 wydawało się, że powalczymy, to nagle zaczęliśmy jechać do tyłu. Przykro było patrzeć na niemoc wszystkich zawodników po kolei. Tak się zastanawiam, czy jesteśmy nieprzygotowani do rozgrywek, czy na tle innych rywali po prostu kadrowo jesteśmy slabi? Może jakaś pewna koncepcja składy, sztabu szkoleniowego się wypaliła? Kolejny słaby sezon ma Kasprzak, Woźniak - wiadomo nie jest to wirtuoz żużla. Dwójką: Zmarzlikiem i Thomsenem na tle mocnych rywali wyglądamy blado. Tym bardziej, że Bartek notuje rekordowo słaby sezon, bo na 14 biegów wygrał zaledwie 4 i ma średnią biegową na poziomie 1,75.

Kolejny raz najlepsze pola startowe dostawał Kasprzak. KK raz to wykorzystał i kolejny raz na dystansie desperacko oglądał się za rywalami i jechał niepewnie. Przed kolejnym meczem KK powinien wreszcie zejsc z prowadzącego parę, by nie zabierać lepszych pól startowych lepszym kolegom.Nie wykorzystujemy tez atutów Woźniaka. Skoro wszyscy wiemy, że to zawodnik na start, pierwszy łuk i krawęźnik. Natomiast ustawiamy go tak, że Woźniak przez 9 biegów tegorocznego sezonu tylko raz jedzie z pola A, który oczywiście wygrał. Dzisiaj jakby wystąpił w 12 biegu też z pola A przywiózłby punkty. Woźniak starty ma dobre, niestety jak przy mocnych seniorach gospododarzy popełniał szkolne błedy.
Niestety dołuje też nasz lider - Bartek Zmarzlik. Zmarzlik w końcówce spotkania natrzaskał punkty na Lamparcie, Trofimowie i ostatecznie dobił do przyzwoitego wyniku. Jednak bilans 8:6 nie jest bilansem LIDERA tylko zawodnika numer 2/3 na wyjeździe.

Niestety nie pomaga sztab szkoleniowy. Po co zmieniać Woźniaka, kiedy jedzie z pola A na beznadziejnego Trofimowa? Przecież Woźniak miałby tutaj dużo wieksze szanse na punkty, niż z pól C na mocnych seniorów. Przez taktyczną Zmarzlika w tym biegu musielismy w 14 biegu puszczać KArczmarza( który mógł tylko pokonać juniorów gospodarzy i ew. Miesiaca). Przez tą decyzję uciekły nam ok. 1-2 małe punkty. Też nie rozumiem, czemu Zmarzlik został puszczony z ZZ-tki na startowca Hampela, gdy korzystniejszy byłstart Zmarzlika z ZZ-tki w biegu 8 z pola A, gdy mogliśmy wygrac drużynowo ten bieg. Przez te decyzje, które były oczywiste nawet przy takiej jeździe mielibyśmy 41-42 punkty. Fatalny jest zmysł taktyczny naszego sztabu szkoleniowego. Nie uczymy się zupełnie na błedach..

Na miejscu prezesa Grzyba zakontraktowałbym jutro jednego , dwóch lub nawet trzech gości z grupy: Kułakowa, Bellego i Jacka Holdera. Do tego sprowadzi łBirkemose do Polski. Wszystkich ściągnąłbym na JAncarza i jeśli byliby lepsi i wykazywali się wiekszą ambicją od Woźniaka i Kasprzaka to wstawiłbym ich do składu. Tutaj nie ma akceptacji na bylejakość i przyspawanie do składu!!!! To jest Stal Gorzów, a nie FC Dziadostwo.

Pomysłałbym nad zmianą sztabu szkoleniowego - skoro jesteśmy nieprzygotowani do rozgrywek, jako jedyni nie mamy atutu wlasnego toru, nie potrafimy reagować po raz enty odpowiednimi zmianami, to chyba gorzej być nie może? Nawet podprowadzająca spod naszej taśmy gorzej tego programu nie wypełni. Również Bartkowiaka trzeba przygotować do ligi jak Świdnickiego. Dać go jako gościa do niższej ligi: niech tam startuje w tym sezonie, może też za rok. JAk będzie gotowy na E-ligę, będzie tam trzaskał trójki, to niech wtedy trafi spowrotem do nas.

Już teraz mozna niestety stwierdzić z dozą pewnosci, że sezon mamy stracony. Najbliższy mecz będzie kluczowy w kontekście walki o utrzymanie. Chociaż uważam, że Rybnik może z nami u siebie wygrać jesli nie zajdą jakieś zmiany przed tym meczem. Trzeba już myśleć nad budową nowej druzyny. Trzeba przede wszystkim zakontraktować drugiego lidera: Vaculik lub Łaguta i lidera formacji juniorskiej w miejsce Karczmarza - postawiłbym na Mateusza Cierniaka (rocznik 2002). Do wzięcia będzie wielu zawodników, kluby po koronawirusie dopadnie kryzys i już teraz trzeba wyciągać liderów z innych ekip + Cierniaka. Oczywiście nowy sztab szkoleniowy i może w przyszłym roku będzie lepiej. Ta formuła się wyczerpała. Mam wrażenie, że wewnątrz: sztab szkoleniowy-zawodnicy jest koło wzajemnej adoracji, brak wymagań, pewnośc składu, a także dyktat jednostki - Zmarzlik (po słabszym meczu gdy jechał z trudnym numerem, chciał wrócić do 5 na wyjazd..i wrócił. Trener w wywiadzie radiowym mówił, że zmiana podyktowana była...chęcią obrony juniora na biegi 7 i 10. Ta obrona wyszla nam na bilans 3:9, a mecz wcześniej, gdy z tej roli wyiązywał się Thomsen...te dwa biegi z juniorem wygral i konczyło się dwa razy po 3:3)...

CZAS na tupnięcie nogą! Tu nie ma czasu na czekanie...Po Rybniku mamy Częstochowe i Wrocław u siebie i wyjazd do Falubazu. PRzy braku sparingów, przy tak szybkim systemie ligowym, przy spokojnym treningu i klepaniu się po tyłkach możemy nawet z tej ligi spaść, bo inne ekipy będą mogli podłożyć się w końcowce sezonu Rybnikowi (by mieć szansę wyszarpania po sezonie od nas Zmarzlika).

lomboNET - 2020-06-21, 21:36

Zgadzam się prawie w pełni. To czas na wstrząśniecie tą grupą.

Lecz w kontekście przyszłego sezonu - żadnych juniorów z zewnątrz!

rav_gorzow - 2020-06-21, 21:38

Mazinho ; orientujesz się kiedy aktualny kontrakt p.Chomskiego się kończy ?
mazinho - 2020-06-21, 21:44

lomboNET napisał/a:

Lecz w kontekście przyszłego sezonu - żadnych juniorów z zewnątrz!

Niestety będziemy mieć jedynie Jasińskiego (21 lat) i Bartkowiaka (18 lat). Myślac o sezonie 2021,22 i 23, by wrócić na szczyt musimy mieć dobrych juniorów i niestety koniecznością będzie ściagniecie kogoś - najlepiej Cierniaka. Lepszy ktoś ambitny z zewnątrz, niż swoi jeżdzacy do tylu - Pytlewski czy Nowacki. Na młodego Palucha poczekamy do maja 2022, jednak podczas pierwszego roku startów, może nawet na drugi wypożyczył do nizszej ligi.

Dlatego najbliższe lata na juniorkę będziemy mieli zabezpieczone:

2021 - Jasiński (21 lat)/Bartkowiak (18) - Cierniak (19)
2022 - Bartkowiak (19) - Cierniak (20)
2023 - Bartkowiak (20)/Paluch (17) - Cierniak (21)
2024 - Bartkowiak (21) - Paluch (18)

PS Chomski ma kontrakt ważny do końca tego sezonu. Oczywiście przecież można go rozwiązać o 4 miesiące szybciej (czyli już teraz), dużej straty finansowej nie będzie.

grochu_92 - 2020-06-21, 21:50

Poczekajmy do meczu z Rybnikiem. Myślę, że zajdą zmiany w składzie. Pytanie tylko na ile to odmieni oblicze zespołu
mazinho - 2020-06-21, 21:54

grochu_92 napisał/a:
Poczekajmy do meczu z Rybnikiem. Myślę, że zajdą zmiany w składzie. Pytanie tylko na ile to odmieni oblicze zespołu

Jakie zmiany w składzie widzisz poza przestawieniem Kasprzaka na doparowego i w powrocie do składu Iversena? Myślisz, że na coś wiecej nasz sztab szkoleniowy się odważy?

grochu_92 - 2020-06-21, 21:58

Myślę, że Mateusz musi odpocząć i za niego wskoczy Wiktor, a Markus musi pojawić się w Gorzowie.
mazinho - 2020-06-21, 21:59

grochu_92 napisał/a:
Myślę, że Mateusz musi odpocząć i za niego wskoczy Wiktor, a Markus musi pojawić się w Gorzowie.

O pierwszej zmianie nawet nie wspominalem, bo to oczywiste. Tylko Birkemose pójdzie pod 8 i przejedzie się parę razy na wycieczkę przy tym trenerze. To i tak nie odmieni naszej druzyny. Niestety.

Tutaj trzeba odwaznych decyzji i mocniejszych zmian.

as35 - 2020-06-21, 22:00

mazinho napisał/a:
Najpierw zanim przejdziemy do analizy ..... .

Tak, Tak i jeszcze raz Tak. Ten post zajmujący miejsce trenera powinien jutro recytować na głos z pamięci, stojąc na baczność przed biurkiem Prezesa w oczekiwaniu na kopa w d.... Kolesiostwo, olewatoprstwo i brak ambicji.... . My nie mamy czasu na dalsze utrzymywania tego stanu!
Jak zawodnicy potrzebują spokoju i stabilizacji to niech do biedry idą towar wykładać. Nie idzie już słucha c tych wykrętów o braku sparingów - Unia Leszno miała sparingi? Lublinianie mieli?
Chomski winien wracać do Gorzowa jako były trener. Dość dziadostwa!

grochu_92 - 2020-06-21, 22:25

Zmiany w sztabie szkoleniowym ewentualnie po meczu w Rybniku.
przemek1221 - 2020-06-21, 23:25

mazinho napisał/a:
grochu_92 napisał/a:

Jakie zmiany w składzie widzisz poza przestawieniem Kasprzaka na doparowego i w powrocie do składu Iversena? Myślisz, że na coś wiecej nasz sztab szkoleniowy się odważy?

Chomski "buduje" zespół, także oczywiste ze żadnych zmian nie będzie. No chyba ze bedzie realne widmo spadku.

mazinho - 2020-06-21, 23:32

grochu_92 napisał/a:
Zmiany w sztabie szkoleniowym ewentualnie po meczu w Rybniku.

To niestety dla naszego dobra patrząc na całokształt i przyszłość najlepiej by było jakby ROW wygrał niewielka ilość punktów. Jak to ma spowodować zmiany, to nie ma wyjścia...Bo pewna formuła już się dawno wyczerpała.

Danonek920 - 2020-06-21, 23:38

Nie ma za dużo alternatyw w składzie.Zapewne Iversen wskoczy i ewentualnie Jasiński za Bartkowiaka,choć z drugiej strony z kim miałby Bartkowiak wygrać jak nie z juniorami Rybnika. Co do meczu z Rowem to bądźmy poważni, nie jesteśmy w dobrej formie, ale przegraliśmy z na prawdę mocnymi rywalami czyli mistrzem Polski u siebie i z jednym z najtrudniejszych rywali na wyjeździe Motorem. W meczu z Rybnikiem to z kim oni by mogli przegrać? Ich juniorzy nie potrafią się nawet w łuk złożyć, a seniorzy poza Woryną i Lambertem to sami zawodnicy z 1 ligi typu Batchelor, Szczepaniak/Miedziński, Milik, Lebedev.
Maciex - 2020-06-22, 06:56

Wczorajszy mecz w wykonaniu naszej drużyny to po prostu KLAPA przez duże K.

Zacznijmy od początku: Tłumaczenia trenera Chomskiego po meczu z Lesznem, narzekanie na nową tabelę biegową, na brak sparingów i inne tego typu wypowiedzi są po prostu śmieszne.
Czy tylko Stal Gorzów ma nową tabelę biegową? Czy tylko Stal Gorzów nie miała żadnego sparingu? Odpowiedź jest prosta: Zaczyna się szukanie wymówek. Wypowiedź trenera po meczu również wpisuje się w ten styl: "Bla Bla Bla - My wiemy lepiej. Trzeba budować zawodników."

Do meczu przystępowaliśmy z Z/Z za Iversena. Ten zabieg miał na celu zniwelowanie nieobecności Nielsa. Oto wyniki: 0,0,0,2. Kolejny raz został zmarnowany potencjał Z/Z. Ale w sumie kto miał robić punkty za Nielsa?

Na temat zawodników można powiedzieć dużo ale zacznijmy od naszego lidera. Bartek Zmarzlik ma delikatnie mówiąc kiepski początek sezonu. Wiem, że to nie jest robot i wiele razy ratował nam tyłek ale to jest aktualny Mistrz Świata! Jego wywiad w TV po meczu śmieszny: "Jestem zadowolony.." :evil: Kasprzak po fajnym początku zgasł. Jego forma jest absolutnie kluczowa jeżeli chodzi o dalszą cześć sezonu; Woźniak - dramatyczny występ. Jego jazda od dawna mnie nie przekonuje, ponieważ jeździ bojaźliwie, bez jaj i robi szkolne błędy. Nie nadaje się na lidera a co najwyżej na zastępce Kildemanda; Thomsen - waleczny i swoje robi. Pozytywnie zaskoczony jestem formą Karczmarza. Widać, że chłopak ma to coś ale brakuje mu obok odpowiednich osób aby takie spotkania jak wczoraj były zawsze. Nasz drugi junior zrobił swoje. Przywiózł śliwki...

Przed meczem twierdziłem, że na radykalne kroki jest za wcześnie. Po spotkaniu z Lublinem zmieniłem zdanie. Trzeba działać szybko bo szanse na Play Off maleją. Po pierwsze: Ostra rozmowa z Chomskim, Odsunięcie Bartkowiaka od składu, Ułożenie składu tak aby korzyść miał cały zespół!

Don Lucas - 2020-06-22, 07:47

Prawda jest taka, że nie ma Zmarzlika w formie i nie ma Stali. Spójrzcie na kilka sezonów wstecz. Bartek na juniorce zapewnił nam 2xDMP, Bartek w formie ratował zwycięstwa meczowe. Rok temu, gdyby Bartek był w obecnej formie, to zapewne jeszcze nie rozpoczęlibyśmy sezonu ...

Łatwo było Chomskiemu ratować siebie i drużynę Zmarzlikiem. Jednak kiedy ten ma gorszy moment, to tak naprawdę uwydatniły się wszystkie bolączki tego zespołu. Tak wygląda trup bez pudru, którym niewątpliwie Stal stała się od sezonu 2019.

Przemek zrobił analizę na kim z przeciwników, kto wczoraj z naszych zrobił punkty i tak naprawdę, to wygląda dramatycznie. Bartek dostał x3 w czapę od Hampela, którego ostatnimi czasy robił jak chciał i gdzie chciał. Mecz wcześniej od Emila u siebie też było x3 w czapę. Thomsen, który zrobił dwu cyfrówkę nie wygrał żadnego biegu ...

Szymon jest szalenie ambitny i w końcu zacznie podejmować te dobre decyzje. Mam wrażenie, że brakuje mu obycia, objeżdżenia na torze. Wszystko co robi, to czyni źle.

Z Kasprzakiem nie wiadomo co jest grane. Wiek? Nie żartujmy, Hampel jakoś nie narzeka, młodszy nie jest. Mamy rok parzysty, a KK jedzie katastrofalnie, jakby zdał dopiero licencję (jego ostatni występ wczoraj), a przecież potrafi się ścigać.

Cieszy mnie, że Karczmarz się odbudował i mam nadzieję, że będzie miał wsparcie w klubie, bo lepszego młodzieżowca na chwilę obecną nie mamy i mieć nie będziemy. A chłopak pokazał, że nadal chce i potrafi.

Jedyna nadzieja w Iversenie i tym, że Jasiński będzie lepszy od Bartkowiaka.

O taktycznej stronie rozegrania meczu nie chcę pisać, bo musiałbym Was powtarzać. Wystarczy tylko przypomnieć rezerwę taktyczną Zmarzlika na Trofimova i przypomina się ubiegły sezon i Zmarzlik z taktycznej na juniora przeciwnika, tak było choćby w Grudziądzu.

Nie mamy toru, nie mamy formy, nie mamy trenera. Mamy jeszcze ekstraligę i Zmarzlika, no i Rybnik. Za rok w ekstralidze nie będzie już słabszego przeciwnika, a w myśl powiedzenia: do trzech razy sztuka :!: :!: :idea: :idea:

marcin_crx - 2020-06-22, 08:53

Powiem jak Kałamaga, po przegranym półfinale w 2005 roku z Ostrowem: "SKANDAL, SKANDAL, SKANDAL!!".

Cóż powiedzieć, wynik meczu z Unią nie był przypadkiem. Wczoraj poznaliśmy odpowiedź na pytanie sprzed tygodnia, Leszno takie mocne, czy Gorzów taki słaby?

Nie mamy lidera, druga linia kuleje, juniorów brak (bo na razie ciężko powiedzieć po dwóch udanych biegach czy Karczmarz się odbudował).

Trenerze, dlaczego jak Rafał był szybki na początku meczu to nie jechał choćby z Z/Z tki?

Dlaczego trener ma takie pojęcie o żużlu, że na Z/Z robi całe 2 oczka?

Co jest przyczyną, że Hampel gość po poważnej kontuzji, po sportowym słabym sezonie wozi naszych jak chce?

Dla mnie po tym co widzę odpowiedź jest prosta, nasze gwiazdy zamiast pracować w okresie pandemii siedzieli przed TV i zajadali kebaby, bo innej odpowiedzi na to nie ma.

Ktoś mnie ostatnio na SB skrytykował, że jestem czarnowidzem, otóż teraz widzimy, że nie. Polegliśmy z kretesem kluczowy mecz o ew. PO, tutaj też nie liczyłem na wygraną, ale na wynik dający szansę na bonus. Jeżeli do tego dołączymy brak atutu w postaci toru to na dzień dzisiejszy mamy obraz zespołu, który wyżej niż 6-7 miejsce nie ma prawa sięgać i taka jest realna ocena naszej obecnej siły.

Niestety Panowie, nie daliście żadnej motywacji dla nas kibiców, aby kupować cegiełki, a ja chcący zostawić karnet jako cegiełkę czułbym się oszukany. Zastanawiam się jeszcze na ile skorzystam z tego karnetu, bo po tym co widzę zwyczcajnie nie chce mi się chodzić na Śląską.

Podsumujmy, dziś mamy 3/4 Zmarzlika, połowę Kasprzaka, zero Woźniaka i coś tam walczącego Thomsena. W tej formie my przegramy w Rybniku, oni tam też nie są głupi i zdają sobie sprawę, że mają olbrzymią szansę na ligowe punkty właśnie ze słabiutką Stalą Gorzów...

TOMEK - 2020-06-22, 09:57

Czytając przecieram oczy ze zdumienia. Wy naprawdę wierzyliście w play-offy? Z kim i na jakiej podstawie? Dla przypomnienia skład został "wzmocniony" blisko 40-letnim Iversenem dla którego mam dużo sympatii, ale jego powrót do Gorzowa należy traktować bardziej w kategorii podróży sentymentalnej za utraconą formą. Facet miał w zeszłym sezonie średnią biegową o 0,8 pkt. lepszą od Kildemanda, co na okrągło licząc daje ekstra 4 punkty w meczu przy założeniu odjechania 5 biegów.

Zadajcie sobie lepiej pytanie co decyduje o sukcesie w profesjonalnym żużlu ligowym? Jeśli wśród odpowiedzi znajdą się takie jak: przygotowanie toru, treningi, taktyka i szkolenie młodzieży, to okaże się, że odpowiedzialnym/odpowiedzialnymi za te elementy muszą być osoby inteligentne, sprytne i nie bojące się podejmowania decyzji. Teraz sobie zestawcie pana Stasia, tępo patrzącego w program z opisanymi wyżej przymiotami i macie jasną odpowiedź dlaczego jesteśmy tu, gdzie jesteśmy i dlaczego nie będziemy ani kawałek dalej, jeśli na stanowisku menedżera nie pojawi się odpowiedni człowiek. Chomski wydaje się przyspawany do stanowiska. Ma jakieś kwity na decydentów, czy jak?

Jeśli "trener" nie wyleci, to w tym sezonie Stal jedzie w barażach (o ile oczywiście będą). Howgh!

Chomski won

marcin_crx - 2020-06-22, 10:35

Bez przesady, podstawy pod Play-Offy przed sezonem były, skład nie jest słabszy, zamiast Kildemanda mamy Iversena, który w jakiej formie by nie był gwarantuje te 5-6 oczek więcej niż Kildemand. Wstaw jego punkty zamiast Kildemanda w zeszłym roku i mamy zupełnie inny wynik.

W tym sezonie brakuje punktów Woźniaka, który nie wiedzieć czemu nawet nie jest cieniem samego siebie.

mazinho - 2020-06-22, 10:50

marcin_crx napisał/a:

W tym sezonie brakuje punktów Woźniaka, który nie wiedzieć czemu nawet nie jest cieniem samego siebie.

On moim zdaniem jest "ofiarą" nowej tabeli biegowej. Czyli sami mocni seniorzy za rywali i jechał z mało korzystnych pól startowych, szczególnie w pierwszej fazie jednego i drugiego meczu. Na 9 jego startów tylko raz jechał z pola A. Jeśli lepiej wykorzystamy atuty Woźniaka (dobry start, jazda linią przy krawężnika), trafi czesciej na pole A, dojdą łatwiejsi rywale 2 linii, to jego zdobycze punktowe wrócą do pułapu ok. 10 punktów na mecz. Śmiem twierdzić, jakby Woźniak byłzamieniony numerami startowymi z Kasprzakiem (miał najlepsze pola startowe w dwóch meczach), to Woźniak miałby na swoim koncie o kilka punktów więcej.

Zresztą sobie zobaczcie dokładną analizę (realną moc) naszych zawodników na wyjeździe w poprzednim sezonie: https://po-bandzie.com.pl/jak-porownywac-ligowcow-czyli-alternatywa-dla-sredniej/

Tam przy starej tabeli biegów - Woźniak zaczynał z pola A lub B i jechał na najsłabszego seniora gospodarzy, a w 12 biegu jechał na dwóch juniorów, dzięki czemu punktowo na wyjazdach wyglądał jako tako.

A tam z tej analizy wynika, że realne średnie wyjazdowe naszych zawodnikow wyglądały tak:

Woźniak - 1,436 (27 rywali pokonanych, 29 porażek)
Kasprzak 1,179 (29 rywali pokonanych, 45 porażek)
Thomsen - 1,506 (25 pkonanych rywali, 25 porazek)
Iversen 1,515 (33 rywali pokonanych, 37 porażek)
Zmarzlik 2,247 (54 rywali pokonanych, 26 porazek)
Karczmarz 0.402 (12 pokonanych rywali, 50 porażek)

Na podstawie jazdy z tamtego roku, wygląda na to, że mamy jednego lidera, ktoremu zdarzają się wpadki - srednia 2,20 i zlepek zawodników z maks 1,5 punktu na bieg. Zakładaliśmy, że będzie lepiej...ale doszła nowa tabela biegowa, rywale jak Lublin się wzmocnili, doszły treningi u siebie i mamy to co mieliśmy wczoraj. Ja ciągle powtarzam, by nie patrzeć jak nasz trener - ślepo w same gołe punkty.
Czy wobec tych zawodników jakich mamy nie mamy zbyt wygórowanych oczekiwań? Na tle innych ekip realnie po prostu jestesmy słabi. Za tą tezą jest choćby ta statystyka z poprzedniego roku, która ma brutalne odzwierciedlenie również w tym roku.

Byłem na treningach i prezentował się poza Zmarzlikiem najlepiej. Na sprzęt też nie narzeka.

Też nie ma co za dużo mieć oczekiwań po Iversenie. Chłop po kilku treningach wejdzie do nas do skladu, jeszcze z urazem barku. Także jego zdobycze w okolicach 5-6 punktów to będzie maks, co PUK będzie mół zdobyć z tymi mocniejszymi rywalami.

marcin_crx - 2020-06-22, 11:32

Mazinho nie do końca się zgadzam w temacie Woźniaka - tak frajersko jak wczoraj tracił pozycje to gorzej niż junior...
lomboNET - 2020-06-22, 11:40

I nawet jak wygrał start to go Kasper wywiózł. Gdyby KK przyciął do kredy a Szymon się rozpędził to ten bieg mógłby wyglądać inaczej...
marcin_crx - 2020-06-22, 12:31

najśmieszniejsze jest to, że zdobyliśmy tam 37 oczek, a ten mecz naprawdę był do wygrania lub przynajmniej do wyniku na styku, jednak tutaj zabrakło:

- utrzymania pozycji przez Woźniaka
- mądrzejszego rozdysponowania Z/Z tki
- wykorzystania Karczmarza na początku meczu jak był szybki

TOMEK - 2020-06-22, 12:51

Tabela biegów jest dla wszystkich klubów taka sama. Potrzebny jest tylko ktos kto ja ogarnia i potrafi wykorzystać, a nie za przeproszeniem bałwan z długopisem.

Wracajac do wątku potencjalnych play-off, to wyraźnie widać, że Leszno, Wrocław i Częstochowa sa poza naszym zasięgiem. Grudziądz ma mocny atut własnego toru, który my straciliśmy. A jest jeszcze nieobliczalny Lublin. Naprawde mysleliscie, ze sama zmiana Pająka na PUK-a da Stali play-off?

Chomski won

leszek - 2020-06-22, 14:45

TOMEK napisał/a:

Tabela biegów jest dla wszystkich klubów taka sama

Do tego dodam , ze wszystkie kluby nie jedzily sparingow
- tabela jest taka sam dla wszystkich
Problem , lezy w taktyce , niewiedzy w przygotowaniu toru , braku reflrksu ( a tego mozna sie nauczyc chociaz na przyzwoitym poziomie ) .
I tutaj wina lezy po stronie trenera ! Tak trenera . To czlowiek od taktyki , treningow itp .

yagr - 2020-06-22, 15:24

Na początek muszę się przyznać , że beznadziejny ze mnie kibic. Oglądanie meczu z Unią zakończyłem autentycznie po czwartym biegu. Obiecałem sobie poprawę. I była. Mecz z Motorem zakończyłem oglądać po biegu ósmym. Dzisiaj była powtóreczka to sobie doogladałem te pozostałe biegi i jestem wkur...ny !!! Panie Chomski proszę tak klateczka po klateczce przeanalizować sobie ten koszmar. Na 15 biegów wygraliśmy start drużynowo ... raz !!! Tylko jeden raz ( pierwszy bieg) !!! Przegrywaliśmy starty i dojazd z kretesem. Podwójne 1-5 było aż w siedmiu biegach. Jak to zauważyli już moi przedmówcy - drużyna CAŁA nie jedzie !!! Ja rozumiem , jeden ma dołek , drugi ale WSZYSCY ??? I to naraz. Panie Chomski coś pan z tymi chłopakami robił ? Liga jest krótka . Krótkie pac pac na dzień dobry i nas zwyczajnie nie ma. Z Lesznem gorzej niż w zeszłym roku. Z Lublinem podobnie. Wygląda na to , ze jeszcze się dobrze nie zaczęło a dla nas już się skończyło. Gwarancja play-off to wszystko u siebie do przodu , jeden dwa mecze na wyjeździe i chociaż 3-4 bonusy. Panie Chomski wszyscy wiedzą co na Stal przygotować a pan jak zwykle błądzący we mgle. Chłopie połóż jakieś płyty betonowe na starcie i niech chłopaki startują na tym betonie to gwarantuję , że wszystkim odechce się robić betonik pod Stal. A do ustalania taktyki to teraz to już potrzebujemy jakiegoś wariata. Jak nasi chłopacy nie będą wiedzieć o co chodzi to tym bardziej przeciwnik zgłupieje. Zawsze ma się jakieś rezerwy niestety my już ich nie mamy. I albo zaczniemy wygrywać od teraz wszystko i prawie wszędzie albo musi dojść do bardzo daleko idących zmian.
Michu5 - 2020-06-22, 16:51

Dzień po meczu przyszedł czas na spokojną refleksję. Popatrzmy na to chłodno. Pojechaliśmy do Lublina tym samym składem, co rok temu. Wtedy było 50:40 dla Motoru. Wczorajszy wynik to 53:37. Biorąc pod uwagę, że Motor się wzmocnił, można by rzec: nawet nie tak źle nam poszło :)

Ja ostrzegałem wszystkich, że w 2020 będzie nas czekać walka o ligowy byt. Ktoś niepotrzebnie nadmuchał balonik oczekiwań i teraz wszyscy padliśmy jego ofiarą. Powiedzmy sobie wprost: jesteśmy słabą drużyną, jak na standardy Ekstraligi.

Ten nadmierny optymizm był oparty na trzech przesłankach.

1. Bartek miał utrzymać swój kosmiczny poziom
2. KK miał wypalić w parzystym sezonie
3. Juniorzy, a zwłaszcza Bartkowiak mieli zrobić progres.
4. Doszedł do składu Iversen.
5. "Oczyszczenie" atmosfery

W pierwszych dwóch rundach żaden z tych punktów nie zagrał, stąd ta frustracja nas wszystkich. Zapomnieliśmy też o tym, że inne drużyny także dokonały wzmocnień. Co gorsza, istnieje duża szansa, że w dalszej części sezonu żaden z tych pięciu punktów nie zaskoczy. Zejdźmy na ziemię z oczekiwaniami.

as35 - 2020-06-22, 17:55

Raczej nie ma dla nas już szansy na zdobycie punktów ..za tydzień kosmiczna czewa ( oni umieją startować, czytają tor - ciekawe dlaczego maja przecież Cieślaka).
Nie ma szans bo to co dziś wygadywał prezes to już totalna degrengolada ( w SF) ... pare cytatów - poziom zajmującego miejsce trenera...

" Na razie jesteśmy osłabieni, bo zawodnicy i sprzęt mają swoją wytrzymałość. Na razie skupiam się na optymistycznych wnioskach i wsparciu."
Qrw...czym to oni są zmęczeni?

" Marszałek województwa lubelskiego przekazał Motorowi milion złotych. - To mamy dwie różne Polski, bo nasz marszałek nie dał nam 50 tysięcy, o które wnioskowaliśmy - mówi Marek Grzyb, prezes Stali." bo motor to promocja a Stal w tym sezonie to szkolny przykład anty promocji , Podnoszenie takiego argumentu w sytuacji anty żużla jest Panie prezesie nie na miejscu! a tego to juz nie kumam (końcówka) " Trener Chomski ma ogromne doświadczenie. Moim zdaniem w jego przypadku należy postąpić tak samo, jak z zawodnikami. Trzeba go wspierać, a nie wkładać palce w oczy. Dajmy mu szansę. Tak samo, jak każdej innej osobie, która jest częścią Stali Gorzów. Rozumiem, że oczekiwania były wielkie. Zapewniam, że ja też chcę wygrywać, ale proszę pamiętać, że w większości jedziemy zespołem, który rok temu bił się w barażach o utrzymanie w PGE Ekstralidze."
Po co wiec startowaliśmy w tym roku?

W błyskawiczny sposób Prezes Grzyb równa poziomem do byłego Prezesa Klubu naszego... znów Kibice muszą zagłosować portfelami.... Aktualny prezes totalnie pogubił się w uroku zajmującego miejsce trenera.... .

TOMEK - 2020-06-22, 18:47

as35 napisał/a:

W błyskawiczny sposób Prezes Grzyb równa poziomem do byłego Prezesa Klubu naszego... znów Kibice muszą zagłosować portfelami.... Aktualny prezes totalnie pogubił się w uroku zajmującego miejsce trenera.... .

Miał być prawdziwek, a wyszedł sromotnik bezwstydny. Trzeba jednak przyznać, że nazwa Stali w tym sezonie znakomicie oddaje sytuację. Ileż tu metafor! :mrgreen: Prezes będzie miał zaraz pełne bermudy, a Chomski zbyt dosłownie wziął sobie do serca Moje Bermudy i popłynął w bezkres niekompetencji.

Chomski won

leszek - 2020-06-22, 19:48

Tak przy okazji , ze wzgledu , ze to juz niebawem :)

RM Solar Falubaz Zielona Góra - 31 pkt.
9. Martin Vaculik - 11 (1,3,2,2,2,1)
10. Patryk Dudek - 6+1 (2,1,1,1*,1,0)
11. Antonio Lindbaeck - 1+1 (0,-,1*,0,-)
12. Michael Jepsen Jensen - 0 (0,0,-,-,-)
13. Piotr Protasiewicz - 9 (2,1,w,3,0,3)
14. Mateusz Tonder - 4+1 (1,1*,2,0,0)
15. Norbert Krakowiak - 0 (0,d,-)
16. Damian Pawliczak - 0 ()

Eltrox Włókniarz Częstochowa - 59 pkt.
1. Jason Doyle - 14+1 (2*,3,3,3,3)
2. Rune Holta - 5+1 (1,2*,0,2)
3. Fredrik Lindgren - 10+2 (3,3,1,2*,1*)
4. Paweł Przedpełski - 8+1 (0,2*,3,1,2)
5. Leon Madsen - 13+1 (3,2,3,3,2*)
6. Jakub Miśkowiak - 5+1 (2*,3,0)
7. Mateusz Świdnicki - 4+1 (3,0,1*)
8. Bartłomiej Kowalski - 0 ()

As17 - 2020-06-23, 07:22

Na Częstochowe widzę tylko jeden sposób trzeba zrobić kope jak się kiedyś robiło. Skoro sędziowie pozwalają w tym sezonie na ruszania i lotne to i kopa musi być dopuszczona. Jak się będą czepiać to im pokazać zdjęcia z ulewy z przed tygodnia. Jak zrobimy PRASOWANY I WYMUSKANY tor to możemy zostać w parkingu efekt będzie ten sam.
leszek - 2020-06-23, 14:44

Nasz trener i zawodnicy i tego nie sa wstanie ogarnac .
marcin_crx - 2020-06-23, 14:47

Są w stanie - Piotrek "Bolo" Paluch na traktor, Chomski niech kładzie wąż na linii stadion Śląska - Wodociągi.

Wtedy mamy szansę!! :mrgreen:

Marek - 2020-06-23, 16:54

Z tym mieszaniem składem , opowiadacie głupoty .... Unia Leszno jedzie cały czas tym samym ustawieniem ! Dlaczego ? Jak twierdzi Baron, ciągłe zmiany tylko szkodzą ! Ale zaraz mazinho i paru innych napisze że Baron się nie zna :):)
I szybko zaczynacie narzekać na nowego prezesa Stali 😂😂 .... no tak przecież wy lepiej wiecie co powinien zrobić, a co nie 🤔 Pan Grzyb robi bardzo dobrze że nie ma nerwowych ruchów . Jeden powinien zrobić 😂😂 zafundować co poniektórym kibicom zimny ...prysznic bo główki się lekko zagrzały 😂
#ZawszeRazem
Teraz możecie sobie pohejtowac ....3,2,1 start 😂😂😂😂

Michu5 - 2020-06-23, 17:47

Gdybym miał zgadywać, to obstawiam, że prezes jest wściekły, tylko do mediów idzie stonowany komentarz. Ale to tylko moje domysły, nie wiem, jak jest.

Piszę tak, bo w sprawie Zmory na początku też były czułe słówka, a pamiętamy czym się to skończyło.

19xyz94 - 2020-06-23, 18:24

No niestety, ale chyba Michu5 masz racje. Z informacji, które docierają z wewnątrz zamieszania stonowany komentarz prezesa jest tylko przekazem medialnym. Napisałem niestety ze względu na formę i styl jego zachowania po meczu z Unią. Osobiście jestem zwolennikiem dość radykalnych kroków w szczególności względem sztabu szkoleniowego i jedynym, którego być może bym ocalił byłby kierownik Orzeł. Mam nadzieję, że prezes zgodnie z słowami swojego "trenera" wyciągnie wnioski i styl rozmowy z drużyną się poprawi. W dalszym ciągu darzę go największym zaufaniem, a lepszym stwierdzeniem byłoby, że w dalszym ciągu jest nadzieją na lepsze jutro.

Co do sztabu szkoleniowego napisano już wszystko, co do samego przebiegu meczu również. Patrząc na wyniki innych meczów można mieć wrażenie, że limitery podzieliły stawkę i z całą pewnością jesteśmy na ten moment w dolnej jej części.

Trzeba też spojrzeć na inny aspekt porażek. O ile można być spokojny o sprzedaż biletów, ponieważ będzie ich mało, to brak wyników może mieć negatywny skutek w postaci braku zainteresowania sponsorów czy też samych kibiców (cegiełki). Patrząc z tej perspektywy musimy jak najszybciej zacząć wygrywać, aby nie okazało że mocarstwowe plany transferowe trzeba będzie zastąpić kolejny raz zawodnikami pokroju Jamroga, czy też Kildemanda.

as35 - 2020-06-23, 21:30

Marek napisał/a:
Z tym mieszaniem składem , opowiadacie głupoty .... Unia Leszno jedzie cały czas tym samym ustawieniem ! Dlaczego ? Jak twierdzi Baron, ciągłe zmiany tylko szkodzą ! Ale zaraz mazinho i paru innych napisze że Baron się nie zna :):)
I szybko zaczynacie narzekać na nowego prezesa Stali 😂😂 .... no tak przecież wy lepiej wiecie co powinien zrobić, a co nie 🤔 Pan Grzyb robi bardzo dobrze że nie ma nerwowych ruchów . Jeden powinien zrobić 😂😂 zafundować co poniektórym kibicom zimny ...prysznic bo główki się lekko zagrzały 😂
#ZawszeRazem

Po pierwsze w zespole Unii nie trzeba zmian - tam zawodnicy profesjonalnie przygotowali się do sezonu, Nie są jak nasi zmęczeni i motorki tez maja nie zmęczone (nasi odwrotnie-słowa prezesa).
Co do prezesa to raczej Kibice mogą mu pokazać- pustymi trybunami a tym samym pusta kasa. Jak chce ślinić się do zajmującego miejsce trenera, głaskać po główkach naszych "zawodowców' to jest na najlepszej drodze do poziomu byłego prezesa klubu naszego.
Nowacki dziś pokazał kunszt i rozeznanie zajmującego miejsce trenera ... szkoda ze nie robi punktów zamiast Bartkowiaka...

[ Dodano: 2020-06-23, 22:32 ]
Michu5 napisał/a:
Gdybym miał zgadywać, to obstawiam, że prezes jest wściekły, tylko do mediów idzie stonowany komentarz. Ale to tylko moje domysły, nie wiem, jak jest.

Piszę tak, bo w sprawie Zmory na początku też były czułe słówka, a pamiętamy czym się to skończyło.

Zmora tez czułe słowka posyłał w sparwie toru, potem nawet ostre - i co ? I gawno- amator dalej toru nie ogarnia. Prezes Grzyb jest na etapie czułych słówek-- a tor tez do doopy...

[ Dodano: 2020-06-23, 23:06 ]
19xyz94 napisał/a:
No niestety, ale chyba Michu5 masz racje. Z informacji, które docierają z wewnątrz zamieszania stonowany komentarz prezesa jest tylko przekazem medialnym. Napisałem niestety ze względu na formę i styl jego zachowania po meczu z Unią. Osobiście jestem zwolennikiem dość radykalnych kroków w szczególności względem sztabu szkoleniowego i jedynym, którego być może bym ocalił byłby kierownik Orzeł. Mam nadzieję, że prezes zgodnie z słowami swojego "trenera" wyciągnie wnioski i styl rozmowy z drużyną się poprawi. W dalszym ciągu darzę go największym zaufaniem, a lepszym stwierdzeniem byłoby, że w dalszym ciągu jest nadzieją na lepsze jutro.

Opier,, w żołnierskich słowach amatorów obrosłych w piórka zawodowców? Bardzo dobrze. Frajerstwa jakie odpier.. na torze nie zasługują na inne słowa! Orzeł też nie ten jak kiedyś.. Kiedyś to był ORZEŁ teraz to raczej spokojny starszy pan (mentalnie) pomagający rozwikłać meandry wypełniania programu przez zajmującego miejsce trenera.

19xyz94 napisał/a:
Patrząc na wyniki innych meczów można mieć wrażenie, że limitery podzieliły stawkę i z całą pewnością jesteśmy na ten moment w dolnej jej części. .

Ta limitery.. następna wymówka amatorów...

19xyz94 napisał/a:
Trzeba też spojrzeć na inny aspekt porażek. O ile można być spokojny o sprzedaż biletów, ponieważ będzie ich mało, to brak wyników może mieć negatywny skutek w postaci braku zainteresowania sponsorów czy też samych kibiców (cegiełki). Patrząc z tej perspektywy musimy jak najszybciej zacząć wygrywać, aby nie okazało że mocarstwowe plany transferowe trzeba będzie zastąpić kolejny raz zawodnikami pokroju Jamroga, czy też Kildemanda.

Wiec prezes ma do wyboru - ślinić się do zajmującego miejsce trenera i amatorów w piórkach zawodowców albo wzorem Dyzmy - krótko za mordki i do roboty!

marcin_crx - 2020-06-24, 09:17

19xyz94 napisał/a:

Co do sztabu szkoleniowego napisano już wszystko, co do samego przebiegu meczu również. Patrząc na wyniki innych meczów można mieć wrażenie, że limitery podzieliły stawkę i z całą pewnością jesteśmy na ten moment w dolnej jej części.

Cóż powiedzieć, też swoje wiem na temat sytuacji po meczu z Lesznem, ale nie chcę nic pisać, bo zaraz będzie że jestem ex-prezesem, albo jestem sterowany przez ex-prezesa, albo jestem anty-nowy prezes.

Aczkolwiek skoro ktoś inny to potwierdza to faktycznie mogło być tak jak słyszałem.

grochu_92 - 2020-06-24, 10:40

Jakieś źródła ? Bo zasłyszane info od sprzątaczki jest tak wiarygodne jak wiadomości w jednej z telewizji. Kto i co powiedział? Prezes ma rękę na pulsie i nie lekceważy sytuacji w jakiej się znajdujemy. Po meczu w Lesznie już sugerował pewne rozwiązania ale nie zostały podjęte przez trenera. Nie siejcie fermentu wokół drużyny i prezesa jeśli nie macie wiarygodnych informacji.
mazinho - 2020-06-24, 11:13

grochu_92 napisał/a:
Jakieś źródła ? Bo zasłyszane info od sprzątaczki jest tak wiarygodne jak wiadomości w jednej z telewizji. Kto i co powiedzia

Do mnie też to doszło. To głównie eks prezes Zmora rozpowiadał "na Gorzowie", że cytuję:" nasz obecny prezes w stanie mocno po % zszedł do zawodników i ich opierniczał. Oberwać się miało wszystkim, lącznie ze Zmarzlikiem. I ta pogadanka trwała do godziny 24".

Ile w tym prawdy/kłamstwa? Nie wiem, nie byłem na stadionie, nie bylem "na" i "po" meczu. Napisałem to co rozpowiada Zmora "po kątach".

grochu_92 - 2020-06-24, 11:19

Ja ufam prezesowi i znam zgoła odmienna wersję wydarzeń i jej się będę trzymał. Jezeli Prezes zalazł by za skórę Bartkowi to równoznaczne byłoby to z dymisja
marcin_crx - 2020-06-24, 11:22

mazinho napisał/a:
grochu_92 napisał/a:
Jakieś źródła ? Bo zasłyszane info od sprzątaczki jest tak wiarygodne jak wiadomości w jednej z telewizji. Kto i co powiedzia

Do mnie też to doszło. To głównie eks prezes Zmora rozpowiadał "na Gorzowie", że cytuję:" nasz obecny prezes w stanie mocno po % zszedł do zawodników i ich opierniczał. Oberwać się miało wszystkim, lącznie ze Zmarzlikiem. I ta pogadanka trwała do godziny 24".

Ile w tym prawdy/kłamstwa? Nie wiem, nie byłem na stadionie, nie bylem "na" i "po" meczu. Napisałem to co rozpowiada Zmora "po kątach".

Tak mniej więcej brzmiało to o czym piszesz. Też nie wiem czy to prawda i ile faktycznie jest tutaj na rzeczy.

leszek - 2020-06-24, 15:38

Wow !! Super ! Napierdolony Prezes Grzyb pojechal po druzynie :) No to tak zacznijmuy ;
- nawet jak mial racje ( a pewnie w 100% ja mial ) nie powinien brykac nagrzany i besztac zawodnikow , o ile to prawda to dal dupy po calosci !
Takim podejsciem ma 0 argumentow aby kontrakt na przyszly sezon podpisal z nim Bartek .
Ale to onie o tym . Odpowiedzialnym za przygotowanie zawodnikow jest Chomski i tylko on . Skor przez chomskiego byli glaskani , w czym utwierdzil Prezesa Grzyba sam zainteresowany , to on powinien ponosic pelna odpowiedzialnosc za przygotowanie do sezonu ( a raczej jego brak ) .
Pomijam , juz tor , starty , ale ostatnio uslyszalem o limiterach .
No i tu znowu klania sie jasnie Pan Chomski . Natepna rzecz ktorej nie ogarnol !
Czytam na syfach - Jasinski na treningach lał Bartkowiaka ! To ja sie grzecznie pytam , dlaczego zabraklo Wiktora w skladzie na oba mecze ?
Chomski jednak jest DEBILEM !!!!
Tu naprawde nie chodzi o czepianie sie , lub pastwieniem na kimkolwiek . Chodzi o dobro naszego ukochanego klubu !
Marek napisał/a:

Z tym mieszaniem składem , opowiadacie głupoty .... Unia Leszno jedzie cały czas tym samym ustawieniem ! Dlaczego ? Jak twierdzi Baron, ciągłe zmiany tylko szkodzą

Mareczku jak najbardziej , ale co ma napisac , powedziec Piotrek ? Hm ? Przyjechali do nas i nas zlali , u siebie zlali super - Wroclaw . Wiec co tu zmieniac ?
Marek napisał/a:
! Ale zaraz mazinho i paru innych napisze że Baron się nie zna :):)

To tez nie tak Marku . Odpowiedz masz wyzej . Barona zawodnicy nie maja problem z wyjezdzaniem ze startu , problemu z dopasowaniem sie na wlasnych smieciach . Tu brak konstruktywnego hejtu Marku .
Marek napisał/a:

Marek , ale jaki to ma sens ? Masz prawo do swojej opini jak kazdy z nas tutaj . Wielki szacunek dla Ciebie - pozdrawiam

grochu_92 - 2020-06-24, 15:46

Gdyby nagrzany Prezes opier... Zmarzlika to równie dobrze mógłby się pogodzić ze stratą Bartka, a co za tym idzie musiałby się podać do dymisji. Jak widzicie realność tej plotki jest taka jak autentyczność w TVP. Więcej własnego myślenia, a mniej słuchania podgrzewaczy. Im zależy tylko na jednym. Destabilizacji
GM - 2020-06-24, 16:07

mazinho skąd masz takie informacje? Bo jeśli takie coś rozpowiada Zmora to na miejscu Prezesa już bym składał sprawę o zniesławienie do prawnika. Co jak co ale ja na jego miejscu bym sobie na to nie pozwolił, a tym bardziej jeszcze takiemu typowi jak Zmorze. Powiem wprost - gdyby to dotyczyło mnie to dałbym typowi w pysk.
19xyz94 - 2020-06-24, 16:25

Mogę potwierdzić, że to co napisał mazinho jest praktycznie kalką wypowiedzi dwóch różnych osób z różnych środowisk. Co warte podkreślenia obie osoby swoją wiedzę czerpały od innych osób. W związku z tym jak dla mnie wyjścia są dwa i nie wiem które gorsze z perspektywy klubu.

1) Rączki Pana Zmory w klubie nadal są długie i czyszczenie "szatni" potrwa jeszcze długo( nie ma co się dziwić, niektóre osoby były zatrudniane z jego polecenia).

2) Klimatyzacja w lożach nie działała i po takim meczu, gdzie każdy się w domu zagrzał to samo tylko na stadionie zrobił prezes Grzyb.

Z jednej strony może lepiej o takich rzeczach nie pisać wcale, ale z drugiej strony czy nie z tego powodu przez tyle lat żyliśmy w obłudzie z której wyprowadził nas min. Mazinho. Forum jest czytane przez różne osoby, które prawdę znają i szybko wnioski zostaną wyciągnięte, albo przez prezesa Grzyba, który za dużo wypił, albo przez prezesa Grzyba względem osób, które szerzą takie plotki na zlecenie lub nie byłego prezesa.

leszek - 2020-06-24, 18:07

19xyz94 napisał/a:
2) Klimatyzacja w lożach nie działała i po takim meczu, gdzie każdy się w domu zagrzał to samo tylko na stadionie zrobił prezes Grzyb.

Co nie zmienia faktu ( jezeli tak rzeczywiscie bylo ) my sobie mozemy poplakac , pokrzyczec , polemizowac miedzy nami .
Prezesowi niestety NIE ! Zjebka jak najbardziej sie nalezala , ale nie w tym i takim momencie .
Mam jednak nadzieje ze to kompletne bzdury , bo mam Pana Grzyba za osobe na poziomie .

Maciex - 2020-06-24, 18:38

Myślę, że możemy zakończyć ten temat. Plotki rozsiewane przez byłego prezesa i jego ludzi mają na celu zdyskredytować postać obecnego prezesa. Skupmy się na meczu z Rybnikiem w wątku do tego przeznaczonym.
as35 - 2020-06-24, 20:05

leszek napisał/a:
Wow !! Super ! Napierdolony Prezes Grzyb pojechal po druzynie :) No to tak zacznijmuy ;
- nawet jak mial racje ( a pewnie w 100% ja mial ) nie powinien brykac nagrzany i besztac zawodnikow , o ile to prawda to dal dupy po calosci !
Takim podejsciem ma 0 argumentow aby kontrakt na przyszly sezon podpisal z nim Bartek

Panie prezesie , my zawodnicy (dzięki za przelewy) jesteśmy przygotowani do sezonu na 100 % , każdy z nas zawodników przetrenował ten czas na sucho i mokro. Motory mamy tak zrobione ze ho ho. Każdy z nas ma rozpisane i sprawdzone każdy tor! Normalnie klękajcie narody.
Panie prezesie ja i sztab szkoleniowy informujemy ze jesteśmy przygotowani na 150 % . Ja osobiście pilnuje toru. Program i nowa tabele mam opanowana. Taktyka - much anie siada a potem przyszedł mec z Lesznem i jak zwykle amatorka i durnota z toru wiała. I co nie wkur... byście się?

marcin_crx - 2020-06-25, 09:21

as35 już nie chce mi się wchodzić z Tobą w polemikę, bo Twoje posty mają merytoryczną wartość -1000000%, ale aby uświadomić Twój tok myślenia:

Jakbyś Ty był w zarządzie klubu i miał decydujący to w ostatnich 5 latach mielibyśmy 5 prezesów i 8 trenerów, a bajzel w klubie byłby gorszy niż w Wandzie Kraków.

Ty byś najchętniej trenera wymieniał po każdym nieudanym meczu, zawodnikami rotował po każdym nieudanym biegu.

as35 - 2020-06-25, 20:22

marcin_crx napisał/a:
as35 już nie chce mi się wchodzić z Tobą w polemikę, bo Twoje posty mają merytoryczną wartość -1000000%, ale aby uświadomić Twój tok myślenia:

Jakbyś Ty był w zarządzie klubu i miał decydujący to w ostatnich 5 latach mielibyśmy 5 prezesów i 8 trenerów, a bajzel w klubie byłby gorszy niż w Wandzie Kraków.

Ty byś najchętniej trenera wymieniał po każdym nieudanym meczu, zawodnikami rotował po każdym nieudanym biegu.

Wiem ze dla Ciebie - post krytykując Chomskiego jest niemerytoryczny..
Gdybym był w zarządzie i wykładał SWOJĄ kasę i kasę sponsorów których przyciągałbym swoim słowem- to na pewno nie pozwoliłbym na takie dziadostwo trenerskie na jakie Ty spokojnie byś pozwolił. Na pewno nie pozwoliłbym na takie dziadostwo jak jazda Kasprzaka i Woźniaka. Na pewno po 2 zawalonym meczu taki Kildemand - już nigdy by nie włożył plastronu Stali ( nigdy bym już mu złotówki nie zapłacił). Ot po prostu dziadostwo mi nie podchodzi jak Tobie. Jeśli ktoś chce kontraktu ZAWODOWEGO to musi zachowywać się jak zawodowiec. Proste przełożenie.

masters - 2020-06-26, 16:48

I po jednym sezonie zabrakło by zawodników ,którzy mogliby w Stali jeździć 😁
O trenerach nie wspomnę...taka ma szpilka, broń Boże żadnej polemiki, bo tego czytać się nie da.

as35 - 2020-06-26, 17:14

masters napisał/a:
O trenerach nie wspomnę...taka ma szpilka, broń Boże żadnej polemiki, bo tego czytać się nie da.

Byłoby wielu chętnych - którzy za dobra jazdę dostawali by dobre pieniądze. W tym pieniądze od Kibiców- wszak lepeij oglądać walczących zawodników niż amatora który na ostatnim łuku oglądając się traci pozycje, amatora który nie wie że po polaniu toru zmieniają sie jego charakterystyki i tak dalej i tak dalej. A trenerów - pytanie po co trener w zespole gdzie są same zawodowe gwiazdy?
Zresztą dzisiaj na SF można dowiedzieć się ze Kibice to durnie i ślepcy. Nic nie rozumieją z żużla. Zajmujący miejsce trenera jest super i w ogóle.
Z drugiej strony w takiej sytuacji - narzekanie zawodników na tor to idiotyzm- tor jest super, tylko ... no właśnie (pisze to od dawna) amatorzy nie mogą się na nim rozpoznać. Wszak robi go najlepszy trener świat i galaktyki. Taktyka na poziomie kamienia łupanego-? Nic takiego to najwyższych lotów przemyślenia, na poziomie nieosiągalnym dla zdecydowanej większości. Niestety nie rozpoznają się na niej przeciwnicy - łupiąc po doopie naszych amatorów na zawodowych kontraktach aż miło. Starty w żużlu- to przeżytek. Ponoć zajmujący miejsce trenera to próbował trenować w Pile i się nie sprawdziło.
Także ten, zamknąć buzie, płacić i nie marudzić.

Marek - 2020-06-26, 18:28

As35 robisz się już nudny .... przerzuć się na bierki , bo z takim podejściem pikawka Ci siądzie
:-/ Dlaczego po wygranych meczach NIGDY nie pochwalisz ? Nie potrafisz ? Z jedną rzeczą się tylko z Tobą zgadzam :shock: z krytyką Kasprzaka ... byłem za tym żeby sobie poszedł do Lublina .... :-?

as35 - 2020-06-28, 17:39

Marek napisał/a:
As35 robisz się już nudny .... przerzuć się na bierki , bo z takim podejściem pikawka Ci siądzie
:-/ Dlaczego po wygranych meczach NIGDY nie pochwalisz ? Nie potrafisz ? Z jedną rzeczą się tylko z Tobą zgadzam :shock: z krytyką Kasprzaka ... byłem za tym żeby sobie poszedł do Lublina .... :-?

Przeczytaj teraz swój post po wspaniałym występie w Rybniku. Po festiwalu zagrań taktycznych i wspaniałych akcji... Wożniaka, Kasprzaka... Akcja z Nowackim pokazała dobitnie Chomski won!!!!!!!!!
Dlaczego nie gratuluję - kurcze dawno nie miałem okazji ... .Dziękuję kupując bilet. Sponsorując ich.

[ Dodano: 2020-06-28, 19:26 ]
masters napisał/a:

Czy teraz - należy poczytać bajeczkę naszym "zawodowcom". Może pampersy pozmieniać? Broń boże skrytykować bo się obraza i pojadą jeszcze ambitniej niż w Rybniku?